PP1J VLISSOGSCHE COURANT. 00,000 chap pij ren laste 100 pCt. 95 pCt. (875. N°. 56. Donderdag 15 Juli. 1Jaargang. KENNISGEVING. OPENING DER JACHT OP WATERWILD verouder- eftijd. BEKENDMAKING. BINNENLAMCIIE TIJDINGEN. 187 5» oor/800, OOO.) te Amsterdam, i, Middelburg.. Vlissingen. mslede. SCHAPPIJ. laakt bekend, dat i e.k. gelegenheid tot afgegeven groot f 500, >ken deel uit van eere uitlotlngcn. ietten zijn verkrijg- I. ELLEKMAlf, Nieuwendijk, wijk PI n°. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlij k Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Abonnementen voor België 1,55; Frankrijk f 2,10; Duitscbland 2,30 per 3 maanden. BUREAU: H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.franco per post f 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en PosUDirecteuren. Aan het bnreau van politie is als gevon den gedeponeerdeen koralen halsketting met gouden slot. DE COMMISSARIS DES KONINGS IN DE PROVINCIE ZEELAND, gezien het besluit van heeren Gedeputeerde Staten vau den Ssten dezer, no. 93 gelet op art. 11 der wet van den 13den Juni 1857 [Staatsblad no. 87) maakt bekend, dat de opening der jacht op waterwild, bedoeld in art. 17, laatste lid, der voornoemde wet, in deze provincie door Gedeputeerde Staten is bepaald op Zaterdag den 24sten Juli aanstaande. Middelburg, den 9den Juli 1875. De Commissaris des Konings voornoemd R. W. VAN LIJNDEN. aar door 5 flesscben die mij verscheidene ben. A. MANG. muntende borstnat. ten te boedenlette esch van een wettig de kerk bet stempel DOMMISSE CZ. Plassche de Munck. ir. Brouwershaven, bij 'koopbuis. Groede, bij Maartensdijkbij Jobs. ande, bij W. Witkam, de Bres. Westlcapelle, ve A. van Fraijenbove. Het Bestuur der Visschei'ijeri op de Schelde en Zeeuwsche Stroomeu GEVESTIGD TE THOLEN, brengt, daartoe gemachtigd door Zijne Excellentie den Heere Minister van Financiën, door deze tor kennis van alie belanghebbenden dat van af heden tot aan bet tijdstip der opening van de Oesterbanken tot bet rapen en vangen vau alle ffihelpvisch zal gesloten zijn: t> Het terrein op de Zuid-Bevelandsche slikken van af den hoek van de Waterschans te Bergen-op-Zoom met eene rechte lijn op den toren van Woensdrecht >en van die zelfde hook met eene rechte lijn over de Molenplaat tot achter bet fuikgat der Visscberij van Marinus Cornelisse, op den Broek, van daar langs >die Visscberij achter de faikgaten om, tot op den rug «van Magolen met eene rechte lijn tot voor de Vis- icherij van Willem Bout, in het Heintjes gat of Oud «Vaarwater en van daar al weder met een rechte lijn >op den Woensdrecbtscben toren." Het Bestuur voornoemd 10t„h1s75 c. J. de V. van NOORDEN, Voorz. 11de CASEMBROOT, Secretaris. EN. Vlissingen, 14 Juli. Van wege de directie der Koninklijke Neder- iandsche Stoomboot-Maatschappij en die der Chattam- en Dover Railway-Companie zijn ver scheidene autoriteiten benevens de direction der 'oornaainste bnitenlandsche spoorweglijnen, alsmede verslaggevers der voornaamste buiten- en bin- fienlandsche dagbladen uitgenoodigd tot het bij tonen van een inwijdingsfeest, ter gelegenheid van fa opening der nieuwe stoomvaartlijn tusschen het 'asteland en Engeland, via Vlissingen en Sheerness, fat op Maandag 19 Juli as. zal worden gehouden. Tot plechtige ontvangst der genoodigden wordt "gericht de groote shed aan de ponton-brug, in 'elke den gasten op Maandag a. s. een banquet zal 'orden aangeboden. Bij die gelegenheid zal, naar men ons mededeelt, M muziekcorps der grenadiers en jagers zich aldaar doen liooren en des avonds een prachtig vuurwerk worden afgestoken, waarna een der booten, voor de dienst bestemd, met de genoodigden de reis naar Engeland zal aanvaarden, om des Woensdags mor gens weder huiswaarts te keeren. De commissie van regeling voor dit feest bestaat uit de heeren: Graaf van Lijnden van^Koudekerke, Jhr. van Heuf van Amsterdam, en P. Forbes Wels van Vlissingen. Het stoomschip Stad Middelburg, kapt. Muller Drenth, is gisteren morgen van hier vertrokken tot het doen eener proefreis op de Theems, en heden morgen weder alhier teruggekomen. Volgens het U. D. zou de minister van financiën bepaald hebben dat de reizigers naar Duitschland, via VlissingenSheerness, hier te*lande van visita tie vrijgesteld zijn. Gisteren morgen is van hier vertrokken Zr. Ms. raderatoomschip .de Valk, kommandant Dronkers, met bestemming naar het Nieuwediep. Den 8 dezer is te Batavia gearriveerd, het Nederl. stoomschip Friesland, kapt. A. Bik, den 29 Mei van bier derwaarts vertrokken. Zondag morgen heeft de inspecteur van politie alhier op heeterdaad aangehouden, drie jongens, die zich buiten in een keet hadden schuldig gemaakt aan het ontvreemden van kruiken bier en jenever. Naar wij vernemen zijn de jeugdige daders reeds meermalen in handen der justitie geweest. De Noordsche brik