mien. IJ T, VllSSINfiSCIlE COURANT. ZIEKTE. angstelling, bij ge- p 31 Januari onder- ten dank. P. BOUMAN. PIETBBSE zal op na 11 ure, op de IRKOOPEN eene 6U, CODA'S <»'- ÜC1PERS, ;es 1® cts.; per SS cts. UNDIGE, singen, Dokzigt; r minvermogenden, t 51E.) ezing, gesteand op ontel* 1872. N° 12. Zondag II Februari. I0'e Jaargang. Nieuwendijk, wijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- ea Zaterdag voormiddag 10 ure; de pry's van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BÜBEAU; F. H. S 0 H I F F E R. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.franco per post ƒ1.15. Afzouderlijkc nummers 5 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. 'erking, tegen de zending W i T T. itr. IS, Berlin (Pruisen.) Vester-Schelde. voorm. 6.— u. nam. 4.— u. 6.30 v 4-30 vrijdag en zaterdag, voorm. 7.30 u. iiskerke, 10.— 10.30 i 's midd. 12. a, 's nam. 12.30 zondag. maandag, roorm. 7.30 u. voorm. 7.30 i i!:=i!s 10.30 ,,'smidd. 12.— 11.a nam. 12.30 11.30 v 1-30 'smid. 12.i) 2. nam. 12.30 2.30 1.30 2.30 2.— I, ii 4-- ien en Vlissingen. t varen. van vlissingen 'rijdag 9 's morgens iaterdag 10 10.- fcrneming ddelburg v. v. gedurende den winterdienst het Goes, rijdende alsdan een wagH Mechelen. Mecheleu: 6.50. 10.40. 5.50. NATIONALE MILITIE. Tweede kennisgeving van de loting voor de nationale militie De burgemeester en Wethouders vau Vlissingen Gelet op art. 28 en volgende der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) Brengen ter kennis van belanghebbenden; dat de loting der in het vorige jaar voor de militie ingeschre venen, in deze gemeente zal plaats hebben ten raadkuize, op Zaterdag den 10en Februari 1872 des voormiddags ten 9lk ure; dat gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, tegen de wijze waarop zij is geschied, bij Gedeputeerde Staten bezwaren kunnen worden ingebracht door belanghebbende lotelingen, of door hun vader of voogd; dat de bezwaren moeten worden ingediend, door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt, welk verzoekschrift bij den Burgemeester moet worden overgebracht, tegen bewijs van ontvang dat op Maandag den 12eQ Februari 1872 des vóórmiddags van 10 tot 12 uur, ten raadkuize zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wettige zoonbe doeld in de 2de en 3de zinsnede van art. 58 der bovenbedoelde wet; dat zij die op zoodanige vrijstelling aanspraak maken, op ge- melden tijd ten raadkuize zullen moeten verschijnen, vergezeld van twee bij den Burgemeester bekende meerderjarige ingezete nen; terwijl op broederdienst reclamerende, zij zullen moeten medebrengen de bewijzen van geboorte van kenzelve en van de nog in leven zijnde broeders. Bovendien zijn de ingeschrevenen verpligt vóór den 4 Maart bij den Burgemeester in te leveren het paspoort of ander bewijs van ontslag, of een uittreksel uit het stamboek, of een bewijs van werkelijke dienst van den broeder of de broeders op wiens of wier dienst zij hunne reclame gronden. En is hiervan voor de tweede maal afkondiging geschied, waar het behoort, den 5 Februari 1872. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. GEMEENTEBLAD, Wijziging in de regeling van de afkondiging der plaatselijke ver- De Burgemeester en Wethouders van Ylissingen, doen te weten dat door den Raad dier Gemeente in zijne vergadering van den 10 Januari 1872, is vastgesteld de navolgende wijziging in de VERORDENING regelende de wijze van afkon diging der Plaatselijke verordeningen in de Ocsneente Vlissingen. De Gemeenteraad van Ylissingen; herzien zijne Verordening regelende de wijze van afkondiging der Plaatselijke verordeningen" van den 25 Mei 1867, (Gemeen teblad no. 48) Besluit: vast te stellen de navolgende wijziging in »de verordening rege lende de wijze van afkondiging van Plaatselijke verordeningen." Art. 1. De laatste zinsnede van art. 4 wordt gelezen in plaats van en in de Middelburgsche courant," en in de Vlissingsche courant Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Vlissingen, in zijne vergadering van den 10 Januari 1872. De Secretaris, De Voorzitter, P. FORBES WELS. WINKELMAN. