tot een honderdtal ge. lioloniën is de onla Ichappij /^«..volkomen |ivaartmaatschappij Re. van de Stoomvaart, vertrfekke», met een r bevel van den majoor |Dor het gouvernement bepalingen voor gou- |akt met de Stoomvaart- toepasselijk verklaart pij Java. Door z ondernemingsgeest in .en opgebeurd. dat de 1ste premie '120,000) der op Vrij- der Maatschappij van op no. 2094, welke ji, kassier te Groningen, ien gelukkigen winner BWTEMDSCBE T[JÖI\GE\, FRANKRIJK. PARUS., 28 April. Per telegraaf is reeds de uitslag bekend geworden, der met zooveel spanning verbeide Verkiezing te Parijs. Baredent verkreeg 180,146 stemmen, terwijl de Rémusat 135,407, en kolonel Stoffel slechts 27,088 verwierf. Wat wij vermoedden, is dus geschied: de kandidaat der rooden is gekozen, eu Thiers heeft met zijn heele officiëele kandidatuur een gevoelig échec geleden. De uitslag der verkiezingen in de departemen ten is tot dusver als volgt Gironde: Dupony 55,699, Maitre 25976. Bouches du Rhone: Lockroy 37,700, Pasty 12,000. Corrèze: Lacade, republikein, 7000, Brunet, kon- goi'vatief, 1800. Marne: Picart, republikein, 18,060, Boissonet, 5300. Jura: Gagneur, republikein, 21,500, Merona, kon- servatief, 6883. Morbihande verkiezing van Dubodan, katholiek, is jcker. Het Fransche transportschip VOrneop weg naar Nieuw-Caledonië met 800 veroordeelden van de commune, heeft te Melbourne, versche levensmiddelen moeten innemen, omdat 300 mannen aan boord ge weldig aan liet scheurbuik leden, welke ziekte, gelijk bekend is, door zout en ingemaakt eten ondragelijk wordt. Het Journal officiel deelt ons dat nieuws mede, i om ongunstige geruchten tegen te gaan. PARIJS, 29 April. In een onderhoud met eenige leclen der nationale vergadering heeft Thiers herhaald dat hij niet verschrikt is geworden door den uitslag der verkiezingen op jl. Zondag. Lcening 90.15. ENGELAND. üit geloofwaardige bron meldt de Paü Mali Gazette dat in de brieveu, door den sultan van Zanzi bar aan koningin Victoria en graaf Granville geschre ven, een bijna onbeschaamde toon wordt aangeslagen, koudweg weigert de sultan de afschaffing van den slavenhandel, en hij beroept zich op het traktaat van 11815, waarbij deze is toegestaan. Onder de andere j redenen, waarom de slavenhandel niet afgeschaft kan j worden, noemt de sultan de schade, welke het eiland ten vorigen jare door den orkaan geleden heeft, en wat do toekomst betreft doet hij niet eens de moge- iplieid eener verandering van zijn politiek doorsche meren. Zijne weerspannigheid is, naar men zegt, een volg uitsluitend van Franschen iavloed, want de I kousul van Frankrijk heeft dikwijls een onderhoud met hem en wordt bij zulke gelegenheden met onder scheiding behandeld. Ook noemen de Arabieren de Franschen hunne natuurlijke vrienden. Dat de eene ougeloovige tegen den anderen gebruikt kan worden is, volgens den sultan, eene beschikking Gods. 00STENRIJ K. WEEN EN, 28 April. De overheid heeft geweigerd do verandering van het nieuwe tarief goed te keuren dientengevolge hebben van heden af de verhuurders van fiacres en andere eenspannige rijtuigen alhier be gonnen te weigeren ze te verhuren. WEENEN, 28 April. De kroonprins van Dene marken is heden hier aangekomen en werd door den keizer, de aartshertogen, aan het NóorderspoorWeg- jstation ontvangen. De heer Ristics, minister-presi- Jdout van Servië, heeft gisteren audiëntie bij den kei- Op ledink, onder deze gehad en hem een oigeuhandigen brief van vorst dsche roofvogel op bet l-^iau van Servië aangeboden, waarin deze zijnen ond men drie licht- Iv,'önsph uitdrukt om in vriendschappelijke verstand houding met Oostenrijk te blijven en zijn voornemen kkennen geeft om in Mei een bezoek aan de wereld tentoonstelling te brengen. Heden zal de heer Ristics pmtden heer Andrassy eene bijeenkomst hebben. 