'dan- de Rantsoen Koffie. Loop der bevolking le Ter Neuzen. Aanwijzing verKrijgbaar- stelling Levensmiddelen. Huisslachtingen. Laatste Berichten. Kerknieuws. Rechtszaken. Advertentiên. jsBI 'Éi Ilreskeos. Middelburg. Baarland. SfaveuisHe. Tweede Kamer. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg de Borst van vastzittende slijm, waardoor de kinde ren rustiger worden en meer lucht krijgen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een verslag van volkshuisvesting en van de ver- eeniging „Vereenigde Handwerkslieden" te Ter Neuzen en een schrijven van de gem. verloskundige om haar salaris tot f 400 te verhoogen. De gemeente-veldwachter zag zyn minimum-jaarwedde gaarne gebracht op f 800 met periodieke verhoogingen. Met de volgende begrooting zal hier over gesproken worden. De woning van de brigade-commandant, welke zeer ongeriefelijk is de voorzitter zegde verbetering toe zal voor t 150 ver huurd worden, ingaande 1 April 1918. Nadat door de voorzitter op de bij rond vraag gedane vragen heeft geantwoord, gaat de openbare vergadering in een geheime zitting over. Aan de aandeelhouders der stoomtram Bres- kensMaldeghem zal in de a s. te houden vergadering voorgesteld worden bet dividend over 1917 op 9u/0 te bepalen. Oostburg. J.l. Woensdagnamiddag deden de commiezen hier een goede slag, even buiten de kom der gemeente werd aangehouden zekere H. de F. van Eeda welke met paard en kar naar die gemeente wilde rijden. In de wagen was een dubbele bodem waarin bij onderzoek bleken verborgen te zijn 800 stukken harde zeep, 200 «tukjes kwatta en 120 knot sujet. Een en ander werd na'uurlyk in beslag genomen zoomede het paard eo de kar. De vervoerder werd aangehouden. Philippine. Met den mosselhandel gaat het niet naar wenscb. De mossels zyn aangetast door een onbekende ziekte, die ze oneetbaar maakt. Voor vele, zoo niet alle mossei bazen en schip pers is dit een leelijk schadepostje. Zij hebben immers een groot kapitaal gestoken in hiln mosselbanken, die nu zoo goed als niets op leveren. Dat ons eertyds zoo levendig haventje een doodsche aanzien heeft, laat zich na het voorgaande gemakkelijk begiypeu. (N. Z. C Te Breda zyn na bet examen nuttige hand werken geslaagd de d mes C. Vergouwe en D. Hercules alhier. By de politie is aangitte gedaaD, dat wederom een rijwiel is ontvreemd thans van voor het postkantoor. Verder werd aangifte gedaan van diefstal van een bedrag van f 400 uit een kast in een woning, van leederen beenkappen van een sol daat ter waarde van f 15 van geld uit een munslgasmeter terwjjl een soldaat aangifte deed, dat op hem in den trein een pakje met kleeren is ontvreemd. Door de politie is aangehouden de soldaat A. G. S., die ten nadeele van een burger een paar schoenen ontvreemde en zijn eigen militaire schoenen verkocht Tegen den man, die deze schoe nen kocht, werd procesverbaal wegens heling en wegens het koopen van militaire kleereD zonder toestemming van den bevelvoerenden officier. De soldaat zal ter beschikking van de militaire overheid worden gestald, terwjjl de schoenen in beslag zijn genomen. Krabbend ij kc Voor het examen nuttige handwerken is te Breda geslagen mej. C. Nieboer te Krabben- dyke. In den nacht van 11 dezer had aan den zeedijk te Baarland een treffen plaats tusschen politie en smokkelaars. Da gemeeote-veld- wachter M. Oudeman bijgestaan door den rijks ambtenaar Martens en den onbezoldigd-rijks- veldwachter J. Traas, arresteerden niet minder dan 4 smokkelaars, waarbij ongeveer 160 K. G. bakvet, in beslag werd genomen meldt de M. C. Ook het schuitje waarmede dit vet zou vervoerd worder, werd in beslag genomen. Den volgenden morgen werden l'door dan rijksveldwachter Rijkaert,gestationeerd te Kwadendamme, a'smede door denzelfden com mies Martens, alsnog een smokkelaar gearre steerd. Mede werd daarbjj een zéér groote partjj bukvet in beslag geuomen. Alles te zamen vertegenwoordigden een waar de van or geveer f 1600. 