VLISSINGSCHE COURANT. 1872. N° 15. Donderdag 22 Februari. 10 Jaargang. 6INNENLANDSCHE TIJDINGEN. heeft gezegd, de weder- oldoende. zeggende: ik zie wel stuk van de hervormde nen worden daarop heb gelooft daarom dat de Gelder had behooren te t hij ten gevolge van het zoo in als buiten de teld; dit ontkent spreker, doch er geen speur van d hij ook in de zienswijze in de verste verte niet aan len gemoedelijk man van den verklaring van den heer het publiek vraagt hij edegebrachten brief van do hervormde gemeente, ter wederlegging van de overweging, die brief ter de heer Pot wenscht zich te zien, en dringt er op rdt voorgelezen, der Nederduitsche her hebbende uwe missive rerzoek omverklaring of den 11 December jl. ge in zake de hervormde wee- tar hetgeen den hervormden toekomen indien zij aan heeft ondergeteekenden, 3 in zake de weezen voor- Dientengevolgo door u niet ingesteld gevraagd: 1° »de stad geve| wat den hervormden weezen wat naar onze mee- |komende wel zoude zijn gaan zal er een onderzoek kommiezen bij de plaatse' jaarwedde, met een daar brief. Deze stukken 3ele commissie, alsmede voor ten slotte een voorstel om fabriek. De raad besluit dien toelichting van zijn| de Nieuwendijk, wijk H no. 1G1. VLISSINGEN. Advertentiëa gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. "Wester-Schelde. voorm. 6.— u. nam. 4.— 6.30 4.30 vrijdag en zaterdag, voorm. 7.30 u. h, ii 8. a kenskerke, 10- n, a 10-30 len, 'smidd. 12. i^en, 's nam. 12.30 zondag. maandag, voorm. 7.30 u. voorm. 7.30 8.- I, 8.- 11.30 12.- 12.30 1.30 2 s una. nam. 10.— n 10.30 a 'smidd, 11.nam. 11.30 u 12.— 12.30 n 1.30 2.— a ii 2.30 4.— en Vlissingen. varen. van vlissingen: Maandag 19 's midd. Dinsdag 20 w Woensdag 21 i» Donderdag 22 BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden ƒ1.franco per post ƒ1.15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich by alle Boekbandelaren en Post-Directeuren. Bij deze Courant belioort een Bij voegsel. - [iddelburg v. v. te Goes, rijdende alsdan een wagö Mechelen. 6.50. 10.40. 5.50. Vlissingen, 21 Februari. De verjaardag van Z. M. de koning werd Maandag jl. alhier op de gebruikelijke wijze door het uitsteken van de nationale en ook vele belgische vlaggen, en het bespelen van het carillon gevierd. Ten 12 ure werd op de groote markt de gewone inspectie ge houden over het garnizoen en de schutterij na afloop waarvan eenige manoeuvres werden uitgevoerd, tot deze rnanoeu vres werkte ook de schutterij zeer goed mede, zelfs merkte men op dat in hare houding en de juistheid waarmede de commando's werden uitgevoerd, aanmerkelijke vooruitgang was te bespeuren. Na afloop der parade werd door de onderofficieren der infan terie in den Prinsentuin een militair assaut gegeven hetwelk door de officieren met hunne dames en vele andere ingezetenen werd bijgewoond. De leden der schutterij werd door de zorg hunner officieren des avonds eene tooneelvoorstelling aangeboden door het gezel schap van den heer A. Bakker, in den Schouwburg welke daartoe met vlaggen illuminatie en guirlandes feestelijk was versierd. In de Prinsentuin hadden de onderofficieren der infanterie een bal, voorafgegaan door eene tooneelvoorstelling waartoe ook ingezetenen met hunue dames waren uitgenoodigd. De heer Stuart alhier is door de gemeenteraad van Middel burg tijdelijk belast met het onderricht in de Engelsche taal aan het gijmnasium te Middelburg. Naar men verneemt zal gedurende de feestdagen der aan sluiting van Middelburg aan het spoorwegnet, door de stoom boot op de Wester-Sehelde, retour kaarten gegeven worden van NeuzenVlissingen en BreskensVlissingen. Naar aanleiding van de uitnoodiging, door het gemeentebe stuur van Middelburg aan al de leden van het ministerie ge- richt, is door de ministers van koloniën, oorlog en justitie kennis gegeven, dat zij zich voorstellen de opening van den spoorweg op den 29en dezer bij te wonen, terwijl de minister van binnen- landsche zaken heeft bericht dat ook hij, in dien zijne gezond heid het eenigzins toelaat, hoopt tegenwoordig te zijn. Bij beschikking van den minister van staat en van binnen- landsche zaken is met ingang van 1 Maart a. s., het dagelijks toezicht op den staatsspoorweg van Goes naar Middelburg opgedragen aan den spoorwegopziener J. S A. Noordendorp, ter standplaats Rosendaal, en die spoorwegopziener outheven van het toezicht op den spoorweg van Roosendaal naar Breda, welk toezicht alsdan wordt opgedragen aan den spoorwegop ziener A. J. Stal, ter standplaats Breda. Zondag avond is de Middelburgsche stoomboot op de hoogte van Dordrecht in aanvaring gekomen met een bark. De stoom boot heeft daarbij aan den voorsteven belangrijke averij be- Tegen den Postdirecteur te Waalwijk, J. L., en zijn klerk P. A. H., is door den Regter-Commissaris bij de Regtbank 5 's Hertogenbosch, bevel van gevangenneming verleend als .