ALISSINGSCHE COURANT. 1873. N° 78. Zondag 28 September. lld Jaargang. ï'Vjl! GEMEENTE-BESTUUR. BIMLAKHE TIJDINGEN. urg on Zierikzee itsspoorwcg. oordt aangelegd, >.t. AN ZIERIKZEE. 27 'a morg, 11^ 28 6,H tran het spoorwegstation reizen van Middelburg eizen van Zierikzee. I I LeiJ Nieuwendijk, wijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; de prijs vau 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.— franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. s *3 s s O ai fcU ao 1 6 S 1 "2^ m J l'3g: g 2 «- 2 "s g !p!l^ «4 2 B 6 O ^jl H cr,o s p 11 l en Vlissingen. hvarea. VAN vlissingen: 19 's midd. 12- 20 12,3') I i en Rotterdam. I lag van Vlissingen nat Vlissingen. 4.50 8,5) I 5.8 8,511 5.50 9,8 6.7 9,151 6.27 9,2) I 6,40 9,351 6.58 9,«| i 12.5 1 12.19 |3 12.42 2 12.52 1.7 1.13 1.23 1.28 1.41 1.51 1.59 2.14 2.20 7.4 7.22 10,-1 7.39 10,3 I 7.52 10,Ul 8.17 10,2) 8.25 10,351 1 2^24 4.20 8.35 10,jJ 2.35 4.30 8.50 10,b| (sandaal. 30 3.10 5.15 9.25 10.5) .4 1 3.20 5.24 9.35 1 .51 .4 .28 .49 .6 .15 124 1.40 .47 .10 45 5.27 5.34 5.49 5.58 6.13 6.21 6.27 6.37 6.43 6.59 7.12 7.23 7.32 opt, wanneer daar ieixige" ;rein van Middelburg na« e dienstregeling18 bep4"™ Vlissingan 6.40 na». Middelburg 7.1° 11—Gent, Gent, 8,17 12-15 -Mecbelen. 6.45, 10.20, 6,- 5.45, 10.40, 5,50 te vlissingeN' Aan het Kommissariaat van politie zijn als ge vonden gedeponeerd: Een gonden oorbel, een bloedkoralen lials- ketting met gouden slot, een koralen armband, drie Hollandsche vlagg en, een Oranjevlag, bevestigd aan een piek, en een bruin katoenen paraplixie. Verbeterde redactie van art. 56 der Verordening op het Brandwezen. Art. 56. De opperbrand meester en de secretaris genieten voor administratiekosten ieder 50.per jaar; ter wijl voor geleden tijdverlies den brandspuit- en onder- brandspuitmeester te zaïnen f 60.— in het jaar wordt Bij iedere oefening met de spuit zullen de pypvoer ders en inzetters ieder vijftig cents en de overige man schappen ieder dertig cents ontvangen. De manschappen zullen die toelage niet ontvangen indien zij niet ten behoorlijken tijde aan de berg plaats der brandspuit zijn tegenwoordig geweest; en ten bewijze daarvan, aan den brandspuitmeester hun nen penning algegeven hebben indien zij zich gedurende de oefening of hij brand onordelijk of onbescheiden hebben gedragen zich schuldig gemaakt hebben aan dronkenschap, of de bevelen van meerderen in rang niet opgevolgd hebben. Een en ander ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, op advies van den opperbrandmeester, en onverminderd de boeten en strafbepalingen, hierna gesteld. Aan den bode bij het brandwezen wordt ƒ25.per jaar Vlissingen 27 September Hoe meer wij het tijdperk der winter-amusemen- ten naderen, ontwaart men in de verschillende ver eenigen, zoowel op wetenschappelijk als muzikaal gebied, zulke toebereidselen, welke ons gerust doen voorspellen, dat de winter deswege niet ongemerkt zal voorbijgaan. Naar wij vernemen zal de vereeniging Oefening en Genoegen in het begin en de Rederijkerskamer Amdtia, ia den loop der volgende maand met het geven harer Soirée's beginnen, en zijn wij goed in gelicht, dan bestaat bij de liedertafel Concordia het voornemen, om op 22 October a. s. haar vijfjarig bestaan te herdenken, door het geven van een con cert, waaraan ongeveer 50 zangers zullen medewer ken. Behalve nommers als Hollands Glorie van Richard Holl, het Vlaggelied van Vbrhulst, enz., moet zij het plan hebben opgevat, om de Feestcantate gecomponeerd door den heer Kirrwald, nogmaals uit te voeren, omdat verscheidene zangers, die de fepefitiën