VLISSINGSCHË COURANT. Zondag 27 Juli. 1 f Jaargang. MINISTERIE VAN BINNENLANDSCIIE ZAKEN. RIJKS-WATERSTAAT. Aanbesteding. GEMEENTE-BESTUUR. BINNENLMCHE TIJDINGEN. 1873. N° 00. Nieuwendijk, wijk H no. 101. VLISS1NGEN. Advertentie gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; de prijs van 1—4. regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. S CHS F F ER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.--, franco per post/ 1.L5, Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Dlreetcureii. PROVINCIE ZEELAND. Op Vrijdag, 1 Augustus 1873, des voormid dag ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Kommissaris des Konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat in het 11de distrikt, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het leveren en storten van steen tot voortzetting van de oeververdedi ging wederzijds de havendijken van liet kanaal van Neuzen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving volgens 434 der Algemeer.e Voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van bet Ministerie van Binnenlandsche Zaken, aan dat van bet Provinciaal Bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat no. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusscbenkomst in de voornaamste gemeenten des Rijks. Den zesden en vierden dag vóór de be steding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Middel burg en bij den Ingenieur van den Waterstaat te Neuzen. 's Gravenhage, 7 Mei 1873 Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. PUBLIKATIËN. No, 55. Brandwezen. Verordening op het brandwezen. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingcn. doen te weten: dat door den Raad dier gemeente in zijne vergade ring van den 1873, is vastgesteld de navol gende verordening: VERORDENING op het Brand'wezen in de Gemeente Vlissingen. HOOFDSTUK I. Art. 1. Geen vuur zal mogen worden gestookt, dan in daar toe bekwame stookplaatsen ter beoordeeling van Bur gemeester en Wethouders en onder steenen of ijzeren schoorsteenen. Art. 2. Geen stookplaatsen of rookleidingen mogen worden gemaakt, vernieuwd of veranderd, zonder schriftelijke toestemming van Burgemeester en Wethouders en, wanneer die verleend wordt alleen op door herstellen voorwaarden. De werkbazen, zoowel als de eigenaars der panden zijn voor de opvolging van dit artikel aansprakelijk. Art. 3. Alle rookleidingen moeten gemaakt worden van een of metaal minstens een meter buiten den nok of wee meter huiten het dak, gerekend van de legering, oen houtwerk mag in de schoorsteen pijpen gemet seld worden. Art. 4. Alle ovens of fornuizen tot eenige nering of bedrijf dienende moeten gesteld worden op eene afstand van minstens 15 centimeter van den gomeenen muurde achter boezem terdikte vau 42 millemeter hoogte van de muurplaat; de pijpen boven de muurplaat uitko mende kunnen verminderen tot op een dikte van 8 centimeter. Art. 5. De haardsteden op boven-verdiepingen, zullen niet anders mogen gemaakt worden dan op steenen gewelven van minstens een halve IJsselsteon, of op eene ijzeren plaat van voldoende afmetingen ter beoordeeling van den opperbrandmeester. Art. 6. Alle vuur of verwarmingtoestellen zullen moeten gesteld worden op gemetselde vloeren of metalen platen, minstens een decimeter buiten het verwar mingstoestel uitstekende.. De sluiting van den schoorsteen rond de rooklei- ders zal geheel van steen of metaal moeten zijn. Art. 7. Geene pijpen van verwarmingstoestellen mogen zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders anders dan door het dak naar buiten geleid worden Binnenshuis zal dit niet mogen geschieden door eenig houtwerk dan omgeven door ijzer ten genoego van den opper-brandmeester. Art. 8. Alle raveelingen van bindten, overhellend op ge haald wordende schoorsteenpijpen, zullen met plaat ijzer moeten bekleed worden. Art. O. In eenen gemeenen muur mogen de bindten of balken, komende tegen eene kaarstede of schoor steen van een belendend gebouw, niet dieper wor den gelegd, dau tot op de helft of in het hart van den muur en moet het einde van den balk met metaal bekleed worden. Hij die met toestemming van den naburigen eige naar tegen eene gemeenen muur eene kaarstede of schoorsteen wil maken, zal gehouden zijn de bind ten of halken van des gebuurs huis even zoo ver weg te hakken, met metaal