ALLE DUi Een Huis en Erf, een dito, AüVERTENTl 300,000 Mc. Ct. 310,000 IIoll. Gulden IJ E. den minister-presi- twoord op eene inter- medegedeeld, dat hij 11 den keizer verzocht, en dat liij in de eerst- lelderingen koopt to E. is aan generaal Lorna jftocht te voorzien, heel verlaten, wegens de ziekten, quarantaine van tien en komende van Ant- durende de laatste 2f Cartagena 210 en de daan; A i. ilijkens berichten uit >ebereidselen voortge- den terugtocht. Kotn- roorts aangetast, doch ene officieren zijn ziek. E. Nigra heeft er in be- ië naar Parijs terug te van een ministerieele linnenlandscke zaken, :en en Coppino naar norganatische gemalin en reed verleden week e stad, doch wees haar, ■loopig de villa Ludo- N D. cember. De rij 2 en baren rentestan- pCt. verlaagd. K A. De regeering is verze- icbt nog in leven zijnde binnen tien dagen vut- RICHTEN. wee vrouwen elkander ivenhage en geraakten hondje, dat een barer indere beweerde de be- e twist liep zoo hoog, el en naar het policio erd, waar zij, in haar het geluid van haar Burgh en. poth der its iet on is een konijnen- omgekomen door .ïeker te Zwolle ra vergunning uiige- 'odrie uren terug, ibetamelijke harer g, maar maakie zich idelijk aan een. zenow- chtgenoot blijft met 11 Thiers te Parijs nader! let schrik had de ex- rkt, dat er geen balkon werd de architekt onde ige wat er op gevonden n uitstekje in den vore d aangebracht, gehee manneke, nishandeling waaraan e zich hebben laten vfr ïizen, houden aan en no, ffiloffers gevonden. een verhaal mede o« _m aan den schrijver hai land was hun land en' wamen werd de famili en drie kinderen, na» iche mijlen van Itio vel slagen tot zwaren arbji ontvluchtte en béreik Rio, waar hij den konsul zijn nood klaagde. Door diens tusschenkomst werden de vrouw en twee kin deren door den pachter uitgeleverd, maar een der kinderen, een meisje van 14- jaren, heeft hij terug gehouden, zeggende: aal het niet te vinden is. Op de botermarkt te Löbau had in de vorige week een strijd plaats tusschen verkoopsters en koopsters. De laatsten waren overeengekomen hoe veel zij voor de boter zouden betalen en daarvan wilden de eersten niets weten. Nadat men zich eenigen tijd met schelden en schreeuwen had tevre den gesteld ging men weldra tot daden over en er ontstond een gevecht waarbij de stukjes boter, die inen elkander naar het hoofd wierp, door de lucht vlogen. De politie maakte een einde aan den strijd. De Chroniqae de Paris verhaalt het volgende Mevrouw de T., had voor eene soiréeeene huur koets uiet lakei achterop gehuurd. Toen zij weder naar huis wilde gaan en haar rijtuig voor liet komen, bemerkte zij niet, dat zij door eenen anderen lakei in het rijtuig geholpen werd, en nog minder dat zich in de koets tegenover haar een onbekende be vond, die dicht in een hoekje kioop toen zij ging zitten. Niet dan nadat zij reeds twee of drie straten doorgereden had, bemerkte zij met angst en scbrik dat zij zich niet alleen in de koets bevond. Zij be gon te schreeuwen en vroeg of hier eene vergissing plaats had. Doch de onbekende verzocht haar te zwijgen, gerust te zijn en hem aan te hooren. //Be daar mevrouw, zeide hij op eeip half spottende toon, het is ff eene vergissing, maar een klein komplot, uwe bedienden, die zich, op u wachtende, degelijk in den