BUITENLAND» TIJDINGEN. f i\GEZONDEN STUKKE!. n I jnraacht gevallen. De adv.-generaal I jflien jaren. Mr. digdeden beschul- idering der tucht- afgeloopen nacht nen voor de bloe- 3e vreest. Dit zon iral de appel- en en bloei staan, be- HET NIEUWS. lering heeft eergis- ïle voorstellen van serdaags verwacht, belasting, militaire den staatsraad enz. >als beweerd wordt, geschreven zijn, is 't tot geruchten en geeft. De Nord- igen dit gerucht wel nog een wijdloopige ;te, dat frankrijk na tkende zijner jegens tenissen, de jaarlijk- ent van oorlog toch opgevoerd, ijs melden echter dat jkheid en ongegrond- te blijken. Het blad het bewuste feit ver- de fondsenbeurs ver- e redevoering te An- weder een speech Llfden inhoud, bij ge- |iem in laatstgemelde jouis Blanc heeft den •en liooren. an onderzoek in zake penbaar gemaaktde' der kapitulatie wordt eon geworpen en den oegezwaaid voor zijn kapitulatie; eenige gedrag onl gaat laats' rering ontdekt tegen Lnsehen en twee Itali- tiglieid, zijn in hechte- ,at de financiëele voor tegen S stemmen aafij jarende tijdingen. Ee: >p Randen te zijn. ft Carlos tegen de mis! bij de verkiezinges| afgevaardigden "vvoi- geen zitting te neme: dat de openbaarmaking sche dagbladen 'b sei" in Pruisen heeft mede- Lenegen is den eerstf' fng van 'b dagbladzegel van den koning ï5:| r verergerd. Bij diföj aan zijn broeder. [linisteriëele crisis. week het ministerie zs- -kwestie steeds Jt zeM ;nde tijdingen, m°rc;; m dag uitzicht op vreo'i heeft eene interpell^j kingeu der regeering heer Guillery, om onve- .et het Italiaansche kad it 54 tegen 41 stoffig van de gebeurtenis^ krankzinnigengesticht te Evere, is 't onderwerp n alle gesprekken. Ijselijkheden en gruwelen, die [|e verbeelding te boven gaan, zijn door de debat- feii van dit rechtsgeding aan 't licht gebracht. Dit gesticht staat onder toezicht van een der meest be ende Belgische geneesheeren, docter van Holsbeek. Be nieuwe wet op 't openbaar onderwijs in Jt Zwit- se.rsclie kanton Zurich, is met 30,090 tegen 16,223 sleaimen bij volksstemming verworpen. Be aanstaande verkiezingen in de Vereenigde Staten over de keuze eens presidents, houden aller Lidacht bezig, en brengen nu hier, dan daar, door drijven der verschillende partijen, veel beweging ii. In 'b algemeen gelooft men, dat men zich van be verkiezing des tegenwoordigen presidents mag 'aeker houden. FRANKRIJ K. figaro zegt, dat op de zolders van het Louvre 'ongeveer 1400 schilderijen, bij gebrek aan geschikte |laatsing, elders zijn opgehoopt", maar dat het mee- ftiïêeel) op last van den minister Jules Simon, thans ju het museum te Versailles zal worden geplaatst. Wat ons in het bericht het meest belang doet stel- jeiij is cle bijvoeging, dat bijna al die kunstwerken |ot de Vlaamsche en Hollandsche school behooren. Naar gemeld wordt, is het plan betreffende nieuwe vestingwerken van Parijs vastgesteld, de linie der gedetacheerde forten zal veel verder naar liet westen vooruitgeschoven worden, zoodat zelfs Rambouillet zal worden gedekt. Thiers hoopt, dat die wijs de insluiting van Parijs zoogoed als in mogelijk zal zijn. (E. blad.) ENGELAND. LONDEN, 22 April. Daily Neios meldt het vol- endeWij hebben aan onze lezers mede te dee- ïii dat het kabinet Gladstone mogelijk nog vóór het [einde dezer week ontbonden zal worden. Lord Har- [tington zal