burnm.wm tijdim. In beide gevallen komen de begrafeniskosten ten laste van de ouder?, voogden, erven of rechtheb benden. l)e vacantie voor de academie vangt aan den 15 Juli en'eindigt den ut Augustus. Kadetten, die door wettige redenen verhinderd worden van de 'vacantie gebruik te maken, kunnen op de academie verblijven. De officier van justitie te Deventer heeft bericht, dat den 19den Dec. jl aldaar in beslag is genomen een volgens opgave te Amsterdam ontvangen rijks daalder, met het borstbeeld vau Koning Willem III en het jaartal 1858, naar uitspraak van het inuntcoilegie valsch en nagemaakt. Volgens bericht van den officier van justitie te Zutphen, zijn in dat arrondissement ontvangen vijf vnlsche guldenstukken, waarvan te Zutphen 3, te Vasseveld en Ie Lochein, respectievelijk 1; voorts te Bredevoort een 25 centsstuk. GOES, 6 Jan. Heden avond is het logement de TLoutlc,eet in openbare veiling verkocht aan M. G. van den Ende, voor ƒ9300 (zonder den inventaris). De inventaris wordt geraamd op 9000. HAARLEM, 6 Jan. Heden namiddag is hier ter stede een treffend bewijs van moed en zelfopoffering gegeven. Op de Singelgracht nabij het Vrouwenhek zijn tussehen 2 en 3 ure drie knapen van omstreeks 13 jaren, die zich roekeloos op het, na ruim drie dagen dooi, natuurlijk zeer brooze ijs gewaagd had den, door het ijs gezakt. Jhr. A. W. van Wijck, le luitenant bij het 3e regiment huzaren, daar ter plaatse woonachtig, is onmiddelijk over het ijs, dat al spoedig onder hem wegbrak, ter hulp gesneld en er, met zeer groot levensgevaar, in geslaagd een der lampen te redden. Van de twee andere knapen is een er in geslaagd den wal te bereiken, maar de derde, de l'ljarige zoon der weduwe B. alhier, is verdronken. Het is werkelijk te verwonderen, dat niet meer ongelukken gebeuren, want terwijl men bezig was den drenkeling op te visschen, stonden een eindweegs verder voorbij de voormalige Nieuwpoort een zestal jongens midden op de Singelgracht te dansen en te springen. BATAVIA, 5 Dec. De regeering heeft afgezien van liet voornemen om dwangarbeiders te bezigeD als koelies bij de triangulafiedienst. De berichten van Celebes luiden minder gunstig. Terwijl ter hoofdplaats Makasser een hevige brand woedde, die verschillende kampongs in de asch legde en min&tens een schade van een half millioen gulden veroorzaakte, werd tegelijk de tijding vernomen van den moord op den heer Mohrmann gepleegd door een inlander genaamd Mappa. Hoewel de moordenaar bekend, doch voortvluch tig, en derustoverigens nergens verstoord is, verwekt de zaak toch eene levendige sensatie, naardien het feit is geschied onder omslaudigheden, die ruim schoots stof tot nadenken geven en hoofdzakelijk aan eigen schuld moeten geweten worden. Heden nacht (2 Dec.) is weder in het gebouw der landsdrukkerij ingebroken. In de kamer van den hoofdopziener was alles overhoop gehaald, doch niets gestolen; klaarblijkelijk hadden de indringers alleen geld gezocht, doch niet gevonden. Ook in de kamer van den corrector en nog in een ander ver trek waren duidelijke blijken, dat naar geld was ge zocht. De inbrekers schijnen zich gewond te heb ben, althans in eerstgenoemde kamer waren bloed sporen aanwezig. Hoewel heden morgen onmidde lijk een onderzoek is ingesteld, heeft het nog tot niets geleid. BENOEMINGEN Bi BESLUITEN. