Openbare Yeikooping St. Nicolaas-cadeaux Demobilisatie droogstaande KOE, IPaarden- en Oeemarkl. JACQ FRANK, Sigaren - Tabak, S. PINS, B. t. 1. Banstraat 134, Jpp. TEU NEUZEN. ZOUTEVISCH ZOUTEVISCH ZOUTEVISCH Laatste berichteu. Correspondentie. Advertentiën. Veiligheidswet- Rantsoen Boter, enz. Vrijdag 29 November 1918, openbaar verkoopen Gemeente-publicaties. Burgemeester en Wethouders van fer Neuzen Rantsoen Gort, Yerhooging Broodrantsoen. Aanwijzing verkrijgbaar- stelling Levensmiddelen. Groote keuze raad, voorlichting, steun, kleeding of werk P. C. KLUGT Co., Paarden- en Veemarkt ö^ÉT1 Kantoor van Mr. P. DïELEMAN te AXEL blijft gevestigd in hut Hotel Wikim lliy ook gedurende de verbouwing. het station te Hamont wagen. Alles is er vernield. Het aantal dooden moet zeer hoog zijn,"doch kan nog niet worden vastgesteld. In Hamont zjjn vele huizen ingestort, waarbij de bewoners onder het puin werden begraven. De oorzaak van de ramp is nog niet met zekerheid bekend. In het geheel zjjn 1006 gewonde Duitschers om het leven gekomen. Er waren drie hos- pitaaltreinen, alle van 30 wagens, die nu nog slechts één groote puinhoop vormen. Er zijn 27 Nederlansche en 150 gewonde Duitsche militairen. Een ooggetuige, die niet ver van de plaats der eerste ontploffing stond, verhaalt naar uit Weert wordt gemeld lk werd met een enorme kracht omver en weggeslingerd, kroop tusschen de wagens en verborg me achter de zware wielen. T Ikens als er een kleine pauze in de ontploffingen kwam, snelde ik voort naar de grens. Ik was omstreeks te Budel aan de grens, toen de tweede zware ontploffing plaats bad. Duitsche militairen, burgers, Hollanders en Belgen, alles was op de vlucht gegaan. Het station te Hamont heeft veel geleden. Plafonds zjjn ingedrukt de kap beschadigd geen ruit heel. De gebouwen bij het station dragen alle de sporen der verwoesting. Wraaknemingen en tumult te Antwerpen. In Roozendaal doen vele gruwelverhalen de ronde, die den diepsten indruk op de hier vertoevende Belgen maken. Het zjjn de wan daden in Antwerpen bedreven, ditmaal niet door Duischersv doch door Belgen zelf en in het bijzonder door Belgische soldaden onder leiding van eigen officieren. Eergisteren heeft er een zoogenaamde wraak- oelening plaats gehad tegen al degenen, die handelsbetrekkingen of persoonlijke betrek kingen met de Duitschers hebben gehad. De huizen van al deze menschen, eergisteren waren het er 400, zjjn totaal verwoest en leeggeplunderd. Zoo heeft men in een variété, de Gaieté, waarin veelal Duitsche officieren vertoetden, alles kort en klein geslagen. Als staaltje van vernielzucht moge dienen, dat een piano uit de derde vei dieping werd gesmeten. Vrouwen, die iets met Duitschers hadden uitstaande ge had, heeft men de hoofden kaal gekuipt. Ook zjjn er scènes van waigeljjke mishandeling voorgevallen. Er is voor 10,000 frs. vernield. Gisteren zjjn de wraakoefeningen voortgezet. De Tweede Kamer besloot heden op Dinsdag 3 December te be ginnen met de behandeling van de Staatsbe- grootfeg en Woensdag 4 December met het ontwerp-Marchant betreffeide het vrouwen kiesrecht in de afdeelingen te onderzoeken. De heer Lobman trekt zyn motie in. Hij betuigt zyn instemming met de krachtige houding van de regeering en de doorzetting van de groote hervormingen, ondanks de ge bezigde dreigementen. VAN DE GRENS. Te Assche is een goe derentrein in de lucht gevlogen, «aarbjj 10 dooden te betreuren zyn. Te Denderleeuw zyn by een ontploffing 