VLISSINGSCHE COURANT. Aanbesteding. 1874. N0. 96. Zondag 29 November. 12d4 Jaargang. GEMEE\TE BESTUUR. lEEUtTSEMJKÜ'tDiGE DIENST E\ POLICIE. BINIMDSCBE TIJDDGEl Nieuwendijk, wijk H n°. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor elke regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden f 1.franco per post/" 1,15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS Iran Vlissingen. maken bekend: Dat zij voornemens zijn op Zaterdaa: Jen S I >ecember 1875, des namid- |da"S ten 3 ure, ten Raadhuize aldaar, tij enkele inschrijving in het openbaar AAN TE BESTEDEN Het VERBOÜWKN van het oude Schoolgebouw tot "\Voon huis voor den Hoofd onder wijzer. Het bestek ligt ter lezing ter Gemeente secretarie en ten kantore van den Ge- liieente-Bouwmeester, bij wien nadere in lichtingen zijn te bekomen en door wien lanwijzing zal geschieden den 2 December ■1S4, des voormiddags van 10 tot 11 ure. I De inscbrgvingsbiljetten moeten op den Mig der besteding des namiddags vóór l'ure 1 en Raadhuize zijn ingeleverd. Vlissingen, 27 Nov. 1874. De Burgem. en Weth. voornoemd. WINKELMAN. De Secretaris, A. F. SCHATTENKERK, L.S. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, Overwegende dat het gewoou mond- en klauwzeer eh in de gemeente Fort Bath heeft geopenbaard en talzoo, op grond van art. 26, in verband met art. 22, het provinciaal reglement betreffende de veeartse- •indige dienst en policie, wijziging behoort té wor- gebracht in het besluit van den 18en December 1 (Provinciaal blad no. 127); Gezien de berichten van den Burgemeester van Fort th en van de provinciale veeartsen te Middelburg Goes, van den 16en dezer Besluiten: Ia te trekken, voor zooveel Walcheren met Nieuw en St. Joosland en Zuid-Beveland met Wolphaarts- dijk betreft, de ontheffing, verleend in punt 1. letter a van het genoemd besluit van 18 Decem ber 1872, Provinciaal blad no. 127 De Burgemeesters der gemeenten in die gedeelten der provincie opmerkzaam te maken, op de be ulingen van art 20 van het reglement, en de burgemeesters der gemeenten, waar zich de ge noemde ziekte heeft geopenbaard of nog mocht openbaren, in bet bijzonder aan te bevelen, om streng in acht te nemen het daarin vervatte voor schrift, dat geen vergunning tot vervoer van rundvee wordt verleend, indien zich, in den loop der voorafgegane drie maanden, een geval van be smettelijke ziekte in de gemeente heeft voorge daan. fit besluit zal in het Provinciaal blad geplaatst en, r de zorg van Burgemeester en Wethouders, in al gemeenten der provincie worden afgekondigd en geplakt. 'edaan tq Middelburg, den 20sten November 1874. 1 De Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. BUTEUX, Griffier. Vlissingen, 28 November. Wij ach'en het niet overbodig de kiezers van leden voor de kamer van koophandel alhier in her innering te brengen, dat de stemming van leden voor die kamer zal plaats hebben op Maandag den 30 dezer. Nemen wij in aanmerking wat de kamer in den lealsïen tijd heeft verricht ter bevordering van han del en scheepvaart in onderscheiding van hetgeen door andere kamers van koophandel gedaan wordt, dan mennen wij alle vrijheid te hebben de aftredende heeren ten zeerste te kannen aanbevelen. En te meer dringen wij daartoe aan, daar het bij meer dan eene gelegenheid gebleken is, dat juist de aftredende leden voor hunne taak ten volle berekend zijn. De namen der heeren E. WIBAUT, P. J. SIEGERS, B PLAN DER, J. VERKUYL QUAKKELAAR en JAC3. DOMMISSE Cz., zijn ons een waarborg, dat zij de belangen van Vlis- siugen met hand en tand zullen voorstaan. In verband met het voornemen van den heer van Duuren Duiilh, majoor-komkomdant der dd. schutterij alhier, om zijn omslag als kommandant der schutterij aan te vragen, ten gevolge van schrappen van een post van de begrooting door den raad onzer gemeente, begaven zich gisteren morgen bij ia al de officieren der schutterij (enkelen waren door omstandigheden daarin verhinderd) naar de woning van den majoor, om hem te verzoeken, in dien zulks mogelijk ware, van zijn voornemen af te zien, dewijl het hun zeer leed zoude doen hem te zien aftreden. Mocht hij echter in zijn voornemen volharden, en in 't gebeurde eene miskenning der schutterij zien, wat zij niet konden- tegenspreken, dan wilden zij, ten bewijze dat hunne geuite sympathie niet bloot in ijdele klanken bestond, ook daarvan door daden blijken geven en gezameulijk met hun chef hun omslag aanvragen. Zij, die dit voornemen hebben, zijn de kapiteins Will en Winkelman, de officier van gezondheid Hazenberg en de luitenants Eenhorst, van Ocken- burg, Pervoost en Rengers. Vervolgens begaven zich een vijfial hunner naar 't stadhuis, om den Edel Achtb. heer burgemeester, als hoofd dezer gemeente, van hun voornemen ken nis te geven. 