VLISSOGSCHE COURANT. 1875. N°. 46. Donderdag 10 Juni. 13de Jaargang. EN. GEMEMTE-BE8TIHIR. BIM1NLANIM1IIE TIJDINGEN. len Middelburg en en liggende plaatsen, van botterdam: aandag 7 's morg. 11.3) iosdag S n 11.3; oensdag 9 113j onderdag 10 n 11,5! endiensten van en naar Mij. Goes, ZijpeZierikz.ee, egen te rotterdam. 9,57, 10,24, 11,20, 11,31 5.45, 6,55, 7,55.9,55,ll,li 8,25. 10,50, 12,05, 5, 3,25, 40,5, 6,—, 7,1! i.' 11,15. 12,50, 5,05,7,55,9,40,10.30,11,! 1, 8,15, 10,—, 10,55, 11,55 4,35, 6,25, 8,25, 9,30. ielburg en Zierikzee. eu Staatsspoorweg. ren wordt aangelegd \ngezet. van zierikzee. raandag 7 Niet varen, insdag 8 's rnorg. 7. /oeusdag 9 G.XQ 9 's midd. •ouderdag 10 p en van net spoorwegstation ,e Arend." gen van Rotterdam, Schiedan 1 Vlissingen. middag 12 uur. ielburg—Vlissingen nde plaatsen. ertrek. 10.ure; nam. 1.3.3 echter 1.10 nam. in plaats voorm. 8.40. 11.ore; nam. 2.4.1! voorm. 9.20. ssingen en Botterdam, dauen 's Maan da; ingekeerd. uzenGent. j van Gent: 8.17 12.15 7,! ;enMechelen. 5.15, 10.20, *1,45 6.55 7.05, 10.40, 1.45, 6.10,M Is Zondags. aal. q p O o a a -3 5.40 6.10 5.48 6.20 5.52 5.59 6.14 6.23 6.35 6.42 6.47 6.57 7.3 7.IS 4.15 7.31 4.28 I 7.45 4.40 7.55 Nieuwendijk, wijk H n°. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. N. SGHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.franco per post f 1,15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor België 1,55; Frankrijk 2,10; Duitschland 2,80 per 3 maanden. Bij deze Courant behoort een BIJVOEGSEL, bevattende: 1°. Vervolg der Advertentiën. 2°. Middelen van Vervoer. No. 50. NATIONALE MILITIE. Vergunning aan milicien-verlofgangers tot deelneming aan de haring-vissclierij De BURGEMEESTER van Vlissingen; gezien de circulaire van den Commissaris des Kouings in de provincie Zeeland, dd. 1 Juni 11., A no. 2378, 3de afdeeliug; brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan de milicien-verlofgangers, die reeds voor hunne in lijving hun beroep van de buitenlandsche zeevaart maakten en die zich voor de zeemilitie hebben aan geboden, doch daarbij niet zijn aangenomen, door den Commissaris des Konings voornoemd, op hunne aan vrage, vergunning kan worden verleend tot het deel nemen aan de haring-visscherij, en zulks, ongeacht zij behooren tot een korps, waarbij zij in den loop van dit jaar, tot het bijwonen van herhalings-oefeningen zouden moeten opkomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 5. Juni 1875. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. No. 51. SCHUTTER IJL Loting der Schutterij. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van' Vlissingen maken bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de alpbabetische naamlijsten van de ingeschre venen voor de schutterij ter inzage voor een iegelijk zullen liggen op het raadhuis dezer gemeente, van Maandag den 21 Juni 1875, tot Maandag den 28 Juni daaraanvolgende, ten einde een ieder in staat zoude ziju, om, ingeval hem eeuige personen of omstandig heden mochten bekend zijn, die op dezelve nog zouden hehooren te worden aaugeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, zulks aan het bestuur kennelijk temaken dat de loting voor de schutterij tusschen de inge schrevenen van dit jaar, zal plaats hebben onder toe zicht eener commissie uit het bestuur, ten raadhuize dezer gemeente, op Maandag den 28 Juni 1875, des voormiddags te 10 uren precies, wordende de belang hebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato vermeld te laten vinden, ten einde aldaar voor de dienst der schutterij te loten, of zulks door behoorlijke, bij de gedachte commissie bekende, gemachtigden te laten doen, zullende voor hen, die persoonlijk afwezig mochten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen, door één der leden van de commissie worden getrokken dat dadelijk na den afloop der loting op voorschre ven wijze, eene naloting zal plaats hebben, ten be hoeve van diegenen, welke tot de loting verplicht z!JQde, buiten bun toedoen niet onder dezelve mochten Z1jn begrepen geworden, alsmede ten behoeve der genen, welke, ofschoon in andere gemeenten reeds ge loot hebbende, sedert de laatstvoorgaande inschrij ving in de gemeente zijn komen inwonen, en dor vreemdelingen, welke sedert do inschrijving in de ter men zijn gevallen, om als ingezetenen te worden aan gemerkt en dat eindelijk de belanghebbende personen, hij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld, om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aan spraak zouden mogen maken, ter kennisse van de ge noemde commissie te brengen, met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclamen bobben gegrond. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 7 Juni 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris P. PORBES WELS. No. 52. FABRIEKEN EN TRAFIEKEN. Injormatie de commodo et incommodo. