A. J. B. Stap ADVERIENT1EN. BOEKHANDEL TANDPIJNEN, int der afgevaardigde :1e Italiaansche regee- I een spoorwegnet ten zou Italië in nadere Oostenrijk, Beijeren Dinsdag een paar rre. Kamer van Afgevaar- 1 srd over een voorstel I regeerins opziclitens do spoorweg-kwestie- verworpen en daarop 1 otum van vertrouwen I 't ministerie zal dus toch is, volgens de ministcriöele krizis vau Buitenlandsche ig heeft genomen. Als oemd ecu oneenigheid an Marine, aangaande der vloot. Daar dc mrg, generaal Bjornst- im naar Stockholm is als de vermoedelijke 'emerkt. mmm. IJ K. :ert, zöu Baznine den /en hebben gezonden, den langzamen voort- instruktie. Hetzelfde .ie instruktie thans ge- meer te doen overblijft ort aan het ministerie, verdediging mede te ND. dde den 18 December Grimsby, Hartlepool m van vele schipbreu- groote uitgestrekt- ier is ten gevolge van md. In bet graaf- sneeuw gevallen. De Liverpool, Leeds en •ebroken. De rivieren e omstreek van Lea- AND. van Hannover is op iren eene aardbeving uid als van een ondur- aarop duidelijk eene le beweging. Deuren zich, enz. De aardbe ien sekonden. E. en zeehaven te maken ïu door de vermaard» die aan het Am ster- en. Reeds moeten zeer gd en buitengewono steld zijn. K A. iet inleveren van een ^vallen in Texas, beeft ijkt, dat op eene uit dwaal' het onderzoek Mexicanen aangerichte >pt; de door hen ge kend. De commissie rallerie te beschermen, g is te wachten, r andere hevige bran- dgd. Deze maand is zeer ongelukkig ge- lare betalingen moes- y daaruit wel afleiden in over het algemeen besloten de premiün ide daardoor baar sur- i maatregel niet overal want de verzekerden elven bet kapitaal deï nsscben zal men er wel ten, want nu de kom men wel bij baar te dus zeggen dat de calamiteit was, waar dt. Vcrkoopiiigca en Aanbestedingen. De op gisteren in veiling gebrachte 31 ijzeren petroleum ketels, zoowel geheel als gesloopt, zijn vei kocht voor f 2(198. Gisteren werd aan het gebouw van liet gewes telijk bestuur te Middelburg aanbesteed: 1° het aanleggen van een gedeelte uitwaterings kanaal in den Zwinpolder; aangenomen door den heer J. Verkuyl Quakkelaar voor ƒ23.979; 2° het onderhouden der rijkstelegraaflijnen in deze provincie; in 8 perceelen aangenomen door verschillende aannemers, voor eene gezamenlijk be drag van f 2728; en 3° het uitnemen, herstellen en weder inhangen van sluisdeuren aan hei. kanaal door Zuid-Beveland, aangenomen door den heer C. B. uggeman, voor f 5300. GEMENGDE BERICHTEN. De toestand is te Gent tengevolge van de overstroomingen allertreurigst. In sommige wijken staat het water van 2 tot 4 voet in de luizen. Op vele plaatsen als de Schipgracht, de Zaairaanstraat en naburige straten zijn balken gelegd waarover men moet loopen; dikwijls gebeurt het dat iemand er aftuimelt en in het water valt. In de Achterlei, op het Nieuwland, de St. Salvatorstraat, Muide, Meerhem, Molenaarstraat, de Vogelzangkaai, de wijk der Nienwbmg, Koepoort, Veerstrant, de Reep enz. is alles overstroomd. Uit den Krommen- val zijn de bewoners in booten gevlucht. Op de Ottogracht kunnen de bewoners hunne huizen niet meer verlaten. Het Begijnhof is in een meer her schapen, waarin balken en planken zijn gelegd om den toegang tot de woning te verschaffen. Het gasthuis is gedeeltelijk overstroomd, zoodat de ver- warmings- en ventilat.ie-toestellen niet meer kun nen werken, en krachtige maatregelen moeten