20 dooden gevallen. Te Antwerpen is een bevel uitgevaardigd tot gevangenneming van alle personen die de Duitschers werkkrachten bezorgd heb ben. Ver olgens zou in Antwerpen de staat van beleg zjjn afgekondigd, in verband met plaatsgehad hebbende plunderingen. In Ter schot zouden botsingen hebben plaats gehad tusschen Duitschers, die niet vertrekken willen, en Belgen. Ook uit dorpen by Antwerpen worden plunderingen gemeld. SCHERPENISSE. Bjj enkele candidaatstel- ling gekozen voor lid van den gemeenteraad, vacature-Uartog, de heer M. J. Kievit Wzn. zekering en arbeidsbemiddeling zeer spoedig mededeeling te willen doen van de werken, welke dientengevolge worden uitgevoerd. In de tweede plaats komt het my gewenscht voor, dat door U de werkgevers Uwer ge meente, bjj circulaire of op andere wjjze wor den uitgenoodigd, zou mogeljjk hunne aan vragen om arbeidskrachten in te dienen bjj het orgaan der arbeidsbemiddeling in de gemeente (arbeidsbeurs of correspondent der arbeidsbe- mid leling.) In het bjjzonder zullen voor bezet ting door Nederlandsche arbeidskrachten ook in aanmerking komen de plaatsen welke thans door geïnterneerden worden bezet. Door het! orgaan der arbeidsbemiddeling moeten aan deze werkgevers zoo spoedig mogeljjk geschik te Nederlandsche arbeidskrachten worden aan geboden ter vervanging der geïnterneerden. De Minister van Arbeid, Geteekend, AALBERSE. Ter Neuzen, 18 November 1918. Burgemeester en Wethouders v. Ter Neuzen, J. HUIZING4, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Wegens plaatsgebrek moet het verslag van de vergadering van den Bond van Ned. Ouderwijzers, gehouden te Middelburg, tot volgend No. overstaan. Red. Burgemeester en Wethouders van IER NEU ZEN maken bekend, dat gedurende het tijdvak 22 Nov. tot en met 1 Dec. a.s. geldig is bon 7e week der kaarten voor Boter, Melange A, Melange B en Normaal-Margarine. Bij de e bon moet tevens worden afge geven bon No. 89b. Ter Neuzen, 20 Nov. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. TE Notaris VAN DER MOER zal op des namiddags te I uur, ten verzoeke van den heer M- ElJKE te Ter Nenz n aan het door hem bewoonde huis, Noordstraat 91, in het brengen ter openbare kennis de navolgende missive van den Minister van Arbeid van 14 November 1918 No. 2730. Bjj mjjne circulaire van 7 October 1918 No. 2175 A. B. noodigde ik U uit, ernstige aandacht te schenken aan de verruiming vau werkgelegenheid. Nu besloten is, dat binnen enkele dagen, n.l. in de periode van 1419 November a.s,, een zeer groot aantal manschappen met onbe paald verlof den dienst zal verlaten, treedt de noodzakeljjkheid nog sterker naar voren om, door het doen uitvoeren van werken hen die met klein verlol gaan en niet dadeljjk arbeid kunnen vinden aan arbeid te helpen. Ik moge daarom met. vernieuwde i aandrang Uwe aandaeht vestigen op de groote wensche- ljjkheid om reeds voorbereidende werken te doen uitvoeren en met de voorbereiding van andere zoo spoedig mogeljjk aan te vangen door eenige gemeentebesturen is hiermede reeds onmiddellyk een aanvang gemaakt, zoodra het feit der demobilisatie vaststond. Ik heb de eer U te verzoeken aan den Di recteur van den dienst der werkloosheidsver- De Burgemeester van TER NEUZEN brengt onder de aandacht van belanghebben den, dat van 1 Januari 1919 at de Veilig heidswet onder fabrieken en werkplaatsen verstaat lo. alle zoowel open als besloten ruimten, waar in ot voor eenig bedrjjf pleegt gewerkt te worden aan