VLISSINGSCHE COURANT. 1875. N°. 13. Zondag 14 Februari. I3'lc Jaargang. AANBESTEDING. KENNISGEVING. BINNENLANDSCHE TIJDINGEN. Nieuwendijk, wijk II n°. 101. VLISSINQEN. Advertentiön gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor elke regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHiFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondagsuitgegoven. Abonnementsprijs per drie maanden f 1.franco por post f 1,15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post-Directouren. Abonnementen voor België 1,55; Frankrijk J 2,10; üuitschland 2,30 per 3 maanden. MINISTERIE VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. HIJKS-WATERSTAAT. PROVINCIE ZEELAND. Op Vrijdag, 19 Februari 1875, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de Gede puteerde Staten, en in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat in het 11de district, aan het ge bouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het bouwen van een bazaltmuur te Neuzen, aan de westzijde van den westelijken arm van het kanaal naar Gent. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in schrijving, volgens §434 der Algemeene Voorschriften. Het bestek ligt ter lozing aan het gebouw van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raam straat no. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusscheu- komst in de voornaamste gemeenten des Rijks. Op 13 en 15 Februari 1875 wordt de noodige aan wijzing op do plaats gedaanvoorts zijn nadere in lichtingen to bekomen bij den Hoofdingenieur van den "Waterstaat te Middelburg eu bij den Ingenieur van den Waterstaat te Neuzen. 's Gravenhage, 21 Januari 1875. Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. Ter provinciale griflio van Zeeland, in de abdij, te Middelburg, liggen ter lezing, de voorwaarden, waarop door het Ministerie van Binnenlandsche Zaken op den 25 Februari a. s., zal worden aanbesteed 1°. Het maken en stellen van den metalen bovenbouw voor de bruggen tusschen de Boompjes en de "Wijnstraat te Rotterdam. 2°. Het maken en stellen van den metalen bovenbouw voor drie bruggen, waar van een over de Stadsvest en twee over het Hofplein te Rotterdam. Mede liggen aldaar ter lezing, de voorwaarden waarop door den Directeur der Artillerie Stapel- en constructie-magazijnen te Delft, op den 26 Februari a. s. zal worden aanbesteed De levering van 160,000 kilogram giet ijzer van het werk Gartsherrij no. 1 tot den aanmaak van materieel, ten dienste der Overzeesche bezittingen. christelijk gereformeerde gemeente te 's Ha ge, door den heer Littooij, predikant bij die gemeente te Middelburg, Gisteren nacht is alhier op de reede gearriveerd het Nederl. driemastschip Philips[van Marnix kapt. Mulder, komende van Indie, net bestemming naar Middelburg, Door den inspecteur van het lager onderwijs in de provincie Zeeland zijn de loofdonderwijzêrs uit- genoodigd van 15 Januari 1875 tot 15 Januari 1876 nauwkeurig aanteekenin; te houden van het schoolverzuim tengevolge van veldarbeid en daar van, na het einde van dat tij&ak, opgave te doen. Verschillende bladen melde) dal door eenige zee officieren te Middelburg en lier pogingen worden gedaan om onder het korps zeeofficieren bijdragen in te zamelen tot het oprichtei van een gedenktee- ken op het graf van wijlen een vice-adiniraal de Smit van den Broecke, te Soulurg. Naar men ver neemt, zijn de tot dat einde oerzonden circulaires onderteekend door een elftal mmne-officieren, in activiteit, gepensioneerd of op n>n-activiteit alhier aanwezig. Door de welwillende bemoeiing van het ministerie van marine zullen daze circulaires mede naar Oost- en West-Indië aü de érat-majors der verschillende oorlogschepen wrden rondgezonden, teneinde de aldaar aanwezige vroegere wapenbroe ders van den heer de Smit van ien Broecke in de gele genheid te stellen aan het voergenomen huldebetoon aan zijne nagedachtenis deel'e nemen. Bij bevelschrift der arroncssements-rechtbank te Goes is naar den procureur-»eneraal bij het provin ciaal-gerechtshof in ZeelandrerwezenJ. Vaerwijk stroodekker, wonende te loewacht, thans voort luchtig, ter zake: dat hij 0[6 Jali 1874des namid dags tusschen 12 en 1 ure t Koewacht, moedwillig en na vooraf gezegd te hebbn dat hij hem zou neer schieten, een met hagelkoms geladen geweer heeft gericht op Adriaan Geers, oil 39 jaren, landbouwer te Koewacht, en daarop afgechoten, waardoor deze dood is neergevallen. Z. M. heeft besloten, daten behoeve van de uit breiding van het station Nezen van den spoorweg van Neuzen naar de Belgisch grenzen ten algemee- nen nutte, ten name van de ociétédu chemin defer international de