Zon- en Feestdagen. zwakte, Als gij U afgemat Hoest en verkoudheid. Maagzuur, Maag pyn, Enersan-tatiletten Wormen Rhematiek, jicht, Rechtzaken. Buitenland. Laatste Berichten. Jacht en Visscherij- Correspondsntie. Publication. VORDERING VAN WOL ten behoeve van het leger. Zuiderzeeharing. Aanwijzing verKrijgbaar- stelling Levensmiddelen. Advertentiön. Maximumprijzen Zuiderzee- bokking. Geen ziekte of pijn Hoofdpijn. Verouderde hoest, Gal en slijm worden Overspanning, onrust, met 13. April zyn in de haven van Philippine gelost 40 balen mosselen a f 3.20 per baal. 480 E.G. garnalen a f 0.20 per K.G. voor binnenland. In Ter Neuzen werden gelost 64000 K.G. mosselen a f 2 80 f 3.20 per 100 K.Q, voor België. Met ingang van 15 April was de uit voer van schelpdieren verboden, meldt de »Z.« Een paar dagen is dan ook geen oester en mossel van lerseke verzonden. Eergister is de heer de Jong, voorzitter van 't Centraal Bureau tot verkoop van Zeeuwsche Oesters en adviseur van de vereeniging tot verkoop van mossels bij den betrokken minister op audiëntie geweest en waarna aan beide ver- eenigingen uitvoerconsenten verleend werden. Zierikzee. Door de arrond.-rechtbank alhier zijn in de zitting van 16 Apiril ver oordeeld. Wegens eenvoudige beleediging aange daan aan een ambtenaar gedurende de rechtma tige uitoefening zijner bediening: A. F der W., té Dreischor, lid v. d. gemeenteraad aldaar, tot f 25 b. subs. 1 m. h. Wegens dief stal door twee of meervereenigde personen: W. S., schip persknecht en J. S,, schippersknecht, wonende te Amsterdam, werd de teruggave aan de ouders bevolen zonder toepassing van eenige straf. Eisch voor ieder I 3, b. Wegens diefstal E. B., veldarbëidster en A C. M. P., zonder beroep, beiden wonende te St. Maartensdjjk, resp. tot f 5, b. subs. 1 w. h. en f3, b. subs. 1 w. t. Eisch voor ieder f 5, b. D. H., boe renknecht, wonende te Nieuwerkerk. tot 1 5, b. subs. 1. w. h. Overtreding Distributiewet 1916: N. K., landbouwer te St Annaland, bjj verstek, tot f 25, b. subs. 1 m. h wegens opzettelyk een maatregel, door den Min. van L. N. en H. genomen in 't belang der distri" bntie van goederen, verijdelen idem J. van den B., landbouwer te Bruinisse, tot f 15, b. subs. 1 m. h.idem A. K., landbouwer te Ouwer- kerk, tot f 25. b. subs. 1 m. h idem J.M. van d. V., landbouwer te Duivendijke, tot f 10, b. subs. 14 d. h.idem A. v. d. W., landbouwer te Eikerzee, tot f 25, b. subs. 1 m. h. idem C. P., landbouwer te Eikerzee, tot f 25, b. subs. 1 m. h.idem S. J. H., mo lenaar te Burgh (in hooger beroep) tot f 5, b. subs. 1 w. h. wegens als molenaar maal- producteu van graan in voorraad hebben, die niet tevens gedekt zij door een factuur als bedoeld in art. 3 of die niet zjjn ingeschreven in het maalregister als bedoeld in art. 4 der beschikking van den Min. van L. N. en H. van 18 September 1917. Arrondlssemeiits-Bechtbiink te Middelburg De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: D iel stalS. D. A. 16 j. Middelburg 2 ra. gev. voorwaardelijk met 3 j. proeftjjdP. H. 35 j. werkman te Vlis- singen 4 m. gev. Heling: J. J. 41 j. leur der te Middelburg gedetineerd 4 m. gev. met aftrek van het voorarrest, P. W. A. S. 28 j. stalhouder te Vlissingen 4 m. gev. voorwaar delyk met 3 j. proeftijd, V. C. 45 j. opkoo- per te Vlissingen 6 m. gev. en P. S. 37 j. koopman te Middelburg 4 m. gev., voorwaar delijk met 3 j. proeftijd. Uitvoer en omkoopng A. M. v. L. 45 j. landbouwer te Overslag ge detineerd 4 m. gev. met aftrek van het voor arrest. Uitvoer: