Gemengd Nieuws. H u i t e n 1 a n d. Thans vernemen wij, dat vanwege het ministe rie van koloniën aan den gouverneur-generaal van N.-I. is voorgesteld, 30 der van de dood straf gratie verleeude Tjillegonsehe oproer lingen naar Suriname te zenden, om te zien of Javanen in dat land voor den landbouw-arbeid geschikt zijn. Zij zullen dan van Batavia naar Amsterdam en van daar naar Suriname ver voerd worden. \Amst. Ct.J Kerk- en Sehoolnieuws. Ned. Herv. kerk. Beroepen te Dordrecht de heer D. J. Karres, pred. te Brninisse. Ned. Geref. kerk (doleerend.) Beroepen tot predikant bij die gemeente alhier, de heer J. Holsebos, pred. te Zuidwolde. *Zaterdag 15 Juni jl. is op het strand te Koudekerke aangespoeld een in zeer ver ge vorderden staat van ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon, naar gissing pi. m. 20 jareD, gekleed met 2 trico hemden, een zijden halsdoek met ronde figuren, katoenen kousen, Engeisch lederen broek en oliebroek en een paar nieuwe rijglaarzen met verlakte neuzen, Aan boord van Zr. Ms. opleidingsschip //Admiraal van Wassenaer" had Zaterdag ochtend de jongen J. T. het ODgeluk te vallen by het inhalen van de statietrap, tea gevolge, waarvan hij daaronder geraakte en het hoofd zóódanig beknelde en ver wondde, dat hij nog dienzelfcleo avond is overleden. Twee andere jongens van gemeld schip hebben daarbij kueuzingen bekomeu. Een tienjarige knaap te 's Gravenhage had Zondag middag het ongeluk op den Loosduinschen weg van het achterbalkon van den eersten wagen der Westlandsche stoomtram, waarop hij gesprongen was, te vallen. De tweede wagen verbrijzelde hem den schedel j slechts een lijk werd naar het Ziekenhuis vervoerd. Het ongeval schijnt aan eigen schuld te wijten, daar de knaap de onvoorzichtigheid had aan den afsluit- ketting te gaan hangen. Uit Peperga wordt de volgende ver schrikkelijke gebeurtenis gemeld Gisteren nacht omstreeks iy3 uui W-.ft op de BI esse een 21-jarig arbeider, Willem van der Wal, zijn 26-jarigen broeder Cor nelia van der Wal na eene hevige vechtpartij op hnn gemeenschappelijk bed ten huize hunner ouders met een broodmes in het hart gestoken en gedood. De officier vau justitie heeft den dader, die reeds bekend heeft, gearresteerd. Zaterdag morgen heeft aan het station van het Rhijnspoor te Rotterdam een droevig ongeluk plaats gehad. Een beambte van het spoor, Willem Kuijf, bezig zijnde met ran geeren van goederenwagens, begaf zich tns- schen de waggons om die los te haken, terwijl zij nog in beweging waren hij bleef met den hak van zijn schoen in een rail steken, waardoor bij twee waggons over de rechter zijde van het lichaam kreeg. Zwaar gewond werd hij opgenomen en naar het ziekeuhuis gebracht. Bij aankomst aldaar kon men slechts zijn dood constateeren. De ongelukkige laat een vrouw en 4kinde ren na. Op eene wandeling even buiten Meppel zijn Donderdag jl. drie dames, twee gehuwd en een ongehuwd, aldaar woonachtig, op bru tale wijze door twee personen aangebonden. Het geld, dat zij bij zich badder, werd op- geëischt en uit vrees voor erger, ook afgestaan, waarna de aanranders zieh zoo snel mogelijk verwijderden. De politie doet onderzoek. Aan de Maliebaan te Utrecht ont moette een soldaat van het Indische leger, die nogal //goed bij kas" scheen te zijn, eeu vrouw, die bij het wanne weder bijna onder den last vau een mand met aardbeziën bezweek. De soldaat, klaarblijkelijk met haar lot be wogen, vroeg haar naar den prijs van den geheelen voorraad en kocht dien voor 3,50. Onmiddellijk Jaarna verkocht hij de aard beziën per glas aan de dienstmeisjes bene den de 25 jaar uit den omtrek voor een zoen, welke prijs in den beginne wol wat tegenstand ontmoette, doch spoedig gretig werd betnald. Dat is zeker, in korten tijd was hij veel te snel naar zijn zin uitverkocht. Er was een heel aardig meisje, dat vijf glaasjes gekocht had. Terwijl te Zwolle een schilder boveu op eeu hooge ladder bezig was een huis te schilderen, sloeg de wind een zonnescherm los, waardoor eeu pot met ongeveer 12 poud gele verf naar beneden kwam. Juist bevonden zich twee dames aan de deur. Dezen kregen schier den geheeleD