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen enz. te Sluis c. cl. P. Visser, thans ontvanger fe Wieringen. VERK00PINGEN EN AANBESTEDINGEN. Gisteren werd aan het gebouw van het geweste lijk bestuur te Middelburg aanbesteed, in 8 percee- len, het onderhouden der rijkstelegraaflijnen enz. in Zeeland gedurende het jaar 1S75. De minste inschrijver was voor het le perceel de Wed. Hage- man, alhier, voor ƒ169,90; 2e perceel P. J. van Puffelen, te Middelburg, voor ƒ312; 3e perceel W. Philipse, te Ilansweert, voor ƒ545; 4e perceel P. den Boer, te Zierikzèe, voor ƒ222; 5e perceel C. Bolier Cz., te Bruinisse, voor 2976e perceel H. J. Visser Pz te Hontenisse, voor 500 7e perceel P. Monjé, te Breskens, voor 436; 8e perceel W. Ringhout, te Hontenisse, voor 643. F R A N K R IJ K. PARIJS, 5 Jan. Na afloop der gisteren gehouden zitting hebben al de ministers hun ontsla? aangebo den, dat echter door den president der republiek nog niet werd aangenomen. Hij achtte het nuttig ennoodig met hen een conferentie te hebben, om aan ieder de gelegenheid te geven zijne meening over den toestand te ontwikkelen. De France voegt er bij, dat de gisteren avond op het Elysée gehouden kabinetsraad tot eenig resultaat heeft gehad het eonstateeren van de uiterste moeislijk- heid om het kabinet op parlementair terreiu op nieuw samen te stellen. Dien ten gevolge zullen de ministers voorloopig hunne portefeuilles behouden, om deafdoe- niug der zaken niet te belemmeren. Heden zal Mae Mahon eenige invloedrijke leden dei- kamer raadplegen. De heer Buffet is heden ochtend op het Elysée ontboden geworden. PARIJS, 7 Jan. Boulevard. Leening 100,06. Spanje buifcenl. 2215/ie. PARIJS, 8 Jan. Het Journal Officiel bericht»Naar aanleiding van bet den 6 Januari door de nationale vergadering genomen besluit hebben de ministers den president hun ontslag aangobodendie hen echter verzocht hunne departementen te blijven beheeren, in afwachting van da samenstelling van het nieuwe kabinet. PARIJS, 8 Jan. Heden avond geeft de heer Buffet een grooto partij, waarop de gezanten van de Neder landen en België zullen tegenwoordig zijn. PARIJS, 8 Jan. De ministerraad was gisteren namiddag niet langer dan een kwartieruurs vergaderd. Men verzekert dat Mac Mahon de hh. Dufaure en de Larey hij zich ontboden heeft. De Soleil zegt dat de maarschalk eerst dan besluiten zal oen kabinet uit de minderheid te vormen, wanneer het als onbetwistbaar is aan te nemen dat in de kamer een regeeringsgezinde meerderheid niet te verkrijgen is. Het is zeer mogelijk dat hij zich tot den heer de Broglie zal wenden. VERSAILLES, 7 Jan. Mac Mahon zal eerst heden avond een besluit nemen op het verzoek om ontslag door do ministers bij hem ingediend. Tegen 3 ure namiddag is een ministerraad belegd. VERSAILLES, 7 ,Jau. De nationale vergadering heeft verworpen een -rooratel vau den heer Gaslonde, om, wegens de afwezigheid der ministers, de zitting te verdagen tot Maandag. Tirard protesteerde tegen het gedurig schorsen van de vergadering. MARSEILLE, 7 Jan. Koning Alfonso XII heeft zich aan boord begeven en zal morgen in den vroegen ochtend vertrekken. ENGELAND. LONDEN, 6 Jan. De Times wijdt een artikel aan do uitbreiding van de Duitsche vloot en zegt dat Engeland zonder naijver bet ontstaan der nieuwe zee macht iu het groote Noordsche rijk begroet, welk rijk in eenige opzichten zijn mededinger schijnt te wezen, doch in andere opzichten