1873. IV0 13. Donderdag 15 Februari. 10' andvleesch Jaargang. V L S S1 (i 8 CII E COURANT. B1NNENLANDSCBE TlJDlNGEiV. ZIEKTE. BUITENLANDSCHE TIJDINGEN. SSBSH0a5SS39fl D E BS, Üijksch met het IWATER ninkl. Hof-land. nergasse, No. 2, ook met het beste ge- ij n bestaat, terwijl het Panden, het losgaan en ch tegengaat, Tandpijn neest en de walgelijke oet ophouden, in holle Tanden prijs -Tandzeep f 1.50. prijs 80 Cts. 1.75. P. GASILLE. kanten Kolf; Korte Hoofd- wijk 2 no. 441: C. J. W. 'eij, Co. (Blaauvye Porce- Lven, wijk 3 no. 333: S. J. )zn; Westnieuwland, wijk 4 te Schiedam: D. Maltha, C. van Valkenburg, Sack; delburg; van de Kamer, te T. Pans el; te Sehoonhoven: ielleJoh. Veenenbosch Hz.; eda: H. Sprengers; verkoop- hem: J. P. Lansonder; te S.Zn., Voorstraat D no. 15; BommelA. C. Huijskens; L. van Leeuwen; te Gouda.- zee: M. S. PollakDrogist; Nieuwendijk, wijk H no. 101. VLISSINGEN. Advevtentiën gelieve wen aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; do prijs van 14 regels ia 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUBE ATJ: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden ƒ1.franco per post 1.15. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Bij deze Courant behoort een Bij voegsel- Vlissingen, 14 Februari. Op de school voor R. K. Jongens alhier is de avondschool afgeschaft. In overeenstemming met de nieuwste en beste methode van onderwijs en met het oog op de gezondheid der kinderen zijn de schooluren volgenderwijze geregeld: 's mor gens van 9—12 ure, s middags van 36 ure. De wintervruchten staan op dit eiland uitmuntend; de wei landen hebben het voorkomen, alsof wij in de maand April waren. Yoor eenige dagen hoorde men de meerle reeds zingen. 81 JE*) lezing, gesteund op on tel- verking, tegen de zending WITT. str. IS, Berlin (Pruisen, W ester-Schelde. voorm. 6.u. nam. 4.u. 6.30 4.30 VRIJDAG EN ZATERDAG, voorm. 7.30 u. 8.— mskerke, 10. 10.30 's midd. 12.u 's nam. 12.30 ZONDAG. MAANDAG, voorm. 7.30 u. voorm. 7.30 8.— 8.- 10.— 11.30 a 10.30 'smidd. 12.- De heer Mijer, afgetreden gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië, is met de Fransche mail, te Marseille aange komen. De minister van marine brengt ter kennis van belang hebbenden, dat op den I8ten Oktober van dit jaar twaalf jonge lieden kunnen worden toegelaten om bij het garnizoenshospitaal te Amsterdam te worden opgeleid tot officier van gezondheid bij de zeemagt. Ouders of voogden die verlangen dat hunne zonen of pupillen tot officier van gezondheid bij de zeemagt worden opgeleid, moeten daartoe vóór den l5dea Juli a. s. een verzoek indienen aan den miuister van marine. De voorwaarden staan vermeld in de Staats-Courant. 11,i nam. a 11.30 's mid. 12.a nam. 12.30 1.80 2. 12.30 1.30 zen en Vlissingen. t varen. VAN VLISSINGEN Maandag 12 's morgens 11.- Binsdag 13 n 113 Woensdag 14 n 12 Donderdag 15 's midd. 12J' erneming iddelbnrg v. v. gedurende den winterdienst e Goes, rijdende alsdan een \va •Mechelen. n Mechelen: 6.50. 10.40. 5.50. Bij bevelschrift der Arrond. Regtb. te Middelburg is naar den Procureur-Generaal bij het Prov. Geregtshof in Zeeland verwezen de persoon van Jacob Wal kier, oud 22 jaren, werk man, wonende te Groene, thans gedetineerd te Middelburg, ter zake: dat hij in den laten avond van den 7 December 1871, nabij de herberg van Pieter de Vuijst, onder de gemeente Breskens, aan Abraham de Yuijst Sr., wonende aldaar, moed willig met een mes een bloedende wonde in de regterzijde heeft toegebracht, welke bijna onmiddclijkden dood heeft ten gevolge Door burgemeester en wethouders van Middelburg werd eergisteren op het raadhuis aldaar iu het openbaar aanbesteed: 1° het maken van den onderbouw van een ijzeren draaibrug te Middelburg met bijlevering van alle daartoe noodige bouw stoffen en gereedschappen. Hiervoor zijn 4 inschrijvingsbiljetten ingekomen: van de heeren: J. van de Qriendtte 's Hertogenbosch ƒ32.100, M. Geurts te 's Hertogenbosch 30.998, A. Rinders te Breskens ƒ25.000 en W. van Uije te Middelburg voor 23.965. 