VtlSSIJfGSCHE q#lIRAMT. 1813. N°. 7. Donderdag 23 Januari. 11 Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. B1NNENUME TIJDINGEN. Nieuwendijk, wijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden ƒ1.—, franco per post f 1.15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directenren. PUBLIKATIËN. No. 10. IVationa-le Militie# Ter lezing liggen van het inschrijvings-register voor de nationale militie met de alphab etische naamlijst. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; Gelet op art. 26 der wet van den 12 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat het register van de in het vorige jaar voor de nationale militie ingeschrevenen, benevens de daaruit opgemaakte alphabetische lijst, voor elk op de Secre tarie ter lezing zullen nederliggen van deu 25 Januarij tot en met den 3 February 1873 dat tegen register en lijst, binnen den tijd der neder- ligging, bezwaren kunnen worden ingebragt bjj den Commissaris des Konings in de Provincie, door middel van een door de noodige bewijsstukken-gestaald ver zoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt, welk verzoekschrift zal moeten worden overgebragt bij den Burgemeester tegen bewijs van ontvang. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort. den 22 Januarij 1873. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris P. FORBES WELS. No. 11, Verkiezingen. Oproeping van elders in de directe belastingen aange slagen tot het doen van aangifteom op de kiezers lijsten te worden gebracht. De Burgemeester van Vlissingen; Gezien ai-t. 7, 2e alinea tier wet van den 4 Julij 1850 (Staatsblad no. 37), regelende het kiesregt en de be noeming van de afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal noodigt de inwoners der gemeente uit, om zoo zij elders in de directe belastingen zijn aangeslagen, daar van vóór den 15 Februari) eerstkomende, te doen blijken. En is biervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 22 Jannarij 1873. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. No. 12. HoofUelijtce Omslag-. Afkondiging van het uitvoerbaar verklaarde le supple toir kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1872 De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat het ie suppletoire kohier van den Hoofdelijken Omslag voor het jaar 1872, na door Gedeputeerde Staten van Zeeland,, bij hua besluit van den 17 Janu ary 1873, no. 41, te zijn goedgekeurd, op heden is afgekondigd en aan den Gemeente-Ontvanger ter in vordering verzonden. Vlissingen, den 22 Januarij 1873. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Tfr opheldering van het eerste punt hetwelk in de laatste zitting van dén gemeenteraad aan de orde ivas onze lezers vinden hierachter het verslag) verwijzen wij belang stellenden naar onze nummers van 8 en 12 Deeember 11. Bedoeld besluit van den raad op 9 December U. was door den tijdelijk en voorzitter, den heer J. G. Hector, voorloo- pig geschorst. Blijkens den brief van Gedeputeerde Staten van Zeeland dd. 3 dezeris nu de minister van Binnen- landsche Zaken door den koning gemachtigd9 kennis te geven dat, naardien het besluit van den raad alleen een verzoek bevaten dus op zich zeiven geen gevolgen kan hebbenstrijdig met de wet of het algemeen belanger geen grond voor vernietiging kan bestaan. Vlissingen, 22 Januari. De passagier welke den 9 dezer op de stoomboot van Antwerpen naar Liverpool van het dek in het ruim was gevallen, en alhier in het gasthuis werd opgenomen, is jl. Maandag morgen aan de bekomen inwendige kneuzingen overleden. Het kantoor der directe belastingen in- en uit-(l gaande rechten en ace. fe Arnemuiden c. a. en Oost* Souburg, c. a. zijn opgeheven en een nieuw ont-^ vang-kantoor te Middelburg ingesteld (buiten ge-, meenten) voor Oost- en West-Souburg, Ritthem, Koudekerke, Nieuw- en St, Joostland en Arnemui den, en benoemd tot ontvanger aan dat kantoor A. Keiser, thans ontvanger te Oost-Souburg, De dienst op het rijks-telegraafkantoor te Veere, wordt voor het vervolg aldus geregeld, dat het op werkdagen zal geopend zijn des voormiddags van 8 uren tot 10% uur, des namiddags van l1^ uur tot 7 uren, en des Zondags des voormiddags van 8 tot 9 uren en des namiddags van 12 tot 3 uren. Benoemd tot hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Veere, J. K. Kestloo, thans te Colijnsplaat. De gemeenteraad van Wóffaartsdijk heeft tot ge- meenle-sekretaris en tot secretaris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur benoemd den heer M. Westrate Mzn.vroeger klerk ter secretarie aldaar. Den 20 dezer vierde de burgemeester van Goes, de heer mr. M. P. Blaauwbeen, [zijn 75en verjaar dag, welke dag door verschillende inwoners der ge meente werd herdacht door het uitsteken der vlag gen. De Kolf-Societeit, de »Prins van Oranje" bood ZEA. een album