29 April. De prins van Wales is gisteren avond Til. Gisteren is aan Je M'l -I ure bier aangekomen, n werd aan bet station ouwmeester J. Korver ontvangen door den keizer, de aartshertogen, den Qfdiir» IIarao bestemd p'ooupvins van Denemarken, den gezant van Enge- nor rekeniné van de c1b generaals Maroidb en BeUegaa-d, den stad- *j kouder en den divektenr van politie. Eene eerekom- reems aldaar. pagnie stond op wacht met een muziekkorps, dat het Gisteren werd alliief JJritschc volkslied aanhief. Een zeer talrijke volks- iene los- en laadplaat3 menigte was op de beeu. lluissenspolder minste komt tot ons de zeer I reeds sedert geruimen dat de heer Dunkier, fmuziek van het rege- aanvraag heeft gedaan □ensioen. (D. v. Z. R) grijk de handel in vee is en hoeveel de 1 |kan dienen, dat giste- m. 400 voor het bui- (U. B) (iLDER, 27 April, Twee t van visch) naar den jn gisteren avond ten ij het spoorwegstation (ronken. In den afgeloopee .stond andermaal braiA en wel in het naburig juur was een groot per* rs-gezinnen bewoond, tegenstaande de brand- Naar men verneemt, voor brandschade ver- jverige bewoners, bet [aren allen slechts in de voor bet woedend ele- Verlating van al hunne Gisteren avond om- er veerboot van Katen- i plaats van stadwaarts ingeloopen, doch bij ede van die^ boot ko- dan eendeieren, ter- In had van anderhalve Decm. De vlucht van Iter. ïk aldaar, voor de som 23 dezer zijn van hier I ien vertrokken, om met d Rapids (Staat Michi'. te nemen. Zes boisoe' irtrokkeD des morgen* de anderen zijn des gomboot Burgenten™ genden dag te worden van Prinsen Zwamm' aat Amerika te makefl' SPANJE. MADRID, 28 April. De meeting der voorstanders Nu de federale republiek is gisteren zeer kalm afge lopen, De manschappen der nationale garde waren daarbij ongewapend tegenwoordig. Het gerucht jbteen gedeeltelijkeministerieel© krizis ophanden is, öft voortduren. MADRID, 29 April. De minister van financiën bepaald, dat de pagares en wissels op de schat- st, vervallende in Mei, znlien betaald worden voor derde in geld, voor twte derden in nieuwe pagares, fbe ééne maand loopen, 12 pet. rente per jaar geven toonder luiden en dezelfde waarborgen genieten hvroegere. Figuoras zal Dinsdag a. s. het voorzitterschap van don ministerraad aanvaarden. De Gaceta bericht, dat de broeder van don Car los met zijnen staf de wijk heeft genomen op Fransch grondgebied. De Carlisten zijn herhaaldelijk versla gen in één gevecht verloren zij meer dan honderd ge wonden. Volgens gerucht zal het ministerie gewijzigd worden. Figueras, Pi y Margall en Castelar zouden aan het bewind blijven. Contresas, Estebanez, Garcia, Lopez en andere geavanceerde federalisten zouden als ministers optreden. ITALIË. ROME, 29 April. Gisteren is er eene bom ontploft in 't portaal van de kerk Santa Mariain Trastevero. De kerk was vol menschener hadden geen ongeluk ken plaats. De openbare macht was onverwijld aan wezig. RUSLAND. St.-PETERS3URG, 27 April. Heden namiddag is de Duitsche keizer hier aangekomen. Hij werd door den czar en al de leden der keizerlijke familie naar het paleis begeleid dat tot zijne ontvangst was in gereed heid gebracht. Keizer Alexander overhandigde aan keizer Willem zijn portret met een eeredegen, getooid met het kruis van St.