GEMEENTERAAD VAN VLISS1NGEN. BUITENLANME TIJDINGEN. NEUZEN, 27 Mei. Wij vernemen met zekerheid, dat er door de maatschappij MechelenNeuzen, in den vroegen morgen van 17 Juni a. s. of op nader te bepalen dag, ten behoeve van de leden der land- bomr-afdeeliug Hulst, een extra trein zal worden gegeven van Neuzen naar Mechelen. Daardoor zullen de leden gelegenheid hebben om, zeer gemak kelijk op een dag heen en weer, aan het ontworpen bezoek aan de landbouwinrichtingen te Gembloux gevolg te geven. OIJEN, 25 Mei. Als een staaltje van verre gaande inhaligheid en hebzucht, kan van hier ge meld worden, dat bij een vrouw, die ernstig ziek lag, reeds acht dagen voor haar overlijden, door de naaste familie al de beste kleederen van de thans overledene benaderd werden. Terecht heeft dit hier algemeene verontwaardiging verwekt, te meer nog, omdat degenen, die zich aan dat feit schuldig maak ten, geenszins tot de onbemiddelden behooren. ROTTERDAM, 23 Mei. Gisteren morgen zijn een onderinspekteur van politie en een nachtwacht of agent van de vierde klasse cit het water opgehaald, die vermoedelijk den voorafgeganen nacht door mis handeling of geweld er in waren geraakt. UTRECHT, 25 Mei. De geamputeerde kanon nier M. van den Akker, wien van wege het Utrecht- sche komitée de beide kunstarmen zijn uitgereikt, en aan wien door de deelneming van het publiek zooveel ter verzachting in zijn toestand geschonken is, heeft na een liefdevolle verpleging van 6 maan den in 's rijks hospitaal die inrichting verlaten, om zich in zijn geboorteplaats Loosdrecht te gaan ves tigen, en werd door den burgemeester dier ge meente daartoe met rijtuig afgehaald. WE ESP, 26 Mei. De spoorwegwerken alhier vorderen aanmerkelijk en wordt sedert korten tijd het benoodigde zand over den nieuwen weg van af llussum per spoortrein aangevoerd» De werkzaam heden gaan nu derhalve veel spoediger dan vroeger, toen de aanvoer van zand per schuit moest geschie den en bedragen de kosten daardoor ook aanzienlijk minder. ZIERIKZEE, 24 Mei. Gisteren is op.de Ooster aan den grond gevaren, het stoomschip laliman. Na een gedeelte der ladinginlichtersgelost te hebben is het schip vlot gekomen e,n, piet assistentie van den stoomboot Kinderdijk te Hellevpetaluis in de kanaalhaven gebracht. De sleepboot Botterdamdie mede hulp verleende, is gezonken. Twéé man van de equipage der lalimanpoogden nij de stranding in een boot te landen doch werden door het tij inedegesleept en later door de loodskotter gcvischt en te Ilellevoetsluis aan wal gebracht. Zitting Tan heden. Voorzitter do heer J. G. Hector, Wethouder. Na voorlezing der notulen der vorige vergadering geeft de heer de Kruijff te kennen dat hij, ofschoon het hem spijt, door zijne afkeurende woorden over de verrichtingen der brandweer aanleiding te hebben ge geven tot de in de vorige vergadering behandelde adressen door de brandweer-direktie ingediend en de daarop gevolgde langdurige diskussie, er echter niet too kan overgaan zijne gesprokene woorden in te trekken, aangezien in genoemde adressen wordt er kend, dat er werkelijk groote gebreken bij de blus- sching van den brand in kwestie hebben geheerscht; wordende dit voor kennisgeving aangenomen. Wordt met één stem tegen (die van den heer J. J. P. Hector) besloten tot aanvulling van het personeel ter gemeente-secretarie, in den geest zooals vroeger was voorgesteld; één kommies der plaatselijke belas tingen te ontslaan, alsmede de betrekkingen van roeier en proever van sterke dranken,- benevens van wijkbode der binnenwijken te supprimeeren, ingaande met 1, Juni a. s. Het rapport der kommissie van finantiën, betrek kelijk