VLISSINGSCHE COURANT. AANBESTEDING. AANBESTEDING. Zondag 11 Januari. 13d' Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. BINNENLANDS® TIJDINGEN. 1874. N° 4. Nieuwendijk, wijk H do. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk "Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHSFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.franco per post f 1.15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en PoBt-Directeuren. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingenmaken bekend: dat zij voornemens zijn op Zaturda» den 17 «Januarij 1874, des namiddags ten JE3 ure, op het Raadhuis aldaar, bij enkele in schrijving in het openbaar AAN TE BESTEDEN Het bouwen van een geheel nieuw SCHOOLGEBOUW voor 300 kin deren. Het bestek ligt ter lezing ter Gemeente-Secretarie en ten kantore van den Gemeente-Bouwmeester, bij wien nadere inlichtingen zijn te bekomen en door wien aanwijzing zal geschieden den 15 Januarij 1874, des namiddags ten 2 ure. De inschrijvings-billetten moeten op den dag der besteding, des namiddags vóór 2 ure, ten Raadhuize franco zijn ingeleverd. De bestekken zijn, op franco aanvrage, tegen betaling van f 1,verkrijgbaar ter Secretarie. "Vlissingeii, 3 Januarij 1874. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van "Vlissing-enmaken bekend: dat zij voornemens zijn op Zaturdag den 17" Januarij 1874, des namiddags ten £3 ure, op het Raadhuis aldaar bij enkele in schrijving in het openbaar AAN TB BESTEDEN: Het onderhoud der Gemeente gebouwen enz. gedurende bet jaar 1874, in. twaalf perceelen, alss 1. Het onderhoud der gebouwen. 2. Het uitbaggeren van 6000 M'. slijk. 3. Het onderhoud der kaaimurenbrug gen, enz. 4. Het onderhoud der pompen, uri noirs, enz. 5. Het onderhoud der schoolgebouwen. 6. De levering van 20,000 Quenast kei- jen, groot 'Vis c.M. 7- De levering van 10,000 machinale Waalstraatklinkers. 8. De levering van 400 Ms. plaatzand, 9. Het verleggen van 6000 M2. kei- en klinkerstraat. 10. Het onderhoud van plantsoenen en wegen. 11. Het vervoer van materialen enz. 12. Het. schilderwerk. Van perceel 6 en 7 zijn de monsters bij den Gemeente-Bouwmeester te bezigtigen, door wien de noodige aanwijzing zal geschieden van: Perceel 1, 2 en 3 den 9 Januarij 1874. tt 4 en 5 den 10 Januarij 1874. 10 den 12 Januarij 1874. n 12 den 13 Januarij 1874. Telkens des morgens van 11 tot 12 ure. De bestekken zijn op franco aanvrage, tegen betaling van f 1,9 verkrijgbaar ter Secretarie en ten kantore van den Gemeente-Bouwmeester. ;en, den 3 Januarij 1874. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris P. FORBES WELS. Vlissingen, 10 Januari. OORLOG MET 4TCHI1V. Regeeringstelegram. Singkel, 6 Januari., dus waarschijnlijk Atchin 3 Januari. Blijkens eerste telegram had na 26 Decem ber geen gevecht plaats gehad. Het belegeringspark was aan wal gebracht en kort daarop een parallel geopend. Wanneer de bat terij daarin gereed zou zijn, zou de kraton op 600 en de missigit op 375 meter van de batterij gelegen, beschoten en beworpen worden. Den vorigen dag was regen gevallen. De kapitein der genie Nolthenius is aan de cho lera overleden. Blijkens het tweede telegram was de marine den vorigen dag van Pedir teruggekeerd, had het fort Pedir zwaar beschadigd en in braud gescholen. Een kruidmagazijn was ontploft. De kampong Pedir stond op verscheidene plaatsen in brand. Eene landing met mariniers en 'matrozen op uit. December had geen resul'aat opgeleverd. Een adelborst en 90 mindere schepelingen waren gewond en 2 gesneuveld. De radja van Gighen had zijn land aan het gou vernement aangeboden op de door hetzelve te stel len eischen en wenschte in den kraton een poging tot bemiddeling te doen, vreezende dat de oorlog het land geheel te gronde richten zou. De ongunstige geruchten in Reuterstelegram van Penang 6 dezer, omtrent den gezondheidstoestand in het Nederlandsche kamp, worden in het eerste telegram van generaal van Swieten met geen enkel woord bevestigd. Een extra Staats-courant zal verschijnen, met nog eenige toelichting