-George en het ijzeren kruis _pow le mérite met het inschrift echabrost (voor dapperheid), benevens vazen en schrijfgereedschap van lazuurstcen. Keizer Willem was verrast en aangedaan. De Russische Invaliede meldt met betrekking tot de Khiwa-expeditie het volgende: Het korps van Orenburg bestaat uit negen kompagniën, het eerste en het tweede Orenhurgsche linie-bataillon, een kom- mando sapeurs, 600 Oreuburger kozakken, 300 Ural- kozakken, benovens een aanzienlijke hoeveelheid ge schut, waaronder getrokken kanonnen. De artillerie en de ammunitie worden met tweespannigo sleden vervoerd; en om de artilleriepaarden niet te vermoeien worden zij bij den teugel geleid. AMERIKA. WASHINGTON, 27 April. De ministèr van finan ciën heeft gelast dat in den loop der maand Mei zal worden verkocht voor een millioen aan goud en ge kocht voor een millioen aan staatsobligatiën; voorts dat de betaling der Mei-coupons reeds nu zonder diskonte zal geschieden. NEW-YORK, 27 April. De Indianen hebben de Amerikaansche troepen aangevallen, en hen, in de nabijheid van Carry, geslagen. Men vreest voor onlus ten inManitpha; 7000 Indianen te Yankton en Ton ton bedreigen de kolonisten. WEST-INDIË. PARAMARIBO, 27 Maart. In de zitting der kolo niale, staten van eergisteren heeft de prokureur-gene- raal namens den gouverneur mededeelxug gedaan eener aanschrijving van den minister van koloniën van 28 Februari jl., waarbij wordt kennis gegeven dat de Lalla Rvolck den 26 te voren, met 380 koelies uit Indië, herwaarts is gezeild, en dat tengevolge van door den minister van koloniën gedane stappen, de Brit- sche regeering toestemming heeft verleend dat de over voer van koelies naar Suriname met stoomschepen, gedurende dit geheele loopende jaar onafgebroken kan geschieden, onder voorwaarde dat de Nederlandsche regeering zich bepaald verhinde, geen kosten te zul len sparen voor de verbetering van voeding, genees kundige behandeling en verzorging in het algemeen van de koelies, die gedurende het verboden tijdvak verscheept worden, alsook voor deze koelies de werk uren te verminderen, indien het blijken mocht dat na hunne aankomst in Suriname, het klimaat gedurende het natte najaar nadeelig op hunne gezondheid werkt. Op den 17 dezer heeft te Georgetown, in de Weterstreet, een zware brand gewoed, tengevolge waarvan drie perceelen in asch zijn gelegd. Het daar door geleden verlies wordt geschat op 120.000 dol lars. De brand was begonnen in de pakhuizen van de firma Sandbach, Parker en Co., sloeg vervolgens op den grootsten winkel van den heer Stephens over, om daarna ook het aangrenzend perceel van den heer Joaquim to verwoesten. Van de afgebrande perceelen was alleen dat van de eerstgenoemde firma ten volle geassureerd, dat van den heer Stephens slechts ge deeltelijk. De oorzaak van die ramp is, naar men zegt, het vlamvatten van ontbrandbare stof, die, ten ge volge van het springen jvan een vat waarin die stof aanwezig was, over. den grond liep en met het licht eener lamp in aanraking was gekomen. Een schip, dat aan den steiger van de firma Sandbach, Parker en Co. lag, geraakte daarbij in branddoor snelle en doel treffende maatregelen om het op stroom te voeren ge lukte het de vlammen aan het touwwerk te blusschen. Gelukkig had men geen menschenlevens te betreuren. De schrik, door deze ramp op den heer Geo. Holivier, oudsten deelhebber van genoemde firma te weeg ge bracht, heeft dezen leider der oppositie in het hof van politie in een toestand van zinsverbijstering gebracht, waarin hij een hoeveelheid arsenicum heeft ingeno men, tengevolge waarvan bij overleden is. GEMENGDE BERICHTEN. Dezer dagen werd aan de vischmarkt te Deventer een elft verkocht waarin de kooper bij het openen een gouden ring vond. Vrijdag is te Brussel de dienst der Ameri kaansche omnibussen langs den Boulevard Bola- nique aangevangen in tegenwoordigheid van een groole menigte nieuwsgierigen. Het nieuwe kom- munikatie-middel heeft reeds grooten bijval onder vonden. Te S., een dorp in Overijssel, bracht dezer dagen een jongentje uit naam zijner ouders een schaal kievitseieren naar den burgemeester. Mevrouw nam ze aan met de woorden„zeg aan je moeder