ON BlUTENüfllDSCHË TIJDIKGM, AD De Gemeenteraad alhier zal op Dinsdag 15 Juni, des middag3 ten 1 qre, openbare Vergadering houden, Heden middag vertrok van hier per stoomboot het rquziekgezelschap Ons Genoegenten einde het Festival te Capelle (bij Antwerpen) bij te wonen, doch alvorens de reis door te zetten, zal er door het gezelschap heden avond in Ter Neuzen een concert worden gegeven. Gisteren morgen is alhier van IVJiddelburg aan gekomen, het Nederl. driemastschip Philips van Mamix, kapt. Prins, van de firma Zeijlen en Decker. Genoemd schip vertrekt van hier naar Newcastle om kolen in te nemen en vervolgens naar Atjeh. Volgens de N. Arnh. Cé. is de hoofdingenieur van den waterstaat in Zeeland vanwege onze Regee ring belast met een onderzoek in Engeland naar liet rlistileertoestel voor zeewater van dr. Narandy, in verband tot de behoefte aan drinkwater te Vlis- singen en bij de Marine, waar de zoatwater-distil- leertoestellen van Grant tot hiertoe in gebruik zijn, js deze lastgeving gewichtig. Tot eene betere aansluiting met de Rijn- en Cen- traal-spoorwcgen zal op verlangen en ten koste der regeering een nieuwe trein van Boxtel naar Utrecht loopen, en wel te 10,45 uren uit Boxtel, om te 12,18 te Utrecht aan te komen; met dezen trein kunnen de reizigers de beurs te Amsterdam bezoeken. huis alhier vervoerd, waar hij te middernacht per wagen en onder geleide van den veldwachter arri veerde en verder werd verpleegd. Hij is echter heden morgen 3 uqr aan de gevolgen van den val overleden. Men is tot dusverre nog niet te weten gekomen wie de man is eq kent evenmin zijne woonplaats. ZIERIKZEE, 11 Juni. In den nacht van Maan dag op Dinsdag is er bij den heer C. Flikweert in de Meelstraat diefstal gepleegd door over- en inklim ming en heeft de dief een zilveren horologie mede genomen. In den daaropvolgenden nacht is op nieuw poging gedaan tot inbraak en wel aan de woningen van de heeren P. de Looze en E. W. Mus op de Oude Haven. In de eerste woning werden de dieven gestoord door het geblaf van een hondje. In de volgende nachten is er niet weer inge broken. Door deu heer officier van justitie zijn alsnu in lichtingen gevraagd aan het publiek, om zoodoende de brutale dieven op 'fc spoor te komen. Ondertusscben zijn gpede waakhonden en goede revolvers zeer te recommandeeren aan de burgers die iets te verliezen hebben. De Staats-Courant van 9 Juni behelst de vol gende naamlijst van gewonde en gesneuvelde Euro- peesche militairen van de expeditionaire macht te Atjeh,. sedert 20 April i875 J. H. van Engelen, faselier linkerhalf de bafail- ïon, bij het in bezit nemen van Lohong den 25 April, sdiot door de linkerbil, G. Schotanus, korp. corps mineurs, id., schampschot rechterzijde, W, van der Snoek, mineur le klasse, id. id. N. van Aken, marinier 3e kl„ id., matte kogel tegen den linker bovenarm, J. F. de Hoop, fuselier, rechter- half 3e bat., bij het openkappen van het terrein te Lamara-Oley-Loe (20 April,) lillaschot aan de kruin van het hoofd (gesneuveld.) Tot de geruchten, betreffende de arrestatie van den herbergier en logementhouder Jut in omloop, behoort nog, dat twee geheime politieagenten aldaar cenige dagen hun intrek hadden genomen om de echtelieden van nabij gade te slaan, en dat tenge volge van eene woordenwisseling, waarbij de vrouw aan den man verwijten deed; waardoor de politie be vestigd werd in