VLISSINGSCIIE COURANT. brak de gódsdien- veei naar oproer dc vorige onstui-. yrisclicn landvoogd e begevenen daar igten. Drie Icgioe- I doel van Damascus p. Eenige- Joden II de droeve mare en het aannaderen hie, Ie Jerusalem nan aan zijn arbeid, Itigc, maar wereld oma is in waar dc dezelfde wcnschen Den procurator bc- v goeden raad den te kecren, en toen tot dwangmiddelen eid der gemoederen de vrijpostige invoe- in de heilige stad, uvel op hij schreef niet begrijpen kon, tenis wierook en den 'e eene steen op den ngt, dat zijne blik- ond niets dan puin- lligula's boodschap valligen Petdonius gehoorzamen mees lijke zeelogtte niid- r de wraak des ver fde oogenblik toen riep liet leger de» it en dankte het den aan Agiuppa een cgevcn die sedert Welke onzekerheid d en de joodsch-gc- kenners der oudheid grii'pa voor Keizer clccd dat hij te Jc- rvadcrenbinnen de ingen en floogeprics- at Claudius hem met roverd Trachonitic des Senaals in sta- bcwaard. Nog heden en tot blijk van er op welke Agrtppa de ming des Joodschen n lof uit, over's vor- liij, in devoornaam- crklicden van Tyren •woestiDg herstellen js, welke zich toen, alem bevond spreekt Vgrippa rondom den stad nimmer, in de ion dc dood de daden ene omstandigheid op gevestigd blijft, want id dorst van' Claoiuus Ike het optrekken der en een onrustig volk, errolg hierna 102. 1845. EN. den 19. dezer zijn alhier il Anna Polovrrva IF. als hijlegger. 1 en van deze recdo Blak Eagle J. IWk ilara Hermann .1. Pol- zogin J. G. Heuser 11 Palamcdes II. Nie- rien Fiorcnt J. Dam 1st i New-Cast Ie. irdeaux. men Zr. Ms. stoomschip •sen en is des namiil- eden zeilde naar zee liet van deze stad naar JZEN Middelburg Nederlandsche piudde, ncrgarsl I' 5.a5 dito - dito - 'iltc dito - itlcbooiien - to t - Paardcnboonen - G.o 0 5 5o ie f 4i.5o p. olie - 45.3o - 34.00 iken f st. ieken - g.oo - io4 - «T. BIEREir. Maandag 25 Augustus. J De uitgave dezer Courant gescliiedl geregeld driemaal per week. De prijs van liet abonnement is voor drie maanden f 2,25, en franco per post I 2.5o. Advertentien ■«orden geplaatst a 20 Ct. de regel, uitgezonderd Huwelijks-, Geboorte- en Doodbckendmakingcnwaarvan de prijs van 1 lot 6 regels f 1,20 is, en voor eiken regel daarboven ■jo Ct.behalve 35 CL zegclregl voor iedere plaatsing. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in hel Rijk. Brieven fianco. NIEUWSTIJDINGEN. Wal' dezen aangaatzeide hij die zich in geene acht dagen geschoren heeft en van geene papieren voorzien ENGELAND. In Engeland heerscht ook op vele plaatsen de ziekte r de aardappelen. De eigenaars der lauden hebben in leficide streken hunne pachters gedwongen hun Jand om Tuitten en de aardappelen Ie verbranden opdat, die znndeo gegeten worden dewijl enen beweert dat zij Ldelijk voor de gezondheid zijn. FRANKRIJK. fnANSCHEN DOOR FRANSCHEN BEDROGEN. Verleden» week een reiziger, die door het een of ander toeval op— Uilen was laat in den nacht te Privas aan. Toen hem de redenen van zijne late komst vroegant- jrilde hij dat hij de bergen van Ardeche doortrekkende, [tiinderd was geworden (arrèté) zijnen weg te vervolgen, dit lakoniek antwoord gegeven te hebben vroeg hij eenige verversching en ging naar bed. Weldra was [e onlmoeting algemeen bekend men sprak van niets dan van het gevaar waaraan de reiziaer in gemelde Uer, blootgesteld was geweest. De geheele stad ver- trde daarover in groote onrust, en de held dezer gebeur- was misschien de eenicstp die gedurende den nacht rust van eenen verkwikkenden slaap genoot. [liet den