te bekleeden en met een halve steen te bernetselen. Art. 10. Geen stookplaatsen of sehoorsteenpijpén mogen worden ingebruik genomen dan na voor afgaande op neming en goedkeuring van den opper-brandmeester en Gemeente-bouwmeester. De schoorsteenen van water en vuur neringen moe ten alvorens tot dat einde gebruikt te worden door een opper-brandmeester en den Gemeente-bouwmees ter worden onderzogt. Indien zij zonder brandgevaar kunnen gebruikt worden zullen Burgemeester eu Wet houders daartoe toestemming verleenen. Art. 11. Ieder die eenige werk- of bewaarplaats wil op- rigten of verbouwen, waaraan brandgevaar verbon den is, is verpligt daarvan vooraf kennis te geven aan Burgemeester en Wethouders en zich te onder werpen aan de bepalingen door dezen te stellen, behoudens de toepassing, zooveel noodig van bet Koninklijk besluit van den 31 Januarij 1824 (Staats blad no. 19) met de gemaakte of nog te maken wijzigingen en aanvullingen. Wordt vervolgd.) Vlissingen, 20 Juli. Naar men verneemt is ook de lieer T. C. Dommisse benoemd tot Kommissaris voor de regeling van den optocht. Tengevolge van het breken der as van eene der stoombooten, varende tusschen Middelburg en Rot terdam, is de afvaart gewijzigd moeten worden. (Zie hierachter onder Middelen van Vervoer Eergisteren heeft de burgemeester van Oost- en West-Souburg, de heer J. II. Paspoort, de school kinderen aldaar, ten geiale van 104, op Sehuonen- burg feestelijk onthaald. Door de lievige hitte is Woensdag een oppassende werkman, te Oost-Souburg wonende, plotseling overleden. De Hooge Raad heeft den 22 dezer het beroep verworpen van Jan Willems, die door het provin ciaal gerechtshof van Zeeland wegens doodslag op den arbeirler J. J. Loke te Aardenburg, tot 5 jaren tuchthuisstraf was veroordeeld. Naar wij vernemen, hebben, alleen uit de ge meente Goes, 150 personen gebruik gemaakt vau den pleiziertrein, die gisteren naar Utrecht vertrok. Uit hel naburig Kruiningen zijn, naar men ons mededeelt, 55 personen vertrokken. De heer B. Meijlink, postdirekfeur te Goes, is benoemd tot direkteur van het postkantoor te Mid delburg. De gemeente Goes is ambtshalve in liet patent recht aangeslagen als rouwkoets-verhuurster, omdat zij tegen betaling van een recht van ƒ10 een lijk koets met koetsier en twee paarden verschaft aan die het verlangen, en tegen het dubb.-le of twintig gul den, wanneer een lijk uit of naar eene andere ge meente wordt afgehaald of overgebracht. Gedepu teerde Staten van Zeelanti hebben van dien aanslag ontheffing toegekend, omdat hier niet valt te. den ken aan de uitoefening van een bedrijf of beroep, maar aan een beffing van publiek rechterlijken aard. Goessche Ct.) Den 9den en lOden September e. k., zal door do afleeling Heinkenszand, van de maatschappij van landbouw, te Goes, eene tentoonstelling van bloe men, vruchten en landbouwgewassen worden ge houden. Herbenoemd tot griffier bij het kantongerecht te Oostburg M. Theri, bij dat te Axel M. H. Telchuijs en bij dat te Brouwershaven G, van Wage. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan T. J. Jansen als griffier bij het kantongerecht te Sluis. Onder de aanzienlijke personen en fainilien, die op het oogenblik in het Amstel-hótel te Amsterdam verblijf houden, bevindt zich de heer K. Akamoto, onder-minister van finantien van Japan, in gezel schap van eenige Japansche grooten. Uit Vevey wordt onder dagteekening van 21 Juli aan de Times geseind: f/Het stoomschip Winhelried kwam alhier ten 3 ure aan met den Shall aan boord. Aan Z. M. viel een zeer hartelijke ontvangst ten deel. Hem werd een diner aangeboden, waaraan 50 personen deelnamen. Z. M. de koning der Nederlanden was tegenover den Perzischeu vorst gezeten. Er werden geen speeches gehouden. Ten 9 ure keerde de Shah naar Genève terug, waar een prachtig vuarwerk hem ter eere werd afgestoken. Morgen zal de Shah een uitstapje in de Alpen doen." In een buitengewoon nommer der Jav. CL, den 4 des avonds ten half 8 ure uitgegeven, leest men de volgende proklamatie: De gouverneur-generaal van Nederlandsch-lndië opperbevelhebber der land- en zeemacht van Z. M. den Koning der Nederlanden, beoosten de Kaap de Goede Hoop. Brengt ter kennisse van een iegelijk vvien zulks mocht aangaan, dat, naar aanleiding van den toe-

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 1