inhoud van den pot over haar hoofdendruipend van verf vluchtten zij in een naastbijzij inde' woning en werden daar zoo goed en kwaad het ging van het kleursel bevrijd, hetgeen natuurlijk lang niet gemakkelijk viel. Middelerwijl verzamelde zich een hoop schooljongens voor de deur, die tot groot vermaak der toeschouwers eeu krachtig //Oranje boven" lieten hooren. In het Pruisische dorpje Mille, nabij de Limburgsche grenzenwerden Donderdag vier kiuderen, die bezig waren braambessen te plukken, door den bliksem getroffen en gedood. Het jongste ongeval op de stoomvaart lijn Dover—Ostende liet 3 uur te laat ko men van »La Flandre," door gebreken aan machine en zeiltuig gevoegd bij de tal rijke ongelukken die in den laatsten tijd op deze lijn voorkwamen, hebben, naar de Voss. Ztcj verneemt, zeer de aandacht van don koning der Belgen getrokken. De koning heeft besloten een internationale conferentie van de afgevaardigden der belanghebbende mogendheden te doen bijeenroepen, om maat regelen te beramen tot verbetering der vei ligheid in het kanaal en op de Noordzee bij mist en nevel, De Belgische zeeofficieren klagen over het groot aantal vreemde officieren aan boord van schepen onder Belgische vlag. Men vindt daar vele Dilitschers,Engelschen, Nederlanders en Franschen in dienst, en ondertusschen wachten te Antwerpen 10 Belgische officieren op plaatsing die, willen zij varen, diénst moeten nemen als gemeen matroos. Aan boord van de «Princesse Louise,1' waar de kapitein een Duitscher is en de officieren Nederlanders en Duitschers zijn, dienen twee Belgische officieren als matroos. Ook de offi cieren van de Archiduc Rodolphe," de Prince Philippe", de »Oongo" en vele andere schepen zijn bijna allen vreemdelingen. In het buitenland, zegt la Nation, worden geen Belgische officieren in dienst genomen. Het is dus niet meer dan billijk dat men, zooal niet de vreemde officieren geheel worden geweerd, ten minste meer Belgen dan vreem delingen in dienst neemt. Een handelsagent te Antwerpen, die een erfenis uit Duitschland zou krijgen en na vele moeilijkheden eindeljjk bericht ontving, dat hij in het bezit van een half millioen [Mark gesteld zou worden, is van blijdschap o'ver dat geluk krankzinnig geworden Hij liep de straat op, roepende, dat hjj de keizer van Duitschland was en 7 millioen Thaler te ver teeren had, en hij wierp ieder, dien hij tegen kwam, op den grond, waarbij hjj verscheidene menschen bezeerde. De arme rijke man werd eindelijk, aan handen en voeten gebonden, door de politie naar het Stuivenberg-gasthuis gebracht. Goed nieuws voor de ouden vau dagen. De beroemde hoogleeraar van het Collége de De receptie was niet druk bezocht. Tegen 5 uur verschenen de ministers van binnen- en buitenlandsche zaken om Z. M. te be groeten. Na het diner bij den burgemeester Van Tienhoven te hebben gebruikt, is de Shah met zijn gevolg in open rijtuigen naar de De Ruyterkacle gereden om het vuurwerk, van stadswege op bet IJ gegeven, bij te wonen. In het eerste rijtuig reed naast mevr. Van Tienkopen de Shah in vol ornaat; in het rijtuig zaten tevens generaal Verspijck en de burgemeester. Na aankomst van den stoet, begaf de Shah met zijn gevolg zich aan boord van eene geïllumineerde stoomboot, die met hem bet IJ opvoer. Het vuurwerk werd, dank zij het gunstige weder, met goed gevolg en ten aan- schouwe van duizenden afgestoken. Aan het diner bij den burgemeester, dat uit 20 couverts bestond, nam ook de mi nister Mackay deel. De Shah en de leden van zijn gevolg waren na allen in groot tenue. Op zijn borst schitterde eene groote rij van kostbare diamanten, terwijl het ge vest vau de sabel mede fonkelde van dia manten. Te 10 uur precies verscheen de stoet, waaronder thans ook mevrouw Van Tien hoven, naast den Shah iu het rijtuig geze- ten, zich bevond, aan De Ruyterkade, waar eene salonboot, rondom a giorno verlicht, gereed lag om de gasten tegenover de plaats te brengen, waar het vuurwerk werd afge stoken. Het IJ leverde weder een prachtig gezicht op. Tal van pleiziervaartuigen waren van den top van den mast tot op voor- en achter steven met ballons verlicht, terwijl