sterken drank verdiept hebbeD, hebben ons wonder wel en zonder argwaan te verwekken in de hand gewerkt, en wij hebben uwe koets naar een ander bal gezonden, waar gij in het rij tuig van eene uwer vriendinnen waart heeugegaau. Ik zal de eer hebben u naar uw huis te geleiden, maar heb de goedheid mij te overhandigen uwe diamanten en al hetgeen overbodig is in het tooisel eener weduwe Schreeuw niet mevrouw, ik zoude auders genood zaakt zijn aan het rijtuig eene andere richting te doen geven, welke ons naar eenige afgelegene wijK misschien wel buiten de barrières, zoude geleiden. Mevrouw de T., begreep dat zij met eenen listi- gen schurk te doen had; zij liet zich zonder een enkel woord meer te zeggen, ontdoen v.in al het geen overbodig in de toilette eener weduwe is, en, na eenige omwegen, hield men voor hare deur stil, aan welke men voor haar schelde en haar toen uit het rijtuig hielp. De portier, als naar gewoonte opende niet terstond, en het rijtuig had toereikende tijd om zich te verwijderen. Mevrouw de T., heeft den volgenden dag aangifte van het geval bij de politie gedaan, doch tot nu toe heeft men nog niets vau die rijtuigdieven vernomen. Sprekende van de cholera-epidemie, deelen de bladen van Munchen mede, dat de torenwach ter van de Onze Lieve Vrouwekerk aldaar, die 330 voet boven den grond leeft, ook aan een aanval van cholera overleden is, ofschoon niemand gedurende den tijd, dat de ziekte woedde, hem in zijn hooge woning bezocht had. De man liet zich zijn levens middelen gewoonlijk in een mand naar boven hijschen. B>t publiek wordt bijzonder opmerkzaam gemaakt op de in de COURANT van heden geplaatste adver tentie der firma S. SACKS» Co. in Hamburg, welke door hare prompte en civiele bediening tegen over hare geïutresseerden het volste vertrouwen in alle opzichten Vordient. BELANGRIJK VOOR VELEN! In alle branchen, in het hijzonder echter met be trekking tot de algemeen veel gezochte origineele- loten, rechtvaardigt zieh het vertrouwen eenerzijds door de bekende soliditeit der firma, anderzijds door den hieruit van zelfs voorspruitende enormen ver koop der loten. Het door zijne nauwkeurigheid be kende bankiershuis. -A.doIpli Haas in Hamburg kan deswege iedereen sterk aanbevolen worden, en doen wij op de heden in onze couraut voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aan dacht vestigen. BURGERLIJKE STAND VAN VLISSINGiN, Van 29 November tot 6 December. Gehuwd: P. Weijevmans, jm. 22 j. met C. P. Laporfc, jd. 25 j. J. F. van Looij, jm. 50 j. met B. van den Boogerd, jd. 35 j. J. Gijzel, jm. 24 j. met S. W. van den Bovenkamp, jd. 26 j. Bevallen: M. W. van de Velde, geb. Queysen, d. M. Dekker, geb. Albregts, d. P. T. Beijó, geb. Corveleijn, z. M. Stroo, geb. van Maarelen, z. Overleden: L. Timmermans, man van S. van der Weele, 47 j. W. J. Hardewijnse, vrouw van J. Bekker, 50 j. H. Koning, d. 1 w. P. M. Vis ser, weduwn. van L. van Hoepen, 68 j. T. J. Ber nard, weduwn. van J. van der Vloed, 78 j. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 9 December. Boter f 1,25 a f 1,35 per K.G. (Ned. pond.) Rotterdam 8 December. Buitenlandsche granen flauw, met weinig zaken. Zeeuwsche puike tarwe 50 ets., afwijkende 75 ets., wiutergerst 20 ets., zomergerst 40 ets., kanariezaad en witteboonen 50 ets., erwten 25 ets., paardenboouen ets. per HL. en boekweit f 10.