de. voorgestelde uitbreiding van het politie personeel, uithoofde der ongesteldheid van den bur- gemeestor, tot, een volgende zitting aangehouden. (In dit rapport wordt voorgesteld het pensioen voor den inspekteur van politie, van'der Werf, te bepalen op 186,56 per jaar, terwijl een vermeerdering van het getal agenten van politie met een ad f 500 en een f 450 per jaar voldoende wordt geacht.) De begrooting der Koudekerke—Vlissingschen straatweg wordt goedgekeurd, en toegestaan het ver zoek van regenten van het arm-, gast- en weeshuis om af- en overschrijving op hunne begrooting voor 1872. De verordening tot beteugeling van besmettelijke ziekten, en tot het verplegen van lijders aan dezelve na artikelsgewijze behandeling vastgesteld. De verordening op de badinrichting wordt onver anderd en met algemeene stemmen na lezing goedge keurd. De heer J. J. P. Hector doet het navolgende voor stol: dat de gemeenteraad besluite burgemeester ei wethouders op te dragen om aan de bevoegde" autori teit hot verzoek te richten om zoodanige lokaaltrcinen op het spoor tnsschen Ylissingen en Middelburg te doen loopen op die uren die'het mogelijk zullen maken dat leerlingen clie vanhier de hoogere burgerschool of het gymnasium bezoeken van hier kunnen ver trekken en van Middelburg wederkeeren, zoodanig dat de ouders niet verplicht zijn zich uitgaveu in het belang hunner kinderen te getroosten, die dikwijls voor hunne middelen zeer bezwarend zijn. Dit voorstel wordt tot eene volgende zitting aan gehouden. Op verzoek van drie leden wordt besloten tot het houden van zitting met gesloten deurenna herope ning der vergadering wordt een door de commissie voor de feestviering opgemaakt voorloopigprogramma overgelegd, op grond waarvan zij een onbepaald crediet vragen, even als zulks in het jaar 1862 heeft plaats Met het oog op het facultative, daar veel afhankelijk is van het al of niet bij de feestviering tegenwoordig zijn van leden uit het vorstelijk huis en andere hoog geplaatste personen, wordt het gevraagde met alge meene stemmen toegestaan; de kosten voor zoover mogelijk te vinden uit de onvoorziene uitgaven. Hierna wordt de zitting gesloten. F R A N K R IJ K. PARIJS, 25 Mei. Het Jouriial Official bevat bet ontslag -van .den-heer Thiers, en de benoeming van maarschalk Mac-Mahon. De heer Calmon heeft zijn ontslag genomen. Mac-Mahon heeft-den volgenden brief aan de Nationale Vergaderinggezonden »Ik gehoorzaam aan den wil der vergadering, als bekleed met de'volkssouvereiniteit, en neem het presi dentschap der Republiek aam Het is eene zware ver antwoordelijkheid, piaar met dq hulp van God en met den bijstgnd van hot.leger, dat altijd het leger zal zijn van de wet, en de steun van alle welgezinden, zullen wij,te zamen dei taak voortzetten van do bevrijding des grondgebieds en .het herstel der zedelijke'orde. Wij zullen den inwendigen vrede handhaven, evenals do beginselen, op welke (je maatschappij rust. Daarvoor verpand ik u mijn woord van; eerlijk man en van sol daat". Gisteren avond heeyschte er veel agitatie, maar de orde is geen oogenblik gestoord. Het ministerie zal waarschijnlijk als volgt wor den samengesteld: De Broglie,.Binnenlandsche Zaken, vice-president van. dep ministerraad, Beule, Buitcn- landsche Zaken; Magiie, FinanciënErnoul, Justitie, Batbie, OpenbaarQnderwijsLa Bouillei'ie, Koop handel; Deseilligny,.Openbare Werken; Vice-Admi raal Dompiere. Hornoy, Marine. Sissey stemt er in toe voorloopig de portefeuille van Oorlog te behouden. De hèer Buffet heeft des namiddags een onderhoud gehad met' Mac-Mahon. Maarschalk Mac-Mahon heeft eene cirkulaire gericht aan de prefektendaarin