spr. eens, volgens art. 35 |r commissie hun mandaat ,n den raad. an oordeel dat voor allea >ek om ontslag van de hee- itgenomen de heer van der ens goedkeurden. De heer heer Pot den heer J. J. P. men, dat zijn verzoek om benoeming van den heer .ter bedankt den heer Hec- ïede hij die benoeming zich stuk der R. K. in behande- gaan met dat der prote-> an het eene volgt die van >ging om het voorstel van Heer Kleijnhens c. s., be- e leggen ter inzage van de de betrekkelijke stukken, ook bet verzoek van den .aarbij te voegende heer vermeent dat dit bij het worden. nomen de ter visie ligging 'gesteld om den dag te be- zullen worden behandeld; met andere zaken te v *r- er de stukken 14 dagen ter 0 zitting van den gemeente- |J bepaald. de gemeentewet moet de 1 raad bepalen; hij zon er gerst den burgemeester, nu idplegen. goed vereenigen, maar wil r subsidiën heeft men niet lioon vele leden hierop niet waarom men nu minder geeft de voorzitter ken-, 14 dagen ter griffie zullen spoedig mogelijk raad zal ,k te behandelen. 'k van den kerkeraad der er gezindte onder eigen be- ,t stuk ter griffie ter inzage vorige discussie genoemdo ïadere toelichting van den tteekeningeu, door de v er ne conferentie met burge- lam is, dat die stukken ter e. rn de heer Hector zich niet ten. ;elijk met het rapprot over ingenomen, de machtiging ing over de helft der ge- ïs de goedkeuring van het g (gemaal en gedistilleerd.) begrootihgen voor de rij- In de genoemde verordening is bepaald dat de afkondigingen in de Middelburgsche courant zullen worden geplaatst; doch nu de uitgever der Vlissingsche courant heeft aangeboden, daar die courant nu tweemalen per week wordt uitgegeven, de verordenin gen om niet te plaatsen, met uitzondering der op derden verhaal bare advertentiën, stelt hij voor, het aanbod der Vlissingsche cou rant aan te nemen en de verordening te wijzigen. De heer Quakkelaar is er niet tegen, de Vlissingsche courant hiermede te begunstigen, maar wil in de verordening geen Vlis singsche courant" alleen bepaald hebben, de Vlissinger wordt nu tweemaal per week uitgegeven, dit is een nieuwe onderneming, kan zij die niet vol houden, zou men meer naar een andere cou rant moeten uitzien, en alweder de verordening wijzigen, De voorzitter stemt dit toe en wil in de verordening zetten de Vlissingsche, Middelburgsche of eenige andere courant." De heer van Uije Pieterse wil eene bepaalde courant in de ver ordening genoemd zien, en wel de Vlissingsche, nu de Middelburg sche courant de verordeningen niet meer gratis wil plaatsen, en de Vlissingsche zich vrijwillig aanbiedt. De heer J. J. P. Hector stelt voor dat de uitgever der Vlissing sche courant zich bij contract aan den raad verbindt, ter voor koming van handelwijzen als van den Middelburgsche, hierop antwoordt de heer van Uije Pieterse, dat bereids met, den uitgever der Vlissinger is onderhandeld en dat bij zich verbindt de op zich. genomen verpligtingen trouw natekomen. Ook de heer Kleijnhens is er voor, alleen de Vlissingsche courant in de verordening te noemen, daar zij zich vrijwillig aanbiedt, is het ook billijk dat aanbod aantenemen, de gemeentewet bepaalt wel degelijk dat bekend moet zijn, op welke wijze de besluiten van den raad zullen afgekondigd worden, dus moet stellig bepaald worden welke courant dit doen zal, bovendien bet publiek moet weten in welke courant, bet de verordeningen kan lezen. De voorzitter voert hiertegen aan dat de Middelburgsche courant meer wordt gelezen dan de Vlissingsche, en wil de Middelburgsche hij het plaatsen van advertententiën niet uitsluiten. De heer van Uije Pieterse merkt den voorzitter op dat 'hiér alleen sprake is van de wijziging der verordening op de afkon diging der verordeningen, niet van advertentiën; hij wil voor stellen een contract te sluiten met de Vlissingsche courant, tot Wederopzeggens toe. Na sluiting der discussie word met algemeene stemmen besloten in de verordening de woorden Middelburgsche courant te wijzigen in Vlissingsche courant. Wordt voorgelezen een verzoek van den hoofdonderwijzer der school B om vergoeding van gemaakte kosten