dageraad begaven zich eenige Mareehaiisées den- Ifdon weg op waarvan de reiziger den vorigen das ge- Lcn was. De brigadier die de romans van Anna liadcliffe lezen Ii.id verbeelde zich dat hij de roevers misschien el in het een of ander hol of in eenen otideraardschen Lng zoude ontdekken. Een herder aan wien men vroeg cene dusdanige plaats in de omstreken bestond geleidde gendarmen in een konijnen woud. Het was niet waar- pijnlijk dot een roovcr zelfs in de mpost verkleinende jtondigheden zoude weten te kruipen door cer.e konijnen- Ip. Buitendien hadden de gendarmen er niet aan gedacht, L zich van eene fret te voorzien. 'l)e geheele dag werd in vruchteloore nasporingen door- tliragt. De bergen van Ardeche Ie/erden geen liet minste foor van roovors of bandieten op. Tegen den avond ont- Ikle echter de brigadier in de verte oen man die aan pn voet eens booms gezeten was. Hij beval aan zijne mlerhoorigen de diepste stilzwijgendheid in acht le nemen met behoedzaamheid de plaats te nademn alwaar deze [erdaebte persoon gezeten was. Zijne bevelen werden stip- plijk opgevolgd stapsgewijze en met alle mngpiijke voor- irgen naderden zij den gevreesdpn man. Hij sehcen van eoe middelmatige grootte te zijn zijn bleek gelaat een lug oog dat met een buitengewoon vuur bezield was fn baard die minstens io 8 dagen niet geschoren was dit (liesgaf aan den man een vreemd voorkomen. Topn de gendarmen digtpr bij gekomen waren om- ngeideo zij hem eensklaps. Wie zijt gij vroeg hem de brigadier. ik ben alles en ik ben niet veel antwoordde de man. Ik ben nu eens keizer dan een boeri'D lummel op dit jgonblik ben ik niets. Ik begrijp u hernam de brigadier, gij doet, alsof gij (ieneloos waartom uwe misdaden te verbergen. Zinneloos zeide de vreemdeling ja ]a ik ben wel epns Dit een gek en soms ook al eens een misdadiger ge neest. Ik heb trouweloosheden, ja gruwelen gepleegd, 1 ik durf het zegeen ter algemeene voldoening. Ik wil wel ook mei dezelfde openhartigheid bekennen dat ik in de [deugd niet zoo goed geslaagd ben. Welk eene onbeschaamdheid mompelden de gendar men binnensmond. Gij zult ons volgen voegde de brigadier er bij. Het zal mij aangenaam zijn met u to reizpn doch op voor- kaarde dat gij mij op uw paard mede voprf. Men heeft virn alle tijden af de groot» misdadigers mot Wel onderscheiding behandeld. Een gendarme steeg var. zijn Ipaard en gaf hetzelve aan onzen geyvaandeo booswicht over. De brigadier sprak geen woord en scheen in diep gepeins [verzonken. Zij kwamen eindelijk te; Privas aan. Eeo der gendarmen was vooruit gereden om den commissaris ven politie te waarschuwen die op de binnenplaats der kaserne de aankomst v'an den gevangene afwachtte. De brigadier on de commissaris verzochten den gebaarden man hen te Vlgen. Deze laatste die dachtdat de eerstgenoemde heeren hem ten avondmale uitnoodigden voïid geene de min ste zwarigheid om deze beleefdheid aan te nemen en deze Iwee heeren in het schoonste hotel der stad te volgen. De reiziger die alle deze moeijel ijk heden veroorzaakt had vat bedaard in eenen hoek van den haard toen de commissa— 'is, de brigadier en 'de gevangene binnen traden. Mijn heer, zeide hem de commissaris, erkent gij dien persoon voor dengenen weike 11 de beurs of het leven afgevraagd heeft. Niemand heeft mij de beurs of liet levea afgevraagd antwoordde de reiziger. NVat I hebt gij u gisteren niet beklaagd*- van onderweg aangehouden (arrèlé) te zijn geweest. Ja waarlijk ik ben verhinderd geworden mijnen weg te vervolgen hernam de reizigerdoch deze