aan met de portretton har er leden, dat door ZEA. met dankbaarheid werd aan- euomen. Ook eene deputatie uit den raad heeft ZEAchtbare hare opwachting gemaakt. De harmonie *de Vol harding" gaf des avonds ter eere van den jubilaris eenige muziekstukken ten beste in de koopmans beurs op de groote markt, die ten dien einde smaak vol was geïllumineerd. Aan de jl, Vrijdag te Zierikzee gehouden verkie zing van een lid voor den gemeenteraad hebben slechts 150 van de 440 kiezers deelgenomen. Bij de opening der billetten is eergisteren gebleken, dat 5 billetten van onwaarde waren, zoodat het getal gel dige stemmen 145 bedroeg. De heer mr. J. A. Bolle verkreeg 126 stemmen en is mitsdien gekozen. De overige 19 stemmen waren over verschillende per sonen verdeeld. De minister van marine brengt ter kennis van be langhebbenden, dat, ten gevolge der ontvangen be richten, dat zich geene gevallen van gele koorts te Paramaribo meer hebben voorgedaan, en de gezond heidstoestand aldaar zeer gunstig is, de quarantaine- maatregelen voor de schepen, welke sedert den 6 December 1872 uit de kolonie Suriname zijn ver trokken, worden opgeheven. Staats-ct Door het ministerie van koloniën worden ge vraagd, voor de dienst in Nederlandseh-Indie, 25 onderwijzers, bij voorkeur ongehuwd, die in het bezit zijn eener akte van bekwaamheid als hoofd- of ^«^-onderwijzer, en van een aanfeekening voor een vreemde taal, bij voorkeur de Fransche, De Staats-courant van jl. Woensdag deelt de voor waarde van aanstelling mede. De kapitein, de heer Verspijck heeft aan de W. B Ct., ook met verzoek tot overname door de andere bladen, een rettifikatie gezonden van het be kende maar onware bericht, dat de beide officieren te 's Hertogenbosch die den militairen mnrsch medemaakten, waarna de militair Meeuwissen over leed, tot 8 dagen cellulaire gevangenisstraf zouden zijn veroordeeld. Zooals wij reeds vroeger meedeel den, is van die geheele veroordeeling geen woord .waar. Evenmin is er, zooals thans blijkt, iets aan pfan de bewering, als zou de vader van Meeuwissen in*hüoger beroep willen komen. Dat hooger beroep is z^l.fsniet mogelijk, omdat door het hoogste mili taire rechtslichaain het vonnis van den krijgsraad vddr de uitspraak moest worden goedgekeurd. Deze uitspraak is geweest, dat beide officioren volmaakt onschuldig zijn bevonden. De Arnh. CL deelt mede, dat bij de terugkomst der Tweede Kamer in Februari denkelijk een wets ontwerp zal worden aangeboden tot het leggen, op kosten van den Staat, van een spoorweg van Arnhem naar Nijmegen. Door de Twer.tsche Vereeniging tot bevordering van Nijverheid en Handel is een adres aan de regee ring gericht, houdende klachten over de zeer be lemmerende formaliteiten, die bij verzending van goederen der stoom&chepen naar Batavia aldaar schijnen te moeten vervuld worden, wanneer die goederen verder voor Soerabaye bestemd zijn, als ook wegens het gemis aan ruimte aan den Boom te Batavia, hetwelk een en ander veroorzaakt, dat, ter wijl de verzending van Nieuwediep naar Batavia in 38 dagen geschiedt, nog een maand tijds noodig is, eer de goederen te Soerabaye ontscheept worden, waardoor de voordeeleu aan de versnelde gemeen schap verbonden, tamelijk illusoir worden. (H.) Het vervoer vankoopmansgoederen over den Rijnspoorweg naar Duitschlandis in de laatste dagen zoo groot, dat de directie genoodzaakt is exira-goe- derentreinen te laten loopen, vooral uit Amsterdam. Van de handelm. worden er veel koloniale waren en uit Rotterdam stukgoederen uit Engeland naar Duitschland vervoerd. Het Staatsbladn°. 2 en n°. 3 bevat de wetten van 14 Januari 1873, houdende vaststelling van het tweede en vau het derde hoofdstuk der staatsbe- grooling voor het dienstjaar 1873. Het wrak van het stoomschip de Batavier, aan gevaren en gezonken op da Theems, zal, zooals het thans aan de Noordzijde van die rivier ligt, morgen (23 Januari) publiek worden verkocht. De verdachte J. de Jong te 's Gravenhage bevindt zich thans in gezelschap van twee gevangenen en schijnt daar bijzonder mede in zijn schik te zijn. Hij is echter niet tevreden met den kost, ofschoon die, naar wij vernemen, betrekkelijk zeer goed is, vroe ger hield hij zich bezig met het plakken van papie ren zakjes; thans brengt hij zijn tijd door met het snijden van tabak. Bij voortduring blijft hij de mis daad ontkennen; aan ieder die hem bezoekt, vertelt hij dat hij onschuldig lijdt. (Eet Vaderland.) In den nacht van Dinsdag op Woensdag 15 Jan. werd door een der van Texel komeude postschuiten, bij ruw weer en hol water, een voorwerp ontdekt, dat, raidden op het vaarwater ronddreef en met de sterke eb naar zee werd gesleurd. De bemanning, willende onderzoeken wat bewust voorwerp wel kon zijn, oatwaarde al spoedig dat het een drijvende vlet

Vlissingse Courant | 1873 | | pagina 1