J. v, d. V. 27 j. matroos Sliedrecht 5 w. gev. met aftrek van het voor arrest. Vrijgesproken J. Th. M. 32 j. varens gezel te Vlissingen. beklaagd van diefstal, J. 11. tH. 42 j. koopman en H. C. S. 35 j. koop man beiden te Rotterdam beklaagd van be drog. Ontslagen van rechtsvervolgingJ. C. 30 j. landbouwer te Zoutelande, van overtre ding van het militair kapverbod. Door de Raad gpn State is alsnog aan J. Verburg te Vlissingen onder zekere voor waarde vergunning verleend tot oprichting van een haringrookery aan de Lange Zelke aldaar. Door het Gerechtshof te Gravenhage werd bevestigd het vonnis tegen vrouw C. v. d. K uit Oost- en West-Souburg, wegens het wer pen van vitriool en daardoor mishandelen van haar a s. schoondochter, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 1 j. gev.; J. v. S., wegens visch-stroopery onder Serooskerke, door de rechtbank te Zierikzee veroordeeld tot 12 w. gev, werd gesproken. Een out rouw baar magistraat. De rechtbank te Roermond veroordeelde A. Schmitz, burgemeester van St Odilienberg, tot 4 m. gev. met aftrek van het voorarrest. De groote king in Frankrijk. De Duitschers deden een aanval op de Britsehe stellingen tusschen Bailleul en Neuve Eglise, welke tot resultaat hadden, de verove ring van eerstgenoemde stad. De gevechts- linies werd daardoor naar het Z.- verplaatst. Het gevecht woedde toen by Montdidier, Wul- verghem enz. Aan het trout by Yperen maakten de Duit schers vorderingen o. a. by Wytschaete en Meteren, In de omgeving van Atrecht en Amiers duren de gevechten nog voort evenals in de streek van Wytschaete, Langemarck en Poelcapelle. Nadere berichten melden, dat Passchendaele, Wytschaete, Poelcappelle en Langemarck in handen der Centralen. Wulverghem is door de Duitschers bezet. Langzaam, maar zeker, gaat dus de om vattende beweging uit het Zuiden verder. Hei Wolff-bureau maakt Engelsche leger orders openbaar, die iu handen der Duitsche troepen zijn gevallen. Daarin staat o. in. vermeld dat de Britten de gelegenheid van het Duitsche offensief moeten gebruiken om zooveel mogelijk Hunnen te slachten* en zulks desnoods met bijlen en spaden moeten doen. De Echo de Paris berekent, dat de Duit schers sinds 31 Maart 1.1. meer dan 20 divi sies, d. i. 300,000 man by Armentières in het vuur hebben gezonden. Overzicht. De Turken hebben Batoem bezet. Batoem in Frans-Kaukassie (Rusland) is een zeehaven met 30.000 inwoners. Ook Serai op den O. oever van het Van-meer viel in handen. De beschieting van Parys door het ver schietende kanon duurt voort. Steeds vallen slachtoffersdooden en gewonden. Het ge schut treft thaus ook het hart van Parys. VARIA. De »lmparcial« weet het een en ander mede te deelen over de voortdurende woelingen in Mexico. Van reizigers verneemt het blad, dat het plunderen van treinen en van huizen aan de orde van den dag is. Er loopen hard nekkige geruchten, dat generaal Zapata voor nemens is, met zyn aanhangers een inval in de Ver. Staten te doen, waarby zich naar het heet, generaal Villa met zyn aanhangers zou aansluiten. Allereerst echter zou het in de bedoeling van Villa liggen, tegen de hoofd stad Mexico-City op te trekken, teneinde de regeering van Carranza, die door de Ver. Staten gesteund wordt, teu val te brengen. Intusschen is, volgens hetzelfde blad, ook in Cuba de toestand uiterst gespannen. Er heerscht daar te lande ernstige ontstemming over het optreden der Ver. Staten. Deze zijn er n.l. toe overgegaan, de suiker- en rubber- voorraden in Cuba zonder vorm van proces