YLISSUÏGSCIIE COURANT. 1875. N°. 61. Zondag 1 Augustus. 13a° Jaargang. GEMEENTE—BESTUUR. AANBESTEDING. KENNISGEVING. lilVUHADiSr.lli; TIJDINGEN. Nieuwendijkwijk H n°. 101. VL1SSINGEU. Advertentiëu gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. 8 CÊ3S FF EU. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs por drie maanden 1.franco por post f 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor België f 1,65; Frankrijk 2,10; Duitschland f 1,65 per 3 maanden. No. 68. PATENTE N. Verkrijgbaar stelling der patenten uit het register no. 2, over het dienstjaar 1875/7G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlis- siucenmaken bekend: dat de patenten uit het register no. 2, over het dienstjaar 1875/76, verkrijgbaar zijn gesteld ter Ge meente-Secretarie, waar zij kunnen worden afgehaald van 2 tot den 16 September a. s., van des voormiddags 10 tot dos namiddags 3 ure; dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afge haald, overeenkomstig de bepalingen der wet aan de huizen van de belanghebbenden zullen worden afge geven, door den deurwaarder der directe belastingen tegen voldoening van het daarvoor verschuldigde; wordende belanghebbenden tevens herinnerd, dat zij, die desgevraagd hun patent niet kunnen vertoo- iier., zich blootstellen aan de boete, bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 31 Juli 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, maken bekend dat op Vrijdag den 20sten Augustus aanstaande, des voormiddags te 10 uren, door een hunner leden, daartoe door hen gecommitteerd, in bij zijn van den Hoofd-ingenieur in het 11de district van den Waterstaat, in een der lokalen van het geweste lijk bestuur te Middelburg, onder nadere goedkeuring, zal worden aanbesteed: Het BEPLANTEN van een gedeelte der provinciale wegen: van den rijksweg bij Breskens naar Groede, van Sehoondijke naar IJzendijke, van Oostburg naar Zuidzande, van Neuzen naar Axel, en van Hulst naar Wanoorden. Deze aanbesteding zal geschieden zoo als in het bestek cn, de voorwaarden is bepaald. Deze liggen ter lezing ter provinciale griffie van Zeeland, op het bureau van den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Middelburg, bij de ingenieurs van den Waterstaat te Sluis en Neuzen, en verder op de plaatsen waar bet gebruikelijk is, iu de gemeenten Axel, Biervliet, Breskens, Bruinisse, Colijnsplaat. Groede, Hontenisse, Hulst, Kortgene, Middelburg, Neuzen, Nieuw vliet, Oostbnrg, Sas van Gent, Schor- penisse, Sehoondijke, Sluis, Stavenisse, Tholen, Veere, Vlissingen, Westdorpe, Wolpbaartsdijk, IJzendijke, Zierikzee en Zuidzande. Op den 14den en 16den Augustus 1875 zal de noo- dige aanwijzing worden gedaanterwijl aan het bureau Tan den Hoofdingenieur te Middelburg, voor de wer ken in het algemeen, en bij de voornoemde Ingenieurs voor de werken in ieders ressort, nadere inlichtingen te bekomen zijn. Middelburg, den 23sten Juli 1875. De Gedeputeerde Staten voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. BUTEÜX, Griffier. Ter provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing, de voorwaarden waarop zal worden aanbesteed: 1°. door den Directeur der Artillerie Stapel- en Constructie-magazijnen te Delft, op den llden Au gustus a.s. De levering van Band-Draad-Hoek- Plaat- en Staafijzer. 2°. door den Directeur en Kommandant der Ma rine te Amsterdam, op den 12den Augustus a.s. De levering van Hennep. Vlissingen, 31 Juli. Bij de opening der stembus op heden morgen, is gebleken, dat voor de verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad zijn uitgebracht 181 stem men, van welke de heeren C. Mortier 115, de heer H. Kleijnbens 94, de heer J. T. Dommisse SI en de heer P. G. de Vey Mestdagh 38 stemmen ver kreeg. Alzoo zijn gekozen de heeren C. Mortier en H. E. Kleijnbens. Ten einde het aankomen eö afvaren onzer stoom schepen te Sheerness te vergemakkelijken en voor te komen, dat de lage waterstand een beletsel zou zijn voor de tijdige aankomst en vertrek der booten, heeft men aan tl e pier alui^r een ponton of schip brug gelegd, voor een geregelde aankomst en ver trek der booten, en alzoo een belangrijk bezwaar uit den weg geruimd. De stoomvaartdienst van Vlissingen op Sheer ness mag zich aanvankelijk verheugen in eene blijk bare belangstelling van Engelsche passagiers. Heden morgen voerde de Stad Middelburg 80 passagiers aan. Woensdag namiddag is alhier in het marine dok gekomen Zr. Ms. monitor Adder, kommandant de luitenant ter zee