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 1 Februari 1872. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. GEMEENTE-BESTUUR. Benoeming vaste Commission uit den raad. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; maken dat in de Raads-Vergadering van den 10 Januari 1872, zijn be noemd de Leden der onderscheidene vaste Commission nit den Gemeenteraad, over het jaar 1872; en dat die Commission zijn zamengesteld als volgt: a. de Commissie voor de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. De Burgemeester Voorzitter en de Heeren M. Pot, Mr. P. J. Callenfels, J. G. Hector en W. van der Os, Leden. b. de Commissie voor de belastingen, de Heer Th. van Uije Pieterse Voorzitter, en de Heeren W. de Kruijff, J. C. Ockers, C. J. van der Hijden en H. E. Kleijnhens, Leden. c. de Commissie voor de financiën, de Heer Tsi. van Uije Pie terse Voorzitter, en de Heeren A. Sciiraver, M. Pot, J. C. Ocicers en W. de Kruiff, Leden. d. de Commissie voor de fabricage, de Burgemeester Voorzit ter, en de Heeren W. de Kruiff, W. van der Os, C. J. van der Hijden en J. P. Laernoes, Leden. e. de Commissie voor de gasfabriek, de Burgemeester Voorzit- ter, en de Heeren J. C. Ockers, W. de Kruijff, W. van der Os en J. P. Laernoes, Leden. de Commissie bedoeld in de laatste zinsnede van art. 4 der verordening op de invordering van den Hoofdelijken Omslag, de Heeren J. C. Ockeks, W. de Kruijff en Mr. P. J. Cal lenfels. En is biervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 1 Februari 1872. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. DE WËEZENSUBSIDIE. Waarschijnlijk zal eerstdaags in den gemeenteraad eene beslis sing worden genomen over het al of niet ondersteunen van stads wege van de weezen, tot welke godsdienstige gezindte deze ook belmoren. Welk bestuur zich met de verzorging der weezen ook belaste, doet ter zake niets. De staats-armenwet laat hierin de kerkel. reglementen onbelemmerd werken. De kwestie is daarom nietzal de stad aan kerkel. besturen subsidie geven, maar déze hoe zal de stad het zekerste en het billijkste zich ontlasten van een armenverzorging, die de hare niet behoort te zijn, maar die niet temin de hare zal blijven, zoo zij niet in overleg treedt met de be trokken besturen. Men vergete niet, dat de kerkel. besturen wel het recht hebben weezen te verplegen maar dat de staatswet hen niet kan dwingen van dat recht gebruik te maken. Zoo morgen de kerkel. besturen de weezen loslaten, zou de stad door de omstandig heden gedrongen worden de verpleging geheel op zich te nemen. Hoe het onderzoek in den raad aangaande de pretentiën der hervormden ook afloope, zeker is het dat de stacl voor de her vormde en lutherseke weezen geld zal moeten uitkeeren, 't zij ter gekeele verpleging, 't zij bij wijze van subsidie, 't zij bij wijze van restitutie. Moeielijk zou het nu van onrechtvaardigheid zijn vrij te pleiten zoo alleen werden uitgesloten dokath. weezen, die toch gelijke aanspraken hebben. Gelijk recht voor allen, dat meenen we is de leus van al de leden van onzen gemeenteraad, niemand uitgezonderd. De katholieken in Vlissingen kunnen dus verwachten te ver krijgen wat men niet weigert aan anderen. En de aanspraken der katholieken op subsidie voor hunne wee-" zen worden zeer versterkt door de omstandigheid, dat zij 60 jaren lang zich hebben vergenoegd met slecbts een geldelijke tegemoet- koming van stadswege, terwijl de weezen der andere gezindten geheel door de stad werden onderhonden. Zij hebben daarmee ook een dienst aan de stad bewezen en getoond hoe zij bereidvaardig en offervaardig het doel der staatsarmenwet willen helpen bereiken. Ondoenlijk is het voorshands nog voor hen al de kosten alleen te dragen. Dat zullen zij na eonige jaren kunnen, zoo zij medewer king van de stad ondervinden. Maar zou het nu niet eene dubbele

Vlissingse Courant | 1872 | | pagina 1