worden genomen om voor de zieken te zorgen. In de volkrijke wijken Heilig Kerst, Nieuwbrug, Koepoort en Reep zijn de bewoners moeten vluch ten. De Drongensche weg staat geheel onder water; aan de zwemschool van den heer Dorsche staat het water tot aan het dak der inrichting. Het gedeelte van Ledeherg rechts van den spoorweg naar Brussel is geheel geïnundeerd, waardoor vele bloemistereien en fabrieken onder water zijn gezet. Ook de Baude- loostraat, Gelnkstraat, Cafharina- en Goudstraat, en de ojde Vest zijn des nachts onverwachts onder- geloopen. fDe kinders, schrijft men aan de Stad Gent, lagen te zwemmen in hunne wiegen. Vijf huishoudens zijn gevlucht. Met wagens en booten doet men de uoodige boodschappen, maar de winkels gesloten. Steenkolen zijn er niet te krijgen. Ik heb al drie stoelen verbrand en een schoenmaker over mijne deur moet zijn leesten verbranden." Nabij de St. Lievensvest zijn de fabrieken der heeren Leiren», Renard euz. geheel overstroomd en mag men de schade op meer dan honderdduizend francs stellen. Zondag avond en Zondag nacht hebben al de inwoners van Gentbrugge zich ver- eenigd en een grooten dijk gemaakt om 't water van een zeker gedeelte der gemeente af te houden. Het water begint thans langzaam te dalen, terwijl, om in den nood van arbeiders en werklieden te voorzien door bet gemeentebestuur een oproeping is gedaan om liefdegaven in te zamelen, die reeds goede resultaten heeft opgeleverd, zoodat men hoopt dat spoedig het ergste zal zijn geleden. De runderpest heerscht in Bohemen, en Ne- der-Oostenrijk, in Hongarije, Slavonic, Dalmatie, de Bukowina, in het gebied van Triest en onder scheiden deelen van Gallicie. Ook is zij in onder scheiden Russische gouvernementen uitgebroken, terwijl in die van Radom en Loinscha de /-/Siberische pest" heerscht. Op de grenzen zijn de gewone maat regelen tegen het overbrengen der ziekte genomen. Te Brünn is een proef met een luchtschip, hetwelk in alle richtingen kan worden gestuurd, volkomen geslaagd. De proeftocht duurde twee wen en het schip luisterde in alle richtingen goed laar het roer. ZEETIJDINGEN. binnengekomen. Olga, Silfurus, Finland. - Venus (s), Diercks, Ikunbuvg, beide naar Antwerpen. - Killala (s), Ham- k>n, Goole, Gend. - Adriana Francisca, van Eijk, "Ijjth, Vlissingen. uitgevaren. Ella, Marshall. - Altermann Moosé, Wilcken. - Times (s), Fulton, Leith. - Euginie, Cailott. - Louisi ana, Mavrekall, allen van Antwerpen. - Alijda Antho- nia, Visser, Nieuwpoort, bijlegger. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 20 December. Boter 1.30 a 1.35 Rotterdam, 17 December. Tarw5m°el onveranderd Zeeuwsch gebuild /'22.tot/22.50. ongebuild f IS.50 tot f 19.—, roode no. U en 00/21.75 tot f 22.50, no. 1 IS.50 tot/20.50, no. 2 16.— tot 17.—, no. 3 12.50 tot13.50. Hsngaarsche van no. 8 tot uo. 0 21. tot 37.Amerikaanschƒ18,tot 18.50. Roggemeel met kleinen voorraad: Zeeowsch gebuild 18. tot f 18.50. Stfttiuer 17.50 tot/18.50. Alles per baal van 100 K. G. De prijzen der Aardappelen waren heden als volgt; Zeeoivsche Jammen 3.a 3 40. Geldersche ronde Wolkammers 2.40 a 2 80, met redelijken aanvoer. Op de veemarkt alhier waren gisteren en heden aangevoerd: 902 runderen, 141 vette en graskalveren, 5 nuchtere kalrereu, 292 schapen of lamin ren, 324 varkens en i36 biggeu. De prijzen van het vee besteed ter markt van heden, waren als volgt; runderen 1ste kwal. 85 et. 