-j i - verdacht van verduisteriug van 's land geiden, en wel tot een [bedrag van 150U it lüUO, en het tevens vervalschen van postwissels, om die verduistering te dekken. Ze zijn gevankelijk naar 'sBosch vervoerd. Het vertrek der Landmail naar Oost-Indië via Brindisi is bepaald op Vrijdag 23 Februari, per eersten trein naar Rozen- daal. Op verzoek eervol ontslag verleend aan N. Kerchhaart, als burgemeester van Philippine, en als zoodanig benoemd J. F. M. van Haelst. Men leest in het Vaderland: //Zijn de berichten nopens de longziekte in de noordelijke gewesten in den laatsten tijd niet gunstig, ook uit andere pro vinciën zijn de mededeelingen daaromtrent niet geruststellend. //Uit een berigt van een veearts in de provincie Utrecht blijkt, dat in dat gewest de ziekte toenemende is, en in een aan tal gemeenten bij voortduring voorkomt." Naar men verneemt heeft heden, de generaal-majoor Engel vaart, nieuwbenoemd gouverneur der Kou. Mil. Akademie te Breda zich daarheen begeven, om zijne funktiën te aanvaarden. Het plan der Utrechtsche commissie, ter oprichting van een Asyl voor oude en verminkte zeelieden, mag zich in veelzijdige bijval verheugen. Reeds beloopen de bijdragen ongeveer 10.000 waaronder eene gift van 1000 van Z. M. den Koning. Ter voorkoming van verkeerde gevolgtrekkingen hieruit, voegen wij er echter aanstonds bij dat Z. M. eene gelijke som gegeven heeft aan de Brielsche commissie, die, gelijk men weet, de her innering aan 1 April 1572, door het beeld eener waternimf wil vereeuwigen. Te 'sïïeerenhoek heefteen onbekend manspersoon Zatur- dag nacht getracht de schuur van den landbouwer Jan van Eijkeren in brand te steken; hij had daartoe met een centerboor een gat in de planken geboord en er brandende lucifers door ge- worpeji, die evenwel gelukkig geen brand hebben veroorzaakt. De commissie, belast met de regeling der a. s. feestviering in Junij te Aardenburg, heeft het voornemen bij die gelegenheid een gedenkpenning te doen slaan. De voorzijde zal versierd zijn met het wapen van Aardenburg, waaromheen de woorden: Tweede eeuwfeest van Aardenburg's verdediging, 16721872. De keerzijde zal bevatten de Stedemaagd, in de regterhand een olijftak, aan hare linkerzijde de attributen van landbouw, handel enz., aan hare voeten de symbolen van den oorlog, en het om schrift zal luiden: ,/ZÏj sloegen hunne zwaarden tot spaden en hunne spiesen tot sikkelen." De bewerking zal worden opge dragen aan den bekwamen stempelsnijder Leopold V iener, te Brussel. Men verneemt dat de penning verkrijgbaar zal worden gesteld voor ƒ7 een zilveren, en voor ƒ1,50 een bronzen exem plaar. ROTTERDAM, 18 Februari. De kapitein van de stoomboot Prins van Oranjede heer K. Lariby, op de reis van hier naar Duinkerken, is in de Noordzee over boord geslageu en ver dronken. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. UTRECHT, IS Februari. Gisteren morgen omstreeks 10 ure had aan het station Zeist-Driebergen bij de Odijkersteeg een verschrikkelijk ougeluk plaats. De spoorwachter E. van Daatse- laar stond met den te Driebergen gestationeerden rijks-ambte naar Lautenslager op den weg te praten, juist op het oogenblik dat twee goederentreinen elkander zouden passeeren: slechts eenen er van opmerkende, wilden zij voor dezen wijken en wer den ongelukkiglijk door den anderen overreden. Daatselaar werd als het ware verpletterd en was onmiddellijk een lijk, ter wijl Lautenslager kort daarna overleed. Men denke zich den toestand van hunne gezinnen, daar Daatselaar eene vrouw met drie nog onverzorgde kinderen achterlaat, en de vrouw van Lautenslager en haar 9tal kinderen hunnen verzorger verliezen.

Vlissingse Courant | 1872 | | pagina 1