VLISSOGSCHE COURANT. Donderdag I April. 13de Jaargan g- GEMEENTE-BESTUUR. hl\\!;\H\ilSCllK TIJDIiVGEJV. en Zierikzeo. spoorweg. aangelegd Z1ERIKZEE. 's morg. 6.S0 's midd. 3.— 's morg. 10.30 31 6.30 aet spoor wegsla tioa -Schelde. U. M. 5.Dam. 3. 5.30 H 3.30 RDAG, VE1JDAQ U. M. oorm. 7.30 8.— 10.30 11.— 11.30 midd. 12.— nam. 12.30 1.— ild. 12.— nam. 12.30 m. 10.30 urn. 2.30 11.15 3.— omboot te Neuzen jrdeD, moet op het ebt en de waarde; iboven moeten sle pen zij gevaar door eigerd. Vlissingen. I.ISSINGEN 's midd. 12.30 1 2.— 1875. N°. 26. -Vlissingen atsen. nam. 1 3.30 nam. in plaats van nam. 2.4.40 i Rotterdam. I a a d d a g a van singen. 5.— 5.16 5.50 6.4 6.22 6,32 6 49 6.56 7.11 10,— 7.28 10,8 7.41 10,16 8.3 10,29 8.10 10,35 4.20 8.18 10,36 4.30 8.30 10'45 8,50 8,59 9,8 9,16 9,29 9,35 9,44 9:49 tl. 9.25 9.35 5.40 5.49 5.52 5.59 6.13 6.36 6.44 6.50 7.— 7.6 7.21 7.34 7.45 7.55 Middelburg een Dnderdags, alsdan eer daar reizigers elen. 20, 1,45 6.— tO, 6.15 It. 8.17 12.15 7.25 VLISSINGEN. Nieuwendijk, wijk. H n°. 101. VLISSINGEN. Advei'tentiön gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondagsuitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.—, franco per post ƒ1,15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor België 1,55; Frankrijk 2,10; Duitschland 2,30 per 3 maanden. No. 32. GRONDBELASTING. Bekendmaking dat ter inzage is ncdergélegd de staat no. 32houdende opgaaf van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen in de Gemeente Vlissingen. De BURGEMEESTER van Vlissingen gelet op art. 17 der Wet van 22 Jul ij 1873 {Staats- blad no. 116) tot herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen brengt ter kennis van belanghebbenden: dat van af den lsten tot en met den 30sten April e. k. op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd, de staat no. 32 (Grondbelasting) houdende opgaaf van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen in de Gemeente Vlissingen; dat door de commissie voor de herziening, in Jhet belang der eigenaren zitting zal worden gehouden in een der localen van het Raadhuis, ten einde de ver langde inlichting te geven omtrent de schatting hun ner gebouwen, en dat die zittingen zullen worden gehouden in de maand April a. s. en wel Woensdag den 14den, des voormiddags van 10 tot 12 uur, Don derdag den 15den, des namiddags van 2 tot 4 uur en Vrijdag den 16den, des avonds van 5 tot 7 uur. En is hiervan afkondiging geschied waar het be hoort, den 31 Maart 1875. De Burgemeester voornoemd WINKELMAN. Vlissingen, 31 Maart. In het maandag- en dinsdag-nummer van het dagblad de Standaard, van 29 en 30 Maart jl., komt een bericht voor, dat dient weersproken te worden. Het luidt aldus: „Vlissingen, 25 Maart. Zooals ik u reeds meldde, is de afstand van 's Rijks marinewerf nog lang niet in het gewenschte stadium; althans men verzekert, dat de commissie uit den gemeenteraad, die zich tot dat einde uaar 's Hage begeven en heden van daar is teruggekeerd alles behalve tevreden is over den uitslag harer bemoeiing. In vele kringen wordt die pressie-politiek dan ook zeer afgekeurd; men had zoo zeide men de zaak rustig haar natuurlijken loop moeten laten volgen en moeten begrijpen, dat de Regeering het allereerst met'srijks belang te rekenen heeft, alvorens dat van Vlissingen in aanmerking kan komen." Met alle gevoelens van achting voor de redactie van de Standaard, meenen wij niet te veel te zeg gen, als wij beweren, dat haar berichtgever uit Vlissingen geheel en al bezijden de