— per H.L. lager. Zaailijnzaad, aanvoer tamelijk, onveranderd vast. Meekrap, handel zeer stil, onveranderd. Racijn goede kwaliteit vond nemers. Z E E T IJ D I N G E N. binnengekomen. Viking, Corraack, Stralsund. - Attalus, Kittelseo, Viborg. - Prospero, st., North, Dautzig. - Nellie, st., Misfeld, Se?il!a. - Raithwaits Hall, st., Edgor, New-Castle. - Maren, Nielsen, Callunöborg. - Panther, Flaaer, Wislich. - Clara, A'istur, Yarmouth. - Oriest, Aandersen, Snndswal. - Haabetsa Anker, Heurichsen., Hew-York. - Hazard, Koster, Stettin. - Berlha, Hansen, Boston. - Yassan, st., Boshil, Leith. - Zebra, st., Rib bing, Hull. - Castor, stBohn, Hamburg. - B. D. Metcalf, Heck, .New-York. - Storkors, Erichsea, Philadelphia. - Rot terdam, st., Howard, Harwich. George Locket, st., John sen, Sulina. - Westdale, st., Linklater, New-Port. - Earl of Aber deen, st., Preeman, Londen. - Ville de Bahia, St., Roberts, Havre, - Heuriette Susanne, van den Heuvel, Noorwegen, - Wagrien, Schmetsch, Fehmem. - Agnes, Jepen, Nykjobing. Vigo, Earnshau, Cuarlestown. - Washington, st., Arnold, Swin- nemunde. - Hoopoe, st., Hove, Liverpool. - Leeds, st„ Lamp- lough. Grimsby. Baron Osy, st., Verbist, Londen. - Aphrodite, Deutschbeiu, Memel. - Louvain, st., Medgcock, Louden. - Agnese, Padestio, Tomé. - Thomas Vaogham, st., Walker, Mid- dlesbro. - Dagmar, Jorresen, Kotka. - Flamiugo, st., Hannagan, Glascow. - W. J. Howard, Dowley, New-York. - Thistle, st., Mappett, Odessa. - Hendrik Laarence, Jansen, Villanova. - Zealous, st., Lawrence, Harwich. - Copernicus, st., Hudson, Londen. - Rachele, Manino, Barletta, allen naar Antwerpen. Killarney, st., Atkinson. Goole. - Alida Anthonia, Visser, Riga, beide naar Gend. Prosperus, Shotton, Sonderland, Neuzen. Adelheid, Cramer, Wiborg, Leuven. uitgevaren. Victor, Kramert. - Peace, Walker. - Den Helder, Rub, Fernambueo. - Denx Friéres, Maréchal. - Result, bulbach. - Graf von Arnim, Hultz. - Constnntina, Sham. - Fokke, Reinders, Buenos-.-vyros. - Alma, Adven. - Louise, Hoist. - Axel, Hansen, Kopenhagen. - Aija, Kjöog. - Gaaymed, Rasmussen. - Marie, Nielsen. - Olivia, Fredriksen. - Else Calrine, Walbom. - Christiane, Gnndersen. - Nordstjernen, Olsen. - Juni, Weber.- Atlantic, Chen. - Cito, Olsen. - Otto, Haut, Dantzig. - Catha^ rina, Moller. - Enrico, Canery. - Sylph. Howe. - Hopewell. Parr. - Lion, Flowe., - Ariel, Howes - Astronom, st., Krulle. - Gleaner, Manch, Stockton. - Truth, Rice, Shields. - Union, Plambeck, Firth of Fortte. - Aakathar, Hille, Noorwegen. - Ocean Mail, Jorgeaseo, Noorwegen. - Saga, st., Kohrs, New- Castle. - Peter uoed, Christensen, Engeland. - Falio, Jensen, Rusoer. - Ada Florence, Barnaby, Hamburg. - Ingeborc Thouroe, Saxkjobing. - Maria, st., Smith, Cardiff. - Bremen, rioebm, PilJao. - Albert, Ganlke, Sunderland. - Venus, Boes- gaard, Engeland. - Lily, Tarfor, Sunderland. - Balder, Andre- sen, Engeland, allen van Antwerpen. Contest, st., Kitwood, New-Castle. - St. George, Howard, Snnderland. - Leopard, st,. Butcher, Londen. - Reine des Beiges, Peterkin, Cardiff. - Loodos, st., Ayre, Goole, alien van Neuzen. John Isabella, Street. - Mazeppa, Hull, beido 7an Vlissingen naar Engeland. