VLISSINGSCHE COURANT. pTBR-scnsm Donderdag 29 Juli. 13 Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. BIMNLANDSCUE TIJDINGEN. .jirgenzierikzct ■atsspoorwefj. wrdt aangelegd,, |N zierikzeBi 27 'smorK, i| 6.- 'óffiidd. 4_, smorg. ]q_ In net spoorwegstatiuj1 VT.TSSTNG EN 26 'saiidd, 5 27 29 30 31 |de maanden PÏEiWBER, In Septet vervallen dett avondreiztj van 6 u. en 0.31 u.K. v.* nam. 3.— nam. 6.- 3.30 6.5) voorm, u. ai. 7.30 n 10.30 11.— 11.30 I'smidd, 12.' nam. 12 30 v 1.— voorm. 10.30 11.— 7.30 8.— ,6.voorm. 11.30 G 45 's mirfd. 12.— 7.15 nam. 12.30 1 7.45 )..30 I 8.15 2.— 18,45 2.30 10.30 fir. m. 7.30 nam. I s'— I 5.voorm, 5.45 3.15 I 6.45 I 7.15 A J 7.45 09.45 y o.i5 440 10.30 11.- 1.50 2.20 retourkaarten ElVLAGEN. rent. nt: 8.17 12.15 7.31 chelen. *1,45 6.55. 1.45, 6.10, O O _n (S fu - 5.40 6.10 8.50 5.48 0.20 9.- 5.52 9.5 5.59 9.13 6.14 9.27 6.23 9.35 6.35 aank. 6.42 6.47 6.57 7.3 7.18 7.31 7.45 7.55 1 1875. IV0. 60. de Nieuwendijk, wijk H n°, 101. VLISSINGEN. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Men ADonneerc zien dij aiie .tfoeicnand Abonnementen voor België f 1,65; Frankrijk 2,10; Duitschland J 1,65 per 3 maanden. Dit Blad- wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.—, franco per post ƒ1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Aan het Bureau van Politie zijn als gevonden gedeponeerd: twee tabaks- doozen9 een duimstok en een kope ren halsband. No. 60. VERKlEZUVftEA. Ter inzage leggen der proces-verbaal wegens verkiezing van leden voor den Raad De VOORZITTER van den Raad der gemeente Vlissingen, maakt bekend: dat van de, op den 20 en 21 dezer, opgemaakte uroeessen-verbaal van inlevering en opening der stembriefjes ter benoeming van leden van den Ge meenteraad, een afschrift aan het huis der Gemeente is aangeplakt, en wijders van de processen-verba al inzage kan worden verkregen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 24 Juli 1875. De Voorzitter voornoemd WfNKELMAN. No. 61. BESCHADIGING TELEGRAAFKABELS, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlis- Slïïgen gelet op de circulaire van den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland dd. 14 Juli 1875, A, no. 306S/1 2de Afd. {Provinciaalblad no. 59) o. a. van den navolgenden inhoud Zijne Excellentie de Minister van Binnenlandsche Zaken deelt mij mede, dat door haar Ambtgenoot »van Financiën, in bet belang der telegraafdienst, de »wensck is uitgesproken, dat bij do uitvoering van j>bagger- en andere werken, waarbij mogelijke be schadiging van telegraafkabels kan worden voor szien, do meeste omzichtigheid tegen dat gevaar worde in acht genomen, en dat elke onverhoopte beschadigiug, indien deze, ondanks alle voorzorgen, onvermijdelijk bleek, aanstonds aan het naastbijge- legen Rijks-telegraafkantoor worde bericht, met sjuiste opgaaf der plaats. »De werken, welke hier in aanmerking komen, zijn ïniet alleen die van den Rijks- en den Provincialen Waterstaat, maar ook die van gemeenten, polders ofparticulieren Noodigëix mitsdien de ingezetenen uit om in over eenstemming met bovenbedoelden wensch te handelen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 24 Juli 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris P. FORBES WELS. Vlissingen, 28 Juli. 4' Zoo er iets is, wat niet aan de vergetelheid kan of Mag worden prijs gegeven, dan voorzeker is het de vermelding van het feit, dat Vlissingen op 26 Juli een zijner vurigste wenschen zag bevredigd. Immers was toen de lang verbeidde dag daar, dat de stad met hare schoone toekomst in het verschiet, Met eene der Engelsche havens door eene stoomvaart lijn