le klasse F. Luteijn, en Donderdag middag weder vertrokken, zich begevende naar Willemstad. Van Middelburg alhier aangekomen en in het droge dok gehaald het Nederl. driemastschipJb^tfWftiz, kapt. Rossink. In de Westerhaven gekomen de Eng. brik George kapt. John Hoggartb, van Burnt Island mei steen kolen voor deze stad. Van hier vertrokken de Eng. stoomboot Hydra, kapt. Edward Prince, bestemd naar Shields, het Ned. barkschip Walcherenkapt. Larsen, bestemd naar Riga. Naar wij vernemen zal het muziekgezelschap de Harmonieuit Hulst, morgen (Zondag) onze stad bezoeken en aan de boot, die alhier te 12 uren aankomt, afgehaald worden door het muziekge zelschap Ons Genoegen. Ter gelegenheid van de Middelburgsche kermis zal de stoombarge zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, bijna elk uur van den dag tot des 's nachts 12 uren van Middelburg en van Vlissin gen varen op Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zon dag 5, 6, 7 en 8 Augusius. Er is onlangs medegedeeld dat er een initiatief was genomen door eene commissie van zee-officieren om op het graf van den door ons land zoo ge«aar- deerden vice admiraal de Smit van den Broecke een teeken te plaatsen, ter herinnering dat Neder. land zijn vele diensten erkent. Wij vernemen dat het bestaan zal uit een zerk met een ijzeren afslui ting. [N. M. Cl.) De minister -van binnenlandsche zaken heeft aan de commissarissen des konings de volgende circu laire gezonden //Herhaaldelijk is mij gebleken, dat burgemees ters, schoolopzieners en andere in dienst van den Staat geplaatste personen zich aan bemoeiing ten aanzien van de verkiezingen van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal schuldig maken, door zich in aanbevelingen van dezen of genen can- didaat voor het lidmaatschap te mengen. Dit heeft mij na de herhaalde aanschrijvingen, die daartegen door verschillende ministers van binnenlandsche zaken gericht zijn, ten uiterste bevreemd, en het misbruik heeft vooral mijne aandacht getrokken, nu voor de verkiezing, die heden in liet kiesdi strict Zutfen moet plaats hebben, die bemoeiing, geheel in strijd met den geest der wet, op ruiuie schaal heeft plaats gehad bij eene advertentie, voor komende in het le bijvoegsel tot de Ztitfensche cou rant van 17 Juli jl. Door dergelijke aanbevelingen wordt invloed op de verkiezingen fgeoefencl, en geen ambtenaar behoort van zijne betrekking tot dat einde misbruik te maken in het voor- of nadeel van een bepaalde candidaat. Dat misbruik springt bij bedoelde advertentie te meer in betoog, daar onder scheiden ambtenaren zoover zijn gegaan, van be paald, in hunne betrekking op te treden. De regee ring mag niet toelaten, dat op de vrijheid der verkie zingen inbreuk worde gemaakt, en ik verzoek u alzoo, zoover dit van u afhangt, tegen aanbevelingen bij verkiezingen door ambtenaren te waken." Het Frovinciaal blad van Zuid-Ilolland bevat eene circulaire van den commissaris des konings in die provincie aan heeren burgemeesters en school opzieners, waarbij op verlangen van Z. Exc. den minister 7an binnenlandsche zaken zijn hierboven opgenomen circulaire van 20 Juli wordt medege deeld. De commissaris des konings voegt er het vol gende bij z/Ter toelichting van voormelde circulaire heeft Z. Exc. mij voorts medegedeeld, dat, naar de mea ning van Z. Exc., ambtenaren van het uitvoerend gezag zich van aanbeveling en bestrijding van cau- didaten in de verkiezingen behooren te on'houden, onverschillig of zij daarbij al dan niet van hunnen titel gebruik maken. //Eindelijk heeft mij de heer minister nog bericht, dat in het slot van Z. Excs. bovenvermelde circu laire, niet opzet in het algemeen van: ,/verkiezin- gen" wordt gesproken, daar,| hetgeen ten aanzien van de verkiezingen van leden van de Tweede "Kamer der Staten-Generaal geldt, evenzeer van toe passing is voor de verkiezingen van leden der pro vinciale staten, en, wat de burgemeesters in het bij zonder betreft, vooral ook voor de verkiezingen van leden van gemeenteraden. Volgens een bij het departement van marine ont vangen telegram is Zr. Ms. stoomschip Bromo den 26eu dezer te Pord-Said aangekomen. Aan boord was alles wel. De luitenant ter zee 2e klasse P. Hollzapffel, dienende als le officier aan boord van Zr.' Ms. monitor Tijgerwordt met den 5en Augustus a. s. op uonactiviteit gesteld en met den Gen dier maand vervangen door den luitenant ter zee 2e klasse H. A. Schippers.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1