2de kwa 70 ct., kalveren iste kwal. 1.2de kwal. 80 ct., schapen 85 ct. alles per kilo. De handel ia het magere vee was flaauw. De aanvoer van wei varkeus was heden niet zoo groot als dc vorigen marktdag, maar kon ruimschoots in de behoefte voorzien de verkoop ging vlug van de hand, vooral in de mindere kwali teiten was eenige verbetering. Men besteedde van 58 tot 61 cent per kilo. Voor Louden was in het geheel geen handel, terwijl integendeel Engelscüe varkens, op de markt aangevoerd, willig werdeu opge ruimd Middelburg, 19 December. Uit de buiten-eilanden was heden de aanvoer klein en uit Walcheren was die ook gering. Jarige Walchersche Tarwe niet ter veil. Nieuwe dito zeer spaarzaam aangeboden en verreweg van afwijkende kwaliteit. Voor de beste werd bij uitzoeking/ 12.a 11.75 betaald. Zeeuwsche Rogge bracht ƒ7.50 op. Wintergerst van den zolder tot 6.75 aangeboden. Zomer dito tot 6.ia puike wichtige soorten verhaudeld. V\ nlchersche Wittebooneu in de puike harde soorten 11.25 betaald. Walchersche Broineboonen met weinig aanbieding totƒ12.25 gekocht. Krombekke dito zeer weinig getoond en tot 12.25 gaarne geuomen. Walchersche Paardenboonen algemeen op 7.25 gehouden. Tot/7.15 a 7.20 zijn enkele partijtjes afgegeven. Walchersche Groene Erwten niet in ruimte ter markt en veelal van afwijkende kwaliteit werden tot/8.50 gekocht. De enkele mooie partijtjes hield men op 8.7 5 en daarboven. Grootc dito komen niet meer voor. Ki olzaad zonder omgang. Boor den invallenden feestdag op 26 dezer zal er die week geen. marktdag worden gehouden. Goes 18 December. Onze markt van gisteren was ruim voorzien van Tarwe en Paardenboonen, waarvoor veel vraag was. De kwaliteit van de aangeboden Tarwe was echter nog niet bevredigend genoeg voor orders. Voor puike schotvrije Tarwe bleef da vraag levendig. Haver en Paardeuboonen weiuig ter rnirkt, ofschoon de laatste zeer wel te plaatsen zonden zijn geweest. Rogge bg gerijven goed te plaatsen. Groene Erwten lieten in kwaliteit veel te wenschen over. Puik. kooksoorteu waren zeer begeerd. De prijzen waren Nieuwe Tarwe 10.a 11.25. Nieuwe Rogge 6.75 a 7.Wiptergerst6.a6.50. Zomergerst 5.25 a/5.60. Haver/3.25 a 4.Blaauwe Erwten/7.50 a 8.Bruiue- booncn 11,25 a f 11.75. Paardenboonen 6.75 a 7. Boter ƒ1.35 a 1,40 per kilo. Eieren 5.S0 a 5.90 de 100 stuks. Oostburg, 18 December, Dc aanvoer van granen was hedea groot voor alle artikelen, behalve Haver en Zoinergerst, waarvan weinig werd getoond en dan nog maar alleen in ligte en afwijkende kwaliteiten. Voor Tarwe, Gersten Paardenboonen bestoud goede vraag en waren de wichtigste soorten tot vorige prijzeu gemakkelijk te plaatsen. De mindere kwaliteiten waren mede goed te verknopen, doch bleven meest boven de waarde gehouden. Men betaalde voor: Tarwe 12.11.50 a 11.Voorts 10.a ƒ8.50 naar deugd. Roggeallcen voor gebruikers van 7.tot 6.50. Win tergerst 6.25 ƒ6.5.75. Zomergerst 5.50 a 5.Haver ƒ3.40. 3 25 a 3.Paardenboonen 7.35 ƒ7.6.75 6.50. Erwten voetstoots ƒ7.50 a 7.naar deugd. Op de kook nas 8.te bedingen. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Amsterdam, 20 December. Nclerland. Certifikateu Werkelijke Schuld 2l/s'% 54'/„ dito dito dito 3 64 *}4 dito dito dito 4 86 '/8 Aandeel Handelmaatschappij 4l/2 1351/2 Belgie. Certilikal.ee bij Rothschild 21/., 61 s/a Ruslaud. Obilgaticu 1798/1816 5 98 Certifik. adm, Hamburg 5 74v/a dito Hope Co. 1855 6e serie 5 S53/4 Obligatiëu dito Leeniug 1S60 41/» 88 Certifik. dito 4 73 '/8 Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. 