zijn natuurlijke bondgenoot is. -- (IC. Z.) Men vreest dat do stoomboot Amazon op de reis naar Japan verongelukt is. Aan boord be vinden zich de parlementsleden lord ClouJe Hamilton en Praes. De regeering is ernstig bedacht op middelen om bet desertceren tegen te gaan, dat in het leger de overhand neemt. Naar men verneemt is zij voornemens op de aanstaande begrooting een soldij verhooging voor te stellen. Het Engelsche zendelings-genootschap ter bekee ring van de joden heeft van den Keizer van Rusland weder vergunning gekregen door zijne staten te reizen, welke vergunning in 1855 was ingetrokken. LONDEN, 7 Jan. De meerderheid der werkstakers in Wales heeft besloten den arbeid to hervatten. De mijnwerkers in de vallei Rhondada volharden bij de staking. In Dudley heeft een ontploffing in een kolen mijn aan vier menschenhet leven gekost. LONDEN, 8 Jan. De Daily Telegraph meldt uit Parijs: »De minister van openbare werken heeft een onderhoud met den lord-mayor gehad en hem gezegd dat hij heden ochtend van graaf Derby had ontvangen de mededeeling van gemaakte schikkingen betreffendo het verleenen van vergunning tot het oprichten eener maatschappij met een kapitaal van 25 millioen, om uit te voeren de voorloopige werken ten behoeve van een tunnel onder het kanaal, en het verleenen van conces sie voor dertig jaren in geval de onderneming gelukt. OOSTENRIJK. WEENEN, 7 Jan. Het bericht van het overlijden van den keurvorst van Hessen-Kassei wordt bevestigd. De vorst stierf plotseling, terwijl hij van zijne jongste ernstige ongesteldheid schier geheel weder herstold was. RUSLAND. Dat de Russische financiën in goeden staat ver- keeren en steeds in bloei toenemen blijkt hieruit dat op de begroeting voor 1875 de inkomsteu zijn geraamd op 559,300,000 roebels er. de uitgaven op 552,100,000 roebels, zoodat zij een batig slot- var. ruim 7 millioen roebels aanwijst. Daarenboven zijn do ontvangsten in vergelijking met die van 1874 met 19,500,000 ver meerderd tot welk bedrag ook de uitgaven zijn verhoogd. ITALIË. ROME, 7 Jan. De heer van Jder Hoeven, minister der Nederlanden, is tot ridder-grootkruis der Italiaau- sehe Kroonorde benoemd. GEMENGDE BERICHTEN. Te Amsterdam zijn thans in het paleis van Volks vlijt de hond-menschen ter bezichtiging gesteld, die in Frankrijk al lang de algemeene aandacht hebben getrokken. Het zijn een paar Russen, een vader eu zijn zoon, wier gelaat geheel met lang haar is be groeid en in vorm met een hondenkop overeenkomt. In het beruchte brandjaar 1870, hebben te Amsterdam gewoed 369 branden, brandjes en schoor steenbranden. In het jaar 1874 hebben voor 15 Aug. geheerscht ongeveer 250 branden, brandjes en schoorsteenbranden en van 15 Augustus tot3L December ongeveer 180. Te zamen dus 61 meer dan in 1870. Tegen stotteren moet geen beter middel zijn dan, vóór men spreekt, zijn longen goed met lucht te vullen en telkens als die lucht verbruikt is, opnieuw diep adem te halen, vóór men verder spreekt. Voor een hof van assises in Frankrijk is dat middel ver leden week met den besten uitslag aangewend. Als getuige van een misdaad was iemand gedagvaard, die zoo geweldig stotterde, dat het te voorzien was dat de gezworenen niet veel aan zijn getuigenis zouden hebben en het openbaar miuisierie er zelfs aan dacht hem maar niet op te roepen. De presi dent zeide echter tot den procureur-generaal, dat