Y VLISSINGSCHE onder dug, 15 Maart 1838. c o u NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR yae de PROVINCIE ZEELAND, brengt bij deze ter kennis \an de belanghebbenden dat door bet Departement der Opper-Houlvesterij voor de Noordelijke Provin ciën met overleg Yan Hun Ed. Gr. Achtb. de Gedeputeerde Sta ten de Visscberij in de Provincie van den 15 Maart aanstaande tot cn met den 31 Mei daaraanvolgende zal gesloten zijn, na welk tijdstip dezelve op de gewone wijze weder zal mogen wor den uitgeoefend terwijl de Visschers van beroep de door hen voor dcu aanvang der sluiting gevangenen Vischtot op den 1 April aanstaande zullen mogen verkoopen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Paling-Visscherij welke echter gedurende den gesloten Vischtijd niet dan met Aal- korven van wisscheji of teenen gevlochten en met het Kruisnet zal kunnen uitgeoefend worden vermogende nogtans die Viscb- luigen alleenlijk daar te worden gebezigdalwaar het gebruik derzelve niet volgens de Politic-Reglementen is verboden. Zullende een iederdie zich cenige overtredingen ten deze wogt veroorloven tot de straffen bij de wetten bepaaldworden vervolgd. En zalten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is le geschiedenmitsgaders in het Provinciaal Blad geplaatst. Middelburg, den 11 Maart 1838. Do Staatsraad Gouverneur voorn. VAN VREDENBURCH. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS der STAD VUSSINGEN, zullen op Vrijdag den 23 dezer maanddes namiddags om een ure precies, ten Raadhuize dier Stad, publiek en aan den meestbiedenden presenteren te verhuren De JAGTonder de Ambachts-heerlijkheden Koudekerks Bekerke en Krommenhoekemitsgaders Zoulelande en W e- retidyke. Zullende de Jagt der gemelde drie Ambacht3-hecrlijkhcdeD niet in cumulomaar ieder afzonderlijk worden verhuurd op de voorwaardenwelke ter Stedelijke Griffie ter lezing liggen. Vlissingen, den 14 Maart 1838. Burgemeester en Wethouders voorn. A. van der SWALME Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare S. van der SWALME Secretaris. ttintMJStijiJmfifit. NEDERLANDEN. VLISSINGEN, den 14 Maart. Gisteren en heden zijn uit het 4° cn 5® district dezer Provincie alhier aangebragt4 Belgische Ovcrloopcrs, 3 laatst gediend hebbende als onder-officiers bij het 12® regement Infanterieen 1 van het corps Partisansuit Gent en Namen gedeserteerd. 'a GRAVENHAGEden 11 Maart. Tot Nederlandschen Consul te Civita-Vccchiain den Kerkdijken Staati9 benoemd de Heer L. Arata. "L. M. heeft goedgevondenbij rescripthet Departement van Oorlog te magtigen om aan de miliciens der ligting van 1833, tlie zulks mogten verlangen de toestemming lot bet aangaan van een huwelijk te vcrleenen. Morgen vergadert de Tweede Kamer der Staten-Gencraal om le beraadslagen over het aauhangige ontwerphoudende wij zingen in hel tarief der regten op den in-, uit- en doorvoer. Bij resolutie van Z. Esc. den minister van financiën beeft dezelve zich vereenigd met het aan Z. Esc. gedaan voorstelom Ier bevordering eener gewensebto gelijkvormigheid over al de provinciënen Ier voorkoming van misbruiken ten dezede de breedte der zitplaatsen in de tenten der vermakelijkheden waarnaar het regt van patent behoort berekend te worden, al gemeen te bepalen op zes palmen voor iedere zitplaats. Z. M. heeft aan commissarissen cn directeuren der Rijn- en ÏJssel-Stoomboot-Maatschappij concessie verleend tot bet aanleg gen van eene geregelde stoombootendienstvoqr de overbrenging van personen en goederen van Amsterdam naar Kampen, cn van daar over den IJssel naar Arnhem en terug. Aan den Raad der stad Kampen is bereids door' Hoogstdenzclve autorisatie verleend tot het doen cener geldlcening vën 50,000 guldens, om van stads wego lo strekken in de oprigling van deze Maatschappij. In de Ooslindic zijn, in rang en anciënniteit overgeplaatst, hij de Artillerie, de 1® Luitenant van het 1® bataillon Ycld-Ar tillerie J. Verlholenen bij de Infanteriedc 2° Luitenant van de 17° afdeeling, F. de Korte. AMSTERDAM, den 12 Maart. Naar men verneemt zullen eerst daags de werkzaamheden aan den ijzeren spoorweg van Amster dam naar Haarlem met ijver worden herval. Naar men verzekert heeft de plaats gehad hebbende strenge winter ecnig nadeel aan de reeds gedane werkzaamheden loegebr.igtdoch geenszins in die male, als men zulks gevreesd had. Deze langdurige winter schijnt echter oorzaak te zullen geweest zijn, dat deze weg met gecne Mogelijkheid op den 24 Augustus aanstaaudc in gereedheid zal kunnen wezen, waartoe, naar men wil, het voornemen heeft bestaan. ARNHEM, den 12 Maart.. Te Brammen leokende de rivier op den 1 Maart 2 ellen doch wies spoedig tot 5 ellen en be reikte den 4 hare grootste hoogte van ellen 7 palmen bij afwisselend losgaan en vastzitten van het ijs. De Bruramenscho batidijk de dijk van Halfvasten cn de Polhoksdijk zijn achter elkander overpeloopen waardoor geheel