tallooze kleine bootjes op het water dobberden, waar overvloedig bengaalsch licht in verscheidene kleuren van verschillende steigers werd ont stoken, hetgeen aan het geheel een phan- tastischeu gloed bijzette. Te elf uur precies reed de Shah naar het Auistel-Hotel terug. Hij word overal op zijn weg met luide hoera's begroet. Naar men verneemt, zullen de kosten voor de ontvangst van den Shah van Perzië hier te lande, gedeeltelijk door het rijk worden gedragen. De heer J. H. van Lennep, te Zeist, schrijft aan de Haarl. Gt. Indien óéne witte musch (ik zeg „musch," geen muts I) eene zeldzaamheid is, hoe ver wonderd zoudt u dan zijn als u een broed van vier witte musschen zaagt zitten onder de hoede harer bruine ouders Dit had u echter Zondagochtend kunnen zien onder de veranda van bet hotel Schneider, en het is een van de heeren mogen gelukken er óéne van te vangen, welke nu in eene kooi voor de liefhebbers te bezichtigen is. "Vooreenige jaren is er ook eens een op mijn bloemen rekje komen vliegen en men verzekert mij, dat door anderen mede vóór dezen witte musschen in Zeist zijn waargenomen mijn oude vriend Obomet schrijft over dit onder werp in zijn Woordenboek „Men vind er enkelde die geheel sneeuw-wit zijn,toornende uit de gemeeneMusschen voort, gelijk de zwarte Lammeren uit witte Sehaapen of blanke negers uit de zwarten dog 't geval is niet minder zeldzaam. Hedendaagscbe schrijvers verzekeren, dat zij, in een nest van vijf jongen, twee witte gevonden hebben, enz. Ook worden er geele gevonden, zo de schrijvers melden, en zomtijds graauwe met een geele staart. Zooals men weet, zijn de pogingen om Java nen vrijwillig naar Suriname te krijgen, om daar op plantages te werken,tot heden mislukt. te doen. Zijne vrouw, dus deelde hij mij mede, had den geheeleD weg van Amalfi naarRa- vello te voel willen afleggen, zoodat hij, ofschoon oDgaarne, had moeten toegeven. Nu was echter de gravin zoo zwak en ver moeid, dat het omogelijk was den weg, die beneden naar de zee liep, te vervolgen. Eene boodschap naar Amalfi te zenden om een ezel, daarvoor was het te laat in het kort, hij wist geen auderen uitweg dan zich tot mijne vriendelijke begeleidsters met de vraag te wenden, of deze zoo goed wilden zijn voor een zekeren afstand en af wisselend zijn vronw van haar rijdier te laten gebruik maken. Wij stonden dit gereedelijk toe, en graaf E. putte zich uit in verzekeringen zijner dankbaarheid. Wij gingen met hem naar zijne vrouw. In een prieel, dat op eene vooruitsprin gende rotspunt gebouwd was, van waar men het schoonste gezicht op de zee had, zat de gravin op eene marmeren bank. Ik had haar des morgens slechts op een afstand met gesluierd gelaat gezien, zoodat ik toen niet kon vermoedeD, welk bevallig wezen wij zouden leeren kennen. Het fijn- besneden gezicht, waaruit ons twee groote bruine oogen half verwonderd tegen lonk ten, was ontegenzeggelijk van het Engelsche typedaarenboven heb ik zulk een prach tige gelaatskleur en verblindend witte tan den en roode lippen nooit schooner gezien. De gravin droeg een donker reiskleed, dat baar heerlijke gestalte in hare volle schoonheid deed uitkomen. Zij had haar hoed afgezet, en de lange bloade lokkeu glinsterden als goud in de ondergaande zon. Voor haar stond een jonge, slanke man van ongeveer twintig jaar, onmiskenbaar een Italiaan, met fraaie gelaatstrekken, don kere oogen en zwart haar, dat in lokken over zijn hoog voorhoofd viel. Ter zijde, en als in den aanblik der na tuur verzonken, stond een bejaarde man, eveneens een Italiaan, met grijs haar en glad geschoren haar, waaruit een paar listige oogen ouder de borstelige wenkbrauwen gluurden. Toen wij naderbij kwamen, ging hij dade lijk naar het prieel en zette zich naast de dame neder. De graaf stelde hen aan ons voor, den jongen man als de marchese Paolo Prance, de leerling en opvolger van Claude Bernard, de beer Brown Séquard, beeft iu de öociótó de Biologie een gewichtige ont dekking medegedeeld. Een sap, bereid uit het fijne celweefsel van pasgeboren dieren, zou, in het bloed gespo- ten,een algemeeue verjonging van de lichaams- functiün ten gevolge