VIJSSIXGSCIIE 0 I! It V T. 1875. N°. 69. Zondag 29 Augustus. 13' Jaargang. SULES /OT EN. KAMER VAN KOOPHAMEL EN FABRIEKEN. BINNENLANDSCIIE TIJDINGEN. do lANDELIKG van een gewone pil geheel zuiver en van e smelt in de maag ijk opgenomen en ccr is zeer aantebcvclcn personen. Het is tevens •r ecne menigte ziekten, becrschcn. pte du professeur ve, wordt met bijzonder dag en longteering. liet ag bewezen, dat dc teer ft, en dat bij matig maar ancn dcr'spijsvcrteering jloedsomloop bevordert, du docteur Fabue.) ig is als volgt. Zij ver- wekt den eetlust op en en schrijft de teer voor- en van de blaas en lon- ofesseur Soubeiran.) twee capsules op 't wérkt de teer hoogst gevallen NING. RKOUDHEID. N TEERING. :n. RTEERING BLAAS. Ie aandoeningen der 50 bevat 60 capsules, n te toonen hoe wei van 5 tot 7 1I2 cent namaaksel te hoeden lie etiquettewaarop de ■jedrulit en de onderlee- P. CulSILLE, rlissiiig0n. R E vraagt eenc >1 >1:. ot 12 uren. a a S .5 ,2 0 a C3 5.40 G.10 5.48 6.20 5.52 5.59 G.14 G.23 G.42 G.47 G.57 7.3 7.IS 4. A 5 7.31 4.28 7.45 4.10 7.55 Nieuwendijk, wijk II n°. 101. VLISSINGEN. Advertentiön gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUE.1UU: F. H. SCUiFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1franco por post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor België 1,65; Frankrijk 2,10; Puitschlaud 1,65 per 3 maanden. Aan het Bureau van Politie zijn als gevonden gede poneerd: een Hiiider-Stroohoedjc met bruin lint, 3 Sleutels aan een bandje, een Trapladder en een Schoot van een Dames-kleed. ZITTING van Maandag 23 Augustus 1875. Afwezig de beer F. Wibaut en B. Flander. Voorzitter de heer W. C. van Duuren Dutilh. De Voorzitter deolt mede, dat de heer Wibaut door ziekte verhinderd is de vergadering bij te wonen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna ter tafel worden gebracht en behandeld de ingekomene stukkeu, te weten 10. Een afdruk van- een adres van S. E. Cohen en Co., handelaars in lompen te Rotterdam, aan den minister van financiën, waarin wordt aangedrongen op de afschaffing van het uitvoerrecht op lompen. De kamer zich in den geest van dit adres voor eeni- gen tijd tot den minister gewend hebbende, wordt dit 6tuk voor notificatie aangenomen. 2°. Een brief van den minister van biufienlandsche zaken met begeleidend afschrift eener missive van don Nederlaudschen consul-generaal te Bloemfontein, omtrent de bevordering van don Nederlandschen han del op Zuid-Afrika. Aan dit stuk, dat ter inzage van belanghebbenden is gelegd, en de strekking heeft, om de Nederlanders meer en meer bekend te maken met datgene, wat door den Nederlandschen handel zou kunnen worden be proefd, om zicb ook in dezen staat te vestigen, en zoo mogelijk meer en meer uit te breiden, ontleenen wij het volgende: »De handel op Zuid-Afrika (kaap-kolonie, Oranje Vrijstaat en do Zuid-Afrikaansche- of Tranvaalsche republiek) is geheel in Engelsche handen. Voor andere natiën is weinig overgelaten, daar allo levensbehoef ten, fabriekgoederen, manufacturen, artikelen van weelde enz. enz. door Engeland worden ingevoerd en waarmede andere landen bezwaarlijk kunnen concu- reeren, vooral niet met fabriekgoederen en manufac turen. Intusschen zijn er in Holland sommige handels artikelen, welke als meer bijzonder Hollandsch zijnde, door Engeland in het geheel niet, of van veel minder kwaliteit en duurder kunnen worden ingevoerd, en waarmede, met een waarschijnlijk gunstig resultaat, aanvankelijk op eene kleine schaal, eene proef zou kunnen worden genomen. Bedoelde artikelen zijn hoofzakelijk de volgende 1. Java koffie, 1b kwaliteit. 