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Amsterdam, 9 December. Belgie. Rusland. Polen. Spanje. Portngal. Oostenrijk. Certifikaten Werkelijke Schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatsch Certilikal.en bij Rothschild Obileatiën 1798/1816 Certifik. adm, Hamburg dito Hope Co. 1855 6e serie Obligatiéu dito Leeniug 1860 Certifik. dito Aandeel sDOorwee Gr. Maatscb. Schat kist-obligatien Obligatiéu 1867 dito Binnenland9cbe dito 185669 Oblig. metall. in zilver Jan./Joli dito dito April/Okt. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Oblig, Vereenigde Staten [1874] dito dito [190-t] dito dito [1882] dito dito [1885] dito Illinois id. Atl, Gr. W. Spw. Ohio sec [p] dito dito Gekonsolideerde dito dito Debentures S'/> 56'/, 67 89'/, 183"/, 75 88'/, 91'/, 232'/, 75'/, 17'/, IS'5/,» «V, 61'/, 64'/, 60'/, 60'/,. 98 93 '|s 99'/, 100'/, dito St. Paul 1; Pac. Spw. 1 sec. 7 30'/. dito dito dito 2 7 n dito dito 1869 dito 7 19'/, De Vendumeester M. II. DE BEER zal, op Dinsdag 16 December 1873, des vooriniddags ten tien ure, aan zijn ver koophuis in de Kromme Elleboog, wijk F, no. 46, èt contant, met slechts 5 opcenten presen teeren te verkoopen: Meubelen, Huisraad, Canapé, Bedden, met toebehoorenGalanteriënManu facturen en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Daags t© voren te zien. Dagelijks kunnen nog goederen worden bijge bracht. De Notaris TH. VAN UIJE PIETERSE zal, op "Vrijdag- ÏO December 1873, des avonds T' ure, in liet Koffiehuis de Oude Vriendschap, op de Groote Markt te Vlissingen, verltoopen te Vlissingen, in de Slijkstraat, wijk B, no. 60, en aldaar, wijk B, no. 64; daags voor de verkooping te bezichtigen. welke het geluk op eene voordeelige en solietle wijze beproeven willen, vinden hiertoe eene, in alle opzichten gunstige, gelegenheid door de bin nen kort beginnende groote Gcldverlo- ting, veroorloofd en gegarandeerd door den Staat Hamburg. OF in het gelukkigste geval als HOOFDGEWIN en prijzen van Mc. Cb. 200,000 100,000 75,000 50,000 40,000 2 a 30,000 25,000 2 a 20,000 2 d, 15,000 5 12,000 13 a 10,000 11 a 8000 - 12 a G000 27 a 5000 3 a 4000 55 3000 125 a 2000 6 1500 2 a 1200 312 a 1000 312 a 500 etc. eet. levert deze onderneming in zijn geheel op en verdient dezelve boven vele dergelijke de voorkeur, doordat 35600 loten, dus verre over de helft van het gezamentlijk aan tal, in den loop der trekkingen, dus binnen eenige maanden met prijzen getrokken moeten worden. De eerste trekking is van Staatswege vast gesteld op den 17 en 18 dezer maand en kosten voor dezelve: GEHEELE ORIGINEELE LOTEN fl 3,50. HALF 1.75. KWART 0,87'a Tegen geldremise per aangeteekende brief (Bankbiljetten, Koupons of postzegels, het een voudigste echter Postwissels) verzenden wij origineele lotenmet het Staatswapen voorzien en voegen wij steeds gratis een officiëel trekkingsplan daarbij. Na de trekking zenden wij onmiddelijk aan onze geëerde klanten de prijslijst en worden de prijzen dadelijk na de trekking uitbetaalt. Zeker is het dat door de groote aanvrage steeds tegen den trekkingstermijn een groot gebrek aan loten ontstaat. Diegenen die alzoo de zékerheid hebben nullen dat hunne orders prompt uitgevoerd wordengelieven zich ten spoedigste te wenden aan S. SACKS <fc CJo. Wisselhandelaars te Hamburg.

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 3