voor het schoonma ken .dier school etc. gedurende November en December jl», zijnde: kagchelhoutjes 3.82 kosten van schoonmaak. - 4.80 materialen1.10 te zamen 9.72 ssmgen- -Koudekerke over e te stellen. d om eene keus te doen uit r en wethouders in overleg iderwijj&eres voorgedragen, ■es aan de school van mej. it als zoodanig was gekozen Op mej. E. O. van Hielen rdt besloten de benoeming geven dot zal moeten wor- >etreffende de wijze van af- en. i-d voor de verordeningen gesteld, met uitzondering te., verhaalbaar op derden, takt dit voortaan te blijven in het algemeen belang 10 De voorzitter licht dit verzoek nader toe, en zegt: de school in kwestie is van de woning des onderwijzer afgescheiden, dus aan de school is geene vrije woning verbonden en moet de gemeente .Voorzien in de kosten van schoonmaak der school. De heer de Kruijff zegt nog nooit kagcbelhoutjes in rekening te hebben hooren brengen, waar van schoonmaken van local en sprake is, z. i. behoort die post onder de rubriek brandstoffen" onver minderd ze veel te hoog is. De'heer v. d. Heijden: de heer Fret moet ook zijn school doen schoonmaken zonder daarvoor vergoeding te vragen, ook mej. Bijleveld vraagt daar niet om, ofschoon het huis dat zij bewoont nog wat aan onderhoud noodig heeft, geeft men nu aan den heer Bitse vergoeding, dan komen de anderen ook, hij raadt den gemeenteraad voorzigtig te zijn en zich niet op dit terrein te 'begeven want dan is het eind er niet van te ziendit blijkt ook de zienswijze van den heer Laernoes te zijn; de heer Kleijnhens merkt op dat voor de school voor minvermogenden f 100.voor schoonhouden wordt uitgetrokken voor andere scholen niets, hierin is onregelmatigheid, en daarop moet later bij het maken der begroeting gelet worden. De vraag om schadevergoeding in kwestie is echter z. i. voor geene inwilliging vatbaar, de heer Sitse heeft zelf om deze school verzocht, en daarom verklaart hij bet verzoek ongegrond. post van 3.82 voor kagcbelhoutjes in twee maanden tijd is ook, dit is hij met andere sprekers eens, veel te hoog, in welk huishouden wordt in dit tijdsbestek voor zulk een bedrag aan kagchelhoutjes uitgegeven? De lichtschepen onder mijn beheer, op de Schelde, kosten daarvoor slechts 5.— in een geheel jaar en ook is er een licht- Icffip waarvoor slechts 3.95 in hot jaar wordt uitgetrokken. e Quakkelaar stelt voor het verzoek naar de financieëlo I jp^uusgie te zepdenen is vóór de inwilliging van het verzoek, yp moeten de onderwijzers een school geven, die school moet ver warmd worden en schoongemaakt, dit kan toch de onderwijzer niet ^oen' c^s kan hij ook de kosten niet dragen. °k de heer Pieterse keurt de vordering van don heer Sitse goeu, die geene bedienden hebbende, dus expres menschen voor e schoonmaken moet aannemen, en zou gaarne zien dat de Kosten voor schoonhouden werden vergoed, De heer Laernceshet raakt den raad niet of de onderwijzer bedienden heeft of niet, alleen moet hier de vraag worden gedaan, is hij verpligt zijne localen schoon te doen maken of niet; de som van 3.82 voor kagcholhoutjes is veel te hoog. De heer Kleijnhens, het is hier niet zoo zeer het bedrag waar ik op neer kom, maar bet beginsel; geeft den een vergoeding, maar geeft dan ook aan den ander, en maak er een vaste post van op de begrooting; tot op dit oogenblik is dit schoonmaken een lastpost voor de onderwijzers, maar dit neemt niet weg, dat de beer Sitse, toen bij om de school vroeg, wist dat zij schoongomaakt moest worden; omdat die school nu echter van de woning van den heer Sitse verwijderd is, zou hij er voor zijn de vergoeding tijdelijk toe- testaan, bij het nieuwe schoollocaal echter niet. De heer v. d. Heijden, als de beer Sitse de nieuwe school heeft, zal hij ook gaan zeggen, de school is niet in mijn huis, omdat de woning naast en afgescheiden van de school zal staan, en hij herhaalt, krijgt de een vergoeding dan zallen ook spoedig de ande ren komen. De heer Hector ondersteunt het voorstel van den heer Quakke laar om het verzoek in handen der financiëele commissie te stellen, hij heeft nog geen enkel argument gehoord, dat hem kan