ijverig hebben bijgewoond, door dienst zaken verhinderd waren aan de uitvoering deel te nemen, en ook dewijl vele ingezetenen door ver schillende omstandigheden niet in de gelegenheid Waren, deze cantate te hooren. Ook zou, volgens dezelfde inlichting, het alhier bestaande dubbel strijk-quartet welwillend zijne medewerking beloofd hebben, en door een tweetal ouvertures, naar onze meening, ook veel bijdragen tot opluistering van den u het kunstgenot, ons bij de jong ste feestviering verschaft door de keurkorpsen van Nederland, wat nog versch in ieders geheugen ligt, houden wij ons toch overtuigd, dat het velen onzer medeburgers aangenaam zal zijn, te vernemen welke pogingen door de liedertafc! in het werk gesteld wor den, om iets tamelijk goede ten gehoore te brengen. Wij kunnen daarom niet nalaten er den wensch bij te voegen, dat Vlissing's burgerij ook hier toone dat zij eene schoon e en edele kunst op prijs stelt, en door eene talrijke opkomst bij dat concert blij ken geve van hare belangstelling in een voortdu rend bestaan en den bloei de2er vereeniging. De Staats-courant van eergisteren bevat het koninklijk besluit van den 17en dezer tot vaststel ling van een nieuw tarief van havengeld en schut- geld op het kanaal door Walcheren, en zulks met intrekking van het koninklijk besluit van 15 Okto ber 1872 [Slaatsbladno. 100), In hetzelfde nommer is opgenomen het konink lijk besluit van den 20en dezer, waarbij het regle ment van politie voor het kanaal door Walcheren van Veere tot Middelburg, vastgesteld bij koninklijk be sluit van 24 September 1872 Staatsblad no. 97), gewijzigd en voorloopig van toepassing verklaard wordt op het kanaal door Walcheren, vau de Wes- ter-Schelde tot het Veergat en op zijn zijtak naar Arnemuiden en naar Nieuwland. Zijn benoemd tot ontvanger der haven- en schat gelden op het Walchersch kanaal C. L. de Smet, en W. Schuijlenberg, ontvangers der directe belastin gen te Veere en Vlissingen, en toe ontvanger der schutgelden van zeeschepen komende van Middel burg J. M. van der Minne, ontvanger der directe belastingen te Middelburg. Op den IS dezer heeft te 'sGravenhagede nitwisse- ling plaats gehad der acten van bekrachtiging op de overeenkomsten, den 2 Augustus 1873 tusschen Nederland en België gesloten, betreffende eene wij ziging van het Nederlandsch-Belgisch loodsregle- ment voor de Schelde en tot verbetering en uitbrei ding van het stelsel van verlichting op de Wester- Schelde. Het plan bestaat Z. M. den Koning bij de her denking van zijne 25jarige regeering, in Mei a. s., een nationaal geschenk aan te bieden, nevens een album der schenkers. En raad nu eens, wie de schenkers zuilen zijn? Alle schoolkinderen van Nederland, beneden do 15 jaren. De ontwerpers houdeu zich vooralsnog achter de schermen, doch uit eene voorloopige cirkulaire aan een 20tal perso nen, tot deelneming aan de centrale kommissie uit- genoodigd, blijkt, dat alle belijdenissen en zoowel openbaar als bijzondere scholen worden beoogd. Aan dit ontwerp is een gansch eigenaardige wijze van aanbieding verbonden; kortom, mocht het sla gen, dan belooft het den Koning zeker eene aange name verrassing. ZCt.) Bij bevelschrift der arrondissements-rechtbank te Middelbarg, is naar den prokareur-generaai bij het provinciaal gerechtshof in Zeeland verwezen P. B., oud 51 jaren, laatstelijk verblijf houdende in België, thans gedetineerd te Middelburg, ter zake; dat hij in deo vroegen morgen van 24 Juni 1873, op den openbaren weg onder de gemeente Sint Anna ter Muiden, de persoon van P. D. moedwillig heeft aan gegrepen, in eene sloot