Stoom-Piano-f abriek 1! JVtaziek-Jnstrnmenten. „Fermitan" Dürrkop of Cito-Rijwiel A. N. BUT Az., Kerkstraat 12, hypotheekbank te Zlerlkzee TE KOOPi zich nog voorzien wil van een compleet met Banden voor den spotprijs van f115 tot f125 moet zich haasten, want ze vliegen weg. HAAST U. DAMESRIJWIELEN UITVERKOCHT. Allerlei. Mond- en Klauwzeer. Keuring jeugdige personen en vrouwen. Loting voor de Militie. PANDBRIEVEN in omloop ruim 5 °|o Pandbi ieven k IOO °|0 J.J.Cock. H. J.Korlvinke P. Platteeuw, Ter Neuzen. ANTOINE MES, MIDDELBURG. Aanwijzing verkrijgbaar- stelling Levensmiddelen. Adverteeren doet verkoopen Jacoba Maria Wortelboer Broodkaarten. A. F. MANNAERT-GEER8, Rijwielhandel. IS UW ADRES TER NEUZEN. was reeds di ie uur's morgens, dat by sukkelde in de richting van de herberg, waar hij te voren reedü een kamer had besproken. Doch het hotel was gesloten en dus was goede raad duur. V. besloot toen naar Heerlen te loopen: het was maar een goede anderhalf uur loopen. Maar de weg was lang en de beenen werden traag, ze konden het lichaam niet meer torsen. Op den Ryksweg naar Heerlen zag hy een schuurtje. Daarin kon hy wel wat slapen. Hy opende de deur en enkele minuten later lag hy te spartelen op den bodem van een wel 25 M. diepen met water gevulden put. Hoe de man er in terecht gekomen, isof hy zich heeft laten zakken langs de yzeren ketting of er in getui meld is, wie zal het zeggen. Voorbygangers hoorden zyn angstgeschrei en hulpgeroep, po litie werd gerequireerd, die met behulp van toe geschoten belangstellenden, touwen en een leer in den put aflieten. Y. wist gelukkig de touwen te grypen en het zware vrachtje werd moeizaam uit den put geheschen. 't Was een mirakel, de man had niet het minste letsel bekomen. Om wat op te knappen kroop V. onder de wol, zeggende«Ich hub al veul mit gemacht, me terecht gekomme in enen put, is mich nog niets passiert Duitscher doodgeschoten. Een Duitsch |krygsgëvangene, die onder Cad- zand trachtte naar ons land te vluchten, is door de Belgische grenswacht doodgeschoten. Oneerlyke dienstboden. Dezer dagen verliet een 16-jarige dienst bode, woonachtig te Weesp en werkzaam aan het hotel Het Rechthuis te Muiderberg na een woordenwisseling plotseling haar dienst. Zy stond op het punt met de stoomtram te vertrekken, toen het den hotelhouder op viel, dat zy wel wat veel bagage by zicb droeg, waarom hy haar verzocht, den koffer en de pakjes eens te openen. Daar zy weigerde, werd de politie er by gehaald, die onder meer te voorschyn bracht een gouden armbandhorloge, toebehoorend aan een logee van het hotel, die het een paar we ken te voren reeds had gemist, verder kousen, schoenen, ondergoederen van een dochter van den hotelhouder en boeken, wyn, sigaren en chocolade. Bovendien had zy meer geld in haar bezit dan zy naar vermoeden kon hebben. Aan de politie bekende zy dit alles te hebben gestolen. De politie is begonnen haar naar de ouder lijke woning te brengen en zet haar onderzoek verder voort. Van je familie.... Onder den indruk van de gewichtige ge beurtenis, die daar binnen had plaats gehad, stapten ze te 's Gravenhage het stadhuis uit, hjj en zy, als man en vrouw. Ondanks het gure weer en de ontstentenis van het koes terende zonlicht, was het iD hun binnenste rozengeur en maneschyn. Ze bespraken de toekomst, welke hun natuurlyk op dezen mor gen zoo hoopvol leek. Een familielid der bruid kwam echter ook een woordje meepraten. Evenwel niet over honeymoon, 't Werd een levendig onderhoud, rjjkelyk doorspekt met krachtige uitdrukkingen. Plotseling ging de bruidegom tot het offensief over en beide hee- ren tolden over het natte asphalt van de Groenmarkt. Het bruidje weende haar bruidstranen en riep om hulp. Een paar agenten maakten een einde aan de daadwerkelijke gedachtenwisse- ling en weldra ging het jonge paar gearmd verder. Een schandelijke misdaad is er Zaterdag avond te Sinaai-Waas, over de Belgische grens, gepleegd, waar een bende van vyftien bandieten een aanval gedaan heelt op de boerdery van een ryken veekoopman. Deze en zyn oudste zoon zyn doodgeschoten, de boerin is door een revolverschot gekwetst en al het