werd vereenigd en alzoo zoo menige profetie, die mi en dan van elders tot ons overgebracht werd en ons soms bijna den moed in de schoenen zou hebben doen zakken, krachtdadig werd weersproken. Be //droombeelden" in dezen, geen ^droombeel- den" meer; de //herschenschimmige plannen", die zoo'n langen tijd hoofd en hart van menigeen had den vervuld, voor het oog van allen, die het willen zien en erkennen, na onverpoosden strijd en inspan ning van alle krachten, ondanks teleurstelling op teleurstelling, in uitvoering gebracht Vlissingen heeft verkregen, wat het jaren lang heeft gewenseht en begeerd de stoomvaartlijn, die midden- en zuidelijk Duitschland op de kortste, gemakkelijkste en voordeeligste wijze met Engeland vereenigt, van welke het yoor een deel de beste verwachtingen zijner toekomst koestert. Mag de nieuwe onderneming in ruime mate bogen op de ondersteuning en medewerking van schrandere koppen, die boven het peil van het alle- daagsche staan en daardoor elke zwarigheid en be lemmering voor het welslagen der zaak uit den weg kunnen en zullen ruimen, in meer dan een opzicht is zij aanbevelingswaardig door de vooïdeelen, welke zij den handel- en het personenvervoer als van zelve aanbiedt. Geen wonder dus, dat vele belangstellende vrien den van vooruitgang en maatschappelijke ontwikke ling de gelegenheid niet lieten voorbijgaan, om van hunne ingenomenheid te doen blijken, toen voor de eerste maal de booten der maatschappij Zeeland, Stad Vlissingen van Vlissingen en Stad Middelburg van Sheernees naar de plaats hunner bestemming zouden afvaren. Uitgelokt door het schoone weder, had zich eene overgroote menigte in de nabijheid van hethaven- statiou verzameld, om getuige te ziju van de aan komst der eerste mailtrein te 10.20 en het vertrek der Stad Vlissingen te 10.45 naar Sheerness. Plet muziekgezelschap Ons Genoegenonder direc tie van den heer Geijsen, op de pontonbrug aanwe zig, om op vereerend verzoek aldaar eenige toepasse lijke stukken bij de aaukomst der trein en het vertrek der boot uit te voeren, bracht niet weinig het zijne toe, om de feestelijke stemming der overgroote menigte te verhoogen. Onder het spelen van het Nederlandsch Volkslied en het welbekende: Waar kan men beter zijn, enz., gingen de passagiers aan boord en vertrok eenige oogenblikken later op statige wijze de boot met een 45 tal passagiers aan boord, die met ongedekte hoofden het God save the Queen luide toejuichten. De boot spoedig uit het gezicht verdwenen zijnde, begaf het muziekkorps, gevolgd door eene jubelende menigte zich naar de restauratie-zaal van het haven station, om aldaar de hun aangebodene verversching te gebruiken. Na het spelen van een feestnummer, sprak de heer M3. Pot den leden van voornoemd ge zelschap aldus aan: z/Mijne heeren directeuren en leden van het muziekgezelschap Ons GenoegenDank, hartelijk dank uit naam mijner medeburgers, als wier tolk ik thans spreek, voor de zoo bereidwillige als uitmun tende medewerking aan de opluistering eener zaak, die thans een feit is geworden, waarvoor wij iu het bijzonder dank zijn verschuldigd aan onzen bemin den vorst, prins Hendrik, die in dezen door het onvermoeid aanwenden van kracht en vermogen, vooral geldelijk, bij vernieuwing vorstelijk heeft ge toond voor onze streek, voor ons Zeeuwen veel. veil te hebben". Op deze woorden volgde een daverend applaudissement en deed de muziek zich hooreu. Daarna ging spreker aldus voort: Ik noemde zoo even de zaak, die wij heden feestelijk vieren een feit maar het is voor ons een veelbeteekenend feit het is een lichtpunt, een heerlijk morgenglo- ren, dat