hindernis is veroorzaakt geworden door eene beek welke buiten hare oevers geloopen den weg overstroomd haddaardoor ben ik genoodzaakt geweesteenen grooten omweg te tnaken. Deze bekentenis mishaagde den brigadier hij wilde niet dat zijn gevangene zonder reden gearresteerd was. Daar zijn ze viel hem de laatste in de redenen ter wijl hij zijn brieventas voor dM dag haalde Euslacht- le-Glorieux reizeDd komediant, onovertreffelijk in <Je Gros- inane. Gij hadt uwe reispas vroeger moeten verlooncn riep de commissaris, die zich op zijne beurt vernederd gevoelde. Én gij mijn heer die u daar op uwe doodelijke pemak zit le warmen, gij hadt wel'onmiddellijk kunnen zeggpn dat eene beek de oorzaak van u w opoutnoud was. Waarom hebt gij het niet gezegd Omdat mij zulks niet gevraagd is geworden. Dit schoon antwoord van den reiziger en onzen zoo sterk gebaarden inan bragt den armen commissaris geheel van zijn stuk sedert dien lijd is hij stom. Parijs, reeds overrijk aan zoo vele, op verschillende wijs geoefend wordende en ook door verschillende kunst benamingen onderscheiden dieverijen heefl er weder eene nieuwe zien ontluiken waaraan rnen den naam van dief stal by duel gegeven heeft. Sedert het begin van liet thans afgeloopen umversileits-jnar waren eene menigte pas aan gekomen studenten de slaglofler*9 van dezen nieuwen kunst greep geweest en tot nog toe had de policie de schuldigen vruchteloos nagespoord, tot dal zich den 10. dezer een hunner op heeler daad liel betrappen bij het volgende ge val welks verhaal levens een denkbeeld kan geven van de wijs, op welke die heeren werkzaam waren. De jonge Louis llenaud een student van dit jaar kwam des avonds ten tien ure van het bal der Grande Chartreu se bij de laan van liet Observatoire. Hij was alleen scheen tamelijk verhit, en beschreef onderhol gaan zekere lijnendie toonden dat zijn waarschijnlijk epiugzins be neveld brein geen volkomen bestuur over zijne beenen-had. Plotseling hoort hij zich met eene zware hasten) aanspre ken en ziet voor zich een rijzig man met een buitenlandse!) ordeteekeo versierd en lange knevels op de lippen. Voor den satan Mijnheer roept deze verschijning houdt gij UGj.ie Ia-Grut) voor de s'.raatst-.iT.e.. Gij hebt mij mijn grooten toon plat getrapt I Ons groentje staat stokstijf slii en stamelt eene veront schuldiging welke hem de verrassing en liet geduchte voorkomen van den gene die hem aanspreekt afpersen vervolgens wil hij /.00 goed hij er toe in staat is zijnen weg weder voortzetten. Neen Mijnheer" herneemt de man met de knevels, «zoo kan de zaak. niet afloopen geef mij uw kaartje en morgen spreken wij elkander nader." De halve roes waarin de jonge student zich bevond liet hem niet veel acht op de bedreiging slaan bij gef zijn kaartje en zonder verder ongeluk bereikte hij zijne woning 111 een hótel-garni der Biic des Francs-Bourgeois. Nog lag hij den volgenden morgen vrij laat in eenen zoeten slaap toen hij door hevig kloppen aan zijne deur gewekt werd. Hij springt uit zijn bed werpt een kleeding- stuk over en doel open voorbeen staan twee personaadjen die hij zich niet herinnert ooit gezien te hebben. Mijnheer zegt een dier twee be/oekers wij zijn tot u gezonden door Kapitein Gronoski onzen vriend dien gij gisteren avond cene zware belcediging hebt aan gedaan. Wees dus zoo goed ons op le gevet) wie uwe getuigen vroeger secondes genaamd) zijn opdat wij met hen de voorwaarden der onvermijdelijk geworden zamenkomsl kunnen regelen." Deze aanspraak brengt den student zijne onlmoeting van don