rLISSINGSiCHE COURANT. IKT ÜLEN. tinmen, Aanbesteding. pinas g 2 Dec. C. GOEREE. NOORDSTRAAT, ÏNBRUID, 31RÊE, 1873. N° 37. Donderdag 4 December. llde Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. BINNENLANDSCHE TIJDINGEN. Eerlijkheid ngen onder temark. e Bonn, Dr. R. cende geneeskun- oor kinderen ge- A.MER, Apoth.; Lh. IUSPOT, de prijs. :omen genezing nden, bewezen door Certificatendoor RSEGERS, Breuk- legers, Kommanden] Orden. 25. Schoen- KKER. WOKE OESTELLING, embcp 1873,1 iORSTELLINGYA» Tafereelen. n 1 Bedrijf. Is ten 8 ure. ten S ures RUMENTAAL. FEE.; TE VLlS3lNGEIf' Nieuwendijk, wijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.—, franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zicb bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van "Vlissingén, zullen op Zatixr- dag den 13 December a. s., des namiddags ten 3 ure, ten Raadhuize aldaar, in het openbaar aanbesteden de levering gedurende bet jaar 1874, van: 1° Scboolbehoeften benoodigd op de openbare scholen; 3° Schoolboeken benoodigd op de openbare scholen; 3° Schrijfbehoeften ten dien ste der Gemeente-adminis tratie. De voorwaarden van aanbesteding liggen op de Secretarie ter inzage. Afschriften zijn tegen betaling der kos ten op franco aanvragen te bekomen. Vlissingen, den 2 December 1873. De Burgem. en Weth. voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. PUBLICATIËN. No. 82. Iloordciijkeit Omslag. Ter lezing liggen van het vastgestelde eerste suppletoire kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1873. De Burgemeester cu Wethouders van Vlissingen maken bekend: dat het eerste „suppletoire kohier van den Hooide- lijken Omslag, voor het jaar 1873, door den Gemeen teraad in zijne vergadering van 28 November jl., vast gesteld en gedurendo acht dagen, te rekenen van Woensdag den 3 December 1873, voor een ieder ter Secretarie der Gemeente ter inzage zal zijn neder- en dat ieder aangeslagene binnen dien tijd tegen zijn aanslag in beroep kan komen bij de Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. En is bier van afkondiging geschied, waar bet be hoort, den 2 December 1873. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris P. PORBES WELS. Patenten. No. 83. Afkondiging van liet kohierwegens hetpatentregt over het 2de kwartaal 1873/74. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat bij hem is ontvangen en op heden aan den Rijks- Ontvanger gezonden, bet executoir verklaarde kohier wegens het patentrecht over het 2de kwartaal 1873/74; de daarop voorkomende belastingschuldigen wor den uitgenoodigd om hunne aanslagen op den bepaal den tijd aan te zuiveren, ook om vervolging to voor komen en herinnert:' dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na heden behooreii te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 27 November 1873. WINKELMAN. Vlissingen, 3 December. Zondag middag is de nieuw gebouwde gaskuip der gemeente-gasfabriek alhier, nagenoeg met water gevuld zijnde, uit elkander gesprongen. De oorzaak is nog onbekend. Er is eene commis sie benoemd tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaken van het ongeval, en de middelen om het te herstellen. Naar wij vernemen is onze Ed. Ach tb. heer Bur gemeester, beden morgen naar den Haag vertrok ken, met het doel om van de regeering te verkrijgen dat Vlissingen als garnizoensplaats voor de Indische brigade wordt aangewezen. In de zitting der Tweede Kamer van Dinsdag is de spoorwegbegrooting met algemeens stemmen aangenomen. Morgen voortzetting der behandeling van de be grooting voor binnenlandsche zaken, afdeeling on derwijs. De minister van binnenlandsche zaken deelt in de Staats-eourant van gisteren mede, dat in de week van 23 tot 29 November aan Aziatische cholera zijn overledenin Noord-Brabant 1 persoon, nl. te Zevenbergen; in Gelderland 1, nl. Ie Deilin Zuid- Holland 22 personen, waarvan 1 te Aarlanderveen, 1 te Bergambacht, 8 te Gouda, 1 te Gouderak, 1 te Gorinchem, 1 te Nieuwkoop en 9 te Rotterdam. Het totaal der iin de vorige week in het rijk aan die ziekte overledenen bedroeg alzoo 24 personen, tegen 28 in de week van 16 tot 22 November, 39 in de week van 9 tot 15 November, 36 in de week van 2 tot 8 November, 34 in de week van 25 Okto ber tot 1 November, 26 in de week van 19 tot 25 Oktober, 21 in de week van 12 tot IS Oktober, en 9 in de week van 5 tot 11 Oktober. De minister van finantiën herinnert hun, die nog in het bezit kunnen zijn van muntbilletten, uitge geven krachtens de wetten van 