voorstellen dat het wetsvoorstel van dr. cett betreffende de universiteit te Dublin in jimvraag worde gebracht; de regeering zal het ver erpen van dit voorstel als een votum van wantrou- ;a aanmerken. Dit besluit is genomen in een jl. DUITSCHLAND. BERLIJN, 21 April. Het postverdrag met Span- je is heden door den generalen postdirekteur Stephan en den Spaanschen gezant Rascon onderteekend; het porto wordt tot 3 en in het volgende jaar lot 21/-. groschen verlaagd. SPANJE. MADRID, 21 April. De meeste dagbladen be schouwen een opstand der carlisten op morgen of overmorgen als waarschijnlijk; doch Nocedal en verscheidene carlistische afgevaardigden weerspre ken de bewering, dat die opstand tegen morgen is beraamd. In de carlistische dagbladen is een brief opge nomen van den sekretaris van don Carlos, vermel dende het besluit van den hertog van Madrid, dat de carlistische minderheid zich moet onthouden in de Cortes zitting te nemen, en wel op grond van de onwettigheden bij de verkiezingen gepleegd. De hertog van Madrid protesteert daartegen voor het land, heden door het terugtreden zijner vertegen woordigers, en zal morgen dit protest herhalen op het terrein. 22 April. De openbare orde is tot dusverre niet ernstig verstoord geworden. De personen die carlistische juntaas vormden te Madrid, Valladolid, Zamora en Burgos werden gearresteerd. In de pro vinciën Toledo en Navaire zijn twee benden ver schenen, elke 16 man sterk. Overal blijft rust heer- schen. MILAAN, 19 April. De Deensche prinses Thyra is door typhusaangetast. Het vertrek van tie konink lijke familie is dientengevolge onbepaald. BELG IE. Naar aanleiding van den oorlog van 1870 heeft den beroemden Gallait twee schilderstukken ver vaardigd, voorstellende het eene de Vredehet andere de Oorlogtwee meesterstukken, door den kunst- kooper Gambart voor 100.000 fr. gekocht, om ze te Londen, Berlijn, Parijs, Amsterdam enz. ten toon te stellen. In de tegen memorie van de Amerikaansche regee- ig ter zake van de Alabama wordt1°. bestreden de onderstelling dat tengevolge van de proklamatie der koningin de opstandelingen een publiek karak ter hadden gekregen; 2°. geantwoord op Ëngelands bedenkingen tegen de indirekte eischen; 3°. ver klaard dat Ëngelands uitlegging van cle plichten der onzijdigen niet ten juiste is. Nabij Londen is een man, die tot het zich noe mende bijzondere volk behoorde naar de kriminele rechtbank verwezen, omdat hij zijn kincl aan de kin derpokken lief sterven, zonder geneeskundige hulp |inle roepen, hetgeen tegen zijn geweten streed. De koningin Victoria heeft eergisteren den ex-keizer Napoleon te Chislehurst een bezoek ge bracht, hetwelk een half uur duurde. 23 April. De Daily Telegraph komt op het 'malum van Duitscbland terug en houdt staande dat het aan Thiers is medegedeeld. De laatste zou echter zeer bevredigende ophelderingen gegeven hebben. Volgens de Globe is Vrijdag het prachtige kas- teel Derry, het eigendom van den heer William Spaight en gelegen aan de oevers van Lough Dergh, nabij Killalve (Ierland) afgebrand. Twee personen verloren bij deze ramp het leven. - De straf van geeseling werd Donderdag op nieuw in de gevangenis van Newgate tweemaal toegediend met 40 slagen. De uitwerking der straf schijnt aan het oogmerk te beantwoorden. Marguerite Dixblanc zal, om vormen die te Parijs in acht