hij hem wel verstaanbaar zou laten spreken en wer kelijk heeft hij het gedaan, door den inan eenvou dig te verzoeken dat hij niet zou spreken dan na diep adem gehaald te hebben. Alle aanwezigen en de stotteraar niet het minst, waren verbaasd over dat even eenvoudige als radicale middel om de lee- lijke spraakbelemmering te verminderen en tijdelijk zelfs geheel weg te nemen. ZEETIJ DINGEN. BINNENGEKOMEN. Monso, 3t., Peelersen, Odessa. - Hilda, st., Smith, Middles- bro. - Sappho, sc., Graves, Rotterdam. - Walter Stanhope, St., Atkinson, Goole. - Gladijs, st., Bardo, Odessa. - Times, St., Leilh. - Silistria, st., Clarkson, Galatz. - Harriet, st., Robinson, Middlesbro. - Launceston, st„ Porter, Eogeland, - Eliza Everett, Dunkerton, Philadelphia. - City of Dublin, stWalsh, Rotter dam. Dos Canados, Garcia, Havanna. - Pacific, st., Dawncs, Hartlepool. - Wakefield, st., Hawkins, Grimsby. - Phonix, st., I.arsen, Pillan. - Cygnet, st., Deijer, Glascow. - Dolphin, st., Bass, Louden. Lothair, Siuniugs, Fowey. Kestrel, st., CJaren, Liverpool. - Rotterdam, stHoward, Harwich. - Geor gian, st., Mollard, Lissabon. - Trevethick, st„ Carr, Shields. - Charles Emelie, Moijen, Rsqaeyada. - Allex Keiller, st., Mebins, Gothenburg. - Marguerithe, st., Bearman, Londen. - Thomas Vaugham, st., Walker, Middlesbro. - Soavenir, St., Lee, Hull. City of Brussels, stPritchard, Londen. - Bradford, st., Ebbet, Grimsby. - Beauteful Star, Eddes, Chephalonic. - Condor, Nijberg, Finland. - Dagmar, Ahlstrom, Finland. - Frauzine, Sjogland, Huugo. - Ahti, Carlstedt, Finland, naar Antwerpen. Emely, Quigley. Poole, Brassel. Romeo, st., Reo, Goole. - Laura Tell, st„ Ross, Londen. - Italia, st., Okceffe, Liverpool. - Sherburn, st., Brown, Sunder land. - Ernest, st., Pras, Bona, naar Neuzen. UITGEVAREN. Falcon, Jenneson, Hull. - Elizabeth Kellner, Ashton, Londen. - Anna, Lesonne, Reqneyada. Celine Eliza, Lego. Liu a-Major. - Dovercjurt, Branch, Loudeu. - Star of Hope, Hamaun, Cardiff. - Marguerite, st., Bearman, Londen. - Thomas Vaugham, st., Walker, Suuderland. - Archimedes, st., Ferguson, Liverpool. - Pacific, st., Dawnes, Harwich. - Emelie, Schiebe, Dantzig. - Trevethick, st., Carr, Shields. - Joseph, LeBot, Sunderland. - Jeaathine, Halgund, Middlesbro. - Gertrude, Stuve, Salcombe. - Olaf, Anensen, New-Castle. - Bradford, st., Ebbet, Grimsby. Orion, st., Ryan, Londen. - Capulet, st., Woodsmann, Londen. - Conite de Ilainaut, st., Cassimou, Bordeaux. - Rotterdam, st., Howard, Harwich. - Danmark, Philipsen, New-Castle. - Hoopoe, st., Hove, Liverpool. - Sophie Jobson, st., Willis, Leith. - Ferdinand van der Taelen, St., van Coppenolle. Rio- Janeiro. - Nederland st., James, Philadelphia. - Grebe, st., Johns, Glascow. - Carl Fr. Waern, st., Carlson, Gotfcenborg. - Anglian, st., Cook, Dublin, - Schmidboen, st., Mertens, Middles bro. - Darsy, st., Letlci, Swansea. - Constatin, st., Marchaod, Havre. - Quail, stMiller, Liverpool. - Alice, st., Frost, Lou den, - Dolphin, st., Bass, Louden. - Rotterdam, st., Howard, Harwich, van Antwerpen. Froy, Loud, NoorMegen. - Colletis, st., Elhvood, Goole. Heiuidabl, Nielsen. Fredrikshald. Killaraey, st., Bedford, Goole van Gend. City of Brussels, st„ French, Rrnssel Louden. Adrien David, st., Bauning, Hull, Taganrog. Larda Florida, Herrington, in relache Ostend.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 2