's Gravenpolder. De heer Bloklander, waarnemend rijks-ont vanger hield Donderdag hier iemand uit Kloe- tinge aan, verdacht van smokkelarij. Een vrij groote hoeveelheid waren werd in beslag genomen en ten raadhuize gedeponeerd. Zierikzee. Op de Dinsdag te Zierikzee gehouden heng- stenkearing is verkocht na»r St. Philipsland een hengst, gestationeerd te Kerkwerve, voor een som van f 25.000. M. C. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep van d^n Read der gemeente Zierik zee tegen bet besluit van Ged. Staten van Zeeland waaibjj goedkeuring werd onthouden opnieuw aan een besluit van genoemden ge meenteraad tot onderbandschen verkoop van een lichtwachterswooiog met grond op den Westhavendjjk nabjj het Westba7enhoofd te Zierikzee. Overwogen is te dezer zake o. a. dat bet wenscheljjk is dat het op de hierbedoelde plaats gelegen huis eigendom bljjft van een publiek rechtelijk lichaam. Tholen. Voor het examen nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. M, H. Bjjl alhier, Naar ons van welingelichte zijde wordt gemeld zal de omnibusonderneming, het eenige openbare middel van vervoer op ons eiland, met ingang van 1 April a s. worden ont bonden. Er circuleert in onze gemeente een lijst waarin de gemeenteraad wordt gevraagd toch wel te willen toetreden als vennoot /in de N. V. der locaalspoorweg TholeuWest- Brabant. Bruinissc. Maandagsvond werd in de consistorie der Ned. Herv. Kerk een ve gadering gehouden van de hier bestaande afdeeling van het Groene Kruis. Nadat door den voorzitter ds. C. Wae.r- dsuburg de vergadering met gebed was ge opend, heette deze de opgekomenen welkom. Medegedeeld werd aan de vergadering, dat door de Provinciale Ver. aan de districtsver- eeniging op dit eiland f 200 toegestaan was tot aanschaffing van hulpmiddelen, die dan voor het geheele eiland beschikbaar zyn en io Noordgouwe geplaatst worden. In de eerste plaats zal men trachten een goed zieken transport middel te verkrijgen, Voor 't oogenblik zijn echter de daarvoor beschikbare gelden nog niet voldoende. Vervolgens werd het jaarverslag uitgebracht. Daarna weid door de penningmeester rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer gedaan. Daaruit bleek, dat de inkomsten hebben bedragen f600,08 en de uitgaven f 179,56 zoodat het goed slot f 420,52 bedraagt; Nadat de rekening door een commissie ouderzocht en in orde blonden was, werd de penning meester gedechargeerd. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat het bestuur besloten had den magazijnmeester en bode J. Reijnhoud in plaats van f 20 toe te kennen f 30 per jaar. De vergadering kon zich met de toegestane vuhooging vereeuigen en keurde bet ook goed, dat daaraan tetugwerkende kracht over 1917 werd gegeven. By de gehouden bestuursver kiezing werden de aftredende heeren S. Hage, Jac. de Waal en B. van Oaveren, met zoo goed als algemeene stemmen herkozen. Zy namen onder dankbetuiging hunne herbe noeming aan. Ingekomen was een dankbe tuiging van de algemeene vereenigin2 het Groene Kruis voor de toetreding der afdeeling als contribuant voor het Centraal Bureau in Den Haag. Op voorstel vbii een der leden werd besloten een geoiakkelyken stoel aan te koopen met veeren overdekt met zeildoek en met beweegbaren rug. De heer G. de Waal Rz. deelde de vergadering mede, dat de erven de Waal besloten hadden het gemakkelijke ziekenwagentje waarvau wijlen hun vader de heer R. de Waal slechts weinig gebruik ge maakt had, aan de afdeeling aan te bieden. De Burgemeester de heer S. H3ge, deelde na mede, dat hy insgelijks een zieken wagentje dat indertijd voor een onbemiddeld ingezetene door een inzameling onder de inwoners der gemeente was gekocht en waarover hy nog steeds de administratie had aan de afdeeling wenschte over te dragen. Besloten wordt nog twee closets ingericht als leuningstoel aan te sch fien. Door een der leden werd de vraag gesteld of er behoorlijk gezorgd wordt voor rein'ging en ontsmetting der gebruikte ver- plegingsmiddelen. Hierop geeft de heer de Koe de noodige inlichtingen, waaruit bljjkt, dat voor reiniging en ontsmetting zorg wordt gedragen. Daarna sluit de voorzitter de vergadering. 