het gerezen vermoeden en hen daarna in hechtenis heeft doen nemen. (8^.) MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN STAATSSPOORWEGEN. Totale ontvangsten van 1 Jan. tot 27 Mei 1875 f 2,425,870,22l/2 tegen 2,171,836,61 in 1874; van 28 Mei tot 3 Juni 1875 ƒ127,902,10, tegen 128,983,74 in IS74. Totaal 2,553,772,321/2 tegen ƒ2,300,820,35 in 1874. Gemiddeld per dag en per K.M. sedert 1 Jan. 2875 16,77, tegen ƒ15,09 in 1874. ALKMAAR, 31 Juni. (Periodiek). Uitgebracht 2791 geldige stemmen. Eerlcozen de heer mr. J. L. de Bruyn Kops met 1729 stemmen. Jhr. F. de Caserpbroot had 862 en de heer pir. A. F. de Savorr nin Lobman 178 stemmen. [Door overlijden Foreest.] Uitgebracht 2779 geldige stemmen. GeJcozen de heer mr. W. van der Kaay met 1718 stemmen. De heer mr. D. C. A. graaf van Hogeudorp had 865 en prof. B. «J. L. de Geer van Jutfaas 169 stemmen. ARNHEM, 9 Juni. Door een schipper, liggende bij de stedelijke gasfabriek alhier, is gisteren een inlandsche slang van 1.1 meter lengte nitdeSin- gelgraoht opgehaald. Het dier is aan den wal ge-? haald en afgemaakt. (2V. A. Ct.) GRONINGEN, 9 Juni. (Gr. Ct.) Gisteren avond ongeveer 8 uur passeerde een paard en wagen, waarin een man was gezeten, het naburige Haren. Het paard geraakte door een of andere omstandig heid op hol, de man viel van den wagen en bekwam zulke erge wonden aan het achterhoofd, dat hij door Zwaar bloedverlies geheel buiten kennis en sprake loos was. Onmiddelijk werd geneeskundige hulp verleend door den docter te Haren, en op last des burgemeesters werd hij naar het akademisch zieken- BENOEMINGEN EN BESLUITE! Tot gezworen zijn benoemd: van den Sophia- pofder (N. Bev.), J. Flipse; van den Adriaanpolder, Cortgene, P. H. van Lis; vau den Molenpolder (Z. Bev.), D. Poelman; van de vereenigde poldersOsse- nisse, J. C. Lemsenvan den polder Oost Nieuvvland, A. Remijnse; van den Westkerke-polder, J. van de Kreeke; van den polder Oud Wolphaartsdijk, J. Smallegange; van den polder Nieuwlande, J. van Merris; van den Willerapolder, (N. Bev.) H. Meu- lenberg Dz.; van den 's Heer Janspolder, P. Ver hulst; van den Jacobapolder, M- Marcusse Jz. FRAN K R iJ K, PARIJS, 10 Juni.' Verschrikkelijk is de slag die gisteren den graaf en de grayin van Parijs heefr. ge troffen. Het jongste'zoo'iitje is in de armen zijner moedor, op een rijtoer in hetbosch van Boulogne, aan een stuip plotseling overleden. Men begrijpe den toestand der ouders, die met het lijk van den kleine naar huis reden. Het is gebleken dat mevrouw Royne, de damo, die vermoord in haar huis is gevonden, gedood is met een ijzeren bont, die onder het bed lag. Als haar moordenaar is haar derde zoon gearresteerd. Bij het verhoor, dat hij onderging, heeft hij niet kunnen zeg gen waar hij geweest is in den avond, toen zijne moe der werd vermoord; en bij het zien van hot lijk zijner moeder sloeg hij zijne handen voor de qogen en begon te weenen. ENGELAND. LONDEN, 9 Juni. De sultan van Zanzibar is heden ochtend te Gravesend aangekomenvan daar vetrok hij per stoomboot naar Londen, alwaar hij door den ljeer Rourke, onder-secretaris bij het departement van bnitenlandsche zaken aan de Westminsterbrug werd opgewacht, De sultan heeft eene eerewacht ten ge- leidp ontvangen. Lord Derby bracht hem heden avond een bezoek. RANGOON, 8 Juni. Leeseetahie de Chineesche generaal, betrokken bij den moord op den heer