2° Delevering van 180.000 stuks quenast-keien. Hiervoor kwamen 9 inschrijvingsbiljetten iu van de heeren: B. Wuyls te Brussel/ 92, M. Gevering te Vlissingen 87.40 B. Rinders te Breskens 85.45, P. Loois te Vlissingen 84.90, van Noorden en Swartsel te Rotterdam 84.90 Erven Trip te Utrecht/83.93, Kopers en zoon te schiedam ƒ81.70, Kloos en van Limburg te Rotterdam 81.64 en F. J. Smits te Dordrecht ƒ79.93, alles per duizend. Het Jaarboekje der koninklijke Nederlandsche marine voor 1872 ziet thans het licht. Het wordt door het departement van marine uitgegeven, ten koste en ten voordeele van het fonds voor oude en gebrekkige zeelieden. Opperbevelhebber der zee- en landmacht is Z. M. de koning; luitenant-admiraal Z. K. H. de prins van Oranje; admiraal van de vloot Z. K. H. prins Frederik: luitenant-admiraal, opperbevelhebber der vloot Z. K. H. prins Alexander. Vice-admiraals zijn de heeren O. A. Uhlenbeek en J. Andrea en schouten-bij-nacht zijn de heeren A. F. Siedenburg, J. van der Meersch en J. J. Wichers. HEINO, 11 Februari. De staat der bijen is in deze omstre ken zeer guustig. Tot heden zijn zij goed den winter doorge komen. MIDDELBURG, 13 Februari. De afdeeling Middelburg der Vereeniging ter bevordering van Fabriek-en haudwerksnijver1- heid hield gister avond eene vergadering, waarin onder anderen de uitreiking plaats had van twee getuigschriften aan E. J. Peijen A. J. Bos van wege de Haagsche tentoonstelling van nijverheid; aan den eersten voor een plan van eeu behangen plafond, en aan den laatsten voor eenige ingezonden proeven van marmer en houtkieurschildering. De heer Dr Seelheim hield eene voordracht over het verband tusschen scheikunde en industrie. Hij toonde de geschiedenis en den ontwikkelingsgang van beiden aan en lichte zijn betoog door chemische proeven toe. YELP, 10 Februari. Deze week vond bij velen in ons dorp een gerucht ingang, dat wij niet onvermeld mogen laten - al kunnen wij voor de waarheid niet instaan, - te weten, dat het beroemde landgoed Biljoen voor rekening van den ex-keizer Napoleon III zou zijn aangekocht. Gelijk men weet, heeft voor eenige jaren een ander pretendent naar de Fransche kroon, de graaf van Chainbord, niet ver van deze plaats op Bronbeek ge woond. VENLO. Mr. Haffmans, lid der Tweede Kamer, is als kan tonrechter van Venlo eervol ontslagen. In een brief aan de ingezetenen dier gemeente verklaart hij dat hem van dat ontslag geen reden is gegeven noch dat hij er voor gewaarschuwd is. Hij weet dus niet waarom hij eervol wordt ontslagen, WILP, 11 Februari. Onze veestapel verkeert thans in een gunstigen toestand. Er is zoo veel jong vee aangehouden, waar door de handel in vee thans in deze omstreken zeer uitgebreid is. De vreemde kooplieden liepen in de laatste weken bij de veehouders de stallen af tot het inkoopen van bijna alle soorten van vee, waarvoor zij zeer hooge prijzen besteedden. Thans zijn de prijzen echter niet zoo hoog, waardoor de omzet minder groot is. F R A N K R IJ K. PARIJS; 14 Februari. Leon Say heeft zich bereid verklaard, prefekt van het Seine-departement te blijven. YERSAILLES, 12 Februari. De uitslag van de gisteren voor de Nationale Vergadering gehouden verkiezing is als volgt: op Corsica gekozen de heer Rouher; in het departement Eure de heer Lepouse, republikein, en in het departement Cötes- du-Nord de generaal Lasalle. Het ministerie van oorlog heeft het volledige verslag der verliezen van het Fransche leger, tijdens den laatsten oorlog in zijn bezit. Men rekent dat er bijna 75,000 mannen op Fransche bodem gesneuveld of aan de gevolgen hunner wonden overleden zijn. In Duitschland zijn 15,200 soldaten bezweken. In Zwitserland zijn nog 1600 of 1700 zieken of gekwetsten, dus, zegt het dag blad VOrclre, dat het vaderland 't verlies vau omtrent 92,000 zijner kinderen te beweenen heeft. Zie vervolg in liet Bijvoegsel.

Vlissingse Courant | 1872 | | pagina 1