BÜTFENLANDSCHE TIJDINGEN. INGEZONDEN STUKKEN. ADVERTENTIE N. n n de opperbraud- brandmeesters ken van den brand de politie zich op eijverd hebben om zou het geweest van den opper- hadden kennis hg wellicht eenig- I de vraag door een d gedaan, of ook de meesters hun plicht is gelaten daar- dat ook zij eu wat is de tijding ken vernomen, of zij zij alras dat to waarop door een •meester bevél is ge- doen stoppen. Ver- aaien een onderzoek rand was ontstaan, en de gc- middelen aan te brand. |nes inziens dat noch ofonder- 1 zijn van plichtsver- i dat U den gemeen de zitting van den tot het brandwezen en de gekrenkte brandspuit- en t openbaar te hand- dat naar het verkeerden grond 1 door één lid niet osluit van den raad; de Kruijff gespro- gevolgd. Juist om heeft hij in die hem over te laten, weer dan ook eene zekerd dat sommige niet meer zullen 'eer tevreden is over stelt dus voor over met het voorstel jaar wenscht de he houden omdat de is, tot eene vol- de Kruijff in de in te trekken of adressanten de belangloosheid waarmede zij hunne betrekkingen waarnemea in aanmerking genomen bet vertrouwen kenbaar te maken dat zij de gemaakte aanmerkingen zich ten nutte zullen maken. J)e heer Klciiilicns zegt nog: dat, al wilde de raad zich de zaak aantrekken, eerst dient te worden uitgemaakt of de door den heer de Kruijff gemaakte aanmerkingen waar zijn of-niet; dobrandweer-direktie beeft zich gestoord aan woorden door één lid ge sproken, wil zij daaruit aanleiding vinden om haar ontsla"1 te nemengoed, maar dan plaatst zij zich z. i. op een verkeerd standpunt, daar hare eer reeds ge noegzaam is gehanhaafd doordien geen gevolg is ge geven aan de afkeurende woorden van den heer de Kruijff; hij vertrouwt ook dat na de konferentie met den burgemeester de zaak zoo is geschikt als adres santen maar leunnen vorderen. Het voorstel van den Voorzitter wordt hierna in omvraag gebracht en met 9 tegen 3 stemmen aange nomen. De heeren Pot, Sehraver en Callenfels stem den tegen. Wordt vervolgd.) Maart zich voor het mede eens met den mtwoordelijk is voor ellen wij do disknssie nwoordig is, zooals nog kan aan het •den"voldaan; wan en mocht zijn zijne t altijd in eeno vol le merkt op dat het truijff een treurigen lester en wethouders, de Kruijff zich had iveemeester als hoota andeerd; maar toch n dat het geene zaak ais behoort en dat de van het zich te nemen, 'et eens met den heer f altijd zijne woorden Volfende zitting dan randspuit- en brand- tgediend, hetwelk tnj den voorzitter, doch den indien de brand- pm dit te voorkomen jin vertrouwen uit te voorde behandeling neester als hoofd der Lok dat het hier geldt larop geen besluit 'd zeer gematk,ellJ^ laar daar is de zaak nitsdien voor dat aan FRANKRIJ K. PARIJS, 12 Mei. Lyon (laatste bericht): Guyot en Ratic, ieder 75,000 stemmen, en andere kandidaten 25,000 stemmen. ALGIERS, 12 Mei. Terwijl de graaf van Parijs en de hertog van Cbartres zich te Bona bevonden, heb ben eenige kwaadwilligen des nachts roode biljetten aangeplakt, waarop o. a. deze woorden voorkwamen Geeft ons onze vijftig millioen terug." De prefekt heeft die biljetten doen afscheuren, en den ambtenaar die het aanplakken heeft vergund voor den tijd van twee maanden geschorst. Bij het vertrek der prinsen I waren