VLISSINGSCHE COURANT. r Hili» £73. N° 66. Zondag 17 Augustus. II Jaargang. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. BINNENLANDSCIIE TIJDINGEN. urg e i Zierikzee. taatsspoorweg. \wordt aangelegd U.N ZIEItlKZEE jag 16 's morg. 6.15 16 's lnidd. 3.3(J g 17 5.— Ivan het spoorwegstation reizen van Middelburg reizen van Zierikzee. .og --a's py* •.■a 5 sJS I (5 Hr a s g c. O 50 - S en Vlissingen. varen. VAN VMSS1NGEN 15 »s midd. 1- 16 1 30 en Rotterdam. dag van Ylissiugen naar I—Vlissingen. 20 12.5 80 12.19 43 12.42 52 12.52 7 1.7 13 1.13 1.23 1.2S 1.41 1.51 1.39 2.14 2 20 2.24 4.20 8. 2 35 4.30 S. 50 8.50 .8 8.59 .50 9 8 .7 9.16 .27 9.29 40 9.35 .58 9,44 .4 9.49 .22 10.- .39 10.8 .52 10.16 17 10 29 25 10.35 35 10.36 .SO 10.45 2.30 3.10 5.15 9.25 10.50 2.41 3.20 5.24 9.35 11.- 2.51 5.27 1.4 5.34 1.28 5.49 1.49 5.58 2.6 C.13 2.15 6.21 2.24 6.27 2.40 6.37 2.47 6.43 3.10 6.59 3.45 7.12 4.2 7.23 4.15 7.32 wanneer daar reiziger» dagelijks nog een trein iingen en terug, waarvan de 1st Vlissinsren 6.40 nam. Middelburg 7.10 u Gent, van Gent: 8.17 12-15 7.-5 iMechelen. In: 6.45, 10.20, 6.- 6.45, 10.40, 5,o0 TE VLlSSlNÖEh'» de Nieuwendijk, wijk H tio. 101. VLISSINGEN. Advertentiön gelicvu men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- cn Zaterdag voormiddag 10 ure; de prijs van 1—1 regels is 10 Cents, voor eiken regel moor 10 Ccnits. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags cn Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs por drie maanden 1.—, franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Poat-Directouron. ZITTING van Woensdag 13 Augustus 1873, des namiddags ten 1 ure. Vervolg) Is ingekomen een verzoek van P. Wouterse, ver- zocküiuie om liet voetpad bij het kerkhof gelegen, met karren en wagens te mogen berijden om voorwer- luubij het landbouw bedrijf benoodigd van en naar jjjne woning te kunnen vervoeren; vroeger is een dergelijk verzoek van.de gebroeders Stroo ingewilligd. Na eenigo diskussie wordt besloten burgemeester i wethouders te machtigen, eene koncept overeen- jmsfc te maken regelende do voorwaarden tot in- itaiulliouding van den weg, indien dezelve onverhoopt, door de voertuigen van den adressanten de tegenwoor dige gebruikers mocht worden onbruikbaar gemaakt; deze overeenkomst zal in dé volgende vergadering worden behandeld. Naar aanleiding van een missive van gedoputeerde staten waarin de aandacht wordt gevestigd op eene onregelmatigheid in het besluit van den raad tot het aangaan van eene geldleoning ad ƒ50.000 ter bestrij ding der werkzaamheden aan de gasfabriek, is door den secretaris een nieuw koncept besluit op gemaakt hetwelk na voorlezing met algemeeno stemmen wordt goedgekeurd. Tun slotte doet den heer van der Heijden verslag van zijne bevindingen, aangaande de door den heer Simmons ingediende bezwaren tegen don bouw van hot pothuis van den heer Polak, op de Zeilmarkt, waartoe hij met den heer Laernoes was gecommitteerd. De rapporteur geeft te kennen dat werkelijk 28 cen timeters te ver naar de straatzijde is uitgebouwd, doch dat dit waarschijnlijk is gedaan om de rooiing van het vorige pothuis te verbeteren; hij kan niet ver onderstel- in dat de heer Simmons zoo hard zal zijn, van het potlniis; te willen doen afbreken voor eene zoo geringe mk; bij samenspreking is hem dan ook gebleken dat du heer Simmons daarin zal berusten. Het tweede punt in kwestie namelijk de hoogte van denhouw, hierin kan de rapporteur niet beslissen aangezien dit aan burgemeester en wethouders is gede- EMideerd. Door den voorzitter en den heer van Uije Pieterse, wordt dit punt nader toegelicht, waaruit blijkt dat het dagelijks bestuur wel is waar vergunning is gaoven tot verhooging van bedoeld pothuis volgens de voorschriften der politie-verordening, doch met voorbehoud der rechten die naburige eigenaars zouden knnen doen gelden. Naeenige discussie wordt