geld, dat er in huis was, meer dan honderdduizend francs, is gestolen. Een Brusselsch blad geeft van deze misdaad, die men zich beter in een of ander wild, on beschaafd land kan denken, het volgende relaas: 't Was Zaterdagavond, omstreeks halt negen. Op den buiten houdt men nog aan het oude uur, zoodat het voor de familie Pauwels half acht was. Omtrent dit uur ging Alfons Pauwels met zijne zoons iederen dag de beesten eten geven. De vader Pauwels ging voorop, gevolgd door zyn tweeden zoon René en den oudsten Hector. Toen zy de achterdeur opentrokken, werden talryke revolverschoten op hen gelost, op zeer korten afstand. Vader Alfons Pauwels werd op slag gedood; zjjn zoon René viel naast hem, terwyl Hector naar boven vluchtte. De moordenaars sprongen over de twee lyken en losten op den vluchtenden jongeling ver scheidene schoten. Hy werd licht getroffen aan oor en dy. De jongeling trok een bovenraam open en riep om hulp. JNauwelyks echter stak hy het hoofd naar buiten, of nieuwe kogels vlogen hem om de ooren. Het huis was dus langs alle kaDten belegerd. Hector liet zich alsdan vallen. Zyn achtervolgers, meenende dat hun slachtoffer dood was, lieten hem verder met rust. Het oudste dochtertje Martha was intusschen in den kelder gevlucht, wyl de andere kinderen te bed waren. De moeder was ook reeds door een schot in den arm gekwetst «n lag in de keukeu. De bandieten richtten haar op en met twee revolvers op de borst moest de arme vrouw het geld aanwjjzen. Honderd en tien duizend francs, een groote hoeveelheid goudwerk en eenige meters kleer- stoffen werden buit gemaakt. Intusschen gebeurden buiten het huisyselyke dingen. Drie personen, die van de statie van Duizend- Appels kwamen, met name Picavet Hendrik, van Kapell-Brug (Holland), Apers Gustaaf, van Moerbeke en Alma de Coc, van Sinaal, werden op straat door vier, vjjt bandieten vast gegrepen en op het hof van Pauwels gesleurd. Picavet en Apers moesten zich naast het huis plat ter aarde leggen. Hier werden zy bewaakt, wyl nu en dan een schot naast hun oor weer klonk. Het meisje Alma de Coc trokken de beulen binnenshuis en legden haar tusschen de lyken van vader en zoon. Nadat de misdaad voltrokken was, werden de drie laatstgenoem den met vrouw Pauwels in den kelder gewor pen. Een der bandieten zeide: »Hier zult gy nog twintig minuten inblyven. Wie zich ver roert, wordt neergeschoten.Toen kreeg een der schurken, dien men Arthur noemde, bevel de kelderdeur te bewaken. Alles werd toen stil en omstreeks half elf waagden het de opge- slotenen den kelder te verlaten en de politie te waarschuwen.. Om elf uur kwam de veldwachter ter plaatse. Hy vond er twee lyken, een gekwetste moeder en een gewonden zoon. Van de daders was geen spooi meer te vinden. Ontslag wegens staking. De grondwerkers by den arbeid aan de vaart te Oosterwierum staakten Maandag opnieuw het werk en eischten weer hooger loon. De aannemer Bolt je wilde daarvan niet weten en de stakers werden ontslagen. De vaart zal.nu verder met machines uitgebaggerd worden. Ook de arbeiders bij het grondwerk voor het waterschap De Tjonger te Oosterwolde staakten het werk, hooger loon eischende. De aannemer Boltje van Heerenveen was ook daartoe niet geneigd. Hy ontsloeg vier putbazen; 200 arbeiders hervatten daarna tegen het oude loon het werk. Niets nieuws onder de zon. Volgens een Fransch blad wordt in een Chineesch boek reeds in de derde eeuw na Chr. melding gemaakt van een onderzeeboot. Het betreft hier het boek van den Chineeschen priester Wang-Kia, die in de 4e eeuw na Chr. leefde. In het vierde boek van zyn Shi-i-ki vertelt hy van de regeering van keizer Chi- Heang-Ti en schryft daarin: Het volk van Tuen-Ku kwam naar China, nadat het zyn reis in de Lo-chau (woordelijk: schip in den vorm eener spiraalschelp) gemaakt had. Dat schip is in staat, heel dicht by den bodem der zee te vaien, zonder dat het water er in binnen dringt. Naar we in een Duitsch blad lezen, is het eerste watervliegtuig, dat voor de visch- vangst op groote schaal zal geBruikt worden onder leiding van kapitein Christiansen, den uil den oorlogstyd bekenden vlieger, den 16en Augustus te