Fllida, kapt. Nielsen, heeft alhier op de reede beide ankers verloren en is in de haven gesleept, doch heden, na voorzien te zijn van ankers, weder vertrokken met bestemming naar de Oostzee. In de haven gekomen de Noord-Duitscbe stoom boot Sayn, kapt. Timrn, in ballast van Antwerpen, om rails en kolen te laden. Uit de haven vertrokken de Eng. stoomboot Secret, kapt. Walker, in ballast bestemd naar Hart lepool, en de Nederl. brik Clemens en Florentinus, kapt. van Eijk, van Middelburg in ballast naar Riga om hout. Naar wij vernemen zullen morgen (Donderdag) op het badhuis alhier, bij gunstig weder, eenige muziekstukken worden uitgevoerd door het muziek gezelschap Ons Genoegen. Als vervolg op de mededeeling in de Middelburg- sche courant van gisteren dat de heer Tak van Poortvliet door de liberale kiesvereeniging te Zutfen verzocht was zijn mandaat als vertegenwoordiger voor het hoofdkiesdistrict Middelburg neder te leggen, bericht zij thans dat genoemde afgevaar digde zijn ontslag als lid der Tweede Kamer ge nomen heeft. Blijkens de Staats-courant van gisteren heeft de minister van binnenlandsche zaken bepaald dat de verkiezing van een lid voor ons kiesdistrict, voor het tijdvak loopende tot den 30en September a. s„ zal plaats hebben op Dinsdag 3 Augustus en dat, zoo eene herstemming noodzakelijk is, die geschie den moet op Diusdag 17 Augustus daaraanvolgende. In de koffiekamer van het concertgebouw te Middelburg zal morgen (Donderdag), Vrijdag en Zaterdag een zeer bezienswaardige nabootsing van de werf der Commercie-compagnie aldaar, zooals die in 1785 in volle werking was, tentoongesteld zijn. De aandacht van liefhebbers van snijwerk en car- tonnage wordt daarop gevestigd, onder herinnering dat het stuk uit de hand te koop is. Dz Staats-courant van gisteren bevat het konink lijk besluit van den 3en dezer, bepalende dat de ge meenten Middelburg en Vlissingen mede worden aangewezen voor de lossing van goederen, inge voerd met spoortreinen op den voet van liet koninklijk besluit van 26 Alaart 1872 Staatsblad no. 19), ook van vernissen of andere alcohol hou dende vloeistoffen, waarvan de invoerder, krachtens art. 2 3 der wet van 1 Mei 1863 Staatsblad no. 47) het opnemen van de juiste sterkte vordert. Naar men zegt leidden de vele deserfiën en'de onbehoorlijke handeling waaraan vele met verlof zijnde militairen van het koloniaal werfdépöt zich schuldig maakten, tot den maatregel, dat aan bui tenlanders in het geheel geen en aan Nederlanders slechts een zeer kort verlof meer zal worden toege staan. (^--ö) Volgens bij het departement- van justitie ingeko men stukken, heeft een zadelmaker [hier te lande van zekere Londensche firma, zich noemende Sou- son en Co order ontvangen «tot afzending van lede ren geldbeurzen of geldtasschen met geheime slui tingen, en bijvoeging eener factuur, waarop volgens toezegging, onmiddelijk betaling volgen zou door tusschenkomst van een der bankiershuizen te Am sterdam. jDie toezegging werd echter niet nageko men, terwijl bij onderzoek bleek, dat de leden der firma spoorloos verdwenen zijn. Men vermoedt, dat de hier bedoelde personen zich ook vroeger, onder andere namen, hebben schuldig gemaakt aan oplichtingen ten nadeele van kooplieden hier te lande. In November e. k. zal het 25 jaren geleden zijn dat het instractie-bataïllon te Kampen werd opge richt. Reeds lang bestond het plan den dag dier oprichting feestelijk te vieren. Er is dan ook een feestprogramma samengesteld, wat echter eerst den volgenden zomer zal worden ten uitvoer gelegd, omdat het najaar voor zulke feestviering minder geschikt is. De vele hoofd-en andere officieren, die bij dit bataillon hebben gediend, en zij die er hunne eerste opleiding tot de militaire dienst ontvingen, zullen dit zeker met belangstelling vernemen. In den loop der vorige week is de Direct Ocean- Cable tusschen Ierland en de Vereenigde Staten lot een voldongen feit geworden. Deze //directe" tele graafkabel is de vijfde lijn die thans de oude wereld en de Vereenigde Staten telegrapliLch verbindt, en draagt hiervan zijn naam dat de berichten direct en niet, evenals op de overige lijnen, langs een omweg over New-Foundland, worden verzonden. Door den burgemeester vau Nieuwe Schans is 2 Juli op het hulp-postkantoor aldaar bezorgd een aangeteekende brief met ƒ160 geldswaarde. Er waren ingesloten 1 bankbiljet van f LOO T 2981, 1 Juni 1860, en 1 dito van f 60 P P 1335, 2 Dec. 1872. Deze brief, gead resseerd aan den heer M. II. Verniers van der Loeff, Groeuloo, is niet aan zijn adres bezorgd. Opsporing, aanhouding en bericht wordt verzocht. Men deelt mede aan het U. D. //In verschillende garnizoenen wordt door de jonge soldaten vooral geklaagd over de voeding. Waarschijnlijk om de ménage-rekening uiette hoog

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1