door den voorzitter voor meld om alle hiertoe betrekkelijke stukken voor de ;Hen ter inzage te leggen en in de volgende vergade ring te behandelen. Met 7 tegen 4 stemmen wordt aldus besloten. De voorzitter sluit de vergadering. Vlissingen, 10 Augustus. Uit zeer goede bron vernemen wij het volgende le?r geheimzinnig voorval Eene jeugdigedame van 18 h 20 jaren was onlangs Rotterdam op den Rijnspoor gegaan. Haar vader, haar naar het spoor begeleidde, had haar een Wonderlijke Coupée bezorgd. Op 'fe oogenblik ech- et dat de trein zich in beweging zette, sprong tot ,aar niet geringe verbazing een aanzienlijk gekleed haastig in dezelfde coupée, waarin zij gehoopt g alleen te zullen blijven. Naeenigeoogenblikken Name vriendelijk en voorkomend bejegend te ^beu, deelde gemelde hedr haar mede, dat zij hem ^dienst moest bewijzen waarop hij hoogen prijs e'de, Natuurlijk was haar antwoord, als die dienst Wijn vermogen ligt. Die dienst ligt in uw vermo- 'Cfl' aotwoordde hij, geen letsel zal u worden aange daan, maar zoo gij mij weigert, zijt ge een kind des doods. De dame ontstelde en verbleekte, maar verklaarde zich op genade en ongenade over te geven. Ik zal u blinddoeken, wedervoer haar reisge zel, en overigens u met rust laten. Onmiddelijk had hij haar een blinddoek voor de oogen gebonden. Toen de trein ongeveer driekwart uur door gestoomd had tot bij Gouda, gedurende welken tijd het ge blinddoekte meisje in doodsangst had doorgebracht, werd haar de blinddoek afgenomen, en thans zag zij niet meer een Heer maar een deftig gekleede Dame naast haar zitten. Jufvrouw,, sprak de in eene Dame veranderde Heer, uw dienstwerk is afgeloopen; gij hebt mij een ontschatbaren dienst bewezen, en beloof mij nog slechts dat ge dit voorval zes weken lang zult geheim houden, na dien tijd moogt gij het ruchtbaar maken; ik hoop eenmaal uw dienst te kunnen vergelden. /Gouda" riep de kondukteur, en onder beleefde groete aan het meisje stoof de dame den trein uit. Zes wekenlang was het meisje ten prooi aan angst en verwarring te gevolge van dit voorval en hare huisgenooten konden het raadsöl van haren on gewone toestand niet verklaren. Eindelijk na 6 weken kwam zij opgeruimd en verlicht den familie kring binnen en verhaalde wat haar deerde en wat haar was wedervaren. Tot nogtoè is het geheim zmnig voorvai onver klaard gebleven. Onlangs gaven wij plaats aan een ingezonden stuk waarin de feestkomuiissie opmerkzaam gemaakt werd, bij het bestellen van-benoodigdheden voor het feest, zooveel mogelijk ingezetenen te begunstigen. Die wensch is zeker gemotiveerd en billijk. 't Schijnt eehter dat de feestcommissie bij hare pogingen om aan dien wensch te voldoen, hier en daar afstuit op de overdreven eischen die sommige ingezetenen stel len voor het ten dienste stellen van hun bedrijf in die dagen of voor het leveren van hun arbeid of koop waren. Wij hopen dat de ingezetenen bij tijds mogen inzien dat, overdreven eischen het de feestkommissie onmogelijk zullen maken om stadgenooten te be gunstigen als zij hetzelfde dienstwerk tot aanmerke lijk lager prijs van elders kan verkrijgeu. Wij vernemen met leedwezen dat de officieren en troepen van het garnizoen vanhier, niet voor het feest van 8 September uit het kamp zullen terugkeeren. Men meldt ons uit het kamp bij Milligen dat tot nog toe de troepen van hier vertrokken, geen reden hebben om de verandering van garnizoens in kampleven toe te juichen. Reeds bij hun afreis van hier werden zij op ferme regenbuijen onthaald die hen bijbleven aan boord der stoomschepen waarmede zij naar Rotterdam werden vervoerd, terwijl hun aankomst in het Kamp ook weldra weer regen en wind hen kwamen teiste ren en bijna onafgebroken hun invloed aanwenden om liet verblijf in het Kamp zoo onaangenaam moge lijk te maken. Heide, tenten, kleeding daarin opgeborgen, alles is even vochtig zoodat dan ook reeds vele