5 229!/4 Polen. Schatkist-obligatién 4 7 U/2 Spauje. Obligatiën 1S67 3 28 dito Binuenlandsche 3 24 Portugal. dito 1S56G9 3 4l5/g Oostenrijk. Oolig. metall. in zilver Jan./Joli 5 63'/., dito dito April/Okt. 5 63'/3 dito in papier Mei/Nov. 5 601 /4 dito dito Febr./Aug. 5 59,5/16 Amerika. Oblig. Vereenigde Staten [1874] 5 dito dito [1904] dito dito [1882] dito dito [1885] dito Illinois id. a tl. Gr. W. Smv. Ohio see [p] dito dito Gekonsolideerde dito dito Debentures dito Sl. Paul Pac. Spw. 2 sec. 97 7/a 99 1097/, 77 65 a/8 De ITeer en Mevrouw WINKELMAN te Vlissingen, betuigen bij dezen, mede namens hunne Kinderenhunnen welge- meenden dank voor de vele bewijzen van deelnemingbij het overlijden van hunnen Zoon Dr. B. J. WINKELMAN. VLISSINGEN. Reeds 3200 VISITEKAARTJES op dubbel Grlaeê Carton A QO et. de ÏOO stuks, werden door mij afgeleverd; een ieder haaste zich, zich met dit koopje te voorzien. Alleen geldig voor deze maand. onverschillig of zij ontstaan ten gevolge van rheumatische aandoeningen of door holle tan den, worden ten stelligste gelenigd door het gebruik der ANATHERIN-MONDSPOE- LING van Dr. J. G. POPP, te Weenen, Stad, Bognergasse, N°. 2. Terwijl vele hoog geroemde middelen dik werf zonder vrucht worden aangewend of moeielijk kunnen worden gebezigd, deze door onvoorzichtigheid bij het gebruik of door een kleine onhandigheid bij het aanwenden er van, zware beleedigingen van den mond als anders zins ten gevolge kunnen hebben, gene verdoo- ving te weeg brengen, zoo als het geval is met opiat en anderen, neemt daarentegen de AN AT H ERIN-MON DSPO ELING op gemak kelijke en zekere wijze en binnen zeer korten tijd de tandpijnen weg, zonder dat men eenige onaangename gevolgen behoeft te vreezen. Buitendien wordt het geprikkelde zenuwgestel er door tot rust gebracht, zijn prikkelbaarheid vermindert en wordt weggenomen, zoodat het gestoorde evenwicht tusschen de uit- en in wendige deelen des lichaams wordt hersteld. landlood tot het zelfplomberen van holle Tanden prijs f 2.60. - K. k. A. pr. Anatherin- Tand zeep f 1.50. Plantaardig Tandpoeder, prijs 80 Cts. Prijs per flacon f 1.75. Déput voor Vlissingende heer P. GASILLE. Dépot voor Rotterdam: bij F. E. van Santen Kolff Korte Hoófdsteeg, wijk 9, no. 971; M. Cloos, Hang, wijk 2 no. 441; C. J. W. SnabilleGroote Markt, 148; A. Schippereij, Co. (Blaauwe Porceleinwinkel)II. J. de Richemont, Leuvehaven, wijk 3 no. 333; S. J. G. Witlff, voorbeen H. W. Prillevitz F. Czn, Westnieuw- land, wijk 4 no. 89; J. A. Klinger Sp Co. Hoogstraat, te Schiedam: E. Maltha Gz.; te 's Gravenhage: J. Lr F. C. Snabille, C. van ValkenburgSack Sp Co.te Lei den E. Hordijk; te Middelburg: van de Kamer; te 's Hertogenboscb: J. Straatmaan, Th. T. Paneel; te Schoonhoveu: Br. Wolff; te Delft: R. Frankampte Brielle: Joh. Veenenbosch llz.; te Roermond: J. J. Romen Apoth.; te Breda.- H. Sprengers, verkoophuis; H. J. v. d. Goorbergh; te Gorichem: J. P. Lansonder; te Dordrecht; H. J. Gillay en Jac. Markus S.Zn., Noor straat D no. 15; te Bergen op Zoom: P. F. Appelboom; te Bommel: A. C. llujskens; te Tiel: A. Faasser; te Rosendaal: 31. B. van Leeuwente Gouda: L. Schenk Wed. A. C. Schouten; te Zierikzee: 31. S. Pollak, Drogist; te Goes; J. P. v. d. Boes

Vlissingse Courant | 1872 | | pagina 3