'a-Gravenhage 15 Maart. De heer van Doorn vraagt verlof tot interpellatie over het tijdstip der verkiezingen. By de behandeling der huuropzeggingswet werden zonder hoof delijke stemming aangenomen de amende menten van de commissiën van rapporteurs tot schrapping van de huurgrens uit de huur- commissiewet, na overneming der sub-amen- dementet-van Hamel, om bet onmogelijk te maken, dat huurcommissies uit minder dan 5 leden bestaan. TROTZKY. Petrosrad, 15 Maart. Trotzky is benoemd tot volk8Comm ssaris vau militaire aangelegen heden. Het vredesverdrag tusschen Rusland en Duitscliland geratificeerd. Petrograd, 15 Maart. De Bolsjewiki-che af gevaardigden op de conferentie te Moscou hebben besloten het vredesverdrag te ratifi- ceeren. Onze schepen In Amerika. Washington, 15 Maart. De Wartrade board heeft naar vernomen wordt toestem ming gegeven de ladingen van 2 Ned stoom schepen over te brengen in de Nieuw Am sterdam* die binnenkort de terugreis zal aanvaarden. Nederland en de geassocieerde regeeringen. Amsterdam 15 Maart. Uit Nauen komt een draadloos bericht volgens hetwelk de eischen der geassocieerde regeeringeD ten aanzien van onze schepen zouden neerkomen op het volgende Nederland moet zyn geheele scheepsruimte aan de geassocieerde regeeringen afstaan, tegen betaling vun een voldoende vracht en vergoeding van de eventueel getorpedeerde schepen na afloop van den oorlog, voor reizen ook in het verspreide gebied. Indien Nederland in deze eischen niet zou willen treden, zou men van plan zijn de Nederlandache schepen, die in de havens der Ver. Staten liggen, te requireeren en beslag te leggen op de Ned. schepen, die op zee zyn. In dit geval zouden de geassocieerden ook geen graan aan Nederland leveren. Zondag 17 Maart 1918.' Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen, Yoorm. 9*/a u., en nam. 2 u., Ds A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. 9'/, u.,on nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam 2 u., üs. Groeneveld Gereformeerde gemeente fVlooswijkstiaat). Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 5l/s u., Ds. Ovrdu n. Oud Gereformeerde gemeente (V'ooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., leoskerk. Lokaal „Ebcn-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, Evangelisatie. A. Limonard, kollrier, Nieuwstr. 13 naar Yenlo R. de Rock, dienstbode, Q 156 naar Hulst Cb. L. de Schepper, grondwerker, Elleboog 12 naar Haarlemmermeer C. ^Hamelink, werkman, Dekkerstr. 25 naar Enkhuizen C. Mol, zonder, de Fejjterstr. 43 naar Am sterdam. Burgemeester eu Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat gedurende het tijdvak van 16 tot en met 31 Maa«*t 1918 door detaillisten aan verbruikers mag worden afgeleverd Op bon No. 22 eener koffie- en theekaart 0.15 K.G. (l'/s ons) koffie. Ter Neuzen, 13 Maart 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. UUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: Diefstal: P. F. A. V. 19 j. werkman te Ter Neuzen 14 d. gevang. H. G. 28 j, vlasbewerker te Koewacht t 10 b. subs. 10 d. hecht.A. M. 36 j. metselaarskn. te Groede f 7 b. ^ubs. 7 d. hecht. BeleedigingP. A. C. 32 j. klerk te St. Jansteen en S. C. v. d. B. 40 j. van P. S. te Oliuge iedr 1 10 b. subs. 10 d. hecht, en C. 