vele officieren en burgers tegenwoordig; zij naderden het rijtuig, en groetten de prinsen, terwijl de onderprefekt namens de bevolking zijne veront schuldiging aanbood. - De uitslag der verkiezingen is geweest als volgt: I In het departement du Rhone, de heeren Ranc en Guyot; -iu het departement Loir-et-Cher, den heer Lesguillon; in het departement de la Haute-Vienne, I den heer Georges Périn; in het departement de la Cha- I rento-Iuierioure, den heer Boffiuton. ENGELAND. L0NDEH, 12 Mei. Aan den Times wordt uit Ber lijn, ouderdagteckening van gisteren, het volgende I gemeld. Een afdeeling Russische troepen, van de I roorhoede van generaal Kaufmann, is door een vijan- I blijken stam van Bokhara overvallen en doodge- Jmarteld. Ook zijn drie officieren en eenige soldaten doorKirghisen gevangen genomen. De regeering is geneigd om, wanneer er wer- k behoefte bestaat, in de akte der nationale bank wijzigingen te brengen, geschikt om den geldsomloop ■gemakkelijker te maken. Het kabinet van Ween en jzal dadelijk te dezer stede in overleg treden met het [kbiti et van Pesth. PORSTMOUTH, 12 Mei. Hot oorlogstoomschip |]'"alorot!s sal heden naar Cape Coast Castle vertrekken ede nemende -een detachement marine-artillerie en bnveldbatterij. Het stoomschip Banconta, ter Spaan- phe kust gestationeerd, zal zich daar bij de Valorous jfoegen. OOSTENRIJK. WEBNEN, 11 Mei. Eene deputatie, bestaande uit 'fftegenwoordigers van het Boden-Creditanstalt, het 'reditanstalt, de Engelsch-Oostenrijksche bank eu ietEscomptenansta.lt, heeft zich gisteren tot den mi- fister-president begeven, en hem verzocht maatrege- "1 te nemen tot bezwering van de tegenwoordige [rizis ter beurze. De minister-president gaf de verze eg, dat de regeering vap. alle haar ten dienste ®ude middelen tot afwending van het gevaar zal struik maken. Met dit doel is gisteren namiddag listerraad gehouden. SPANJE. MADRID, 12 Mei. (des avonds). De uitslag van eersten dag der verkiezingen te Madrid is gun 's voor de federalen. De uitslag in de provinciën is t dusver niet bekend, maar men beschouwt de over ging der federale republikeinen met een groote '«derheid als zeker. De worsteling tusschen de jkjen is van onbeteekenenden aard. De rust is De voorloopige uitslag der Spaansche verMe- gen wordt volgenderwijs opgegeven138 federale iblikeinen, 3 radicalen. 2 conservatieven, 1 Alfon- en 1 unitaire republikein. Men schat 'het defini- 'e resultaat op 350 federale republikeinen en 40 'egenwoordigers van de verschillende partijen der ublikeinen. ITALIË. '.12 Mei. Gisteren heeft, naar aanleiding van v°oratel tot opheffing der geestelijke korporatiën, eene manifestatie plaats gehad, waaraan eenige hon derden personen deelnamen. Toen de troep zich op weg naar het Quirinaal begaf, had er eene botsing mc-t de gewapende macht plaats. Nadere bijzonder heden worden niet gemeld. AMERIKA. NEW-YORK, 10 Mei. Hier ter stede is het bericht ontvangen van een grooten brand te Port-au-Prince 150 huizen zijn verbrand, en zes menschen zijn bij de ramp omgekomen. De regeeringstroepen in Louisiana maken zich gereed om der politie de behulpzame hand te bieden tegen hen, die weigeren belasting te betalen. De tegen stand van laatstgenoemden vermindert. Modoc-Indianen zijn verdwenen, na