wij hopen te zien achtervolgen door dagen even helder als deze dag, welken ons de schoone natuur na een praclitigen morgen te genieten heeft gegeven. Onze moegeleden en moegestreden stad mag zich thans verheugen in een tweede teeken van herstelling uit haren door onedelen naijver zoo diep gezonken toestand. Moge het ons gegeven worden, weldra meer dergelijke gebeurtenissen feestelijk te vieren en het muziekgezelschap Ons Genoegendat wij groei en bloei toe wenschen, daarbij steeds even ijverig en doelmatig tot aller genoegen werkzaam te zien, en dat, zooveel mogelijk de tegenwoordig heid van onzen beminden vorst (de muziek speelt het "Wilhelmus) ieder gewichtvol teeken moge op luisteren. Eindelijk, MedeburgersHoe schoon de toekomst is, toch zullen er nog wel bezwaren wor den gelegd en vele moeielijkheden moeten overwon nen worden, doch al ware het,dat op sommige schoone dagen, donkere avonden of nachten volgden, dan hopen en vertrouwen wij, dat er ook dan nog man nen zullen gevonden worden, die voor ons zullen zijn en blijven lichten, als de sterren, die heden boven onze hoofden aan het uitspansel des hemels schit teren." Na eeuige ovatiën aau den spreker en het muziekgezelschap en vooral ua een daverend en her haald geroep van //Leve prins Hendrik" begaf zich het muziekgezelschap spelende, door duizenden ge volgd, stadwaarts, die zij spoedig binnen en door trokken, waarna de menigte jubelend en uitgetogen uiteenging. Terwijl men te Vlissingen op deze wijzevanzijnein- genomenheid met deze heuchelijke gebeurtenis deed blijken, zat ook de bevolking van Sheerness niet stil. Had het den ganschen dag niet opgehouden met het afleggen van bezoeken van Engelands zijde aan boord van de Stad Middelburg, die Maandag aan het haven hoofd aldaar gemeerd lag, des avonds gaf men luide bij het vertrek der boot naar Vlissingen te kennen, dat de stoomvaartlijn alles, behalve eene onverschil lige zaak voor de bevolking van Sheerness was. Na herhaalde bewijzen van belangstellingin deze nieuwe onderneming van de gansche bevolking van Sheerness ondervonden te hebben, vertrok de Stad Middelburg onder luide vreugde kreten te 11 uren 4-5 minuten naar Vlissingen, alwaar zij Dinsdag morgen te 6 uren 30 minuten met 32 passagiers de haven biunen- stoomde. Nadat de passagiers de gelegenheid had den gehad ruim drie kwartier uurs in het havensta tion te vertoeven, vertrok het meerendeel per spoor van 7.15 naar Duitschland, met lof gewagende van de uitnemend goed ingerichte zeebooteu, welker vaart wel geëvenaard, maar niet overtroffen jkan wor den en op welke de bediening en de gebruikte ge rechten alle verwachtingen hebben overtroffen. Nemen wij hierbij in aanmerking dat de tijd van Sheerness met Vlissingen een verschil oplevert van 15 minuten, dat natuurlijk op de reis moet ingehaald worden, dan hebben wij alle recht te kunnen neder- schrijven, dat de eerste ofiiciëele tocht van de Stad Middelburg is volbracht in den tijd van 7 en een half uur eu zij in alle opzichten, aan haar doel heeft beantwoord. Dientengevolge bevreemdt het ons niet, dat zij de Harwichboot naar Antwerpen op Maandag morgen stooniende, in snelheid der vaart de loef afsneedt en alzoo bewees, dat er niets te veel is ge zegd van de snelvarendheid en degelijkheid der boo ten, welker directie en bemanning wij bij dezen geluk wenschen met de eerste welgeslaagde zeereis. Mogen zij bij voortduring stof tot te vredenheid en verkondiging van haren lof geven Heden morgen arriveerde de Stad Vlissingen van Sheernees te 8 uren, met 32 passagiers aan boord.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1