't Is zeker streelend voor een kommandeerend officier dermate de sympathie zijner subalterne- officieren te bezitten; maar jammer zouzijn, indien aldus onze schutterij beroofd werd van een officie rental, wier handelingen toonen dat zij de echte esprit de corps bezitten, 't Is zeker te hopen dat nog maatregelen mogen gevonden kunnen worden, om zoo iets te voorkomen. voor 1875, de plaatselijke belasting op de inkomsten, onder den naam van hoofdelijken omslag, is bepaald op eene som van f 34900 dat deze belastiug voor het jaar 1874, bedragende ƒ13000,—, door ons reeds uerd beschouwd als een maximum van finaociëelen druk, aangezien het toen reeds redenen tot bezorgdheid en ontevredenheid gaf, dat, niettegenstaande de gemeente Vlissingen, in een toestand van achteruitgang verkeerde, d© hoofdelijken omslag aanmerkelijk hooger was ge steld; dat ofschoon door adressanten wel was voorzien, dat er op geene vermindering van lasten was te hopen, echter het besluit van den gemeenteraad om d- n hoofdelijken omslag op te voeren tot de som van f 34UU0, zijnde aanmerkelijk meer dan het dubbele voor het jaar 1874, adressanten aanleiding beeft ge geven, om Uwer Majesteits aandacht op dit belaug- rijk feit te vestigen; dat adressanten overtuigd zijn, er voor de huis houding der gemeente alsmede voor het delgen van schuld, lasten moeten geheven worden, doch zij tevens opmerken, die lasten steeds moeten geëven- redigd zijn aan den materiëelen welstand der inge zetenen was deze gemeente bloeiend, zooals zij eertijds kon genoemd worden, er zoade van onder getekenden geene klachten gehoord worden, doch wien bekeod is, als het gemeentebestuur kan geacht worden te zijn, met den treurigen toestand dezer sfad, zal de klacht van adressanten over te hoogen druk alleszins gegrond vinden; dat. door een der raadsleden het denkbeeld is geopperd, om lot delging der huidige schuld eene geldleening te sluiten, teneinde de schuld, die thans le zwaai is, om door middel van plaatselijke belasting te worden afgedaan, in later tijden te doen betalen, bij adressanten alleszins adhaesie heeft gevonden, als zijnde daarin een practisch middel aan de hand gedaan, om de lasten die thans, door gemis aan welvaart te zwaar zijn, door hen te laten dragen, die van den verwacht, wordenden bloei van Vlissingen de vruchten zullen plukken. Reden waarom adressanten bij deze de vrijheid nemen Uwe Majesteit eerbiedig in overweging te geven, om het besluit van den gemeenteraad, waarbij de hoofdelijke omslag voor het jaar 1875 is bepaald op de som van ƒ34000, als niel geëvenredigd aan de financiëelen toestand van Vlissings ingezeten te verniefigen, door aan den gemeenteraad in beden king te geven, het te kort op de gemeente begroo ting door een geldleening te dekken. 't Welk doende eDZ. Het adres hetwelk heden aan Z. M. den Koning is verzonden, ter voorkoming der drukkende Hoofde lijken Omslag, ouderieekend door circa 400 aantee- keningen, was van de volgenden inhoud: Aan Zijne Majesteit den Koning der Nederlanden! Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de ondergeteekende, inwoners der gemeente Vlissingen dat door den Raad dezer gemeente in haar jongste Zitting, bij het opmaken der Geraeente-begrooting Jl. Woensdag avond hield de mannen-zangver- eeniging „Euphonia", onder directie van den heer W. van Kamer, met welwillende medewerking van het dubbel strijkquartet eu piano, eene openbare uitvoering in de zaal van den heer I. B. Kuijpers, alhier. Wij gelooven niet te veel te zeggen, als wij be weren, dat al de zangnommers in eene meerdere of mindere mate op eene uitstekende wijze werden uit gevoerd en algnmeenen bijval ondervonden. Inzonderheid maakte de uitvoering van de Hymne van Brei'en bach op ons den gewenschven indruk. En deed le Cceur des Soldats van Ch. Gounod nous enflammer le cceur, de Marsch van V. E. Becker zette de kroon op het werk van //Euphonia". Ge tuige de levendige toejuiching, die deze uitvoering ten deele viel, tengevolge van welke wij nog op een gedeelte van de Marsch werden onthaald. Overtuigd als wij zijn, dat alle menschelijk werk onvolmaakt is en blijft, zoo meenen wij toch ge- rustelijk te kunnen verklaren, dat //Euphonia", on-

Vlissingse Courant | 1874 | | pagina 1