hebben. De afscheiding vun nieuwe cellen de onmisbare voorwaar de van het leven zou worden opgewekt en vergemakkelijkt door het inbrengen van cellen van een jong en krachtig leven. De hoogleeraar nam niet uitstekend gevolg proeven op dieren en eindelijk op zichzelf. Hij verklaarde, dat hij zich kort na -de in spuiting 10 jaren jonger gevoelde. Zjjn eet lust en gezonde slaap kwamen terug. Zijn geheugen was als verfrisclit, zijn oog ver helderd, zijn oor verscherpt. Terwijl hij in den laatsten tijd door een half uur werken vermoed was, kon hij het thans weer drie uren zonder rusten uithouden. Dit alles deelt de Figaro medemen dient de kennisgeving dus aan te nemen onder voorbehoud. Doch als het eens juist ware 1 (HM.) Een slimmer t, - In eene platte- landschool in Mecklenburg spreekt de onder wijzer de leerlingen, die pas op school komen en gewoonlijk niets anders Verstaan dan plat- Üuitsch, steeds in het volks-dialect aan. Toen nu onlangs weer een knaap zich onder zijne zorgen kwam stellen, vroeg hij den knaap: »Wo heest du (Hoe heet ge?) en kreeg ten antwoord Weet ick nich." Op de volgende vraag: Wo röppt didienVadder (Hoe roept je vader je bekwam hij hetzelfde antwoord: Weet ick nich." Daar kwam de onderwijzer op een denkbeeld en vroeg nu: sWo röppt di denn Modder, wenn se Pnn- koken (pannekoeken) bakt hett?" En nu ant woordde de jongen met glinsterende oogen: i> Denn röppt se nicb, denn bünn ick timmer all dort 1" (Dan behoeft ze niet te roepen, want dan kom 'k van zelf wel Ft-auk rijk. Generaal Boulanger, beschul digd van als minister geheime leger-contracten te hebben gesloten, heeft aan den vertegen woordiger van de Figaro verklaard dat ky de bewuste contracten gesloten heeft om de reserven van het territoriale leger op voet van oorlog te brengen. Tijdens het Schnaebele- incident was hem in het geheim medegedeeld dat Duitschland vijandige plannen koesterde, en om voor oen aanval bei-oid to njj*,, lionlool Boulanger de zeshonderdduizend man re serven, die alleen op het papier bestonden, geheel voor den oorlog uit te rüsten. Tot deze uitrusting was natuurlijk veel geld noodig aan bet parlement daartoe een crediet te vragen, zou in dit crïtfeke oogenblik eeu gevaarlijken indruk op het publiek gemaakt, den handel verlamd en Frankrijk eene oor logsverklaring op den hals gehaald hebben, een feit, dat de regeering wel niet vreesde, maar ook niet wilde te voorschijn roepen. Ongelukkig voor Boulanger lekte het geheim uit. In Berlijn kreeg men er de lucht van, en Bismarck wist van de ontstane vrees gebruik te maken om de nieuwe militaire wet aan te doen nemen,welke aan Duitschland 600 duizend soldaten meer gaf dan Frankrijk bezat. Als dus Boulangers vijanden het geheim niet geopen baard hadden, zou Frankrijks leger thans veel sterker zijn dan het Duitsche. De gewezen president Grévy, die minister Boulanger machtigde de geheime Jeger-con- traeten te teekenen, heeft verklaard dat hij zich in de zaken van het hooggerechtshof niet wil mengen en dat Boulanger zich wel zal weten te verdedigen. Wat hem betreft, hij heeft zich uit het staatkundige leven terug getrokken en wanscht er niet weder in terug te keeron. Wat het besluit betreft, hij her innert het zich niet meer, maar ontkent toeh niet dat hij het geteekend heeft._ Op do moedige en vaderlandslievends daad E., den ouderen als diens oom, cavaliers, N, De naam van den marchese was mij bekend, want ik had zijn oudsten broeder herhaalde malen in de Romeinsche salons der groote wereld ontmoet. Niettegenstaande zijne jeugd bleek de marchese,volkomen een man te zijn, die uitste kend zijn wereld kendezijue lieftalligheid bekoorde onze dames in de hoogste mate. Als bij sprak, werden zijne gelaatstrekken bezield en straalde om de fijne lipp'en, waar boven de eerste sporen ran een zwarten baard zich begonneu te vertoonen, een lach, liefelijk als de zonneschijn. De cavaliere had iets afgetrokken over zich, maar was toch minzaam. Hij sprak weinig, en het scheen alsof hij er gelaten in toestemde zijn neef in "nier geval den voor rang toe te kennen. {Wordt renolgd.)

Vlissingse Courant | 1872 | | pagina 25