't G. 43 j. commissionair te Zaamslag f 5 b. subs. 5 d. becht. Mishandeling: J. M. 18 j., O. F. C 19 j. werklieden te Siuis, D. v. H. 23 j. veldarb. Ie Cadzand, J. P. B. 22 j. landbouwerskn. te Axel allen f 10 b. subs. 10 d. hecht. Weigering van visitatie: I. G. J. 22 j. sol daat tè Westkapelle f 10 b. subs 10 d. hecht. VrijgesprokenA. J. de S. 17 j. en J. B. 46 j. beiden te St. Jansteen, beklaagd van diefstalE. v. d. V. 27 j. CÜDge beklaagd van beschadiging, A. V. 56 j, leurder te Hulst, beklaagd van verduistering, Tb. H. R. 51 j. landbouwer te Biervliet beklaagd vao belem mering van eene ambtshandeling. Ontslagen vau rechtsvervolging werd J. R. 31 j. koopman te Weineldinge beklaagd van verboden vervoer met een visschersvaartuig. De kantomechter te Middelburg veroordeel- deelde A. v. H. uit Philippine tot f 50 boete of f 20 dagen 'hechtenis wegens jachtwetover- ireding pd J. d. V. te RetraDcbement wegens overtreding eener militaire verordening tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Wegens het aanwezig hebben van eens te groote hoeveelheid ter uitvoer verboden arti kelen werden A. R. en J. R. beiden te VI19- singen ieder tot een maand hechtenis met ver beurt verklaring van de io beslag genomen zeep, cacao en kwatla chocolade. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd L. H. C. Joukes, zonder, Markt 6 uit Rot terdam M. L. Loof, dienstbode, Donze Vis- ser9tr. 50 uit Middelburg F. de Braai, landbouwerskn. P. 66 uit Hoek P. F. Lantsheer, schipper, aan boord uit Hoek A. de Biuijn, schipper, Tholensstr. 58 uit Sas van Gent. Vertrokken. P. Scheels, landbouwerskn. P. 66 naar Hoek A. Geirnaert, machinist, Donze Visserstr. 127 naar Axel F. O. Gallens, onderwijzer, O 40 naar Clinge E. Kolyn, zorider, O. 191 naar Axel M. Ph. C. Pauwels, dienst bode, Stationsweg 14 naar Heng«dyk C. Burgemeester en Wethouders van TER NEL'ZEN maken bekend dat in de week van 18—25 Maart 1918geldig zullen zyn voor: Aardappelen bon no. 7 en 8 7e serie. Bak-en Braadvet „11 3e Bruine Boonen 13 le Capucijners „17 van Bruine Boonen der le Gort 16 le N.B. Op bon No. 11 voor Bak- en Braadvet mag O.IOU K.G. worden afgegeven. Op bon no. 16 voor Gort mag slechts O.IOO K.G. worden afgegeven. Ter Neuzen, 15 Maart 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen het volgende ter kennis van belanghebbenden. 1. Het slachten van varkens is ver boden. 2. Van dit verbod zal door den voorzitter van de Rykscom missie van Toezicht (R. C. v. T.) op de vleeschvereeniging te 's-Gravenbage ontheffing worden verleend voor het slachten van eigen gemeste varkens voor eigen gebruik, voor zoover dit in overeenstemming is met de normaie gebruiken, welke in dit verband be staan aan zoodanige ontheffingen kunnen de voorwaarden worden verbonden, welke met die gebruiken in overeenstemming zijn. 3. Zij, die meenen voor een dergelyke ofitheffing in aanmerking te komen, doen daar van reeds thans mededeeling aan den voor zitter der R. C. v. T. onder opgave van het aantal varkens, dat zjj in den loop van de eerstvolgende 12 maanden in huisslachting wenschen te slachten. 4. Zoo spoedig mogelijk zal door genoem den Voorzitter bericht gezonden worden, voor welk aantal varkens, zeer bijzondere en niet te voorziene omstandigheden voorbehouden, ont heffing zal worden verleend. 5. Voor iedere slachting behoort evenwel aan genoemden voorzitter vergunning te worden aangevraagd. 6. Het vet en de vetafval, verkregen uit eene huisslachting, behoeft niet te worden afgeleverd. Ter Neuzen, 13 Maart 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. GeotPonEtRn bevrijdt - üe ABDIJSIROOP smaakt aangenaam en wordt door kinderen graag ingenomen. Prij, per ...con v. 250 E, -«r. M* «T. Eiwh. rooden band met onze handteekenmgL- 1- Akker, Rotterdam.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1918 | | pagina 3