18 December 1845 en 17 September 1849, dat de bij de wet van 26 December 1863 verleende nadere toestemming tot verwisseling dier billetten, met den laatsten Decem ber dezes jaars onherroepelijk vervalt, en noodigt hen daarom, in hun belang oit, om die stukken, welke later geheel van onwaarde zijn, nog ten spoe digste bij den betaalmeester in hunne woonplaats of zoo daar geen betaalmeester aanwezig is, dan bij den ontvanger der direktie belastingen hunner ge meente aan te bieden, zijnde die ambtenaren be voegd, om indien zij zich vóór de betaling der bil letten van de echtheid daarvan wenschen te verze keren, daarvoor voorloopig een bewijs van overname uit te reiken. Men verneemt dat door bemoeiing van den heer van den Broeke te Goes, en van eenige andere leden van de maatschappij tot exploitatie van staatsspoor wegen, verkregen is, dat aan het station Kruinin- gen, 's morgens met den le trein oesters en mosse len kunnen geladen worden, zoodat deze nog den zelfden dag 's avonds te Amsterdam b. v. kunnen gebruikt worden, iets wat tot hiertoe onmogelijk Sedert eenige nachten waart op de erven bij de ingezetenen te Goes, inzonderheid in de buitenwij ken, een geheimzinnige dief rond. De respektieve eigenaars van konijnen en parelhoenders vinden al thans des morgens de hokken dezer dieren open en ledig. Tot nog toe is niets ontdekt dan een vrij groote hond, wiens spoor op de erven gevonden werd; enkele konijnen zijn in den omtrek levend of dood terag gevonden. Vrij algemeen vermoedt men, dat men hier te doen heeft met een dief, die een hond voor zijn doel heeft gedresseerd, daar uit sluitend aan een hond niet te denken valt, aangezien deze niet zoo gedresseerd kan zijn, dat hij grendels en deuren opent. (Goess. ct.) De Stoomvaartmaatschappij Nederland bericht: „Het stoomschip Prins van Oranjekapt. Fabri- tius, kwam den 28 November 's morgens te Port- Saïd aan en zette den 29 's avonds de reis naar Nieuwediep voort." Als een bewijs, hoe hoog de prijzen van de paar den zijn, vooral die voor luxe, meldt het Utrechtsch Dagblad dat op de jl. Zaturdag (29 Nov.) gehouden verkooping van paarden en rijtuigen enz., van wijlen den heer van der Hagen van den Heuvel, voor een Isabel en een Blauwmoor kop ieder f 1200 behalve 10 pet, opgeld besteed werd. Het gemeentebestuur van Leeuwarden roept de belanghebbenden op, die mede willen dingen naar de door den gemeenteraad uitgeloofden prijs van ƒ2500, voor hem, die de beste plannen levert voor den aanbouw eener handelsbeurs. Het stuk 4 percents Nederlandsche werkelijke schuld no. 22773, administratie Tjeenk, ontstolen na den gepleegden moord bij mevrouw van der Kou wen, te 's Gravenhage, is op een effekten-kantoor te Amsterdam aangeboden. [üaarlcour Men deelt aan de II. N. het volgende als histo risch mede Izaak de Jong, de voornaamste der ontslagen verdachten in de zaak van den dubbelen moord te 's Hage, verlaat tegenwoordig reeds des ochtends zeer vroeg zijne woning. Dezer dagen was hij des morgens ten 6l/s ure op de wandeling en zag een paar klapwakers op hun post na 't volbrengen van hun loop op een trottoir uitrusten. „Zoo luie rekels" voegde de Jong hun toe, „zit jullie daar zoo op je gemak. Doet liever je plicht; had gemaakt dat ge in December aan de Bogt en van de week in de Pooten waart geweest, dan had mevrouw van der Kou wen niet vermoord en bij den horlogemaker van Aaken was niet ingebroken geworden. St. MAARTENSDIJK, 39 November. Vrijdag eischte de sterkedrank weder een offer in een 9 jarig knaapje. Zie hier hoe de zaak zich toedroeg. Het knaapje, dat bij zijn grootvader werd opge voed, zou met hem medegaan om suikerpeuen te laden te Scherpenisse. Deze wist echter het oog des grootvaders te ontsnappen, en had de jenever-flesch die bij die gelegenheid nog al eens wordt gebruikt, zien machtig te worden en daarvan zooveel ge dronken, dat men het knaapje, als 't ware in een wilden toestand naar huis heeft gereden, alwaar hes bewusteloos bij de kachel gelegd en geneeskun dige hulp werd ingeroepen, die al dadelijk ver klaarde. dat het kind ongeneeslijk was. Den vol genden avond overleed het aan de gevolgen van het overmatig gebruik van jenever. Men kan zich de droefheid der ouders en grootouders voorstel len, en vooral van den vader die juist uit Rotter dam te huis kwam en zijn kind in die positie vond. Een goede les voor ouders en allen die over kin deren gesteld zijn om toch vooral voorzichtig te zijn.

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 1