dat het al te veel is." „Ja, dat heeft moeder ook al ge zegd," gaf het jongentje tot antwoord, „maar vader zaiwij moeten den duivel tot vriend houden." De Duitsche keizer heeft aan het komité voor het bouwen van een slottoren op de ruïne van Dil lenburg ter nagedachtenis van Willem de Zwijger de som van 3000 Jhaler toegezonden. Te Londen is af en toe sneeuw gevallen en een scherpe Oostenwind maakt het er kouder dan vier maanden geleden. Op verschillende plaatsen van Yorkshire zijn de bosschen en velden met sneeuw bedekt. Margaret Munro werd door den kommissarïs van politie te Greenock lot 120 gulden boete of 60 dagen gevangenisstraf veroordeeld, om lat zij, eenige dagen geleden, aan een paar personen, onderschei den stukken van een hond verkocht had voor lamsvleesch. ZEETIJDINGEN. binnengekomen. Kelso (s), Elsons, Riga. - Ostendalen, Gulliksen, Noorwegen. - Roza, Hang, Fredrikstadt. - B. Lin- dahl, Bothner, River-Plata. - Earl of Aberdeen (s), Freeman, Londen. - Danti (s), Forbes, Liverpool. - Birzaud (s), Regan, Liverpool. - George Becker, Reuss, Girgenti. - Eberkedina, Schroter, London. - Meggie Armstrong, Shraughiim, Tripoli. - Chevy Chase (s), Smith, New-Castle. - Baron Osy (s), Ver bist, Londen. - Leeds (s), Lamplough, Grimsby. - Taverita, Groenman, New-York. - Archimède, Dia-, médo, Spanje. - Libra, Jensen, - New-Orleans. - Saint Paul, Jacuillar, Tina-Major. - Colonist, Nord- by, New-York. - Carmelo, Gambardelo, Barletta. - Sesame, Bregcou, Roebelle. - Pacific (s), Dawnes, Harwich. - Valkijria, Mc. Kenzie, Buenos-Ay ros. - Pionnier (s), Laurent, Bayonne. - Nor, Olson, Laur- vig. - Beretta Coghe, Gardella, Girgenti. - Miner va, Gilbert, Dubliu. - Jeune Constance, Granger, Rochefort. - Nile, Loijness, Teignmouth. - Heathon Belle, Allen, Charlestown. - Valentine, Lebez, Adva. - Marie Leintine, Chauvelon, Rochello. - Chester, Howells, Philipville. - Tire Brick (s), Smith, Amble. - Ernest Blanche, Rohel, Algiers. - Janus, Herod, Louden. - Emma, Jahn, Libau. - Jeauned'Avc, Livallois, Spanje. - Grebe (s), Johns, Glascow. - Alice Louise, Wilmott, Dublin. - Mathilde (s), Orbeta, Bilbao. - Orion (s), Ryan, Louden. - Hospol (s), Hove, Liverpool. - Baron Lambermont (s), Douwers, Bordeaux, - James Shaw (s), Bilton, Middlesbro. - Dauia (s), Robinson, Rangoon, - Uller, Sorensen, Laurvig. - Lada, Medanich, Carloforte. - Clara, Rucker, Uruguay. - Fox (s), Ward, Louden. - Taleon (s), Leader, Hull. - Cervantes (s), Semander, Santan der. - Sixty Six (s), Fruefitt, Middlesbro. - Cham pion, Scott, New-Orleans. - Times (s), Fulton, Leith. - Viile d'Anvers, Coppenolle, Buenos-Ayros. - Brage (s), Hedberg, Stettin. - Sveti Kriz, Maronchin, Gibraltar. - Lucia C., Cacace, Montevideo. - Adelina G., Gellitich, Oran. - Maria, Schleinhgc, Requijada. - Aalesund, Schage, Jan Nicolas. - Eleftia, Kolfij, allen naar Antwerpen. - Willemina, Nadort, Arendal. - Haabet, Johnson, Areudal. - Let, Osteo gen, Let. - Triton (s), Bjoönness, Frederikstad, alio vier naar Leuven. - Rafaela, Gamb^rdella, Messina. - Jola, Louwson, Caen, beide naar Rotterdam. - Harten (s), Shall, New-Castle, Neuzen, - Victor (s), Dixon, Londen, Brussel. uitgevaren. Sven Renstrom, Mebins, Gothenbore. - Joseph Love (s), Johuson, Fiuume. - Orion (s), Ryan Lon den. - Pacific (s), Dawnes, Harwich. - Aurora, Horstmann, Bahia. - Lord Cardigan (s), Gibbs, Grimsby. - Contest (s), Kitwood, Londeu. - Fla mingo (s), Hannagan, Liverpool. - Cygnet (s), Philips, Glascow. - Dolphin (s), OBien, Londen. - Queen of the Belgians, Miller, Paysandra, alien van Ant werpen. - Killarney (s), Powell, Goole, - Flecha (s). Seeuwen, Londen, beide van Gent. - Aire, ter Good, Rouaan, Schiedam.

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 3