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingen gezien de adressen van Hartog Abraham Polak en Philip de Leef, alhier, houdende verzoek om vergun- ging om in cle perceelen sectie D no. 205, 206, 487, 772 en 737 beenderen en lompen te mogen bergen gelet op de Koninklijke besluiten van den 31 Janu ari 1824 Staatsblad no. 19), en 19 October 1852 Staatsblad no. 185) maken bekend: dat de bij genoemde Koninklijke besluiten voorge schreven informatie de commodo et incommodo zal plaats hebben op Zaterdag den 12 Juni 1875, des namiddags te 2 uren, ten Raadhuize cl^pzer gemeente; en roepen bij deze op, dm daarbij tegenwoordig to zijn, ten einde in hun belang te worden gehoord, allo eigenaars of gebruikers vau de hierboven bedoelde of daaraan grenzende gebouwen of erven, en in 't alge meen ieder, die vermeenen mocht tegen de gevraagde vergunning eemg bezwaar te moeten inbrengen. En is hiervan af kondiging geschied, waar het be hoort, den 7 Juni 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. PORBES WËLS. Vlissingen, 9 Juni. Zondag middag arriveerde alhier aan onze voor malige marinehaven onder het lossen van kanon schoten en het spelen van het Nederlandsch volks lied de stoomboot Zeelandia, komende van Neuzen, aao boord hebbende ongeveer een 20ötal passagiers uit België, waaronder het muziekgezelschap van Groot en Klein Willebroek. Bij de aankomst der boot werden onze Belgische naburen verwelkomd door het muziekgezelschap Ons Genoegen met het spelen van het Belgische volkslied. Onder het spelen van verscheidene pas redoublesbegaven de vreemde bezoekers zich stads- waarts. Na bij den burgemeester eene ovatie te hebben gebracht, namen zij hun intrek in de Belgische loodsen-societeit, alwaar hun de eerewijn werd aan geboden. De secretaris van het Belgische muziek gezelschap bedankte in korte, doch gepaste woor den, Vlissing's ingezetenen voor de hartelijke ont vangst, welke hun ten deel was gevallen. Belgen en Hollanders, riep hij uit, waren vroeger vereenigd alhoewel nu gescheiden, is de vriendschap tusschen beide volken nog niet verdwenen; het broederlijk onthaal is hiervan een bewijs. Na het doen van eene muzikale wandeling door de stad, waarbij eene talrijke menigte zich schaarde, vertrokken de pleiziergasten te half 5 uren onder een luid hoerah van de aanwezigen en het spelen van het Nederlandsch volkslied, dat met de Bra- bangonne door Ons Genoegen werd beantwoord. Zondag is van Middelburg alhier aangekomen, het Nederl. klipperfregatschip 's Gravenhage, kapt. de Vries, van de firma Zcijlen en Decker. Zondag avond is hetzelve naar de reede gesleept en lieden naar zee vertrokken, met bestemming naar Java. -— Zaterdag avond is uit de nieuwe haven naar zee gestoomd, het Noord-Duitsche stoomschip Fried. Krupp, kapt. Arnold, geladen met spoorsta ven, bestemd naar Odessa. Zondag avond is alhier in het marinedok gekomen, het Eng. stoomschip lVarkworlhkapt. Sherfij van New-Castle met steenkolen voor deze stad. Gisteren is hetzelve, in ballast, weder naar New-Castle vertrokken. Zondag in de nieuwe haven gekomen, de Nederl. schooner Adriana IVilAelminakapt. Reijuhout, van Warkworth met steenkolen voor deze stad. Gisteren is alhier in de nieuwe haven binnenge komen, het Nederlandsch stoomschip P. Galand, kapt. Deddes, komende van New-York, geladen met stukgoederen. Als passagiers bevonden zich aan boord de heeren M. Maijer en M. Olnicke, le klasse, mejufvrouvv lialberstadt en dochter en mejufvrouvv L. ltedeker en kind, 2e klasse, benevens 44 passagiers 3e klasse. Aan de op gisteren plaats gehad hebbende ver kiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, hebben 182 van de 249 kiezers zich van hunnen burgerlijken plicht gekweten. Te Middelburg hebben 372 van de 475 kiezers hunne stem uitgebracht. Aan de stemming op 10 Juni 1873 namen in die gemeente 314 kiezers deel. Onmiddelijk na den afloop van de opening der bussen, dat op morgen (Donderdag) zal plaats heb ben, zullen wij onzen lezers per bulletin den uitslag der verkiezing mededeelen. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat onze jeugdige stadgenoot, de heer R.Bekker, is benoemd tot violist bij de Harmonie te Groningen. Heeft hij in den afgeloopen winter door zijne gaven niet wei- uig bijgedragen, om menigeen een geuotvollen avond te verschaffen, wij hopen en vertrouwen, dat hij bij onze noordelijke landgenooten den naam van Bekker zich volkomen zal waardig maken en hij onze goede verwachtingen, welke wij van hem koes teren, niet zal beschamen. Onder de onderscheidingsteekenen, aan inzenders op de wereldtentoonstelling te Weenen, Maandag jl. uitgereikt, komt ook voor een eeiediploma aan den heer G. van Diesen, hoofdingenieur bij den water staat te Middelburg, benevens eene medaille voor verdiensten aan den heer A.C. Broekman, ingenieur bij de staatsspoorwegen alhier, en getuigschriften aan de heereu J. J. Bal te Middelburg, en A.Geluk Jzn. te Tholeu. Den 23 Juni a. s., bij gelegenheid van het Zen- dingsfeest in de nabijheid van 's Heer Arcndskerke, zal er een extra-trein loopen van Vlissingen en een van Roosendaalde treinen stoppen aan alle stations. De trein uit Vlissingen zal waarschijnlijk te S uren 45 minuten, die uit Roosendaal te 7.25 vertrekken.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1