VLISSIMiSCHE COURANT. 1875. N°. 22 Donderdag 18 Maart. 13le Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. KENNISGEVING. BINNUNLiNDSCBË TIJDIN8ËN. Nieuwendijk, wijk H n°. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure'; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, Yoor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondagsuitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.franco per post f 1,15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor België /rl,55; Frankrijk 2,10; Puitschland 2,80 per 3 maanden. No. 27. VERKIEZINGEN* Herziening lijsten der Jciesbevoegclen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingen brengen bij deze ter kennis van de belanghebben-. den, dat de herziening heeft plaats gehad van de in het vorige jaar vastgestelde lijsten der kiesbevoegden voor de leden der Tweede Kamer van de Staten-Gene- raal en van de Provinciale Staten, alsmede voor leden van den Gemeenteraad, in deze Gemeente, en dat van die lijsten, welke van heden af tot en met deu 27 Maart a. s. ter Secretarie voor een ieder ter inzage zullen liggen, wegens verlies van de gevorderde ver- eisehteu, of ten gevolge van overlijden zijn geschrapt geworden, de namen der navolgende personen, als: Van die voor leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en van de Provinciale Staten J. Andriessen Jz.f D. Buchel, R. A. Breeman, J. B. Byleveld, M. H. de Beer, C. van Boekhout, F. J. Een horst, L. G. Gillissen, J. J. Harent, P. van Hille, W. Hendrikse, H. S. Hageman, M. J. van Hoogstraten, J. B. Kuijpers, J. F. de Kaart, J. Krommeich, A. Levering, A. van Maarlen, W. van der Os, A. C. van Oijen, A. Polderman, J. Rekkers, J. J. Richard, S. Smits, F. Slaat, O. Stroo, A. F. Sebattenkerk, O. Sehuijlenburg, G. L. Fruitier de Talma, G. J. Ter- weeme, A. van Tol, W. C. E. de Villeneuve, J. C. Vo-Hor, F. Wezopoel, O. Wijs veld. Van die voor leden van den Gemeenteraad R. A. Breeman, D. Buchel, P. de Beer, J. B. Bijle- veld, W. P. Bomert, C. van Boekhout, C. Bruijuis, J. A. Bax, J. van Damme, A. W. van Ellinkhuijsen, J. M. Eindhoven, J. Franke, P. A. Fruijtier, L. G. Gillissen, A. van Gelder, J. M. Gruijter, W. Hen drikse, A. van Hoeke, G. do Heer, J. van der Harst, P. van Hille, H. S. Hageman, J. Krommeich, J. van Kleven, J. B. Kuijpers, A. Levering, A. F. Lambert, A. van Maarlen, W. van der Os, A. L. Preuninger, W. Polio, J. J. Richard, W. Roelse, J. van der Star, H. A. Sitsen, A. van Schijndel, A. J. B. Stap, P. F. Streefkerk, A. Sabelis, O. J. Smith, F. Slaat, G. L. Fruitier de Talma, A. van Tol, G. J. Terweeme, C. van Tatenhove, W. C. E. de Villeneuve, F. Wezepoel, C. Weeland. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 13 Maart 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris A. F. SCHATTENKERK, L. S. No. 28. VERKIEZINGEN. Vaststelling lijsten kieshevoegclen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingen brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat op heden zijn vastgesteld de lijsten der kiesbe voegden voor de leden der Tweede Kamer van de Sta- ten-Generaal en van de Provinciale Staten, alsmede voor de leden van den Gemeenteraad, in deze ge meente; dat die lijsten aan het huis der gemeente zijn aangeplakt, cn wijders gedurende veertien dagen ter Secretarie voor een ieder tor inzage zullen liggen, ter wijl de bezwaren, welke tegen die lijsten mogten be staan, vóór of op den 27 Maart aanstaande, schrifte lijk en door de noodige bewijsstukkeu gestaafd, aan den Gemeenteraad zullen behooren te worden inge diend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 13 Maart 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretans, A. F. SCHATTENKERK, L. S. No. 29. MËD1SCHE POLITIE. Kennisgeving der oprichting van een Bureau voor scheikundige en mikroskopische onder zoekingen van Levensmiddelen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingen gezien de missive van den Geneeskundigen Raad voor Zeeland, dd. 28 February 11., no. 260 brengen ter kennis van belanghebbenden dat den len Maart jl. te Middelburg is in werking getreden een Bureau voor scheikundige en mikroskopische dat dit bureau zich behalve met het onderzoek van maten op zijne zuiverheid, van levensmiddelen, als: meel, brood, gist, suilcer, suikergoed, kofjij, thee, chocolade, specerijenboter, melk, wijn, bier, azijn, limonade, inge legde vruchten, spuitwater, enz., op hnnne vervalsching, ook onledig zal houdon met het onderzoek van huis houdelijke voorwerpen, kleedingstoffen of andere van schadelijkheid verdachte zaken, gordijnen, behangsel papieren, kunstbloemen, vaatwerk, enz., op kleurstoffen of andere nadeelige bestanddeelen dat voor ieder onderzoek eene billijke schadever goeding wordt in rekening gebragt, die voor qualita- tieve, zoo scheikundige als mikroskopische bepalin gen zelden den prijs van ƒ1,— per monster te hoven zal gaan, en hoogstens tot f 5,kan klimmenter wijl