Mar- gary, is door den koning vriendschappelijk ontvangen, Sir Douglas Forsyth heeft in last hierover onmiddel lijk opheldering te vragen en houdt zich diensvolgens aan de grenzen op. De Btirmahs hebben de telegraaf draden doorgesneden. (Times.) ZWEDEN EN NOORWEGEN. KOPENHAGEN, 9 Juni. De Russische grootvorst Alexander wordt in de volgende week hier verwacht en zal eenigo dagen in deze stad doorbrengen. De hertog en de hertogin van Edinburg worden in de eerste dagen van Juli verwacht. SPANJE. MADRID, 10 Juni. Cabrera's echtgenoot© is door den koning met het grootkoord der Maria-Louisa-orde begiftigd. BELGIË BRUSSEL, 10. Juni. De Indépendance beige van heden ochtend deelt mede de hoofdbepaliageu van het ontwerp van wet strekkende tot het tegengaan van het doen van aanbiedingen om een misdaad te plegon Wie een voorstel heeft gedaan tot het bedrijven van misdaden waartegen de doodstraf of dwangarbeid ig bedreigd, of aan zulk een misdaad deelneemt, en wie dusdanig aanbod heeft aangenomen, wordt gestraft met opsluiting voor den tijd van drie maanden tot vijfjaren, tenzij verzachtende omstandigheden in aan merking komen. De aan deze feiten schuldig gf>. maakte verklaarde zal tevens kunnen veroordeeld worden tot het verlies van zijne burgerrechten en voor den tijd van vijf tot tien jaren onder toezicht der politie gesteld worden. Bijaldien echter het aan bod slechts mondeling is gedaan, wordt de straf alleen dan toegepast wanneer het aanbod is vergezeld gegaan van giften of beloften". Een bepaling betref, fende de bovenbedoelde delicten zal gevoegd worden bij de wet op uitlevering van boosdoeners. AMERIKA. PHILADELPHIA, 8 Juni. Het kanselarijhof van New-Jersey heeft heden den heer Jewett benoemd tot receiver" van der. Erie-spoorweg in New-Jersey. Dg heer Jewett heeft de vereischte obligation geleverd en zijne betrekking aanvaard. De geheele controle van den Erie-spoorweg staat thans onder één receiver." (Times.) GEMENGDE BERICHTEN. Uit Aardenbnrg wordt van 8 dezer het volgende gemeld Niet voor de verkiezingen wapert heden de nati- onale vlag bij allerlei standen en gezindheden van iDgezetenen; niet voor de verkiezingen trekt de boider-societeit met slaande trom en vliegende vaandels op: een eenvoudige plechtigheid heelt plaats, Johannes Dhondt en Cecilia de Clerck, hoogbejaarde echtelieden, vieren heden hun gouden bruiloft en in het rijtuig van den heer burgemeester gezeten, worden ze door gemelde sociëteit naar rle r. c. kerk geleid, terwijl het rijtuig gevolgd wordt door 15 kinderen en kleinkinderen; allen bebooren tot den arbeidersstand en dit maakt de manifestatie des te schooner. Huis aan huis bijna wappert de nationale vlag, hier en daar met het oranje of het rood en geel van Aardenburg opgesierd. Gisteren avond omstreeks 9l/g ure heeft zich op Jen Buitensingel riahij de Muiderpoort te Am sterdam eene fatsoenlijk gekleede burgervrouw van ruim 55 jaren, door in het water te springen, vau het leven willen berooven. Twee wandelaars, die deze poging tot zelfmoord opmerkten, snelden naar de vrouw toe en hadden het geluk, ofschoon inet groote krachtsinspanning, daar zij nog al eene zware vrouw was en met geweld wilde verdrinken, haar uit het water te halen en naar clen politiepost in de Mui- derpoort te brengen. Aldaar ondervraagd wie zij was en wat haar tot die roekelooze daad geleid had, antwoordde zij//Dat