Malines a Tneuzen in de gemeente Neuzeu zal worden onteigid het perceel, bij het kadaster bekend onder sectiB. no. 290, ter grootte van 1 bander 33 roeden, 90lleD, staande ten name van J. P. de Feyter. Vlissingen, 13 Februari. Beroepen tot predikant bij de Nederduitsche her vormde gemeente alhier, de heer J. Eigeman, thans predikant te Delfshaven. Bedankt voor het beroep tot predikant bij de vlijtigste opzoekingen heeft zij nog geen licht in de zaak ontdekt. Z. M. heeft aan J. Spru;, sluisknecht te Krui- ningen, als blijk van Zr. Msgoedkeuring en tevre denheid wegens de reddinjvan een drenkeling uit de schutkolk te Hausweert23 Dec. 1874, toege kend een bronzeu medailli ingesteld bij Zr. Ms. besluit van 22 Sept. ]855,.smede een loffelijk ge- getuigschrift. Men schrijft uit Neuzen Dinsdag avond 11. werd een geweerschot gelost op i machinisten, die met den reizigerstrein van 5 e uit Neuzen gekomen waren, op het oogenblik d de trein begon te ver tragen om in 't station van'uers aan te komen. De misdadiger had zich verseïen in een boschje en de machinisten zagen hem open aanleggen. Een der machinisten werd licht a de wang gekwetst. De politie werd onmiddelijkerwittigd en snelde ter plaats van waar het schojjelost was. Zij vond de indrukkèn der voetstappeialsook de plaats waar de misdadiger zijn geweer H neergezet; ondanks de Z. M. heeft bepaald, dat aan civiel-ingenieurs, die, na bewijzen te hebben overgelegd dat zij mins tens gedurende den tijd van één jaar hier te lando of elders in Europa met goed gevolg practisch werk zaam zijn geweest, door den minister van kolooiëa worden gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederlandsch Indie, om te worden be noemd tot aspirant-ingenieur bij den waterstaat eu de burgerlijke openbare werken daar te lande, een verhoogde gratificatie tot een bedrag van 3000 zal worden toegekend. Z. M. den Koning heeft vastgesteld de volgende verhooging der toelagen, genoten wordende door officieren van gezondheid en militaire apothekers, werkzaam bij de opleiding van studenten voor de militaire geneeskundige en pharmaceuiische dienst voor deu eersten officier van gezondheid f 200 en alzoo tot ƒ600; voor de overige officieren vau gezondheid en militaire apothekers J.00 en alzoo tot f 400, een en ander ingegaan den 1 Januari jl. Z. M. den koning heeft een nieuw bewijs gege ven van zijn belangstelling in het lot onzer burger lijke ei) militaire landsdienaren in Nederlandsch- lndië, door op voordracht van den minister van koloniën, ter voorziening in het lot van hen, die, niet vallende onder het bereik van het reglement be treffende den onderstand van nagelaten betrekkingen, o. a. van in Indië omgekomen militairen, in gelrlelij- ken nood geraken te bepalen, dat aan de nagelaten betrekkingen van burgerlijke en militaire Enropee- sche landsdienaren, die in Nederlandsch-Indië in den strijd of bij en door de uitvoering van gevor derde of bevolen dienstverrichtingen zijn gesneu veld of omgekomen of aan de onmiddelijke gevolgen van den strijd of van de gemelde dienstverrichtingen, binnen een jaar, zijn overleden, een jaarlijksche onderstand wordt toegekend, wanneer blijkt dat zij, niet vallende in de termen van het pensioen-regle ment, ten gevolge van den hierboven bedoelden dood hunner betrekkingen, aan dergelijken geldelijken onderstand dringende behoefte hebben. Door den minister van oorlog is bepaald dat het examen voor de lotelingen der lichting 1875, die den graad van sergeant-milicien bij de infanterie wenschen te verkrijgen, zal kunnen worden afge legd in ieder garnizoen, waar de staf van eenbatail- lon infanterie zich bevindt. Zij, die aan het examen wenschen deel te nemen, behooren zich daartoe voor den 15en Maart schrif telijk aan te melden bij den kommaudant der afdee- ling infanterie, waar zij verlangen dit te doen, met vermelding tevens van het corps en garnizoen, waar zij bij voorkeur hun militieplicht willen vervullen. Het examen zal den 25en Maart een aanvang nemen. Aan de lotelingen, die zich aanmelden, zal voor 20 Maart schriftelijk worden kenbaar gemaakt, waar het examen zal worden afgenomen. De uitslag van het examen wordt den lotelingen oumiddelijk mede gedeeld. MAATSCHAPPIJ TGT EXPLOITATIE VAN STAATSSPOORWEGEN. Totale ontvangsten van 1 Januari 1875 tot 28 Januari 1875 ƒ411,001,49%,tegen ƒ354,755,25V3 in 1874; van 29 Januari tot 4 Februari 1875 110,644l601/o. tegen ƒ94,058,43 in 1874. To taal ƒ521,646,10 in 1875, tegen 448,818,68% in 1874. Gemiddeld per dag en per K. M. sedert I Januari 1875 15,05 tegen 12,95 in 1874.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1