B1HTKNLAHDSCHE TIJDINGEN. 2/7 Het gerucht omtrent de optreding van den generaal-majoor Delprat, als minister van oorlog, heeft zich bevestigd. Althans uit doorgaans goed onderrigte bron ontvangen wij daarvan het berigt. Vermoedelijk zal nu ook weldra eenige wijziging plaats heb ben in het departement van oorlog. Aan de stemming voor de verkiezing van een lid voor den Middelburgschen gemeenteraad hebben gisteren 3S7 van de 790 k iezers deelgenomen. Bij de verkiezing voor tusschenlijds ontstane vacatures op 30 Augustus 3870 brachten 395 kiezers hunne stem uit, bij de herstemming op 13 September daaraanvolgende 389 en bij de verkiezing op 18 April 1871 325. De verdeeling der stemmen was als volgt: De heer D. Jeras MKz. 131. de heer F. Nagtglas 102, de heer jhr. rnr, C. de Jonge 76, de heer Ermerins 36 en de heer A. de Landmeter 26 stemmen. De overige stemmen waren over verschillende personen verdeeld. De arrondissements-rechtbank te Goes heeft de volgende aanbeveling voor de vervulling der betrekking van kanton rechter te Hulst: mr. P. J. F. Retliaan Lacaré, griffier bij het kantongerecht te Alphen, jonkheer mr. F. A. P. Wittert, grif fier bij het kantongerecht te Amersfoort, en mr. B. M., de Jonge van Ellemeet, griffier bij het kantongerecht te Kortgene. De minister van marine heeft gehoor gegeven aan hét dringend en herhaald verzoek der werklieden op de marine-werf te Nieuwediep om eene verhooging der daggelden. Met uit bundige blijdschap werd dit berigt bij die menscheu vernomen én ook niet minder de mededeeling vaD het besluit dat zij eerst na 55-jarigen leeftijd onderworpen zullen zijn aan de vermin- derijng vin het daggeld. Sedert den 3 dezer maand heeft er zich geen enkel nieuw geval van runderpest in België meer opgedaan. In Frankrijk duurt de ziekte voort. Yan 21 Oktober tot 20 December zijn ddar ruim een en dertig duizend stuks rundvee afgemaakt! Gedurende het jaar 1871 hebbende Belgische mailbooten 1400 overtochten gedaan en 49,890 reizigers overgezet. De ontvangst beliep i,470,000 fr. Onder deze opbrengst is de hulpsom van 350,000 fr. begrepen door Engeland aan de Belgische mailbooten toegekend. Uit Rotterdam wordt gemeld, dat aan boord van de stoom boot Magnet, liggende aan de Westerkade aldaar, Zaterdag namiddag een matroos uit den mast is gevallen. De man is in zorglijken toestand naar tiet ziekenhuis vervoerd, na vooraf door een heelkundige te zijn behandeld. BREDA, 20 Januari. In den avond van 20 December 11. kwamen vier jongelieden per rijtuig van Tilburg, toen tusschen Loon-op-zand en Kaatsheuvel eensklaps door een onbekend militair het paard bij den teugel gegrepen en bijna dwars op den weg gezet werd. Men gebood heui het paard los te laten, en toen hij aan dit bevel niet wilde gehoorzamen, trachtte men hem door zweepslagen daartoe te dwingen daarop trok de mili tair zijn sabel en begon die wild en noest door het rijtuig heen te zvvaaijen, met het ongelukkig gevolg, dat hij C. v. d. W. van Kaatsheuvel een sabelhouw in de hand toebracht en een vin ger afkapte. Alhoewel men den militair niet kende, merkte men toch bij het flaauwe maanlicht op, dat hij meer was dan gewoon soldaat. Het was de le luitenant J. H. H. van M. van het 6e yeg. infanterie alhier; hij heeft zijn misdrijf ten volle be kend, doch gaf voor, dat hij om vuur gevraagd, dat men wei gerde, waarop hij, driftig geworden, zijn sabel bad getrokken; de tegenpartij echter houdt vol zijne stem niet gehoord te hebben. De krijgsraad zal thans in deze zaak beslissen. 's HERTOGEN BOSCH, 20 Januari. De kommissaris des konings in Noord-Brabant heeft de burgemeesters der ver schillende gemeenten in deze provincie uitgenoodigd, deu 21 Januari te doen afkondigen de wet van 26 Ventöse, jaar IV, houdende voorschriften tot wering en verdelging van rupsen poppen, en herinnert verder, onder verwijzing naar het besluit van Gedeputeerde Staten van .12 Februari 1824, dat krachtens art. 6 van de aangehaalde wet, de boomen, heggen en struiken VÓur21 Februari van rupsennesten moeten gezuiverd zijn' en dat burgemeesters en wedioudtrs voor de naleving ei) uit- vocring dier wel verpligt ziju te zorgen.. 