zegt hij »'Door het vertrouwen der Nationale Vergadering word ik geroepen het presidentschap der Republiek te aanvaarden. Op de bestaande wetten en instellingen zal vol strekt geen inbreuk worden gemaakt. Ik sta in voor de orde, en reken op uwe waakzaamheid en vader landslievende medewerking." Heden zal het ministerie worden samengesteld. Te Parijs ziet het er kalm uit. De proklamatie van Mac-Mahon heeft een goeden indruk gemaakt. Blijkens depêches uit do departemonten werd de orde nergens verstoord. PARIJS, 26 April. Het oordeel van de Times is zeer hard omtrent de omvorwerping van 't gezag van Thiers. Het blad gelooft dat de republikeinscho partij slechts beeft te wachten, om eindelijk te zegepralen. PARIJS, 27 Mei. Het Journal official meldt de be noeming van negen en twintig nieuwe prefekton. Een der eerste Regeoringsdaden van den nieu wen president, maarschalk-Mac-Mahon, is geweest aan den Keizer van Duitscbland een brief te schrijven. In den nacht van eergisteren is een kabinotskoerier met dit schrijven naar Berlijn vertrokken. - VERSAILLES, 25 Mei (11 u. des morgens). Do groote manifestatie, ter eere van Thiers, is bier tot twee ure in den nacht voortgezet, maar bij voortdu ring heeft de volmaaktste orde geheerscht. De oud-ministers hebben heden morgen eene bijeen komst gehouden. De heer Thiers ontvangt bij voortduring talrijke bezoeken aan hot hotel der prefektuur, waar hij zich nog bevindt. Naar uien verzekert, is hij nimmer hel derder van geest geweest dan thans. Te Parijs gaat de verkoop der dagbladen in de kios- ken alle beschrijvingen te boven. De beer Caiinon, prefekt van de Seine, en de lieer Reuault, prefekt van politie, hebben hun ont§Iacr in. gediend. Zoodra Thiers oene woniug heeft, zal hij in de Nati onale Vergadering zitting komen nemen. Hij verbeet niet, dat hij de verkozene is van 26 departementen. Naar men zegt, zijn de Orleanisten reeds ontevre den, en wordt gesproken van eene oneenigkeid tus- sckeu den hertog de Broglie en den hertog d'Audiffret- Pasquier. Thiers heeft Versailles niet verlatenhij heeft talrijko bewijzen van' sympathie ontvangen, en een groot aantal personen heelt zich bij hem laten in- schrijven of is hem komen bezoeken. Zoo zijn <riste. ren avond prins Orloff cn heden morgen Olozagabij hem geweest. De heer Buffet heeft zich heden, na zijn bezoek bij Mac-Mahon, naar Thiers begeven. Het Journal official zal waarschijnlijk morrende samenstelling van het kabinet bevatten. De meest volkomen rust blijft heerschen. Versailles beeft het gewone voorkomen van den Zondag; er is geen buitengewone toevloed van afgevaardigden. De troepeu zijn zoowel te Parijs als te Versailles gekonsigneerd, doch nergens is eenig teeken van wan orde. De vereenigiug der gematigde linkerzijde heelt kalmte en eerbied voor de wet aanbevolen. VERSAILLES, 26 Mei. In de Nationale Vergade ring heeft de heer de Broglie een boodschap van den nieuw benoemden president voorgelezen. De presi dent verklaart in dat stuk, dat bij verlangt steeds don nauwgezetten uitvoerder van den wil der vergadering te zijn. Hij gelooft dat bet parlementaire stelsel altijd moet geregeld zijn naar de meerderheid. Hij zegt, dat de uitmuntende betrekkingen, die de vorige Regeeriiw mét het buitenland heeft aangeknoopt, de tegenwoor dige Rogeeriug nopen dezelfde gedragslijn te volgen. De nieuwe Regeoring wil den vrede handhaven. De binnenlandsebe staatkunde zal bet karakter dragen van het behoud der maatschappelijke toestanden. De Regeering zal eene krachtige behoudende staatkunde volgen. Zij moet den behouden geest bij de besturen doen doordringen, en de wetten doen eerbiedigen. Zij