vi.issi\i;m.iik courant. 1875. N°. 8. Donderdag 28 Januari. f3ie Jaargang. iEMEENTE-BEST KENNISGEVING. Nieuw endij kwijk H n°. 101. VLISSINGEN. Adrerteutiön gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 14 regels is 40 Cents, voor elke regel meer 10 Cents. BUREAU: F. 1'. SCHSFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondagsuitgaven. Abonnementsprijs per drie maanden f\.franco per post ƒ1,15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor Belgis 1,55; Frankrijk 2,10Duitscbland J 2,30 per 3 maanden. No. 7. HOOFDELIJKE OMSLAG. Afkondiging van liet uitvoerbaar verklaarde 2c suppletoire kohier van den Iloofdelijhen Omslag voor 1874. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingen, maken bekend: dat het 2e suppletoire kohier van den Hoofdelijken Omslag voor het jaar 1874, na door Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij hun besluit van den 22 Janu- arij 1875, no. 41, te ziju goedgekeurd, op heden is afgekondigd en aan den Gemeente-Ontvanger ter in vordering verzonden. Vlissingen28 Januarij 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris A. F. SCHATTENKERK, Z.S. Ter provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing, de voorwaarden, waar-s &pAoor den-Directeur en Kommandant der Marine te Amsterdamop den 4den Februari aanstaande zal worden aanbesteed: De levering van hennep en teer. De SUB-COMMISSIE te Vlissingen voor een huldeblijk tér nagedachtenis van Mr. J. R. THOEBECKE, roept bij deze allen in deze gemeente, die door bet leveren van geldelijke bijdragen tot het bijeenbrengen der benoodigde gel den hebben medegewerkt, op. tot de alge- meene vergadering, die het Hoofd-Comité heeft besloten te houden te Amsterdam op Zaterdag 6 Februari e. k., 's namiddags ten half één ure, in het lokaal Keizerskroon Singel over de Munt; tot bijwoning van welke vergadering toegangsb e wij zen vereisclit worden en bij den ondergeteekende verkrijgbaar zijn. De Voorziller van de Sub- Commissie te Vlissingen Mr. Ph. J. CALLENFELS. Vlissingen, 25 Januari 1875. bimlime mmx Vlissingen, 27 Januari. Blijkens een gisteren bij de Regeering ontvangen telegram, was den 13en dezer een punt bij de Atchin-rivier noordwaarts van den Missigit en de kampong Long- battah bezet. De geboden tegenstand was slechts gering en verliezen werden onzer zijds niet geleden. Sedert zijn de convooien niet meer verontrust. De gezondheidstoestand was weder min der gunstig. Tot den loen dezer kwamen 17 choleragevallen voor. Ook heerscbten de koortsen heviger. Naar wij vernemen zal de Tweede Kamer hare werkzaamheden hervatten op Dinsdag den 9 Febru-. Vrijdag 15 Janoari vertrok uit onze haven naar zee de Fransche brik Hirondelle, gezagvoerder Augusfe Petit, die gedurende-eenigen tijd alhier in averij gelegen had. Na negen dagen onophoudelijk methevigen storm geworsteld te hebben mocht de bemanning van voornoemden bodem het voorrecht smaken in den nacht van den 25 dezer omstreeks 1 nar 17 schip breukelingen te redden, die in eene boot op zee rondzwalkten. Niet dan met liet grootste gevaar en met de ongelooflijkste inspanning werden zij aan boord der brik opgenomen. Weldra bleek liet, dat de ongelukkige zeelieden een gedeelte der beman ning was van het Engelsche stoomschip Loch Nagar, kapitein James Melvill, komende van North Shields met steenkolen en bestemd naar Bombay, He' stoomschip had gestoofen op de „Galloper", waar door het onder water geraakte en de schepelingen noodzaakte hel schip te verlaten,: Noor gissing der alhier aangebrachte schipbreukelingen zijn er 5 der bemanning verdronken, waaronder de kapitein, de le stuurman, de le machinist, de hofmeester en een stoker, terwijl daarenboven nog 5 man vermist worden, die het schip met de reddingboot no. 2 hadden verlaten en van wie tot heden toe nog niets is vernomen. Het stoomschip was nieuw en deed zijne eerste reis. Het behoorde aan de reeders Adam Ca., le Aberdeen. Bij het ter perse gaan van dit blad, vernemen wij, dat nog vier mannen (James Duguit, Henri Juby, Henri Slevensen en James Cooper,) in eene boot in groot levensgevaar verkeerende, zijn opge nomen door de Oostendsche visschersloep Quinze Juin, patroon Cornian. Het Belgische stoomschip Zwitserland van de Bed. Star Line, den 13 dezer uit New-York ver trokken en t,e Antwerpen aangekomen na eene zee reis van tioaalf en een halven dag heeft gedurende zijne reis verschrikkelijke stormen doorgestaan. Behalve liet verlies van booten etc. heeft men