22 Januari. Zaterdag avond bleef de lieer Hartogensi» bankier alhier, in de Wagenstraat op zijne wandeling plotseling dood', en Zondag morgen viel de heer Suurbeek, terwijl hij voor den spiegel toilet maakte, dood achterover. Frankrijk. VERSAILLES, 22 Januari. De list van Thiers is volkomen gelukt. Toen hij ontwaarde dat de rloor hem begeerde belasting op de grondstoffen hevige tegenkanting ondervond, diende hij bij de kamer zijn ontslag in als president der voorlbopige republiek. De kamer scheen verslagen; aanstonds werden er verschil lende motiën voorgedragen ten gunste van Thiers en een aan genomen, waarbij de.kainer te kennen gaf dat het ongelukkige Frankrijk Thiers noodig heeft, en daarom zijn ontslag niet kan aannemen. Thiers is met deze satisfactie tevreden en wil ander maal zich voor de Fransche republiek opofferen. Al de leden van het korps diplomatiek hebben hunne vol doening te kennen gegeven over de gelukkige oplossing der krisis, In de parlements- en regeeringskringen openbaart zich een sterke begeerte naar schikking. Men verzekert dat Thiers minder dan tot dusver het geval is geweest aan de diskussiën zal deelnemen. Na.ir het schijnt is de behandeling van het rap port betreffende de terugkeer van bewind en kamer naar Parijs voor langen tijd uitgesteld. Ten onrechte is gemeld dat generaal Leflö hier verwacht wordt. Overal heersclit rust. Gisteren hebben de heeren Orloff en Thiers een vriendschappelijk onderhoud gehad. Thiers heeft Orloff naar Parijs vergezeld. PARIJS, 23 Januari. De krijgsraad heeft uitspraak gedaan iu de zaak der moordenaars van den aartsbisschop van Parijs en andere gijzelaars der commune. Veroordeeld zijnGenton, ter Een der Di slechte vervaal die in de muni gelijkt volsirei wijze, die den! Erger nog is onleesbaar zijr BRUSSEL,! haar ter inedj gevolge van d besloten heb bi het werk bert Januari niet iioten worden. De Echo a eg de werkstaking zijn. Men ver hernat zal won 21 Jan. George Lola, Chase, Boem Palermoallc-u oaa (s) Gill, Odessa. Will», - Cobder. (s Eetorn. - Kestril, Verbist, Londen. - Tyne, Patan, New Antwerpen. 21 Jan. John Ri Alfred, (s) Auders< Ci leer up, San tan ton, Liverpool. - t feger, Sunderland. BWn, Londen. -> dood; Francois, tot levenslangen dwangarbeid; Latour en For- phwalbe, Loop, Sn tin, tot twintig jaren dnangarbeid; Girardot, Grangeault, Eg Orka's! Levin, Pordevin, Herault, Lameraux, Lesenchal en Marault tot Seightón, alle drie deportatie; Girofc tot vijf jaren eu li ure lot een jaar gevange- rr?.vo' nisstraf; vrijgesproken zijD Picon, Langbein, Vattier, Pigerre, Denain, Pacini, vrouw Prevosten de ongehuwde vrouw Grande), Lamili'e. Dcfitjok™ Naar men verneemt zijn de troepen van het kamp van )[1 de naven gekc ieuve-1'litav nabij Parijs naar het zuiden opgerukt, omdat fcflS aaar Eng'ls jratan, van lsngelan Uit de haven ve Antwerpen ter repa Gisteren is van V kapt. A. van Eijk vi Villeneuv te Marseille en omstreken de gemoederen zeer aan het gisten zijn, en maatregelen van voorzorg noodig geacht worden. Ook te Lyon baart de stemming van het publiek ongerustheid. De minister van oorlog heeft de Fransche onderofficieren, die goed van Duitsch in Fransch en van Fransch in Duitsch kunnen vertalen, opgeroepen zich aan te melden, ten einde te worden toegevoegd aan de militaire intendanten, die iu de be zette departementen geplaatst zijn, daar geen hunner een woord Duitsch verstaat, Bij het departement van financiën wordt aan de gede* koreerde //mobielen" (der mobiele nationale garde), op grond dat zij geen soldaten zijn in den waren zin des woords, het jaar geld van fr. 25U gevoegd, waarop elk militair, die het kruis van het Legioen van Eer heeft gekregen, aanspraak heeft. Deze zaak zal het onderwerp eeuer interpellatie in de kamer worden, Engeland. De ministerraad heeft besloten den dankdag voor b^t her stel van den prins van Wales, zoo spoedig mogelijk na 20 Februari te houden, als wanueer de koningin, naar men ver-, 641 Pt. Dingsdj Op no. 3654-, 51 i 00. No. 2855 400. No. 2334, WEÏKB Bij de op Za de volgende win ju 210 234 529 570 wacht, tegenwoo'rdig zal zijn. Bezuiniging is bij de regeering sleede aan de orde van den dag, en er worden belangrijke besparingen bij het ministerie van oorlog vermeld, alsmede, naar men zegt, de afschaffing van het ambt van rijks-betaalmeester, die thans 2000 'sjaars ge' niet, ofschoon de adjunkt-betaaltneester den arbeid verrigt. Buitendien zou nog 20.000 bezuinigd worden door de afschaf fing van deze post, daar de regeering aan de bank van Engeland de werkzaamheden wenscht op te dragen, die thans door een.l aantal onderhoorigen verrigt worden, daar de regeering bet go Alle andere heefe bedrag dat vereischt wordt tot betaling .van burgerlijks loot en nemen aa ambtenaren en land- en zeeofficieren thans aan den betaal*! meester overhandigt, die het vervolgens onder de vertakkingen verdeelt. De bank van Engeland zal ecitler een getal nieuws personen moeten aannemen, waarvoor zij natuurlijk de regeering Granen, Aanvoer belasten moet zpodat de bezuiniging niet 22.000 bedragen k&#.B®i»iSrgers| Su 792 795 959 1013 1074 1082 1337 1360 1476 1506 1519 1559 1566 1593 1668 1669 1680 1788 1970 2044 2080 2(22 2227 2245

Vlissingse Courant | 1872 | | pagina 2