vorigen avond weder in, het geheugen. Ik moet erkennen mijne Heeren zegt hij dat gisteren door de werking vao een paar glazen punch mijn brein en mijne oogen niet volkomen helder waren maar niettemin herinner ik mij duidelijk dat ik mij bij dengeen die u zendt wegens een geheel onopzettelijk vergrip beleefdelijk verontschuldigd heb." Dat kon zijn mijnheer maar daarmede is do kapi tein niet voldaan geweest en het bewijs daarvan is dal schoon hij heden morgeo ten zeven ure naar Algerie op reis moest gaan luj die reis heefl uitgesteld. Zijne plaats op de diligence en op de stoomboot was genomen maar hij heeft zich getroost le Parijs te blijven om volkomeoer vol doening te erlangen." De nieuweling, die hoe langer hoe ongeruster begon te worden bood aan om den kapitein op nieuw om vcr- schooning te vragen onder betuiging dat bij hem volstrekt niet had willen beleeciigen. «Maar in 's Hemels naam, mijnheer, roept hierop, de ander, kan dan uw excuus— vragen den kapitein het geld terug geven dat uwe belee- digiug Opzettelijk of niet hem heeft doen verliezen. Kom 1 kom wij hebben beneden ons rijtuig en de noodige wapenen io een uurtje is alles afgedaan." De student, die een paar dagen te voren het kwartaal van het hem toegelegde jaargeld en daarbij nog een klein sommetje voor zijne reiskosten om met de vacantie naar huis te komen ontvangen had haalde weder eenigzins adem en zeide dat hij de schade welke de kapitein leed gaarne voor zijne.rekening zou nemen, bijaldien de som zijne kraehteo niet te boven ging. Op deze verklaring werden de getui gen iets handelbaarder en verklaarden eindelijk dat zij wel dachten datop hunne voorspraak de excusen mits door een twintigtal gouden Napoleons ondersteund aangenomen zouden worden. Maar zulk eene som bezat de student nietde getuigen begonnen hierop van de lommert te spreken en wezen daar bij op oen kostbaar horologie, een familiestuk dal aau het hoofdeneind van het ledekant hing. Onder den invloed der vrees zou de arme knaap zich ook dit offer getroost hebben toen een zijner bureneen oude vos die reeds in zijn tiende studie-jaar was, zoo als er nog wel in de wijnhui zen van het quartier St. Jacques rondzwerven plotseling in de kamer '.rad "n zonder eeoige inleiding verklarende dat hij door het beschot alles gehoord hadeenen der heeren secondes bij de kraag paJUe tevens schreeuwende d3t men den ander die ijlings den trap afliep zou aan houden. In een oogenblik was geheel het huis op de heen maar niet zoo snel of de vlugteiing ontsnapte. Hij dien dé emeritus-student gegrppen had werd naar den commissa ris van policie gebragtwaar hij herkend werd als zekere Chcvigny een rpeds meermalen gestrafte hebbende onder andere sedert 1840 reeds vijf vonnissen wegens bedriegelijko opligting te zijnen laste. Laatstleden Zondag werd er te Nevcrs eene verkno ping van meubelen gphouden op het kasteel van Poiseux ten gevolge van het overlijden van den rijken eigenaar. Onder «Je voorwerpen bevond zich eene oude secretaire. Dit meubel trok do aandacht van den hepr'Soj/cr 'fabri kant van vijlen te Nevers. Hij meende er eene geheime lade in te bespeuren hetgeen een onderzoek met zijn rncs in eene reet, die aan ieders oog ontsnapt was, hem scheen te bevestigen. De eerlijke man deelde zijn vermoeden medo aan de personen die met de verkooping waren belast en ligtte nu met eene schaar eene plank opdie een. veer in beweging bragt en eene vprborgene bergplaats deed ontdekken, waaruit een zakje te voorschijn kwam, dat 10,000 francs in oude gouden