een nieuwen uitval beproefd te hebben. De troepen hebben bevel ontvangen om de lavabedding met de grootste nauw keurigheid te onderzoeken. GEMENGDE BERICHTEN. Het Circus-Mijer en het Circus-Pinder bezoe ken voortdurend de meeste steden van ons land en oogsten allerwege een aardige verzameling Holland- sclie guldens in. Door hun strijd in de couranten zijn er onder het publiek weer twee nieuwe partijen ontstaan, de partij—Mijer en de partij-Pinder, die elk de voortreffelijkheid van liet ééue circus boven het andere betwisten. Het aardigste van 'c geval zou zijn, en dat is niet onmogelijk dat Mijer en Pinder zamen ééne zaak uitoefenden, en dat zij op Amerikaansche manier, om meer attentie te trekken, een pennestrijd voerden, die eigenlijk maar een spie gelgevecht is. Even als op 't tooneel zullen dan beide vijanden, na afloop van de representatiën een buiging maken voor 't publiek en den buit deelen Op de jl. Zaterdag te Zutphen gehouden lin- nenmarkt, zijnde tevens de tweede en laatste in 1873, was de aanzienlijke hoeveelheid van 17,300 el wit linnen aangevoerd, welke voor het grootste gedeelte verkocht werd tot 43 a 51 cent per meter. De aanvoer van grijs linnen was ditmaal van luttele beteekenis. Volgens de Manchester Courier is de heer Nathan Lees, vroeger katoenfabrikant te Dukin- field, in den ouderdom van 75 jaren overleden, na latende Z1JS millioen f 30,000,000), behalve uitgestrekte landgoederen. De overledene was on gehuwd. Volgens een opgave van het handelsdeparte ment betreffende het onderzoek van koopvaardij schepen op aanvrage van zeevarenden, ingevolge de wet van 1871, werden in veertien gevallen zeven schepen onbruikbaar tot zeebou wen bevonden, en de andere zeven aanvragen afgewezen of niet geldig verklaard. In het begin der vorige week op het midden van den dag gebeurde een groot ongeluk op den spoorweg van Shrewsbury naar Hereford. Even nadat de trein het station Condover had verlaten, brak de as van de machine, waardoor vijf wagens en twee kondukteurswagens van het spoor geworpen werden. Vier reizigers, nl. eene dame en drie hee ren, verloren onmiddelijk het leven door de opeen stapeling en verplettering der rijtuigen, waarin zij zich bevonden. Verscheidene personen zijn zwaar gekwetst. Te Chesterfield verwurgde een jonge man van 19 jaar uit jaloezij een meisje en hing daarna zich aan een boom op. In de vorige week werden te Londen niet minder dan acht zelfmoorden gepleegd. Vijf men schen verdronken, vijf werden overreden en 52 be zeerd. Het getal gestikte kinderen it negen. Onder de zelfmoorden komt die van een jongmensch voor, welke zich in een spoorwagen door het hart schoot, zonder bekende oorzaak. Uit Utrecht wordt gemeld, dat verschillende sigarenmakers aldaar, dieden arbeid hebben gestaakt, dienst hebben genomen bij het Oost-Indische leger. Dr. Sasse waarschuwt in de Huisvrouw tegen het gebruik van Boerhaafsche klontjes, die er zioart of bijna zwart uitzien. Het is hem gebleken dat die kleur vekregen wordt door toevoeging van zwartsel, of erger nog van het vergiftigende koper groen. "Wil men Boerhaafsche kloutjes ge bruiken zoo neme men bruine. Te Loophead verdronken zes man door het omslaan eener loodsboot, die een Ooslenrijksche brik, welke de Shannon zou