zieken van de Vlissingsche bataljons vooral lijders aan koorts en cholirine zijn opgenomen in de ambulance waar reels een 150tal zieken worden verpleegd, onder anderen ook een aan roodvonk. Het is te hopen dat eene betere weersgesteldheid eene gunstige verandering hierin teweeg brenge. Van een spoedige terugkeer naar Vlissingen hoe ook geweuscht is officieel in het Kamp nog niets bekend. Z. M. heeft benoemd tot prokureur bij het pro vinciaal gerechtshof in Zeeland en de arrondisse- ments-rechtbank Ie Middelburg, mr. E. M. C. van Deinse; ingetrokken de benoeming van P. J. van Santen, tot direktear van het postkantoor te Sas van Gent, en is hem eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst, met vergunning om zijne aanspraak op wachtgeld te doen gelden; op zijn verzoek eervol ontslagen als ontvanger der direkte belastingen en accijnseu te Ettcn en Leur, J. W. Hoefnagels, be houdens aanspraak op pensioen. Naar men verneemt hebben zich op het platte land in de provincie Utrecht gevallen van kwaden droes bij de landbouwerspaarden voorgedaan. (Gir. Bagbl.) Wij ontleenen het volgende aan de Goessche cou rant van Donderdag: De ellendige toestand waarin de 's Gravenpolder- sclie straatweg tot voor korten tijd verkeerde, ligt nog versch in het geheugen, Na opheffing van hej verschil over den onderhoudsplieht is die weg ten koste van de provincie in orde gebracht, doch zou daarop tolheffing moeten plaats hebben. De besturen der meest belanghebbende gemeenten hebben zich echter verbonden, om gezamenlijk het geraamde bedrag dier heffing te storten. Gedeputeerde S'.aien nameu daarmede genoegen en wel voorioopig voor één jaar, omdat dan hetkonirakt met het rijk tot afkoop van de tollen op den grooten weg door Zuid- Beveland eindigde, en de beide afkoopen dan te gelijk konden geregeld worden. Het gemeentebe stuur van Goes werd door Gedeputeerde Staten uit- genoodigd deze regeling voor te bereiden en zoo mogelijk tot stand brengen. Na veelvuldige korres- pondenlie, zoo van gemeld bestuur als van den bur gemeester van's üeer->Arendskerke' die evenals bij het sluiten van het nog loopende kontrakt zich met den minister van finantiën in betrekking stelde, heeft men de toezegging verkregen van den minis ter, dat hij bereid is een kontrakt voor 25 jaren te sluiten ten opzichte van 's rijks grooten weg, doch voor geene mindere som dan thans betaald wordt (f 2175 's jaars), en van Gedeputeerde Staten, dat, indien de regeling tot stand komt en wel voor 25 jaren, zij een voorstel aan de provinciale Staten zullen doen, om de jaarlijksche afkoopsom, voor den 's Gravenpolderschen straatweg van f 1153.47 op f 800 te brengen. Nadat een repartitie voor aide gemeente door eene kommissie van voorbereiding (bestaande uit het dagelijksch bestuur der gemeente Goes en de burgemeesters van 's Heer-Arentskerke, Wolfeartsdijk, 'a Heer-Abtskerke Yerseke en Baar land) was ontworpen, is die in eene Dinsdag gehou den vergadering van burgemeesters en sekrt tarissen, behoudens goedkeuring der gemeenteraden, vastge steld." Na bovenstaande mededeeling brengt de Goessche courant hare ingenomenheid met genoemde vast stelling, te meer daar deze reparatie geheel de bil lijkheid aan hare zijde heeft. Zij vertrouwt dat geen der gemeentebesturen om eeuig klein verschil het slagen van dezen afkoop in gevaar zal brengen, vooral omdat indien de nu voorgestelde afkoop niet tot stand komt, het te voorzien is dat weldra weder tolboomen zullen geplaatst worden op de weg en in Zuid-Beveland, eene belemmering van het openbaar verkeer en dus van den bloei en de ont wikkeling van handel, landbouw en nijverheid, dia gelukkig thans daar niet gevonden wordt. Aanstaande Maandag zal de Nederlandsche Schaakbond le 's Hage zijn eerste algemeene ver gadering houden. B;j die gelegenheid zal tcveu

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 1