waarheid, den stand van zaken betrekkelijk den afstand van 's Rijks marinewerf heeft vermeld. Het moge al niet te ontkennen zijn, dat de afstand van voornoemde inrichting nog niet is in het gewenschte Stadiumde hoop en de verwach ting zijn echter niet ongegrond, dat binnen een be trekkelijk kort tijdsverloop, de voor Vlissingen zoo zeer gewenschte, en voor ons land en onze stad bei den zoo productieve zaak, haar beslag krijgen zal. Van daar, dat, voor zoo verre ons bekend is, geen enkel lid van den Raad er aan gedacht heeft ver keerden invloed aar» te wenden, veel minder eene daad heeft verricht, die getuigen kan van eenige „pressie" bij de Hooge Regeering uit te oefenen, om het belang van Vlissingen boven dat van het Rijk op den voorgrond te stellen, in zake van het exploiteeren der werf. Onverklaarbaar zou het daarom zijn, indien de gemeenteraad het in het hoofd gekregen had eene commissie uit zijn midden naar 's Hage te zenden, met het doel, om te trachten te bewerkstelligen, wat door anderen geheel overbodig is gemaakt. Het is ons dan ook aangenaam met zekerheid te kunnen verklaren, dat eeue commissie uit den Raad voor eene geheel andere zaak zich naar 's Hage heeft begeven; en de handelingen van den Raad in dezen, allezins als gewettigd en hoogst noodzakelijk mogen en moeten worden erkend. Evenzeer betwijfelen wij ten zeerste, of die zoo genaamde „pressie politiek in vele kringen" van Vlissingen wel wordt afgekeurd. Integendeel juicht ieder, die eenigszins met. het doen en laten van den Gemeenteraad bekend is, zijn streven toe, om alle belemmeringen uit den weg te ruimen, welke de uitbreiding en ontwikkeling der stad, die nog zoo te kampen en te worstelen heeft met het egoïstisch werken en woelen dergenen, die er tuk op zijn, te profiteeren van den stand van zaken, nog een wijle tijds zouden kunnen tegen houden. Doch alware het, dat de Gemeenteraad het noo- dig had geoordeeld bij de Hooge Regeering aan le dringen op eene spoedige afdoening van zaken, van welker lot standkoming voor Vlissingen zoo veel afhangt, dan nog meenen wij, dat geen nutteloos en afkeurinswaardig werk zou zijn verrichi. Ter wijl Vlissingen toch, in het bezit van de rijkste bronnen van welvaart, welke tot dus verre voor de stad, die een beter lot verdiend had, Dog niet hebben mogen vloeien, gaan Vlissing's ingezetenen gebukt onder den zwaren last, welken de sloopings- politiek van vorige jaren hun te dragen heeft ge geven. En zou men het dan den Raad, die toch in de eerste plaats geroepen is te zorgen en te waken voor de maatschappelijke belaDgen onzer stad en harer ingezetenen euvel kunnen duiden, wanneer hij meent tusschen heide te moeten treden, als Vlissin gen bij vernieuwing gevaar zou gaan loopen te vallen in de handen van hen, die eigen eer en voordeel op den voorgrond stellen? Wij meenen van neen. En evenmin de Hooge Regeering, die, naar wij hopen en vertrouwen, geene andere rekening zal houden dan met het Rijks belang, waardoor als vau zelve het belang van Vlissingen niet weinig in de hand zal gewerkt worden. Mocht de redactie der Standaard kannen beslui ten, deze regelen ook in haar blad op te nemen, dan twijfelen wij er geenszins aan, of haar verslaggever zal wel tot de bekentenis willen komen, dat hij wel de klok heeft hooren luiden, maar niet reclu weet waar de klepel hangt. Wij voegen hierbij den wensch, dat hij voortaan de alarmklok niet meer zal luiden, voor en aleer hij zich overtaigd heefi, of het werkelijk wel noodig is zijne stadgenooten ook