is een geheim, dat ik aan nie mand zal openbaren/"' //Is uw man' soms kwaad voor u?" „O, neen! Ik heb, een goerlen, bra ven man en geen kinderen, dat is het niet, maar ik wenschte toch ma^r dat jk dood ware. Het spijt mij dat ik er ben uitgehaald/' enz. Niet ver van Gothenburg, in de nabijheid van de vesting Elfsborg, is ten jare 1712 een Oost- Indievaarder gezonken. Dezer dagen heeft men doormiddel van duikers een aanvang gemaakt met het bergen van de lading, welke, zoo als nu blijkt, rootendeels uit Chineesch pprselein bestaat, dat, ofschoon 163 jaren sedert de stranding van het schip verloopen zijn, nog niets geleden heeft. Reeds zijn zeer vele porseleinen voorwerpen opgevischt, en naar het schijnt zal de moeite ruim beloond worden, want als voorbeeld is te vermelden, dat voor een dozijn drinkkopjes ruim honderd kronen werd betaald. Ook de scheepsromp zelve moet nog niet geheel weg zijn. ZEET IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN. I-ady Anne, at., Rackley, New-Castle. - Georg, Hoggarth, BuriUislaad, naar Viissingea. Anue, Siewerts, Wilmington. - Da Capo, Florenass, Wilming ton. - Nueva Pastora, Torontegui, Havanna. - Orio, Suada- gos^a, Havanna. - Ripamara, Repetto, Buenos-Ayro9. - Orion, st., Kyan, Londen. - Malabar, Jossie, Camillas. - Rio Dooro, Farriesff, Havre. - Gallileo, st., Eills, Wilmington. - Zur- an, st., Zaragoija, Londen. - Royal Crown, St., Thomson, Odessa. - Rotterdam, st.. Howard, Harwich. - Reocin, st., Fernandez, Requeyada. - Alice, st., Frost l.onden. - Bradford, st., Ebbet, Grimsby. - Romeo, st., Schotield, Goole. - Aimable Lncie, Fernaud, Rcqneyada. - Everett Grey, Loring, Montevi deo. - Cato Poulie, Hotze, Rio-Grande - Venus, st., Meijer, Hamburg. - Joseph, Lo Bihau, Requeyada - Fire Brick, St., Middlesbro. - Helmaes, Storm, Kaap Haiti. - Memoon, st., Lyon?, Londen. - Earl of Aberdeen, st., Dyer, Londen. - Hop- pet, Nooing, Djbay. - Diana, Brinkworth, C'aeu. - Harwich, t., Sinclair, Harwich. - Gprfyardina, Schroder, Falmouth, uaat Antwerpen. City of Ghent, st., French, Londen, Brussel. Aaiandus, Walker, Riga, MecheJen. p. Caland, st., Molder Drenth, Lo Erato, st., Merga Battista, Dcluchi, Dartagnan, Le Pi Schroder, Leith. Trnscot, Snnderlan Lizzy, Heenvood, Bruxelles, Tellefsei delnhia. - Danmar Geffle. - Souveqir, tol. - Anna, Kpuds Wakefisld. St., Haw Londen. - Chjaro rine, Peillac, Stock Clarinda, St., Whal Grimsby. - Willi Roelas, st., Mare, Louws, Gibraltar. Antwerpen. City of Brussels, Louvain, Borch, MA Boter 1,05, f Met uitzonderinj was het gepasseeri Puike Walehersche welke prijs moest Andere artikelen z< Men noteerde: Tarwe f 8,25 gerst 6,75 a 7 Boter 1,05 a Eieren 2,80 i Meekrap ooveran Ter markt van uitsluitend in tarv kelen goede vraag Tarwe werd hoo rogge gemakkelijk Erwten en have De bbsteedde nri Tarwe 9,25. 'f a f 7,—. Wintergi f 7,—, 6.75 a f Bijna al het aam P R IJ Z Nederland,. Certifica dito dito Aandeel Certifica Obligatii j)ito Hi Obligati C'ertific. Aandeel Schatkis Obligatie dito Portugal. dito Oostenrijk. Oblig. m dito dito dito Ohlig. vf dito dito ïllin. C< ObJig. II dito Cet dito St. dito Relgie. Rnslpnd, Polen. Spa/jje. Amerika. Den Heer GDERPEAG lijken dank, belangstelling Dochter onde gen, De "V is IN schen R] FAGG,t ran Gebroede opzegg De onderg verder onder drijven.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 2