omtrent den datum van den terugkeer van het smaldeel uit Pedir, niet overeen komende met Reuters opgave. Gisteren werd aan den officier van gezondheid le klasse derdd.schutterij alhier,den heer J. Hazen berg, 't officierskruis (eereteeken) voor 20jarige werkdadige dienst bij genoemde schutterij uitge reikt. De schutterij was daartoe te half één ure op de voormalige marine-werf onder de wapenen gekomen en begaf zich vervolgens naar de Groote Markt. Omstreeks 1 ure aldaar aangekomen, stonden de beide kompagniën in parade opgesteld, toen te 1 ure de majoor-kommandant der schutterij arriveer de; de officier van gezondheid en de auditeur bij gemeld korps waren reeds tegenwoordig. Na gehouden inspektie werd 't koninklijk besluit voorgelezen, volgens welk de officier van gezond heid le klasse der dd. schutterij, de heer J. Hazen berg, met het officierskruis, als erkenning van 20jarige trouwe en werkdadige dienst werd vereerd en daarop aan ZEd, Gestr. uitgereikt. De majoor-kommandant sprak vervolgens den gedekoreerde in de volgende bewoordingen aan //Het is mij aangenaam geroepen te zijn U 't eere teeken, U toegedacht, te overhandigen. Ik weet wel dat gij niet aan 't uiteflijke haagt en gij niet daar voor zoo vele jaren hebt gediend, neen, geheel Uw leven weerspreekt zulks en getuigt van werkzaam heid en plichtsbesef, getuigt van Uw streven tot be vordering van 't heil der maatschappij. //Het is eene goede instelling, dat de Hooga Regeering langdurige diensten wil erkennen en eene goede instelling tevens, dat zulk eene erken ning voor 't front van 't bataillcn moet worden uit gereikt. Het strekt tot aanmoediging en tot eer- biedsbetooning voor allen, die iets trachten te doen tot welzijn van den Slaat. Dat het nog lang Uwe borst moge sieren en het U gegeven worde zoo ijverig voort te gaan 't welzijn des vaderlands te beoogen." Zich daarna tot de schutterij wendende: //Wapenbroeders! defileert straks niet voor hem, omdat zulks u gekommandeerd wordt, maar doe het om hulde te brengen aan den man, die eere toekomt. //Ook voor u allen zij het eene opwekking om met bereidwilligheid 't vaderland te dienen en ge hoorzaamheid te toonen aan de maatschappelijke instellingen. Dat dit jaar daarvan onder ons getuige. Wapenbroeders, leve 't vaderland leve de mannen, die voor zijn heil en welvaart strijden! leve de Koning, de eerste staatsburger van Nederland!" Hierna defileerde de schutterij eenige malen ter eere van den gedekoreerde, waarna zij zich naar de marine-werf terug begaf. Hier werd nog aan alle manschappen beneden den rang van officier, van wege de stad, eene geldelijke belooning uitgereikt voor de diensten door de schutterij bewezen in September jl. bij gelegenheid van de komst van Zijne Majesteit te dezer stede. Wij voegen er den wensch bij dat Vlissingens schutterij en burgerij zich nog jaren moge verheu gen in 't bezit van den man, wien deze eerbewijzing te beurt viel, die ook met recht om den ijver en de nauwgezette plichtsvervulling in zijne burgerlijke betrekking, genoemd mag worden als een sieraad van zijn stand en een der mannen, die Vlissingen eere aandoen. Wij vernemen dat zich te Dusseldorp, onder direktie van den heer C. Robinson, eene maatschap pij heeft gevormd met het doel, om tusschen ge noemde plaats en Vlissingen een reohtstreeksche stoombootdienst te openen, waartoe te Alblasserdam vijf booten in aanbouw zijn. Het maatschappelijke kapitaal is voorloopig bepaald op vijf ton. De leden van de eerste kamer der staten-generaal zijn ter vergadering opgeroepen tegen a. s. Maan dag, dés avonds te 8 uren. Ter verkiezing van een lid der Tweede Kafner, in het kiesdistrikt Breda, zijn Dinsdag ingeleverd 2479 8tembiiletten. Op Mr. A. F. L. Luyben zijn daarbij uitgebracht 1595 stemmen en op Mr. J. H. van Mierlo 759 stemmen, zoodat de eerstgenoemde is gekozen. Opnieuw benoemd als direkteur vanwege den handel bij het vrije handels-entrepot te Middelburg W. R. Boddaert-, die met ultimo Maart a. s. als zoo danig moet aftreden.

Vlissingse Courant | 1874 | | pagina 1