VLISSIïïGSCIIE COURANT. KERMIS. A 1875. N°. 49. Zondag 20 Juni. 13do Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. KENNISGEVING. B1NNENLANDSCHE TIJDINGEN. Nieuwendijk, wijk II n°. 101. VLISSifiGEW. Advertentiën geliete men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. 8 ES IFF ER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.—, franco per post f 1,15. Afzonderlijke nummers 5 Ceuts. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor België ƒ.1,55; Frankrijk 2,10; Duitschland 2,30 per 3 maanden. Bij deze Courant belioort een BIJVOEGSEL. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingen malven bekend: dat de KEJEtMIS of Jaarmarkt dit jaar zal aanvangen op Maandag- den 194™ JaU a. s., en eindigen op Zaterdag den S4'1" -Tal. daaraan volgende, en dat aanvragen om standplaatsen kunnen worden geriokt tot den Marktmeester. Vlissitigm, den 18a™ Juni 1875. De Burgem. en Weth. voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Tor provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing, de voorwaarden waarop door het Departement van Marine op den 24sten Juni a. s. zal worden aanbesteed'. De levering van gort, erwten of boonen, rijst, suiker, zout en jenever. Mede liggen aldaar ter lezing, de voorwaarden waarop door het Departement van Finantiën op den 28sten Juni a. s. zal worden aanbesteed: Het herstellen en verbeteren van de rijks- telegraaflijnen langs den Hollandschen ijzeren spoorweg tussehen Haarlem en Uitgeest en langs den Staatsspoorweg tussehen Zaandam en den Helder; alsook waarop door het Ministerie van Binnenland - Bche Zaken, op den lsten Juli aanstaande, zal worden Het bouwen van een buitensluishoofd met schutkolk aan de Marinesluis te V1 i s- s i n g e nhet verruimen van een gedeelte der Marinehaven en eenige daartoe be- hoorende werken. Vlissingen, 19 Juni. De 57ste jaardag van H. M. onze geëerbiedigde Koningin werd eergisteren door klokkenspel, het uitsteken der vlaggen, benevens door het houden eener parade op de gebruikelijke wijze gevierd. bes namiddags te 4 uren vergastte het muziek gezelschap Eensgezindheid het publiek op de Groole Markt op de uitvoering van enkele nummers, waarna het eene kleine muzikale wandeling deed door de stad. be voor feestvieren ongunstige gesteldheid van net weder was oorzaak, dat de avond van den 17 uni met eene stille trom afliep. Gisteren is alhier voorbijgestoomd naar Antwer pen het Engelsch koninklijk stoomjacht Victoria and Albert, kommandant Prince ofLeiningen. Aan boord bevonden zich de prins van Hessen en zijne gemalin, de dochter der Koningin van Engeland, Woensdag is van Middelburg alhier in het marinedok gekomen en Donderdag in het droge dok gehaald het Nederl. driemastschip Laurens Cost er. Gisteren morgen is van Middelburg alhier aange komen en naar de reede vertrokken, het Nede'rl, driemastschip Suzanna Johanna, kapt. Hulshoff, geladen met steenkolen en stukgoederen, bestemd naar Oost-Indië. Heden is genoemd schip naar zee vertrokken. Jl. Donderdag gingen twee paarden voor een vrachtwagen bespannen in de 4Nieuwslraat alhier op hol. Zij, die zich in den wagen bevonden wisten, door bij tijds uit den wagen te springen, aan het dreigende gevaar te ontkomen. Nadat de paarden hier en daar het een en ander hadden omvergeworpen, werden zij door spoedige en krachtdadig toegeschoten hulp spoedig tot staan gebracht. Bij gelegenheid van hc' zendingsfeest, op Woens dag 23 Juni a. s., zal de stoombootdieust op de Wester-Schelde aldus gewijzigd worden: Van Vlissingen n.Breskens vm.6,nm.3, nm.7,45 Breskens Vlissing. 6,30 3,30 8,15 Vlissingen n.Borsselen vm. 7,30 7,45 Borsselen Neuzen 8,— 8,15 Neuzen Hoedekensk. 