iedere quantitatieve bepaling in den regel 2,50 zal kosten dat de monsters franco moeten worden toegezonden aan den beer J. P. Berdenis van Berlekom, secretaris van den geneeskundigen raad voor Zeeland te Mid delburg. terwijl van het resultaat van het gedaan onderzoek aan de betrokken autoriteit, instelling of particuliere personen een verslag zal worden toegezonden. En worden derhalve bestuurders van instellingen en de ingezetenen der Gemeente gewezen op de nuttige strekking dier inrigting on hen aanbevolen om daar van gebruik te maken, wanneer zij omtrent de deug delijkheid of onschadelijkheid van levensmiddelen of andere voorwerpen mogten twijfelen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 17 Maart 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. G. HECTOR, L.B. De Secretaris, P. FORBES WELS. Ter provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing, de voorwaarden waarop door den Commissaris des Konings in de Provincie Groningen, op den 26sten Maart a. s. zal worden aan besteed: De voltooiing der werken van de afslui ting van het Reitdiep bp Zoutkamp. Vlissingen, 17 Maart. Naar wij vernemen zijn de ontwerpen en bestek ken voor het te Middelburg te bouwen droge dok, opgemaakt door den hoofd-ingeniear J. Dirks te Amsterdam, eergisteren bij het gemeentebestuur ontvangen, zoodat de behandeling dezer gewichtige zaak in den gemeenteraad spoedig tegemoet gezien kan worden. (M. Ct.) De Staats-courant van gisteren bevat het konink lijk besluit van den 17en Februari jl., bepalende de plaatsing in het Staatsblad van de tusscheu Neder land en Duitschland op 13 November 1874 te Ber lijn gesloten overeenkomst tot regeling der aanslui. ting aan de Nederlandsch-Duitsche grens van een spoorweg van Antwerpen naar Gladbach. De Staats-courant van Maandag en Dinsdag be vat het koninklijk besluit van 28 Februari jl. bepa lende de plaatsing in liet Staatsblad van de tusschen Nederland en Daitschland op 13 November 1874 te Berlijn gesloten overeenkomst tot wijziging ?,van die van 18 Augustus 1871, betreffende den aanleg van een spoorweg van Boxtel over Gennep naar Kleef en laugs Gocli naar Wezel. Naar men verneemt, zou bij het departement van justitie ontworpen worden een nieuwe regeling van het politiewezen hier te lande, waarbij o. a. de inspecteurs der gemeentelijke politie, die volgens den thans geldenden regel bij het verbaliseeren wegens overtredingen enz. uit kracht hunner aan stelling als onbezoldigd rijksveldwachter handelen, den titel van adjunct-commissaris van politie zou den bekomen, teneinde de gelijkstelling met de mindere politie-beambten, grooteodeels eveneens onbezoldigde rijksveldwachters, te doen ophouden. Zij zouden door den koning benoemd worden uit de meest ervaren en naar ancienneteit in aanmerking komende iuspecieurs. Diasdag middag ten half twee ure is eene deputa tie van handelaren en industriëelen uit Gent, be staande uit de kamer van koophandel, de ,/Cercle industriel" en verschillende andere hoofJen van voorname firma's en ondernemingen, bij Z. M. den Koning der Belgeu op liet paleis te Brussel toege laten, teneinde aan te dringen op de bekrachtiging van het met Nederland gesloten tractaat betreffende het kanaal van Gent naar Neuzen. De deputatie werd door den Koning zeer welwil lend ontvangen en begaf zich vervolgens ter audiën tie bij den minister van financiën, den hees Malou. Deze antwoordde dat er reden tot dankbaarheid be stond tegenover de //broeders uit het Noorden" dewijl Belgie meer verkregen had dan waarop het aanspraak kon maken. De deputatie is hoogst tevreden huiswaarts ge keerd. Ten drie ure werden ook de Antwerpsche afgevaardigden ten gehoore toegelaten, doch deze hebben zich over de hun te beurt gevallene ont vangst minder tevreden betoond. De kwestie der overbrugging van den Rijn voor Arnhem voor de spoorweglijn naar Nijmegen blijft de belangstelling in Gelderlands hoofdstad zeer gaande houden. Het adres tegen het plan der regeering is reeds van 3000 handteekeningen voor zien. Eene deputatie uit de kamer van koophandel met de 4 ontwerpers van het adres, heeft particulier bij den minister van binnenlandsche zaken audiëntie gehad, om het nieuwe plan aan te bevelen; Zondag is eene commissie uit den gemeenteraad met den burgemeester naar 's Hage vertrokken. Men heeft nog niet bemerkt, dat de miuister overtuigd is, dab het plan, hetgeen men in de stad wenscht, beter is, dan het voorgestelde van regeeringswege. Maar men zoekt ook steun in de kamer, opdat, zoo noodig door een of meer leden eene poging gedaan worde, om de beslissing ten gunste der gemeente Arnhem te doen uitvallen. VD.) Naar meu verneemt wordt bij het wapen der genie eene groote muiatie verwacht; o. a. zullen 7 officieren van het bataülon miueurs en sapeurs bij den staf en een gelijk getal van den staf weder bij geuoemd bataillon geplaatst worden.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1