het vervaardigen, veranderen, herstellen, versieren, afwerken of op andere wjjze tot verkoop ot gebruik geschikt maken van voorwerpen ot stoffen, of waar in of voor eenig bedrjji voorwerpen of stoffen een daar toe strekkende bewerking plegen te ondergaan een en ander voor zoover aldaar een kracht- werktnig of een oven wordt gebezigd of vjjf of meer personen plegen te verbljjven. Daar, waar de werkzaamheden ten behoeve van eenzeltde bedrjjt worden verricht in afzon dert jjke, doch met elkander in gemeenschap staande ruimten, worden de afzonderljjke ruimten gèacht een onafscheiden geheel uit te- maken 2o. besloten ruimten, waar in of voor eenig bedrjjf vlas pleegt te worden gehaakt ot ge zwingeld 3o. electrische centraalstations en electri- sche onderstations, voor zoover aldaar in ot voor eenig bedrjji electrische energie wordt opgewekt, getranstormeerd ot bewaard 4o. bemalingsinrichtingen. Dientengevolge wordt de wet met 1 Januari 1919 ook van toepassing op de volgende in richtingen a. fabrieken en werkplaatsen, als boven onder lo. bedoeld, zonder krachtwerktuig ot oven, waarin vjjt tot en met negen personen plegen te verbljjven; b. bemalingsinrichtingen. De wet is echter o.m. niet van toepassing op de bedryven van landbouw, tuinbouw, boschbouw en veehoudery, op het schippers- of visschersbedryf. Deze uitzondering geldt intussehen in geen geval voor fabrieken, waar in voortbrengselen van de bedryven van land bouw, tuinbouw, boschbouw en veehouderjj worden verwerkt, zooals fabrieken van zui velproducten, aardappelmeel-, stroocarton-, beetwurtelsuiker-, cichorei- en conservenfa- brieken, graanmalerjjen, graan- en zaadschoon- derjjen- en zeefteryen. De uitbreiüing van d^ werkingsfeer der wet heeft tot gevolg, 'dat alle hoofden of be stuurders van reeds bestaande, eerst 1 Januari 1919 at ouder de wet vallende inrichtingen vóór 1 Februari 1919 een opgave, als in ar tikel 14 bedoeld, behooren in te zenden. Nauwkeurige naleving van de uit art. 14 voortvloeiende verplichting, zoowel ten op zichte van de even genoemde, reeds beslaande inrichtingen, als ten opzichte van de nieuw- opgeriehte fabrieken en werkplaatsen en in richtingen, die reeds bestonden, maar door uitbreiding van personeel, door plaatsing van een krachtwerktuig of andere omstandighe den onder de wet komen te vallen, acht de Minister van Landbouw, Njjverheid en Han del van het meeste belang. Voor het doen der opgave ingevolge art. 14 is een nieuw formulier vastgesteld. Deze opgave moet aan den Burgemeester worden ingezonden. Formulieren zjju voor belangheb benden kosteloos ter gemeentesecretarie ver- krjjgbaar. Terneuzen, 18 November 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEU ZEN maken bekend, dat vanaf 2224 Nov. mag worden afgegeven op bon No. 88b 1 ons Gort. Ter Neuzen, 20 November 4918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat met ingang van 25 Nov. tot en en met 4 Dec. geldig zjjn de broodkaarten der 77e week. Deze broodkaarten, waarop slechts 1400 gram broodgewicht vermeld staat, moeten dus voor bet dubbele gewicht aan brood worlen aan genomen, zoodat voor een broodje van 800 gram slechts 400 gram aan bons moet wor den afgegeven enz. Met tngang van 5 Dec. wordt de geldig heidsduur der broo'kaarten 9 dagen. De broodkaarten der 78e week zyn dus geldig van 5 tot en met 13 Dec., die der 79e week van 14 tot en met 22 Dec. enz. Ter Neuzen, 22 November 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders vau TER NEU ZEN maken bekend, dat in de week van 25 Nov. tot 1 Dec. mag worden afgegeven Op bon No.90b 70 gram kaas 20 plus. 91b 70 gram volvette kaas. 92b 200 gram jam. 93b 100 gram gort. 94b 100 gram rijst. 