te requireeren, ten einde ze naar de gealli eerden te kunnen vervoeren. Zij betalen deze inkoopen met Amerikaansch bankpapier iu- plaats van met goud of ruilartikelen. Be- rusten deze berichten op waarheid, met an dere woorden, mocht Zapata werkelyk over gaan tot een aanval in de Ver. Staten en mocht er in Cuba een opstand uitbreken, dan zou dit vérstrekkende gevolgen kunnen heb ben voor de deelneming van Amerika aan den wereldoorlog. In ieder geval zou 't het transport van troepen naar Europa moeten staken om eerst eigen huis en haard te be veiligen. Wellicht zullen de eerstkomende weken ons daaromtrent en aangaande de be doelingen van Japan belangryk nieuws brengen. Staking Amsterdam 19 April. O.ider de arbeiders aan de Hembrug is een staking uitgebroken. 37 h 3800 munitiewerkers aan de marinewerf staken. Onze Ameriknansche gezant. Amsterdam 19 April De heer Philips, NederLndsch gezant Washington heeft zich met zyn gezin naar Europa begeven. dat in verband met de kwaliteit der wol wordt be paald, kunnen worden inged end bij den Commis saris der Koningin fn de provincie Voor de afgeleverde wol wordt een bon afgegeven. - Rectificatie In ons vorig hoofdartikel is door het onjuist inlasschen eerer corectie een onduidelijkheid ontstaan die de welwil lende lezer wel verbeterd zal hebben. De desbetreffende zinsneden moeten aldus luiden »Toen »Z VI.het stukje schroef was het haar, even goed als ons, bekend, dat de af- deeling lieerde voorgesteld had, de heer Rood- buyzen voor de kieskringen Arnhem. Maas tricht, Nymegen en Zwolle als no. 1 op de lyst te plaatsen, in de plaats van mr. G. Jannink, die bedankt had voor zoover al thans dr. C. Lely hiervoor niet in aanmerking wenschte te komen. Maar dit wordt natuurlijk verzwegen..,.* Door plaatsgebrek moet een en ander blij ven overstaan. De Redactie. De Burgemeester van TER NEUZEN Gezien de art. 4, B en 32 der Inkwartieringswet van 14 September 1866 (Staatsblad no. 138), gewijzigd b(j de wetten van 29 Maart 1877 (Staatsblad no 53), 15 April 1816 (Staatsblad no. 64), 10 Mei 1890 (Staatsblad no. 83) en 22 Juli 1899 (Staatsblad no. 17B); GELAST aar. in alle deze gemeente wonende houders van schapen, ten behoeve van het leger te leveren alle Inlandscbe wol, welke bij de scheer van dit jaar ls ol wordt verkregen, welke levering moet geschieden op een nader bekend te maken tijdstip en plaats eu zulks tegen de schadeloosstelling, krachtens de wet toegekend. Door deze verordening is de vrije handel in in- landsche wol uitgesloten. Is thaDs reeds wol op gekocht, dan zal niettemin bjj het bepalen van de schadeloosstelling geen rekoning kunnen worden gehouden met den prijs door de opkoopers voor de wol betaald. Beswaren tegen het bedrag der schadeloosstelling, De Burgemeester bekend, ingevolge April jl Het zouten van heden verboden. Ter Neuzen, den De van TER NEUZEN maakt circ. No. 26192 dato 15 Zuiderzeeharing is vanaf 18 April 1918. Burgemeester voornoemd, J. RUIZ1NGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat in de week van 22—28 April I9i8 geldig zullen zyn voor: Aardappelen bon no. 17 en 18 7e serie. 13 6e serie. