VLISSINGSCHE COURANT. Donderdag 19 November. IS*"6 Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. KEN NISGEYIN G. GEMEENTERAAD VAN VLMGE! urg en ZieriiB8, atsspoorweg. ordt aangeltgd, N ZIERIKZEE. 16 's morg. lo.3g H v a? 18 19 an het spoorwesstaticm I reizeD van Middelbare 1 eizen van Zierikzee. star-Schelde. TJ. M. u, M. m. 6.80 nam. 3.-— 7.— 3.30 NDEEDAG, VBIJDA« M. voovm. 7.45 u 8.15 k. v 10.30 11— 11.30 'smidd. 12 k. nam. 12 30 n 1.- 3 midd. 12. nam. 12.30 V. M. .45 .15 .30 vm. 10.30 11m. 2.30 J ,15 45 15 45 .15 11.15 30 e stoomboot te Neuzen] en worden, moet gewicht en de waarde; I daarenboven moeien se-l \oopen zij gevaat tal neigerd. 1874. N°. 93. Nieuwendijk, wijk H n°. 101. VLISSINGEN. Ad verten tiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 14: regels is 40 Cents, voor elke regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden f 1.franco per post f 1,15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. 3,-1 1 Vlissingen ren. VT.TSSTNGËN 16 's midd. 12.30] dag 18 b 2.-| rdag 19 urg—"Vlissingeii j plaatsen. nre; nam. 1 3.33] 1.10 nam. in plaats vaal 8.40. nam. 2.4.10 Ï.20. 0. 81. BRl!VfiWEZE!V. Bepaling eener algemeene brandschouwing De Burgemeester eu Wethouders van Vlissingen, gezien art, 49 der verordening op het brandwe ren, waarbij is voorgeschreven, dat ten minste éénmaal in het jaar, door de brandspuitmeesters en hunne onder-brandspuitmeesters, vergezeld door den Com missaris of een der beambten van Policieeene algemeene brandschouwing zal plaats hebben; maken bekend: dat die algemeene brandschouwing voor dit jaar is bepaald op Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag den 7, 8, 9 en 10 December a s.; en noodigen de ingezetenen uit om heu, die daarmede zijn belast, tot het noodige onderzoek in e woningen of gebouwen toe te laten, en zich itegedragen naar hunne aanwijzing, omtrent het ggen, veranderen en verbeteren van stook plaatsen, sehoonmaken van schoorsteenen of bergen Ivan brandstoffen, en in het algemeen overeenkom stig de bepalingen voorkomeude in genoemde ver ordening op het brandwezen, ten einde zich te vrij waren voor de toepassiug der daarbij bedreigde straffen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het [behoort, den 16 November 1874. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris A. F. SCHATTENKERK. L. S. en en Rotterdam.] Maandag! erd. Vlissingen. 5.— 8,50 5.16 8,50 12.— 12.13 12.35 12.45 1.— 1.6 1 16 1.21 1.33 1 42 1.50 2.5 2 11 5.50 6.4 0,13 6.32 9,35 6 49 9,44 6.56 9$ 7.11 10- 7.28 10,5 7.41 10,15 8.3 10,23 8.10 10,35 2.15 4.20 8.18 10,35 2 25 4.30 8.30 1Q'1: ndaal. 0 3.10 3.20 19 40 55 4 13 29 57 24 39 50 5.40 5.49 5 52 5.59 6.13 6.22 6.36 6.44 6.50 7.— 7-6 7.21 7.34 7.45 7.55 |k 82. HOOFDELIJKEN OMSLAG. Afkondiging van het uitvoerbaar verklaarde 1 Uppletoir kohier van den Uoofdelijken Omslag voor 1874. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, bekend dat hel J.e suppletoir kohier van den Hoofdelijken voor het jaar 1874 na door Gedeputeerde taten van Zeeland, bij hun besluit van den IS \Wmber 1874 no. 54 te zijn goedgekeurd, op leden is afgekondigd en aan deu Gemeente-Ontvan ler invorderiDg verzonden. Vlissingen, den 18 November 1874. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris, A. F. SCHATTENKERK, L. S. t, wanneer daar reiziger echelon. .30, 10.20, 6.