geworpen en haar met een mes bloedende wonden heeft toegebracht, waardoor zij meer dan 20 dagen verhinderd is geworden hare gewone werkzaamheden te verrichten, zulks na haar te dier plaatse te hebben opgewacht, met het doel geweld tegen haar te plegen. Verplaatst de kontroleurs der direkte belastingen, in— en uitgaande rechten en accijnsen W. E. C. J. Eerens van Zierikzee naar Breda, en E. A Tissot van Patot van Axel naar Zierikzee. De Brusselsche korrespondent van de Nieuwe Rotterdamsche courant meldt dat Z. M. de koning van België na zijn terugkeer uit Biarritz, alwaar hij drie weken zal vertoeven, zich naar 's Gravenhage zal begeven. Van acht tot elf ure werd Woensdag avond te 's Gravenhage de aangekondigde vrede-meeting gehouden, die zeer talrijk bezocht was. De voorzit ter, rar. D. van Eek, heeft den heer Richard verwel komd. De heer Richard hield daarop eene rede, waarin hij Jverklaarde, dat zijne reis door Europa strekt, om de openbare meening gunstig te stemmen voor het beginsel van een internationaal scheidsge recht. Ook de heer Dudly Field uit Amerika heeft gesproken. Er werd eene motie van orde van den heer Bachiene aangenomen, en er werden volks en- vredeliederen gezongen. Twee en twintig jaren geleden deserteerde van de 1 komp. 2 batt. 5 reg. iuf. uit de kazerne in de Tolbrugstraat te 's Bosch een soldaat, Nederlander van geboorte. Dezer dagen kwam hij terug in dat garnizoen en gaf zich vrijwillig als deserteur aan; hij werd wederom geplaatst bij dezelfde komp, het zelfde batfc. van het 5 reg. inf. in dezelfde kazerne, doch zal voor den krijgsraad moeten terechtstaan. Na voldoening van straf wil hij naar Al chin. Gedu rende den tijd zijner desertie was hij in Fransche dienst, voornamelijk in Algiers. Te Maastricht komen nog steeds vele personen uit Belgiö om als vrijwilliger voor de Overzeesche bezittingen van ons land dienst te nemen, er zijn zelf oudgedienden bij. Maandag en Dinsdag hadden te Hellevoetsluis, onder leiding van den kapitein der artillerie Eysso- nius de Waal, de eerste excercitiën plaats met het getrokken geschut, lading van 20 kilogrammen prismatisch buskruit en punt-projektielen van 144 kilogrammen. Destukken voldeden uitmuntend; door het hevige dreunen is een aantal glasruiten van de nabijstaande huizen gesprongen. Gisteren morgen sprong een wielband van den lokomotief, tusschen Utrecht en Driebergen, van den sneltrein die ten 9.05 van Utrecht naar Arn hem vertrekt, waardoor de lokomotief ontspoorde. De machinist bracht den trein spoedig ïot staan, zoodai de reizigers genoegzaam geen schok gevoel den. Deze stapten over in den daaropvolgenden sneltrein, die ten 9.35 ure van Utrecht naar Emme rik vertrekt. Alles liep af zonder persoonlijke onge- gelukkenalleen onstond een vertraging in de aan komst van den sneltrein te Emmerik. BREDA, 24 September. Beganstigd door een fraai weder, zijn de feesten van den Noordbrabant- schen Schuttersbond naar genoegen afgeloopen. Onze schutters en weerbacs mannen hebben zich goed gehouden; de meeste en voornaamste prijzen zijn door Breda's scherpschatters gewonnen. Met een diner en daarna een zeer fraai en goed gelukt vuurwerk is het feest gesloten. Een klein incident viel er voor bij de gisteren gehouden matinee musicale in het Valkenberg. Toen het muziekkorps der d.d. Schutterij uit de stad Dordrecht onder leiding van den kapelmeester C. van der Linden, aan no. 3 van het programma bezig was, storlte juist bij een oressendo de vluchtig getim merde vloer der muziektent in elkaar onder hevig

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 1