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter kennis van belanghebbenden in deze gemeente dat op de werkdagen in Mei 1918 behalve des Zater dags van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure, op de gemeente secretarie alhier voor oen ieder verkrijgbaar zijn gesteld blanco verzoekschrif ten, ter bekoming van Jacht-, Visch en Hengel- akten voor het aanstaande seizoen 1918/1919. Ter Neuzen, den 16 April 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, ter voldoening aan circ. No. 25080 dato 6 April, de navolgende maximumkleinhandelpryzen Zuiderzee-bokkiug (zachte zonder staartvin) 21/, cent per stuk. (harde zonder staartvin) 3 cent per stuk. Ter Neuzen, 18 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Eenheidsworst Bak- en Braadvet Groene Erwten. Capucijners varkensvleeseh Se 16 Se 7 3e 8 van Groene Erwten 3e N.B. üp bon no. 16 voor Bak- en Braadvet mag O.IOO K.Ci. worden afgegeven. Op bon no. 9 voor Eenheidsworst mag slechts I ons afgegeven worden. Ter Neuzen, 19 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris kan blijven bestaan, indien slechts het goede genees- j middel wordt aangewend. gevoelt en lydt aan voort-1 durende vermoeidheid, vermage- ring, bloedarmoede of verlies van krachten, gebruikt dan bytyda Mijnhardt's Levetogen. Dit is een zeker geneesmiddel. Sterkt lichaam eu zenuwen. mmmmmm Bussen «Oct., f 1.75, f4,25, f8.25. Gebruik Mijnhardt's Hoofdprjntabletten. i m ■hm Per koker 45 ct. Beginnende Neem Anga-bonbons. Doos 35 en 70 ct. luchipy paandoeningen, bronchitis 8laapstorende hoestprikkel, hoest by ouden van dagen, alsmede kinkhoest en slymhoest by kinderen. m Gebruik dan ANGA -siroop. ■acssai Per flacon f 1.40, 3 fl. f 4. spier- en gewrichtspijn, pijn in de ledematen, influenza, aangezichtspyn en kiespijn. Gebruik SANAPERlN-tabletten. mm Per koker 60 ets., 3 kok. f 1.70 Keelpijn, ontstoken keel, opgezette amandelen pyn bij het slikken. Neem Mijnhardt's ^/on'/J-tabletteu. Per doos 40 ct. 3 d. f 1.10 maagwater, oprisping, geen eetlust, slechte spijsvertering. Mijnhardt's Maagtabletten. auoBa Per koker 60 ct., 3 kok. f 1.65 verwyderd door Mijnhardt's Laxeer- tabletten. Deze tabletten zyn bloed zuiverend, regelen den stoelgang. hmhhm Per doos 40 ct., 3 doozen f 1,10 Bloedvormende licht verteerbare staaltabl., tevens eetlustopwekkend. ■nam Per koker fl. per 3 kok.f 2,85. Zenuwachtigheid, slapeloosheid, ge jaagdheid, examenvrees. Mijnhardt's Zenuwtabletten. Per koker 60 ct., 3 kokers f 1.70. bij kinderen en volwassenen. Neem Enfan-wormbonbons. mr~Per doos 35 ct. 3 d. f 1,- Let hy koop op den naam van den fabrikant A. MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. By Apoth. en alle Drogisten. Te Terneuzen bij J. J. Kense, Markt 9 Wed. A. van Overbeeke—LeunisJ. van EijsdenHulst, II. P. Boigstyn, J. C. M. Hertogh-Ver wilghen Fa. E. Jaussens- Steeuwena; Axel, U. B. Antheunis; Sas van Qent, A. van Loij, Polderstraat. Die eigendunkelijk nalaat of weigert geheel of gedeeltelijk te voldoen aan de vorderingenhem krachtens de wet op de inkwartieringen enz. gedaan, of deze voldoening verhindert of belemmertwordt ge- strafd met een geldboete van ten minste vijftig cents en ten hoogste vijf en zeventig gulden [art. der Inkwar- tieringswet). Onder belemmering van de vordering wordt ook verstaan het in zoodanigen toestand ter levering aanbieden van de woldat deze niet kan worden aan genomen. Daarom zij men indachtigdat de wol droog en in goede conditie moet zijn. Vergunningen aan houders van schapen om de wol van één of meer schapeD te behouden, zullen dit jaar niet warden verleend. Houders van schapen zijn verplicht hiervan voor of uiterlijk op 20 April 1918 opgave te doen ter Gemeente-secretarie. Ter Neuzen, 16 April 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. 