Kortenocver en het Oeken- sche veld zijn overstroomd. Negen huisgezinnen sterk 44 zielen, zijn rnet de noodschuitcu gereden in de school en consistorie kamer verpleegd; terwijl eene menigte andere huisgezinnendoor opsteigeringzich zeiven en hun vee gered hebben. Duizende bunders land zijn alzoo onder vvater gezeten van het winterkoren dat reeds zoo veel door de strenge vorst gele den had is weinig te verwachten. Ten gevolge der aanhoudende vorst zijn de aardappelen to Londen, dit voor de geringere klassen zoo onontbeerlijke voedings middel, zeer in prijs gestegen. Zoo als zij .'n December 36 stui vers per zak kosteden gelden zij thans per zak 60 a 70 stuivers. De nood is dienvolgens zeer groot. FRANKRIJK. PARIJSden 10 Maart. Hel mag als eene stellige daadzaak worden beschouwddat men in dit oogenbUk zich met cenca of anderen gewigligen maatregelSpanje betreffende bezig houdt. Zonder eeuigc uitdrukkingen van liet Journal des Dé'oats in aanmerking te nemen hetwelk zegtdat eerlang Frankrijk lot eenige groote poging in Spanje zoude kunnen geroepen worden hebben wij eene ongewoDc beweging opgemerkt onder die groote financiers en diplomalen welke hot meest hij eene beëindiging van den Spaanschen worstelstrijd belang hebben. Dc Heerea Rothschild en La/fittehebbenzegt men beurtelings confe- rencien met een Spaanschen Agentdien men weetmet eene gewiglige financiële zending te zijn belast. De Heer Ricardo van Londen en dolleer Ardoin zijn insgelijks onderling in rug gespraak getreden. Intusschcn weet nog niemandwelke voor slagen aan die kapitalisten hebben kunnen gedaan worden. Het schijnt zeker te zijn dal van de eene cn de andere zijde ver schillende voorstellen zijn gedaan doch dal dezelve rneerendecls onuitvocrlijk zijn bevonden, omdat daarbij het deelswijze of zelfs bet volslagene bankroet als de grondslag lot nieuwe financiële schikkingen werd aangenomen. "VYij ontvangen per buitengewone gelegenheid de volgende telegrafische depechc van Bayonne dd. 9 Maart: Een buitengewoon koerier berigldat den 4 Maart voor bet aanbreken vau den dagde factie van Gabaneres in Sarragossa is binnen gerukt, en de onderscheiden punten heeft bezelmaar de nationale garde heeft zich verzameld en de Carlisten weder verjaagd die 120 dooden en 700 gevangenen hebben verloren. - Uit Algiers schrijft men van den 25 Februarijdat onze gouverneur werkelijk twist met Ahd-el-Kader heeft nopens de grensscbending doch daar deze heeft toegegeveu denkt men uiet, dat daaruit vijandelijkheden zullen ontstaan. De Russische ambassadeur heeft een koerier naar Peters burg gezonden. In dit jaar zijn reeds 500 Fransche werklieden en een honderdtal manufacturers naar Petersburg vertrokken. DOTSCRLAND. FRANKFORT, den 9 Maart. Er loopt hier een gerucht dat de graaf von Munch Bellir.ghausen zijn post als president van den Bonddag zal ncderleggen en hern in Oostenrijk een minis- teriëcl departement opgedragen zal worden. Tot zijnen opvolger' bij de Bondsvergadering noemt men een magnaat uit Bohcmc van vorstelijken rang. Te "Wecnen zijn dezer dagen verscheiden couriers van Pa rijs en Rome aangekomenmet depêches die men meent dat op de zaak van den Keulschcn Aartsbisschop heirekking hebben. Tusschen de Hoven van Pruissen en Beijeren zou eene zekere spanning ontslaan zijn over deze zelfde zaak cn Pruissen zicii misnoegd toonen over de geschriften die legen zijne Regering ia Beijeren uitgegeven worden. Men beginï geloof le hechten aan het geruchtdat de Pruissische minister bij hel Hof te Rome, de Heer von Bunsen terug geroepen zal worden. Uit Hanover wordt dd. 5 Maart hel volgende gemeld: De cergisteren-avond aan H. M. de Koningin door onze bur gerij gebragte serenade- bij fakkellicht was allerschitterendst. De deputatie, die lot de Koningin toegelaten werd, om haar dc geiukwenschingcn der stad wegens haar geboortefeest aan te bie den werd zoo door K. Iff. als door haren koninklijken Gemaal op dc meest beuscho wijze bedankt. Het ontwerp van grondwetzoo a!s hetzelve aan de Stenden is voorgedragen ging veizeld van een koninklijk schrijven hoofd zakelijk inhoudende dat de nieuwe grondwet de gswigligste be ginselen beval welke in de Duiiscbe S^.len voor de bekende gebeurtenissen van dv^ laatste jaren onzer eeuw geheerscht heb ben. Hot ontwerp is dan ook gecne kopij der nieuwmodische denkbeelden nopens constilutie, cn zal slechts zoodanige nieuwe beginselen bevatten als door de behoeften des lands dringend ge vorderd worden. Over het geheel staat het ontwerp in volko- mene overeenstemming me! de besluiten der Duitschc bondsver gadering. Dc regering twijfelt geen oogenblik of er zal geen wezenlijk verschil van gevoelen tusschen haar cn de Slendcn be staan. Mogt dit evenwel het geval zijn d-.n zoude zij zich ge noodzaakt zien, het land ingevolge der in het jaar 1819 bestaan hebbende grondwet tc regeren.

Vlissingse Courant | 1838 | | pagina 1