genomen moeten worden, naar aan- ng van het uitleverings-traktaat, vooreerst nog niet worden overgebracht. Zij heeft intusschen te Parijs een verhoor ondergaan, dat 5 uren duurde, en waarvan de bijzonderheden door de Eransche dagbladen reeds bekend zullen zijn. AMERIKA. NEW-YORK, 21 April. De president Grand heeft eene boodschap aan het kongres gezonden, inhoudende, dat de Ku-Klux-ongeregelheden voort duren en dat de lokale autoriteiten van Zuid-Karo- lina oumachlig zijn om die te bedwingen. Vrijdag avond jl. wilde de Goessche schipper Dronkers zich aan boord van zijn vaartuig begeven in de Kalkhaven te Dordrecht, hij liep in t water en verdronk. Te Vincennes zijn in de vorige week des nachts niet minder dan zes stukken geschat van de wallen weggeroöfd. Aanvankelijk onderstelde men dat dit met een te verwachten revolutionaire beweging in verband stond, doch weldra bleek dat het doel der roovers enkel was het geschut te versmelten en het metaal te verkoopen. Twee artilleristen zijn mede plichtig. Zij hebben 200 franc ontvangen voor hunne hulp. Zoowel die soldaten als de dieven en de helers zullen voor een krijgsraad te recht slaan. De politiek is geheel vreemd aan den diefstal, GEMENGDE BERICHTEN. Uit Noordwijk is een adres van 136 ingezetenen aan den koning verzonden, waarin zij hun leedwezen betuigen over de ongeregeldheden die een groot deel hunner mede-ingezetenen bij de feestviering op den In April jl. hebben gepleegd. Uit Gorinchem wordt gemeld, dat de vangst van elft dit jaar, hoofdzakelijk tengevolge van de koude weersgesteldheid, op verre na niet zoo groot is geweest als vroeger. In eene te Dordrecht gehoudene vergadering tot oprichting eener afdeeliug van de vereeniging tot bevordering van koepok-inenting te 's Graven- hage is besloten geen afdeeb'ng op te richten, tenzij men kan besluiten als hoofddoel der vereeniging te stellen: verkrijging eener wet tot verplichte vacci natie. Op de beurs te Antwerpen ontstond Zaterdag een groote beweging door de handelwijze van een policieagent. Een koopman kwam uit de beurs met een brandende sigaar in den mond; de agent schoot toe, ontrukte den koopman de sigaar en vertrapte die. Het beursreglemenfc verbiedt hetrooken op de beurs zeUe, maar zegt niet dat men rookende de beurs niet zou mogeu verlaten. Er ontstond een zoo groote opschudding onder de bandelaars, dat alle zaken terstond stilstonden en het telegraaf-bureau werd vernield, terwijl allen riepen: weg met de policie!" De mauifestatie, die langer dan een half uur duurde, nam steeds grooter omvang aan, en werd zelfs eenige oogenblikken buiten, het gebouw voortgezet. Op den spoorweg tusschen Brussel en Parijs geraakte de vorige week op een na het laatste rijtuig van den trein uit het spoor, juist op het oogenblik waarop men den viadukt bij Saint Menin passeerde. Glazen en lampen werden door den schok gebroken, en de passagiers waren niet weinig ontsteld. Onder hen bevond zich echter de heer Bonet-Maury, Waalsch predikant te Dordrecht, die ijlings een der portieren opende en zich langs het buitengangboord naar het hoofd van den trein spoedde, om den ma chinist te waarschuwen, waarin hij nog bijtijds slaagde. De trein hield stil, het achterste rijtuig en een goederenwagen werden afgehaakt, de passagiers namen in de eerste rijtuigen plaats, en slechts een kwartier