— 10.40, 6.15 —Gent. Gent: 8.17 12-15 i YLlSSlNGEf' Ier Provinciale Griffie te Middelburg liggen ter ling de voorwaarden waarop door het Departement Marine, op 35 IVovember* aan- taande, zal worden aanbesteed, de levering HOUTWAREN, ten behoe de directie der Marine te Amsterdam x wij vernemen, zon er onder de in- ïetenen plan bestaan om eene petitie 1 den Gemeenteraad in te dienen, ten 'el hebbende den Raad uit te noodigen e den verhoogden post door het dage- L bestuur op de begrooting gebracht 'et den hoofdelijken omslag van het vol- ode jaar niet over te nemen, als zijnde 'ren de krachten der inwoners, vooral in deze tijden vanachteruitgang, maar liever door het sluiten eener leening een deel der schulden ook op het nageslacht over te brengen. Men moet weten dat het dagelijkseh be stuur den hoofdelijken omslag voor bet aanstaande jaar heelt gebracht van 13000 op f 35000, zoodat ieder ingezetene in het volgende jaar bijna het driedubbele zal hebben te betalen van de reeds verhoogde som, die hij in het loopende jaar aan den hoofdelijken omslag heeft opgebracht. 't Is zeker voor de zwaar beproefde bur gerij te wensehen dat de Raad een beter middel vinde om in den flnanciëelen nood te voorzien. ZITTING van Maandag 16 November. Voorzitter de heer Winkelman, burgemeester. Waarnemend secretaris de heer Schattenkerk. Wegens de ongosteldheid van den secretaris wordt de resumtie der notulen van de voorlaatste zittin< De notulen van bet verhandelde in de buitengewone zitting van 27 October worden voorgelezen en goed- De in de vorige zitting aan de commissie voor de schutterij teruggezonden rekening is opnieuw ingeko men en alsuu goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat het vroeger ge nomen besluit om een rechtskundig advies in te winnen betreffende de ontbinding van het con tract met den pachter van den oesterput geen uit voering behoeft te erlangen, wijl gebleken is dat de put in orde wordt gebracht en oesters daarin aan wezig zijn. Tevens deelt hij mede, dat zich iemand bij hem heeft vervoegd met bereidverklaring om, in over leg met den heer van Imschoot, de pacht over te nemen, mits die met tien jaren verlengd worde, in welk geval hij bereid is voor de nog loopende viet jaren 50 's jaars en voor de volgende tien jaren 100 te betalen. Burgemeester en wethouders meenen dat dit niet de bedoeling van den raad kan zijn en advi- seeren daarom, bijaldien zoodanig verzoek in den wet- telijken vorm, dat is bij gezegeld adres, mocht inko men, daarop afwijzend te beschikken. Aldus wordt besloten. Vervolgens geschiedt door den waarnemenden secretaris voorlezing van het rapport 'der financieële commissie omtrent de gemeentebegrooting voor 1875. Op de daarin vervatte opmerkingen en bedenkingen is bij de behandeling der begrooting gelet. Hetzelfde is het geval met het door den voorzitter voorgelezen rapport der commissie van fabricage. De gemaakte bedenkingen werden tevens vooraf door den voorzitter namens burgemeester en wethou ders in een uitvoerige memorie boantwoord. Bij de algemeene beraadslagingen gaf de heer Ver- kuyl Quakkelaar onder anderen den wenschte kennen, dat tot de regeering het verzoek zou worden gericht om voorziening in de rijks policie voor de havens, togen welk verlangen bij burgemeester en wethouders volgens mededeeling van den voorzitter, geen beden king bestaat. De heer Kleijnhens herinnerde aan de juistheid van wat hij twee jaren geleden reeds in het mid den heeft gebracht, namelijk dat het toen malig goed slot van/iö,000 sedert veranderd in eeu belang rijk nadeelig saldo toch den ongunstigen financie- elen toestand niet verbloemen kon. De thans bij het onderzoek der begrooting voorgedragen bezuinigin gen deden hem genoegen, mits hem uit de nadero spe cificatie blijken mocbt dat die voordracht, vooral wat de commissie van fabricage betreft, op goed overlegde bezuinigingen steunt. Wat betrof het voorstel der financiëele commissie die overigens zijns inziens weinig ingrijpende voorstellen deed om de financiën, der gemeente op een beteren voet t9 brengen tot reorganisatie van het corps der ambtenaren van de plaatselijke belastingen, wenschte hij, daar het jaar reeds te ver gevorderd is, nog geene beslissing te nemen, zonder