2. Carolina, rijst, dito 3. Alkmaavsche gort, dito 4. Geraffineerde suiker in brooden, dito 5. Boter, Noordhollandsche en Friesche, in kleine vaatjes, 8 èt 10 kilo inhoudende, dito 6. Kaas, beste Edamsche en groene Zwitsersche, le kwaliteit. Gewone zoetemelksche kaas is hier reeds in den handel. Wellicht zou komijnen kaas hier Ook goed voldoen. 7. Haring, gezouten in kleine vaatjes, frisch en niet te oud. 8% ADsj.ovisch in steenen potjes. 9. Zalm, gerookte, groote en niet in stukken ge- 10. Paling, gerookte. 11. Hammen, gerookte, Westfaalsche-Ardennen e& gewone, gekalkt en goed zindelijk met linnen om kleed en geconditioneerd. 12. Sigaren, Eindhovensche in verschillende soor ten (tabak is onnoodig, als zijnde een product van het land, doch sigaren worden in Afrika nog niet gefabri- ceerd, maar uit Europa aangevoerd en duur betaald). I 13. Chocolade, echte Zeeuwscbe, le kwaliteit. 14. Deventer- en zoetekoek. 15. Sago. 16. Stokvisch. 17. Keukenstroop. 18. Wollen dekens, Leidsche (van de firma Hooge- boom te Leiden). 19. Duffel, dezelfde firma en kwaliteit. Deze en soortgelijke goederen zouden goed gecon ditioneerd en een frisch, zindelijk aanzien behooren te hebben, gelijk dit met Engelsche handelsartikelen altijd in kooge mate het geval is. De 1® kwaliteit van voornoomde goederen wordt aangeraden, omdat mindere of onaanzienlijke soorten hier geen aftrek vinden. Behalve wollen dekens en duffel, zouden geene andere manufacturen of fabriek goederen gezonden moeten worden, om redenen als boven gemeld. Volgens het govoelen van den Ned. consul zou het wellicht het doelmatigst zijn, dat dóór eenige Nedor- landsche handelaars voor gemeenschappelijke rekening voor eene eerste proef, de goederen in consignatio her waarts werden opgezonden. Do consul zou van zijnen kant in dat geval bereid zijn te zorgen, dat dezelve bij een der voornaamste handelaars onder zijn toezicht ter verkoop werden ge plaatst, om dan vervolgens op zekere tijden, b. v. elke 3 of 6 maanden rekening en verantwoording to doen, en de opbrengst voor zoo verre de goederen zouden zijn verkocht, aan het hoofd der bedoelde kleine Nederlandsche handelsvereeniging to remittecren. Gelijk te voren reeds is aangemerkt behooren de goederen niet alleen een frisch aanzien te hebben, maar zou men ook moeten trachten, alles zoo goed koop mogelijk uit de eerstohand in tokoopen. Som mige artikels, zooals wollen, dekens en duffel, zouden niet moeten woi'deu gezonden, dan tegen den winter in dit land (zijnde van Mei tot October) waarom het goed zou zijn diezelve in Januari of Februari in Hol» land scheep te doen. Het zou echter noodigzijn, de goederen in consig natie te zenden, daar geen der Engelsche bandelaren genegen zou zijn, nu al dadelijk bij eene eerste proef eenige van boven bedoelde goederen voor eigen reke ning te ontbieden, en hij voor zich dit evenmin zou kunnen doen. De goederen zouden per mail steamer of particuliere scheepsgelegenheid (de eerste is echter te verkiezen om tijd te sparen) via Engeland naar Port—Elizabeth moeten worden gezonden, en de vrachtprijs, assuran tie, enz. enz. door de afzenders moeten worden be taald, zoodat de goederen vrij van vele kosten te PortElizabeth aankwamen. De transportkosten zouden hier worden betaald, gelijk dit in den handel de gewoonte is. Het volgende adres zou op de goederon moeten worden geschreven. To W. H. CANISIUS ESQ. Consul-general of the Netherlands, or R, Iunes, Esq at Bloemfontein, Oranje Free—-State. Come of Messrs Macdonald Vardy Co Port—Elizabeth SouthAfrica. Ten slotte twijfelt de Ned. consul niet, of, indien een en ander op genoemde wijze wordt behandeld, do eerste proef zeker tot meer uitgebreiden handel zal aanleiding geven." 