over den bepaalden tijd kwam de trein te Parijs aan, zonder dat iemand der reizigers letsel bekomen had. Te Leiden is even als door het geheele vaderland den lsteu April 1872 het innemen van den Briel door de Wateigeuzen op waardige wijze herdacht en gevierd, en brak den 6deu April aan, na reeds geëindigde manifestatiën en wegruiming van feest- toestellen, zonder eenige bijzonderheden; alleen zag men aan het huis, bewoond door den lieer P. G. Gallander Twist, wederom dt> vaderlandsche drie kleur met de Oranje-wimpel wapperen, en voor een der ruiten van den ondernemer een transparant- chassinet, om 's avonds verlicht te worden, voor stellende eene vergrootte teekening van het wapen der stad Vlissingen, de zilveren Willebrords-kruik of flesch, met graafelijke kroon versierd, en daarop gegraveerde wapen-attributen, met het volgende onderschrift er bij Op den Eersten April Verloor Al va zijn bril; En April zes Verloor hij zijn flesch. Van een Vlissinger, Aan een Vlissinger. "Waardoor hij zijne deelneming te kennen gaf, hoe wel afwezig, als inboorling, aan het derde eeuwfeest der bevrijding van Vlissingen, door eigen krachten, van onder den Spaanschen druk. Zijn moederlijken grootvader bezong reeds het tweede eeuwfeest 1772 en is door het stedelijk bestuur daarvoor met een geschenk, in gemaakt zilver, vereerd geworden, het geen nog in de familie bewaard wordt. X. ZEETIJDINGEN. Binnengekomen: Grave MÜlu, Philip, Dantzig. Geut. - Emelie, Wittenbngen. Hamburg - Leo, Elson, Dantzig. - Talcon, Leader, null. - Eissul ol' Huil, Bergwitz, lJautzig. - Gity of Salil'ax Sterd, Huare. - Glenlioct, Saustatb, Middlesbro, Emma Taiku, Slomlpij Buenos-Ayros. - Auge Jurain, Sjigue Tinamaijor. - Jacoba Aloeskes, Londen; allen naar Antwerpen, Uitgevaren: Grietje, Tnnke, Wiersma. A. II. Fanke Gulluiksen. - Hete, Alm, Gent. Hcdevig, Torgcusen. - Helmouth Meats, Halts. Rubij, Lorittid. - lspijndis, Minomds. - Mometoba, Donghtou - Ann Peat, YVilliamsen. - George Cohming, Huson. - JohanDes, Koruiher, - Pearl, Stralzeu. Volunteer, Jbonson. - Ireiu Alsop. Harriet, Wilson. Eugenie, Gomdul, - Mary, Amble. - Times, Tultou. - Herman JJoeues, - Emyhedgn Pedersen, Gent. - Traternite Hcuseu. - Wilbehnine, Kollenkark, - Itegina, Chrlstopherren. - I'jeldgutta, Hansen; alien van Ant werpen. - Othella, Kaerkesineestcr. Gent. - Adriana Franciacn. van Eijk, Vlissingen. MARKTBERICHTEN. Rotterdam 22 April. Tarwe 30 cent, Zomergerst en Haver ruim 10 cent hooger. Witteboonen 50 cent lager. Overigens onveranderd. Vlas. Aanvoer klein, prijzen onveranderd. Meekrap. Stemming Hauw, slechts kleine partijtjes vonder, tot ets lager [j rijzen koopers. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Amsterdam, 25 April. Nederland. Certificaten Werkelijke Schuld dito dito dito dito dito' dito Aandeel Handelmaatschappij Certificaten bij Rothschild Obligatiéu 1798/1816 Certific. adm. Hamburg dito Hope& Co. 1855, 6e serie Oblig. dito Leening i860 Certific. dito Belgic. Rusland. Schatkistcbligatiëu Polen. Spanje. dito Binnenlandsche Oostenrijk. Obl. metall. in zilver Jan./Ju dito dito April/Oi dito in papier Mei/A'o dito dito Febr./A 2 pet. 56'/, 3 89 4 4 i, 1 Sö'/g 60' /3 5 97'/. 5 71'/.; 5 84 ;,/4 4' 2 89' 4 5 231 4 73 3 »99li« 3 29'/, 3 253/g 5 U 625/. 6 5 62'|, 5 B6»/lr 5 U 56

Vlissingse Courant | 1872 | | pagina 3