van zijnen kant nog meer te ontmoedigen. Naar wij vernemen zal in den loop der volgende week door de commissie van volksvoordrachten eene vergadering worden belegd, waartoe donatenrs en belangstellenden worden opgeroepen ten einde alhier eeue vereeniging op ts richten tot het houder, van volksvoordrachten en volksvermaken, en zich in verband te stellen met het centraal-bureau der ver- eenigingen voor volksvoordrachten in Nederland, gevestigd te Amsterdam. Het Nederlandsch stoomschip Castor, kapt. de Boer, komende van Antwerpen, en bestemd naar Barcelona, is Zondag middag uit zee teruggekeerd, teneinde kolen in te nemen. Gisteren is de Castor weder naar zee gestoomd. Het Nederlandsch stoomschip Groningen, kapt. Hoefman, heeft den 27en dezer van Port-Saïd zijne reis naar Oost-Indië voortgezet. Gisteren is uit de Nieuwe haven naar de reede vertrokken het Nederlandsch schoonerschip Dirk Hendrik, kapt. Prins, in ballast, met bestemming naar New-Castle. Gisteren is met een diepgang van 72 decimeters alhier in de Nieuwe haven gekomen en heden mor gen naar Middelburg opgesleept, het Nederlandsch driemastschip Mary, kapt. Pijl, komende van Java, bestemd voor Middelburg. Bedankt voor het beroep naar Vlissingen door den heer Magendans, thans predikant bij de Neder- duitsche hervormde gemeente te Slijk—Ewijk. De eerste kamer der staten-generaal heeft giste ren hare werkzaamheden hervat. Het nieuw be noemde lid voor de provincie Drenthe, mr. H. J. Karsten, heeft zitting genomen. Verschillende stukken zijn ingekomen, waaronder de laatstelijk door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen. Blijkens het verslag van den toestand van het kroondomein gedurende het jaar 1874 werden in dat jaar o. a. afgekocht de volgende tienden: In het rentambt Tholen, zes tiendblokken onder de gemeenten Tholen, Sint Maartensdijk, Poortvliet en Scherpenisse, gezamenlijk ten bedrage van ƒ1980,68. In het rentambt Goes, vier blokken onder de ge meente Rilland voor f 11,972,60 en een blok onder de gemeente Colijnsplaat voor f 2348,30. In het rentambt Zierikzee, twee blokken onder Duivendijke, voor f i008,80. Bovendien had onteigening van het tiendrecht plaats ten behoeve van den aanleg van staatsspoor wegen op eenige perceelen grond onder de gemeen ten Arnemuiden, Oost- en Westt-Souburg en Sint Laurens, gezamenlijk ten bedrage van fél 08,25^, Onder de gemeente Coiijnsplaat had een verkoop van boomen, ter voorkoming van achteruitgang wegens ouderdom plaats, zonder afstand van grond, voor de som van ƒ2523,60. De Staats-courant van 28 en 29 dezer bevat het koninklijk besluit van den 24en dezer tot wijziging van het bij koninklijk besluit van 12 Mei 1863 Staatsblad no. 58) vastgesteld algemeen reglement voor de spoorwegdiensten. De heeren Kalis en Schram, aannemers te Slie- drecht, hebben voor ƒ1,529,000 de voltooiing der afsluiting van het Rietdiep bij de Zoutkamp willen aannemen. Daar echter hunoe voorwaarden te be zwarend voor de provincie waren, is door gedepu teerde staten van Groningen tot eeue herbesteding besloten. Er bestaat gelegenheid tot verzending van do correspondentie naar Nederlandsch-Indië, door mid del van het stoomschip Egeron, waarvan het vertrek uit Nieuwediep op 3 April a. s. is bepaald. De ge drukte stukken en monsters van koopwaren behoo- ren uiterlijk in den avond van 2 April en de brie ven den daarop volgenden dag 's morgens per eersten trein te Helder aangekomen te zijn, (St.-court.)

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1