zal in het streven naar het volbrengen van clie taak niet te kort komen. Zij zal de maatschappij verdedi gen. De stelling, waarin de vergadering hem door rijriè' beiiooniing als president keeft'geplaatst, is 4\o van een schildwacht, wakende over de onschendbaar, beid van de souveroine macht der vergadering. Deze boodschap werd door de rechterzijde en het rech- ter-centrum horhaaldèlijk toegejuichtde zitting word daarop gesloten. ENGELAND. In het testament van wijlen keizer Napoleon III is geen executeur-testamentair benoemd, eu dus is do keizerin-weduwe als universeel erfgenaam, van rechts wege executriee. Zij lieeft als zoodanig onder eede verklaard, dat de waarde der nalatenschap niet meer dan 120,000 p'. s. bedraagt, en zich met twee andere personen voor het dubbele van dit bodrag, dus voor 240,000 p. s., borg gesteld. In de akte te dezer zake door de Parijsche rechtbank afgegeven wordt de over ledene eenvoudig Karei Lodewijk Napoloon genoemd. De keizerin verklaart daarin dat zij in Frankrijk gedo micilieerd is en slechts tijdelijk in Cambden-Ilouse verblijf houdt. PORTUGAL. De beschuldigden ter zake van landverraad te Lis- j sabon, wier proces eenigen tijd geleden is aanhangig gemaakt, zijn den 22 Mei verschenen voor den krijgs raad, die met een uit burgerlijke personen sameugc- stclden jury recht spreekt. De akte van bescbuldigiug is meer dan achthonderd bladzijden groot en honderd I zeventig getuigen moeten gehoord worden. ITALIË. ROME, 27 Mei. De Kamer van Afgevaardigden heeft de overige artikelen der wet op de gees' korporatiën aangenomen. De politie hoeft de alhier aanwezige hoofden der Internationale gearresteerd, en belangrijke papierea bij hen in beslag genomen. Ér is onder ben geen enkel Romein. RUSLAND. De shah van Perzië werd den22 bij zijne aan-1 komst te St.-Petersburg aan bet spoorwegstation ont-1 vangen door keizer Alexander en do grootvorsten die hunnen gast naar het winterpaleis begeleidden. Nog nooit beeft een souverein met zulk een seint e* I rend en talrijk gevolg door een vreemd lïmd gereis I De shak zal tot Donderdag 29 Mei in Ruslands kool stad blijven. pe Koning van I Hij vvel'^ aan I Je aartshertogen, I teiten en het Bel I tnsscben de beidt I Later ontving de I ment Koning der NEW-YORK, jeeft Jowa getei: I vernield. Menscln jen storm medegi gedood en gewond 0 De Modoc-É r g aangeboden, I aanvoerder der Ai I eene onvoorwaarc uitstel gegeven t( ain eisch, dan zuil I WASHINGTOl I sloten eene expedi I president Grant I Jat het tijd word I Imleedigingen, wel I Jen tegengegaan n De helft der M ven; de vervolgin gezet. GEMEN Als kuriositeit Gisteren weiden W jeugdige koo celeinen snuifpot! vijf gulden. In he lioopers zekeren ki burg woonachtig, 15 gulden verkoel verneemt van vers potten eene waard eerste koopers, dr prijs weder in hel natuurlijk niet gesloten onder z f 130. De heer loopman voor de i Den 21 dez Middelburg i zijn 101 sten verjf- 'Grnte Markt, d liilmaalschap aan b 'kleur. Op zeker d «en vrouw begra Achter haar lijk tanten en vriende Ijnren telde en nog moedertje liet den booren. „Ach", r taeft het wel altij "ooit groot". De heer de 1 vliegtoestel te liebl Juni zal hij daarin ''een proef ne Iongeveer 300 mete [hengen. Van dié firn storten en m eenkomst heeft zwaluw, naar harti Ter Weener een persoon verwi s'-elleu. De man, Iger der Vereenigdc Hie, volgens geloofv 'ang moet zijn. Op peft, kan uien den' hangt tot op den tervoet weder otnh terarm geslagen, een buitengewoon verkooping ti al des Gisteren zij ^volgende m a en erven I l°Een in de IGn° 55; een dito Br. aide

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 2