doen besluiten voor het verzoek van den heer H. Sitse te stemmen, en wel het allerminst het argument door den heer Pieterse aange voerd, want geldt het hier dat het bedrag voor bet schoonmaken der school moot worden, betaald omdat de heer Sitse geen bedienden houdt, wensebt spreker op te merken dat bij bet toekennen van salaris aan den heer Sitse ook geen minder tractementAis toege kend omdat hij geenebedienden houdt. Alsnu wordt het voorstel van den heer Quakkelaar in omvraag gebragt, en met slechts één stem tegen, die van den heer van der Heijden, besloten het verzoek naar de financiëele commissie te zenden. Vervolgens wordt op voorstel van den heer Quakkelaar zonder stemming besloten om ook het verzoek om' teruggaaf van kosten wegens levering van schoolbehoeften aan school C over 1871, ter gelijke behandeling naar de financiëele commissie te zenden. Wordt met algemeene stemmen herbenoemd als lid van de commissie voor de zeemans- en visscbexsbeurs de heer P. Goeree. Voornotificatie aangenomen eene dankbetuiging vrn den heer H. Fritz voor eene gratificatie wegens de tijdelijke vervulling der betrekking van hoofdonderwijzer aan school B. 'Idem de goedkeuring van Gedeputeerde Staten, het renteloos voorschot aan de bank van leening. Idem dankbetuiging van Gedeputeerne Staten wegens de toege zonden kaart van Staats-Vlaanderen. Wordt voorgelezen een adres van de commissie ad hoe voor de feestviering in April a. s., waarin wordt verzocht om zedelijke en geldelijke ondersteuning van wege den gemeenteraad. De voorzitter vraagt of een der leden hieromtrent zijne gedach ten wil zeggen, om alzoo tot een besluit te komen, welke som uit de gemeentekas aan de commissie toe te staanhij bad bij dit ver zoek verwacht einige toelichting, benevens een programma en. raming van onkosten, dit is niet geschied, zoo wordt het moeielijk eene som te bepalen. De heer Quakkelaar vraagt of het dagelijks bestuur reeds eene som in de gedachten heeft. Hierop antwoordt de voorzitter, dat het zeer moeielijk is eene som te bepalen daar geen programma is overgelegd, nu zou men voorloopig eene som kunnen noemen^ met voorbehoud die nader te wijzigen; hij zou voorstellen voorloo pig 300.— toetestaan, tot bestrijding der eerste uitgaven, in afwachting dat later inzage wordt verleend van de door de com missie gemaakte plannen. De beer de Kruijff zegt, bet voorgenomene feest is niet uitslui tend een Vlissingsch feest, maar een feest voor geheel Nederland en wel voornamelijk voor het huis van Oranje, dat nu reeds 300 jaar het voorrecht heeft ons te mogen regeeren. Men had mogen verwachten dat van het huis van Oranje en van de regeering eene uitnoodiging zou zijn uitgegaan tot een algemeene feestviering en daarvoor bij dagen ook uit de schatkist zouden verstrekt worden. Dit is echter niet geschied. Hij zon er daarom tegen zijn, aange zien bet geen Vlissingsch feest geldt, dat veel geld uit de gemeente kas verstrekt werd. Bovendien zal eerlang zeker ook wel eene feestviering plaats hebben bij de voltooiing van de spoorweg- en kanaalwerken te Ylissingen. Dit is eene zaak waarbij alle inge zetenen belang hebben, zoodat voor de viering daarvan de gelden uit de gemeentekas beter kunnen besteed worden. De beer van Uije Pieterse zegt, dat dezelfde rédenen die de beer de Kruijff heeft aangevoerd geleid hebben tot het voorstel, zoo even door den voorzitter gedaan, om 300.— toe te staan, hoezeer één lid van het dagelijksch bestuur die som op 500.wilde bepalen. Hij kan zich echter niet yereenigen met bet denkbeeld van den voorzitter, om aan de commissie uitzicht te geven op latere verbooging der nu te bepalen bijdrage, daarbij 300. in eens voldoende acht. De heer Kleijnhens gelooft dat men nogniet zoo ver is om roede eene som te bepalen, aangezien vroeger door den raad besloten is dat die som onafhankelijk zou zijn van de bijdragen der ingeze tenen. Hij wenscht evenwel een waardige feestviering en zou daartoe een goede greep in. de gemeentekas willen doen. Hij kent geen schooner feest dan het onafhankelijkheidsfecst van Nederland,

Vlissingse Courant | 1872 | | pagina 3