3°.' Een brief van do heeren C. Mortier c.s. t„er ge leide van een afschrift van een door hen aan gedepu teerde staten van Zeeland gericht adres, waarbij wordt aangedrongen op het maken van eeno aanlegplaats voor de provinciale stoombooteu, dienstdoende op de Wester-Schelde. Dit stuk wordt gelezen, waarna de Voorzitter medo doet voorlezen, wat door de Kamer te dezer zake reeds den 7 Augustus aan het dagelijksch bestuur der ge meente is geschreven, on in hoofdzaak overeenkomt met datgene, wat door adressanten wordt verlangd. Na deliberatie wordt besloten dit adres bij godepu- teerde staten te ondersteunen. 4°. Een afschrift van een adres van de Kamer te Middelburg aan den minister van financiën, inhou dende verzoek om te bevorderen, dat brieven naar Engeland kunnen worden verzonden met de stoom- booten yan hier op Sheoruess, en dat voor de verzen ding van brieron naar Duitschland bestemd mede partij wordt getrokken van de nieuwe verzending door middel van het rechtstreeksch spoorwegverkeor. Op de raedcdeeling van een der leden, dat juist heden in de Staats-Courant het bericht voorkomt, dat van den 25 Augustus brievenmalen naar Engeland met de stoomschepen van de maatschappij Zeeland zullen verzonden worden, en bij de onzekerheid, of ook in de rechtstreeksche postverbinding met Duitschland langs de lijn Vlissingen—Venlo is of zal wordou voorzien, wordt besloten dit stuk voorloopig aan houden en het noodige onderzoek in te stellen, om zoo noodig later het tweede gedeelte van het Middol- burgsche adres te ondersteunen. Hierna wordt do vergadering door den Voorzitter gesloten. Vlissingen, 28 Augustus. Bij beschikking van 24 Augustus is aan Charles G. J. Pietersen, te 's Gravcnhage, vergunning ver leend voor den aanleg en de exploitatie van een tramway (paardenspoorweg) van Middelburg naar ^Vlissingen. f WoeDsdag avond jl. trokkeu de bataljons infan terie alhier in garnizoen onder commando van den majoor van Boecop uit, tot het betrekken van een bivak in de duinen bij de Oranjezon. De troep was in volledig marschtenue, gewapend met losse patronen, voorzien van brood en spek en met den deken op den ransel. Bij aankomst ter bestemder plaatse werd van de onderstelling uitgegaan, dat de beide bataljons de voorhoede uitmaakten van eene vijandelijke leger- afdeeling, die eene landing wenschte te bewerkstel ligen op de Walchersche kust. De voorposten wer den in verband hiermede uitgezet en de hoofdtroep in colonne gebivakkeerd. 's Nachts le2y3 uren had deaflossing der voor posten plaats. Om 3ya uren sloeg de morgenroffcl en werd de koffie op het terrein bereid. Op het bericht te 5 uren, dat de vijand (het Middelbnrgsche garnizoen) den linkervleugel der stelling aantastte, kwam de hoofdtroep onder de wapens en marcheerde naar het bedreigde punt. De aanval werd afgeslagen en de vijand in de richting van Middelburg vervolgd. Onder de troep heerschte een opgewekte geest, gedurende den raarschvan af het vertrek tot het bivak lieten de soldaten hun vroolijk gezang hooren van geene vermoeidheid was er sprake; dit alles mag worden toegeschreven aan de goede en vele zorgen, die de chefs alhier voor hunne minderen hebben. Immers des middags hadden de manschappen een extra maal gehad, voor denafmarscheen kopkoffio; op het bivak was alles te verkrijgen, wat er dienstig zijn kon. Allen vervulden hun plicht met nauwgezetheid alles werd tenstipste nagekomen even alsof men voor den vijand gelegen was, zoodat dan ook de bataljons den volgenden morgen in een volkomen marschvaar- digen toestand, na eeden werkelijk vermoeienden tocht zonder een enkelen mau achter te laten, terug keerde. Woensdag avond bracht het muziekgezelschap Eensgezindheid uit erkentelijkheid eene serenade bij den heer W. de Kruijff voor het vaandel, dat door hem, als president aan de vereeniging was ge schonken. Na het uitvoeren van eenige nommers werd eene 1 muzikale promenade door de stad gemaakt.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1