10,30 Hoedekensk. y Hansweert u 11, Hansweert Walsoorden 11,30 y Walsoorden y Hansweert 12, y Hansweert Hoedekensk.nm. 12,30 Hoedekensk. y Neuzen 1, „Neuzen „Borsselen 1,50 vm. 5, ,f Borsselen Vlissingen 2,20 5,30 Aanstaanden Vrijdag zal in het fort Midden Icroon- loerk even gelegen builen de stad aan het kanaal van Vlissingen naar Middelburg, de reeds vroeger aangekondigde schietwetstrijd van de Vereeniging van Officieren der schutterij in Nederland plaats hebben. Ten einde het verblijf van de deelnemers aan den wedstrijd en van de genoodigden zoo aangenaam en aantrekkelijk mogelijk te maken, zal het gelieele terrein, dat door de wallen wordt ingesloten, feeste lijk zijn ingericht. Verscheidene tenten zullen tot verschillende doel einden wordt opgeslagen, onder welke eene voor het hoofdbestuur; eene, in welke de uitgeloofde prijzen voorleden der Vereeniging en genoodigden zullen worden tentoongesteld; drie voorzien van buffetten, benevens eene op de wallen van het fort, in welke de deelnemers aan den wedstrijd met genoodigden en hunne dames zich zullen kunnen verlustigen in het panorama, dat die plaats door hare ligging, als van zelve moet aanbieden. In het midden van het fort zal eene estrade wor den opgericht voor het muziekkorps der dd. schut terij uit Middelburg, dat te 12 uren met de stoom- barge op het feestterrein zal aankomen en onder lei ding van den luitenant-directeur de Jonge zich alsdan zal doen hooren. Te 8 en te 10 uren worden deleden der Vereeni ging eu genoodigden uit Middelburg per stoombarge voor de binnen keersluis alhier opgewacht, en bege ven zich van daar naar het in de onmiddelijk nabij heid gelegen schielterrein, alwaar de eerste afdeeling van den schietwedstrijd te 10 en de tweede afdeeling te 12 uren met schieten aanvangt. Op 1 Juli 1875 zal aan het ministerie van bin- nenlandsche zaken worden aanbesteed de bouw van een buitensluishoofd met schutkolk aan de marine- sluis te Vlissingen, het verruimen van een gedeelte der marinehaven en eenige daartoe behooreiuie wer ken. De te maken werken zijn a, een buitensluis hoofd, b. een schutkolk, c. een buitenbaznllmuur, d. een binnen- en buiten afsluitdam, e. grond en verdere werken. De begrooting bedraagt ƒ923,000. De werken moeten vóór of op 1 December 1877 geheel gereed zijn. Z. M. de Koning heeft Donderdag avond (e 11 uren per extra-trein met het Rijnspoor de residen tie verlaten, om zich voor geruimen lijd, waarschijn lijk tot het laatst van Augustus, naar Vevey (Zwit serland) te begeven. Bij beschikking van den minister van koloniën zijn de hoofdonderwijzers G. Reeman, S. J. II. van Merkom, J. II. Damman, H. Volten en D. J. C. van Batenburg en de hulponderwijzer W. II. Pietersge steld ter beschikking van den goavsrneur-generaal van Nederlandsch-Indië, om te worden benoemd tot onderwijzer 3e klasse voor den dienst daar te lande, en de heeren J. D. Pasteur, J. Burkunk, A. de Baat, G. van Kleef, C. üoesberg, J. II. van der Sterr, J. W. F. van Brussel, G. B. Berkhout, G. C. J. Bruins, A. L. W. Heldring, L van der Tas, M. J. IJzerman, P. Koot, W. West maas, J. L. van Soest, A. Legerstee, C. Haccou, A. Verburgh, E. Roelofsen, M. Frakken, R. S. Metzelaar, P, A. G'. Peeters, H. G. Burkunk, T. Niesten, C. P. Fran ken, 3. Beijer, J. J. Klaversteyn, F. L. Oosten broek, P. Metzelaar, G. Heuff, G. A. van de Pol, J. J. van Poelvoorde, J. Visser, G. H. F. Gerritsen, C. J. Bollee, G. Vreedenburgh, A. Hoekman en J. C. W. G. Ditmarsch, om te worden benoemd tot opzichter 3° klasse bij den waterstaat en de burgerlijke open bare werken daar te lande. De minister van oorlog; ontvangen hebbende een aantal rekwesten, waarbij door often behoeve van milicien-verlofgangers vrijstelling wordt ver zocht van het opkomen onder de wapenen voor de eerlang te houden najaars-oefeningen; brengt bij deze ter kennis van de adressanten dat de belan gen van de dienst niet toelaten in hun verzoek te bewilligen. Te dezer gelegenheid worden de betrok ken miliciens herinnerd, dat zij, die wegens ziekte niet op den bepaalden dag onder de wapenen opko men, overeenkomstig de daaromtrent bestaande voorschriften, zich na hunne herstelling bij hun korps moeien vervoegen, ten einde gedurende zes weken iu den wapenhandel te worden geoefend. {St. Ct.) Voor eenigen tijd is melding gemaakt van proe ven, met mitrailleurs genomen, en sinds dien lijd heeft het een punt van ernstige overweging uitge maakt, of invoering van dergelijke vernielingswerk- tuigen hij onze artillerie wenschelijk ware. Tot dusverre schijnt men tot die invoering nog niet te kunnen besluiten, althans, naar men ons mededeel', bestaat er plan tot de invoering voorals nog niet over te gaan. Eergisteren werd te Amsterdam de jaarlijksclie algemeene vergadering gehouden van de Neder-

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1