louis inhield. YVy vertrouwen dat dei erfgenamen van het groole ver - mogen van den heer van Poiseux deze daad waardiglijk zullen Prkentien. De ontdekking heeft in allen gevalle liet nut gedaan van de onschuld van een' armen dienaar aan hel licht le brengen dien men eenige dagen le voren had weggejaagd onder de beschuldiging van dit goud te hebben ontvreemd waarvan men liet aanzijn vermoedde. Te Choteauroux in Frankrijk is een kind met twpe hoofden geboien. Een buik dient voor de twee kinderen maar men bemerkt dat hel wanschepsel vier brillen en vier bernan en voeten heefl. Dit zonderling kind leeft reeds acht dagen en is welvarend. Eenige spekulateurs hebben reed9 geld voor dit dubbel kind geboden maar de ouders ofschoon zij arm zijn en veel kinderen hebben weigeren dit wan schepsel te verkoopen. Men is hezig met eeo verslag over dat kind optoslellen welk verslag aan de akademie van ge neeskunde moet gezonden worden. BELGïE. Er zou eene haven gemaakt worden fusschen Blan kenberg en Heyst aan de Noord-zee mei een bevaarbaar kanaal van Antwerpen derwaarts zoodat de zeeschepen voortaan de reis over de Westerschelde zouden kunnen ontgaan. NEDERLANDEN. AMSTERDAM den 21. Augustus. Mei rpgt vreesde rnen, omtrent de uitwerkselen van den zoo geweldigen stormwinddie in den avond van II. Dingsdsg opgestoken was en gedurende deu volgenden nachl en dag heeft voort geduurd treuiise berigten te zullen ontvangen. Hieron der dpelen wij eenige derzelve uit de zuidelijke streken van ons land mede. Ook de meer onmiddellijke nabuurschap dezer stad is niet vrij gebleven. In de Simmeer ten oos ten van Aalsmeer gelegen en onder die gemeente beboe rende heeft eene windvlaag die men er voor eene hoos gehouden heeft, kap, as. roeden en liet verder getim merte van den watermolen door den molenaar Tapsnoort bemalen en bewoond weggerukt en geheel den molen zoo danig geteisterd dat hij genoegzaam vernield is. lo het oosteinde van Aalsmeer zeif zijn voorts twee huizen om ver gewaaid en is eeo derde beschadigd. Sommigen wil len zelfs, dat er onder die gemeente zeven woningen be schadigd zouden zijn. De hoos was van een' geweldigen slagregen vcrzeld en dreef aan uit het Zuid-oosten er zijn eenige lieder. die meenen gezien le hebben dal drie onderscheiden hoezen zich tot eene vereenigd hebben. Io onze stad verneemt men niet, dat eeuig noemenswaardig ongeluk heelt plaats gehad dan alleen hel omverwaatjen van onderscheidene boomeu. LAGE ZWALUNVE, den 19 Augustus. Heden is dit dorp door een zware ramp getroffen. Omtrent half zes ure, in den namiddag, heeft hier uit hel r.uidw'esten een orkaan of hoos gewoed waardoor van het huis van den burgemeester tot aan huis van Bastiaan de Vogel vele groote en sterke schuren tegen den grond en sommige van hunne funderingen geslagen zijn. Ook de huizen heb ben enorme schade gelegen de daken zijn weggerukt de ramen verbrijzeld en er zijn zelfs die zoo veel geleden heb ben dat zij elk oogenblik dreigen in le storten. Het is onmogelijk op dit oogenblik de uitgestrektheid van de scbmle le berekenen daar niet alleen reeds veel voorraad in de schuren opgezameld was maar hetgeen in het veld gemaaid lag is opgenomen en wijd cn zijd ver spreid. Zoo als men verneemt heeft onk te Zevenbergen dezelfde orkaan gewoed verzeld van een ouweder en heeft aldaar veel schade loegebragt. Vooral heeft de R. Kalh. kerk aldaar veel geleden. DORDRECHT, den 20. Augustus. Heden namiddag omstreeks 2^ ure is op het dorp Zwijndrechtaan de

Vlissingse Courant | 1845 | | pagina 1