het verlies te betreuren van de 2e en 3e officier alsmede van een man der equipage, die allen doo,r (Je golven zijn verslonden, ondanks alle mogelijke aangewende pogingen om hen te redden. De le officier werd insgelijks door een golf over boord geslagen, doch is gelukkig gered kunnen worden. De kapitein Jackson, rapporteert dat, zoolang hij de zee bevaart, hij zich niet herinnert zulk verschrikkelijk nood weer te hebben ondervonden. Het Nederlandscli stoomschip W. A. Scholten, kapt. Hus, is, na zaterdagavond naar zee te zijn gestoomd, doch wegens 'stormweder teruggekeerd, gisteren morgen andermaal van deze reede naar zee vertrokken, met bestemming naar Rotterdam. Gisteren is alhier in het voormalige marinedok gekomen, het Nederl. barkschip Walcheren, kapt. Larsen, komende van Middelburg om in het droog dok te wordea nagezien. Bij Koninklijk besluit van 20 dezer is bepaald, dat de soldij der dek-onderofficieren en schepelin gen van minderen graad der Nederlandsche zee macht aanzienlijke verhooging heeft ondergaan Nadere information zijn te 'bekomen bij den com nies van aanneming alhier. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, heeft goedgevonden te bepalen: dat de loting voor de nationale militie in het loopende jaar zal plaats hebben in de navolgende gemeenten en op de dagen en uren als hierbij zijn aangewezen; te Middelburg, Maandag 8 Februari, des voortniddags ten 9 uur voor Arnemuiden, Nieuw- en St. Jaosland, en ten 10 uur voor Middelburg; te Vlissingen, Dinsdag 9 Februari des voo.rmiddags ten 9l/2 voor Westkapelle, Biggekerke, Zouielande, Koude kerke, Ritthem, Oost-. en West-Souburg en ten lH/2uur voor Vlissingen; le Veere, Woensdag 10 Februari des voormiddags ten 10 uur voor Domburg, Aagte-. kerke, Meliskerke, Grijpskerke, St.L,aurens, Seroosi kerke, Vrouwepolder, Oostkapelle, Veere; te KorU gene, Vrijdag 12 Februari des voormiddags ten 10 uur voor Wissekerke, Colijnsplaat, Kortgeue, Kats. Men meldt ons uit-Rotlerdam: „Eindelijk zal men tan minste iels doen, om onze brandweer meer nut te doen trekken van de stoomspuit en. Burgemeester en wethouders hebben in den gemeenteraad het voorstel gebracht om voor laan bij elke stoomspuit, zoowel daags als des nachts, twee paarden gereed te houden. Daardoor zullen bij het ontstaan van brand die spuiten althans spoedi ger op het terrein aanwezig kunnen zijn. Mw wil men van de stoomspuiten het nut hebben, dat zij kunnen aanbrengen, dan dient ook gezorgd te wor den, dat zij steeds in behoorlijken staat verkeeren en snel in werking worden gebracht. Dit nu hangt niet van de paarden af, maar van het personeel, dat despuiten bedient, en aan de geoefendheid en flink heid van dit personeel stadswerkers ontbreekt veel. Er zijn er, die een corps pompiers verlangen, in navolging van Amsterdam, m iar de kosten daar-r van zouden voor eene gemeente als de onze te groot zijn, waarom dan ook burgemeester en wethou ders voorstellen het aanbod van den luitenant Hoogstraten te Vlissingen om hier zoodanig corps in te richten, van de hand te wijzen. Toch zijn er, dunkt mij, wel maatregelen te nemen, opdat het personeel, dat de spuiten onderhouden moet en in werking moet. brengen, grooter vaardigheid krijge. De sio «inspuiten kosten te veel geld, oin er lialf meegeholpen te willeo zijn." (Af. Cl.) De arrondissements-reclubank te Zierikzee heeft, ter vervulling der daarbij bestaande vacature van rechter, de volgende aanbevelingslijst opgemaakt: 1°. mr. B. M. de Jonge van Ellemeet, kantonrech ter te. Sluis; 2°. mr. F. A. J. Bouvin, kantonrechter te Zierikzee met liet lot tegen mr. J. IJ. L. van Buren, kantonrechter te Tliolen, en 3°. mr. J. H, L. van Buren, kantonrechter te Thoien. Zaterdag nacht is te 's° Gravenhage aan de gevol gen eener beroerte overleden de kapitein ter zee titulair A. R. Blommeudal, een man die zich als chef der hydrograptiie van de Nederlandsche zee gaten, tot welke betrekking hij in I860 benoemd werd, buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt, Het Kiemcsvan den Dag deelt mede dat het plan tot de oprichting van een Atcliin-monoment niet uitgaat van den generaal Soiits, commandant vaji het in validen-gesticht Bronbeek, maar dat deze officier zich alleen belast heeft, met de zorg om de zaak te Arnhem te bevorderen. De tersre stap werd gedaan door Z. M. den Koning, die een vors' el ij ke gift voor het doel beschikbaar stelde en den adjudant-

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1