5, Burgemeester en Wethouders van de gemeente TER NEUZEN gelet op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van den 15en Juli 1844, no. 1 (Provinciaal blad no. 87), houdende mededeeling van 's Konings verlangen, dat de Ingezetenen aan de bepalingen der wet van den 1 sten Maart 1815 (Staatsblad no. '21), betrekkelijk de viering van Zon- en Feestdagenjaarlijks zullen worden herinnerdbrengeu mitsdien den inhoud van voormelde wet ter kennis van do Ingezetenen dezer I Gemeente, luidende als volgt Art. 1. „Dat op Zondagen, en op zoodanige Godsdienstige Feestdugen als door do Kerkgenootschappon van de Christelijke Godsdienst dezer Landen algemeen erkend en gevierd worden, niet alleen geone beroepsbezig heden zullen mogen verricht worden, welke de Gods dienst zouden kunnen storen, maar dat in het alge meen geene opeubare arbeid zal mogen plaat s hebben, dan ingeval van noodzakelijkheid, als wanneer de plaatselijke Regeering daartoe schriftelijke toestem ming zal geven." Art. 2. „Dat op deze dagen, met uitzondering van geringo eetwaren geene koopwaren hoegenaamd op markten, straten of openbare plaatsen zullen mogen worden uitgestald of verkocht, en dat Kooplieden en Winkeliers hunne waren niet zuileu mogen uitstallen nooli met opeue deuren verkoopen." Art. 3. „Dat gedurende den tijd voor de openbare Gods dienstoefening bestemd, de deuren der Herbergen en andere plaatsen alwaar drank verkocht wordt voor zooverru dezelve binnen oen besloten kring der ge bouwen liggende zjjn, zullen gesloten zijn, en dat ook gedurende dienzelfden tijd geenorhande spelen, betzij Kolven, balslaan of dergelijke mogen plaats hebben." Art, 4. „Dat geen openbare vermakelijkheden, zooals Schouw burgen, publieke Danspartijen, Concerten en Harddra verijen, op de Zondagen en algemeene Feestdagen zullen gedoogd worden zullende het aan de plaatselijke be sturen worden vrijgelaten hieromtrent eene uitzondering toe te staan, mits niet dan na het volkomen eindigen van alle Godsdienstoefeningen." Art. 5. „Dat de Plaatselijke Politie zorg zal dragen, teneinde alle hinderlijke bewegingeu en gerucht in de nabijheid der gebouwen, tut do openbare Eeredienst bestemd, eu iu het algemeen alles wat dezelve gouden hinderljjk zijn, voor te komen of te doen ophouden." Art. 6. „Dat de overtredingen tegen de bepalingen van dit besluit naar gelang van persoon en omstandigheden, zullen gestraft worden met eene boete van niet hooger dan vijf en twintig gulden, of met eene gevangenisstraf van niet langer dan drie dagen, voor de overtreder» die buiten staat mochten zija deze boete te betalen." Art 7. „Dat bij een tweede overtreding de boete of straf zal verdubbeld worden, en wijders alle de te koop gelegde of uitgestalde goedereu verbeurd verklaard, en de Herbergen of andere publieke plaatsen, voor eeu maand gesloten. „En dat door deze algemeene verordeningen alle daarmede niet overeenkomstige Provinciale of plaatselijke Reglementen en inrichtingen zullen worden gehouden voor vervallen". Burgemeester en Wethouders, de aandacht der inge zetenen op do voorschreven bepalingen vestigende, noudigon dezelve tevens uit om door eene stipte inacht neming derzehe, tot do nuttigo on wjjze bedoelingen van Zijne Majesteit mede te werken. En opdat niemand hiervan eenige onwetenheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplukt, waar zulks binnen deze gemeente ge bruikelijk is. Gedaan te Ter Neuzen, 22 April 1918. Burgemeester en Wethoudersvoornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. U 9 van

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1918 | | pagina 3