95b 1 reep chocolade. 96b 250 gram suiker (Melis ot bjjsoorten). 17 (Ie serie der kindersuikerkaarten) 250 gram suiker (Melis ot bjjsoorten). Op bon No. 15 en 16 (9e serie der t aardappelkaarten) ieder 2 K.G. aardappelen. Op bon No. 8 (10e serie der aardappelkaarten) 1 K.G. aardappelen. Op bon No. 3 (le serie der peulvruchtenkaarten) 250 gram groene erwten. Ter Neuzen, 22 November 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. in Goud en Zilver, voor Dames en Heeren. bestaande hoofdzake.'jjk uit zwart salouameublement, n.m. canapé, 2 fauteuils, 4 stoelen, groote en kleiue tafelstoelen, w.o. met ïood bekleed en fau teuil met trjjplampen, waaronder één staande en een nikkelen bureau lamp, vloerzeil, karpetten, kleedjes, matten, vitrage en pluche overgor dijnen, pluimenbed met toebehooren, deken, overtrek, gebreide en gehaakte onder- i bovenspreien, waaronder nieuwe; klokje, ta- felkleeden, geborduurde en andere kleedjes, kapstok, drooglatten, vlaggestokken, vlagaen en wimpels, keuken- en andere tafels bloe- menstanders, waaronder koperen, glazen, waaronder wijn- en champagneglazen, krist al en geleierd, franklin, bussen, flesschen, doef zen, schilderyen. oude en nieuw-, groot1 1 kleine lijsten, ijzeren ledikant met re.-s waschtafel, nachtkastje, koperen en andere gordjjn- en deurgarnituren, emm-rs, teel'u. stoven, doofpot, 2 schragdn, planken, waar onder 3 eiken platen, zwaar 3 c.M (krimp- vrjj); een partjj boeken, waaronder Ency clopedie van Winkler Prins (16 daelen), Nieuwentijds Wereldbeschouwingen (van 1620), Hollands roem in kuusten en weten schappen, teekeuingen, ook in portefeuille, werken over waterbouwkunde, romtns en zoo voorts. BETALING CONTANT- Kijkdag op den dag van verkoop van 10 tot 12 uur. De in deze gemeente gevormde com missie in het belang der gedemobili- seerden, brengt ter kennis, dat militairen welke met onbepaald verlof naar huis zijn teruggekeerd en op eenigeriei wijze noodig hebben, zich kunnen aanmelden bij den Burgemeester, iederen werkdag van voormiddags 912 uur. Ter Neuzen. De Commissie. V. Vleet of Rog (beste zoytevisch). Per kistje bruto 5 Kilo f5. van prima Sehelvisch. Per kistje bruto 5 Kilo f 5. van beste Kabeljauw. Per kistje bruto 5 Kilo f 10. Franco per post, rembours. Ook verkrjjgbaar in vaten van 25, 50, 100 en 200 pond. Zoutevisch Export, IJMUIDEN. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in die ge meente zal worden gehouden op WOENSDAG 4 DE CEMBER 1918, inplaats van op 20 Novem ber 1918. Ter Neuzen, den 18 November 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Buigemeester. L. WABEKE, Secretaris. Door de buitengewoon groote sor teering is het mogeljjk ook aan de aanvragen om zichtzendmgou van builen de stad per omgaande te voldoen. H f juwelier, Lange Delft, fel. 188, MIDDELBURG. De Burgemeester van OUD VOSSEMEER roept rechthebbenden op van een begin October aangetroffen in de g - meente Oud-Vossemeer. Oud-Vossemeer, 14 November 1918. De Burgemeester, get. C. W. SNIJDER. Wjj zenden Rembours 200 sigaren per zending 100 9 ets. Sigareu f 7.— 100 8 f6.— 1 pond Rooktabak (geen surrogaat) f2 50. 1 Pruimtabak f 2.75. Bjj 3 pond 5 pOt. korting. 1) M

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1918 | | pagina 3