Bergen in Noorwegen geland. Het vliegtnig is voorzien van een 200 fl.P. Benz- motor. De vlucht geschiedde van Travemunde uit, met een tusschenlanding in Frederikshaven, om benzine in te nemen, tot Bergen in tien en een half uur. Het vliegtuig ging hier over in handen van een Noorsche visscherymaat- schappy. Over den aankoop van meer water vliegtuigen voor de vischvangst worden op het oogenblik nog onderhandelingen gevoerd. De Burgemeester der gemeente TER NEU ZEN, maakt bekend, dat het vee van de landbouwers D. SCHEELE, wonende P 66 en A. DEN EXTER, wonende P 49, door het mond- en klauwzeer is aangetast. Ter Neuzen, 25 Augustus 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HU1ZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN noo- digt de mannelyke jeugdige personen en vrou wen in deze gemeente, die zich aan een geneeskundig onderzoek willen onderwerpen, teneinde, by eventueele goedkeuring, het a.s. seizoen in de handvlasseryen werkzaam te zyn, uit, daarvan aangifte te doen ter gemeente secretarie voor 2 September 1919. Ter Neuzen, 25 Augustus 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de loting voor de lichting van 1920, voor deze gemeente zal plaats hebben in het Gemeentehuis op Dinsdag 16 Septem ber 1919, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, 25 Augustus 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Verkrijgbaar De Directie Groote partij eiken Balken en Balken. Groote Brandkast. Diverse Camions. Gas- en Benzinemotoren Betonbuizen. Roode en blauwe Plavuizen. Stoumfornuizen. Draagbaar Spoor en Kipkarren. IJzeren Balken en groote partij diverse Houtwaren. Complete Locomotief, enz. enz. Aanbevelend, Telefoon 77. en alle soorten Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 17 Sept. 1919 mag worden afgegeven Op bon No. 292b 360 gram suiker (Melis of bjjsoorten). 17 (3e serie der kindersuikerkaarten) 360 gram suiker (Melis of bjjsoorten). Ter Neuzen, 29 Aug, 1919- Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. A. P. DE VOS, waarn. Secretaris. genaamd ,,Fermitan" van Jacoba Maria Wortel boer werken beter dan alle an dere wormmiddelen en mogen niet ge lijk gesteld worden met wormpatronen, koekjes, torentjes, bonbons enzdaar deze middelen niet die kracht bezitten die er van verwacht wordt. Wormpoeders genaamd bezitten een bijzondere vindingrijke samenstelling, verdrijven zeker spoel-, made-, maag- en andere ingewands wormen, zoowel bij volwassenen als bij kinderen70 cent per doos, 3 doozen f 2.Overal verkrijgbaar of direct van te OUDE PEKELA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat voor het 108e tydvak (1 tot en met 9 Sept.) geldig zyn de zwart gekleurde wittebroodkaarten. - Tsr Neuzen, 29 Aug. 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Tel. 107, TER NEUZEN, Axelsche straat, Postgiro^l0666, voor prima RIJWIELEN, groote keuze, betrouwbaarheid en concurreer en de prijzen. Onderdeelen en Rijwielbanden, groote prijsvermindering. Prima Rijwielbanden f 11 50, met garantie. Reparation goed, net en vlug. Lakken en nikkelen van Rijwielen. Prima werk als nieuw, tegen concurreerende prijzen. Steeds voorhanden 2de hands Rijwielen. AANBEVELEND. OPGERICHT 1819. HOOFDKASTOOR TE ZAANDIJK. BillPke premiën. Geene poliskost* n- Gunstige voorwaarden. Geene inleggelden. Verzekerd kapitaal in 1914: 46 Millioen Gulden. 191870 Millioen Gulden. Agenten op Z.-Beveland, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen Goes: de H.H. Constandse Vorsterman van Oyen 's Gravenpolder de Hr. J. M. de Kok 's Heer Arendskerke de Hr. H. Schout Heinkenszandde Hr. A. J. Rijk Cz.; Kloetinge: H.H. Gebr. A.en L.Beenhakker Krabbendyke de Hr. Jer. v. d. Sande Az.; Kruiningen de Hr. C. Wondergem Wemeldingede Hr. L. P. Korstanje; Koudekerkede Hr. J. de Kroo Middelburg de Hr. C. de Broekert Souburg: de Hr. J. Janse; Vlissingen de Hr. G. Passenier Terneuzen: de Nationale Bankvereeniging. Werkzame agenten gevraagd voor Noord-Beveland, West-Zeeuwsch-Vlaan- deren en voor andere plaat-en van Zuid-Beveland en Walcheren. AANBEVELEND, INSULAIRE WIE!!

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1919 | | pagina 3