daarom de zaak als van de-tafel verwij' derd te beschouwen. Dit laatste kon niet, omdat de ongunstige financiëele toestand, die reeds eene supple- toire begrooting en in verband daarmede eene leening noodig heeft gemaakt, ongetwijfeld nog veel slimmer zal worden, zóó slim dat, niettegenstaande de voort durende heffing der verbruiksbelastingen, de hoofde lijke omslag tot maximum der draagkracht van de ingezetenen zal zijn opgevoerd. Vooral met het oog op den tijd waarop do heffing van verbruiksbelastin gen zal moeten ophouden acht hij het uitzien naar be zuinigingen dubbel wenschelijk, en gaarne zal hij die zelf, naar hij zegt, niet gelukkig schijnt te zijn in het doen van voorstellen medewerken aan iedere poging die daartoe iu den vorm van eenig voorstel in het begin van het volgende jaar gedaan zal worden. De heeren Pot en J. G. Hector brachten bij de algemeene beschouwingen mede nog een paar punten, ter sprake de eerste in verband met de stijging van den post voor teruggaaf van betaalde plaatselijke belasting bij weder uitvoer naar buiten de gemeente; laatstgenoemde betreffende de gezamenlijke aanbeste ding van alle onderdeelen van onderhoudswerken waaromtrent de voorzitter toelichting gaf en de ver laagde toezegging deed. Vervolgens werd overgegaan tot de artikelsgewijze behandeling der begrooting, in verband met de gedane voorstellen, beginnende met de UITGAVEN. Hoofdstuk I. Afdeel ing 1 art. 5presentiegeld van de leden van den raad 400. De heer schraver verklaart zich, evenals vroeger, tegen dezen post, waarbij zich de heeren Laernoes eu de Groof aansluiten, zoodat de beslissing bij stemming moet verkregen worden. De uitslag daarvan is dat 8 leden zich voor het behoud en 5 zich daartegen verklaarden. Tegen stemden de heeren de Groof, Kleijnhens, Laernoes, J. J. P. Hector en Schraver. Afdeeling 2 art. 3jaarwedde genees- en verloskun dige, is vastgesteld op 550. Bij art. 12 dierzelfde afdeeling: jaarwedden ambte naren plaatselijke belastingen 5425, ontspon zich een langdurige gedachtenwisseling. De financiëele com missie deed namelijk het voorstel om lo. de betrekking van controleur (/"500) op te heffen en de daaraan ver bonden werkzaamheden aan burgemeester en wethou ders op te dragen (die zich natuurlijk met die opdracht, in verband met hunne overige werkzaamheden, vol strekt niet vereerd gevoelen,) en 2o. om drie tijdelijk aangestelde commiezen (zamen ad/1275) te ontslaan. De voorstellen waren tweeledig, evenzoo de beraad slaging, De heer Ockers onder anderen meende, dat de betrekking van controleur, opgeheven wordende, zooal niet aan burgemeester en wethouders, dan toch aan eene commissie van twee leden uit den raad plus een wethouder als voorzitter zou kunnen opgedragen worden, als zijnde zulk een raadscommissie daartoe het best in staat en hebbende het meeste belang bij eene goede controle. Ook zag hij geen bezwaar in vermindering van het aantal commiezen. De heer J. J. P. Hector daarentegen meende dat de betrekking van controleur, gesalarieerd met 500, wel mag opwegen t egen het bedrag der gecontroleerde opbrengst der belastingen, nl. plus minus 40,000. In vermin dering van het aantal commiezen zag hij echter ook geen bezwaar. Hij hield eerstgenoemde bedenking tegen de opheffing der betrekking van controleur vol en de heeren van Uije Pieterse, Pot en J. G. Hector steunden hem daarin niettegenstaande de heer Verkuyl Quakkelaar de opmerking maakte dat de werkzaamheden van den controleur wellicht tegen vergoeding zouden kunnen opgedragen worden hetzij aan den secrotaris, hetzij aan den ontvanger, hetzij aan den griffier, die den controleur gewoonlijk bij ont stentenis vervangen. Naar aanleiding van een voorstel van den heer Kleijnhens ie ten slotte besloten

Vlissingse Courant | 1874 | | pagina 1