VLISSOGSCHE COURANT. 1874. N° 13. Donderdag 12 Februari. 12de Jaargang. KONINKLIJKE NEDERLANDSGHE ZEEMACHT. AANWERVING VAN JEUGDIG SCHEEPSVOLK. GEMEENTE-BESTUUR. BPE1INDSCRE TIJDINGEN. Nieuwendijk, wijk H tio. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; de prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.—, franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. De Minister van Koloniën, ad interim Minister van Marine, brengt ter kennis van ouders en voogden, die verlangen hunne zonen of pupillen bij de Marine in dienst te doen treden, dat de belanghebbenden zich daartoe kunnen aanmelden bij een der kantoren van aanneming voor de Marine op 's Rijks werven te Am sterdam, Willemsoord en Hellevoetsluis, den Kommies van aanneming te Rotterdam, Nieuwebaven, wijk 12, no. 21, en bij den Kommies van aanneming te Vlissin gen, onder overlegging van: a. een geboorte-akte b. een bewijs van goed gedrag, afgegeven door den Burgemeester hunner woonplaats; en c. een bewijs van hunne ouders of voogden tot hunne indiensttreding. Voorts strekke het navolgende tot toelichting a. om voor aanneming in aanmerking te kunnen komen wordt vereiseht eene lengte van minstens 1,4 meter voor jongens van 14 tot 15 jaren, 1,45 i» 15 16 1,48 16 17 1,51 3> T> Tf 17 18 1,55 i> 18 jaren en daarboven b. Jongens moeten bij huune aanneming den ouder dom van 14 jaren bereikt hebben. Zij kunnen, bij uit zondering, ook op 13jarigen leeftijd tot eene verbind- tenis worden toegelaten, wanneer zij wegens oogen- schijnlijkeu aanleg en een krachtig gestel bijzonder geschikt geoordeeld worden; c. Ligtmatrozen moeten den ouderdom van 17 jaren bereikt hebben; d. Jongens moeten zich verbinden voor den tijd van 10 jaren, aanvang nemende met het 16de levens jaar; zij ontvangen bij bet tot stand komen van hunne verbindtenis eene premie van dertig gulden (f 30) e. Ligtmatrozen woi'den aaugeuomen voor den tijd van 8 jaren; zij ontvangen eene premie van veertig gulden (f 40), en een aanbrenggeld van zestien gulden 16) wordt verstrekt, dat den aanbrenger, of bij gebreke van dezen, den belanghebbende zeiven wordt uitbetaald. Indien ouders of voogden verlangen dat hunne zonen of pupillen, alvorens op voormelde voorwaarden bij de Marine eene verbindtenis aan te gaan, eene voorloopige opleiding ontvangen, dan bestaat daartoe de gelegenheid bij de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. Tot opname van hunne zonen of pupillen bij die inrichting behooren zij zich in betrekking te stel len tot de kommissie van oppertoezicht en beheer over die Kweekschool of tot eene barer Sub-Kommis siën in de voornaamste plaatsen des Rijks. Laatstbedoelde maatregel wordt den ouders en voogden in het belang der knapen aanbevolen. Deze genieten op de Kweekschool tegen eene geringe ver goeding eene goede opvoeding en komen daardoor beter voorbereid aan boord van bet oorlogschip. Zij worden geleidelijk aan zindelijkheid, orde en tucht .gewend, terwijl het te Leiden aangeleerde hun den weg baant om, eenmaal in dienst getreden, spoedig in graad op te klimmen. 's Grravenhage, den 4den Februari 1874. De Minister van Koloniënad interim Minister van Marine FRANSEN VAN DE PUTTE. No. 13. PLAATSELIJKE BELASTING. Besluit tot voortdurende hejfing van verbruiks belasting. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, doen te weten -dat door den Raad dior gemeente, in zijne vergade ring van den 15/16 December 1873, is vastgesteld de volgende verordening Besluit tot voortdurende heffing eener plaatselijke belasting op voorwerpen van verbruik in de gemeente Vlissingen. De Gemeenteraad van Vlissingen Gezien het Koninklijk besluit van 28 December 1873, no. 13, waarbij zijn besluit tot voortdurende heffing eener plaatselijke belasting op voorwerpen van verbruik van den 2 October 1872 niet langer wordt goedgekeurd dan tot ultimo April 1874; Overwegende, dat er vooralsnog dringende nood zakelijkheid bestaat tot bestendiging der belasting op bet gemaal en bet gedistilleerd. Gezien de wet'van den 25 December (Staatsblad no. 185); Besluit Voortdurend van kracht te verklaren met de daar toe betrekkelijke vorordeningen op de invordering, de navolgende verordening tot heffing van plaatselijke belasting op voorwerpen van verbruik in de gemeente Vlissingen 1°. op bet gemaal van den 10 December 1855 en 16 Maart 1861, goedgekeurd bij Koninklijk be sluit van den 20 December 1855, no 79 en 22 Julij 1861, no 51. 