opkomen, wilde aan doen. De zee was te hoog voor het ranke vaartuig, dat echter tot op 20 ellen de brik Raderde, doch toen door een geweldige golf omsloeg. Door vele ingezetenen van Vlissingen, wordt met genoegen vernomen dat de vergaderingen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier voortaan in het Openbaar" zullen worden gehouden. Daar Vlissingen geen voordeelen meer geniet van een Maritiem etablissement en groot garnizoen als vesting, maar haar volgend voortbestaan alleen" van Scheepvaart en Zeehandel moet verwachten zoo koestert men de hoop, dat door bedoeld collegie alle middelen in het werk zullen worden gesteld om door publiciteit in vreemde dagbladen de Scheepvaart en Zeehandel op onzen met 1° Augustus a. s. te openen „Korteren handelsweghavens en spoor wegen attent te maken, en daardoor naar Vlissingen te trekken"K. BURGERLIJKE STAND VAN VLISSINGEN, Van 3 tot 10 Mei. Gehuwd: A. J. "VVitte, jm. 26 j. met C. Droogen- dijk, jd. 28 j. H. Loois, jm. 24 j. met A. M. Lagaaij, jd. 22 j. Bevallen: A. C. Scheurleer, geb. van Aken, d. J. van der Wal, geb. Stiene z. C. de Rijcke, geb. Stroo, d. W. J. Jobse, geb. Harmsen, z. M. E. Tromp, geb. Rieken z. M. de Koek, geb. Geelhoed, d. A. C. van Boven, geb. van de Vijver, d. M. J. R. Desmet, geb. van de Steene, d. Overleden: J. Bakker, z. 9 j. J. F. Pauwels, z. 5 m. P. Lute, vrouw van C. J. Krug, 34 j. MARKTBERICHTEN. Vlissingeu, 13 Mei. Boter f 0,90 a f 1.10 per Kilo (Ned. *8). Rotterdam, 12 Mei. Bnitenlandsehe granen vast maar stil. Alle Zeeuwsche artikelen onveranderd. Zeeuwsche tarwe, aan voer klein en slepende verkocht. Meekrap, nanbiedingen onberoofde 1872 tamelijk ruim iets lager. Fijne krappen, aanbiedingen onbelangrijk, prijzen onveranderd. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Amsterdam, 13 Mei. Nederland. Certifikaten Werkelijke Schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatscb Belgie. Certilikat.eo bij Rothschild Rusland. Obilgatiën 1798/1816 Oertilik. adm, Hamburg dito Hope Co. 1S55 6e serie Obligation dito Leeniug 1860 Certifik. dito Aandeel spoorwee (Ir. Maatsch. Polen. Schatkïst-übligatiën Spauje. Obligatiën 1867 dito Binnenlnndscbe Portugal. dito 185669 Oostenrijk. Oblig. metall. in zilver Jan./.Tuli dito dito April/Okt. dito in papier Mei/Nov. dito dito Fcbr./Ang. Amerika. Oblig. Verccnigde Staten [1871] dito dito [1901] dito dito [1882] dito dito [1885] dito Illinois id. Atl. Gr. W. Spw.Ohiosec [p] dito dito Gekonsolideerde dito dito Debentures dito St. Paul Pac. Spw. 1 sec. dito dito dito 2 dito dito 1869 dito 2'/„ 56 O 685/IS 4 0 875/h 4'/a a 13S 2 5 981/4 5 75'G 5 87 5/ls U 90 4 n 5 225'G 4 73"/,. 3 P 19 3 1 res/ 10 'IS 3 383/, 5 en, 5 u 64'/, 5 5 ei'ls 5 98 5 6 6 98'f, 9Q 7 96s/, 7 i, 76 7 0 8 - 7 85 7 35'/*4 7 n 37 >/2 Heden overleed, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten, in den ouderdom van 54 jaren, mijn dierbare Echtgenoot en mijner Kinderen geliefde Vader ADRIA- NTJS SIMONS, in leven Mr. Kleermaker van het le bataillon 3e regement infan terie, diep betreurd door mij en zijne drie Kinderen. De Zaak zal door mijn Zoon op den zelfden voet worden voortgezet. Wed. A. SIMONS—JONG en Kinderen. Vlissingen, 11 Mei 1873.

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 3