2®. op het gedistilleerd van den 23 January 1865, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 16 February 1865, no. 38, gewijzigd bij dat van den 28 Maart 1866, goedgekeurd bij koninklijk be sluit van den 27 April 1866, no 57 en bi$ dat van 21 Junij 1869, goedgekeurd bij Koninklijk be sluit van 19 Augustus 1866, no. 13. Vlissingen den 15/16 December 1873. De Secretaris, De Voorzitter P. FORBES WELS. WINKELMAN. Behoort bij Koninklijk besluit van den 28 Decem ber 1873 no. 13. Mij bekend De Minister van Binnerilandsche Zaken Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, (get.) HUBRECHT. Accordeert het origineel, De Secretaris-Generaal (get,) HUBRECHT. En is hiervan afkondiging geschied, waar behoort, den 9 February 1874. De Secretaris, De Burgemeester, P. FORBES WELS. WINKELMAN. Vlissingen, 11 Februari. OORLOG MET A T C IIIIV. Zondag avond laat is bij de regeering een tele gram van den generaal van Swieten ontvangen, ge- dagtoekend 4 Februari, hetwelk Maandag morgen door ons per bulletin aan onze abonné's binnen de stad is medegedeeld, liet luidt als volgt: Sedert 29 Januari was niets van belang voorge vallen; ook de toetreding tot onderwerping was niet vooruitgegaan. De in het binnenland aangelegd wordende versterkingen getuigen voortdurend van de vijandige houding der hoofden, maar gaven geene bezorgdheid, daar het slechts plaatselijke middelen van tegenstand zijn, die gemakkelijk onschadelijk gemaakt kunnen worden. Door de verovering van den kraton is de kracht der verdediging gebroken, en wat verder geschiedt is, slechts partiëel. De mindere man scheen minder voor de voortzetting der vijandelijkheden gestemd. TTet kamp der expeditionaire troepen wordt niet meer gealarmeerd. In enkele in de nabijheid gele gen kampons waren de vrouwen teruggekeerdook werden door enkelen boomvruchten en andere klei nigheden te koop gebracht. Het volk bewoog zich, in tegenstelling met vroeger, op eigen terrein onge wapend. Dit deed het den opperbevelhebber raadzaam achten, om bet volk eenigen tijd tot bezinning te geven alvorens handelend op te treden, en af te wachten wat de vredesgezinden zullen doen. Het bericht omtrent den dood van den sultan wordt bevestigd. Door de aan de troepen gegunde rust is de cholera belangrijk afgenomen. Blijkens een telegrafisch bericht van den minister van koloniën aan de familie te Groningen, is de 2e luitenant der infanterie van het Oost-Indisch leger A. Beekhuis, op 30jarigen leefiijd, bij de expeditie tegen Atcbin gesueuveld. De overledene was eerst in Juni 1873 tot officier bij de Indische landmacht benoemd. Hij was een zwager van gene raal-majoor Kohier, Zondag avond is door den heer H. W.Creutzberg, beroepen predikant bij de Nederduitsche hervormde gemeente te Schiedam, afscheid genomen van de gemeente alhier met eene rede naar aanleiding van Hebreën 13 8. In aanmerking nemende den belangrijken voor raad losse patronen tot geweren G. kaliber in de magazijnen van oorlog voorhanden, en wenschende de dienstdoende schutterijen in de gelegenheid te stellen, tot vermeerdering harer bruikbaarheid, oefeningen in het vuur te kunnen houden, heeft de minister van oorlog, met wijziging van de vroegere desbetreffende aanschrijveng, bepaald, dat voortaan door de dienstdoende schutterijen, zoolang de voor raad strekt, ook tien losse patronen tot geweren G. kaliber (achterlaad) per man kunnen worden aauge- vraagd. Met ingenomenheid vestigen wij de aandacht op eene uitgave van onze ijverige stadgenooten, de heeren J. Vertheijm Zn, hoflithographen, waardoor zij ieder onzer landgenooten in de gelegenheid stellen zijne heilwenschen op 12 Mei aan Z. M. zelve aan te bieden en dat wel op een geheel eigen aardige wijze. Genoemde heeren hebben vervaardigd een fraai tableau op de grootte van een bankbillet. Een zware, doch keurig uitgewerkte rand vau lau rier- en eikenbladeren omsluit het geheel, bovenaan prijkende met een gekroond portret van Z. M. Ouder in den rand prijkt het met het Nederlandsche wapen, terwijl in de hoeken de jaartallen 1849 en 1874 keurig netjes tusschen de bladeren zijn inge werkt. De ondergrond van het tableau prijkt met do woorden: ,/God zij met u" en het tableau zelve met de woorden //liet verheugde Nederlandsche volk biedt Uwe Majesteit door deze eerbiedigst aan duizend wenschen, hopende het U. M. moge behagen dezelve welgevallig aan te nemen. Namens het verheugde volk." Onder deze laatste woorden is een ruimte gelaten

Vlissingse Courant | 1874 | | pagina 1