Gra&i g&maskeret Bal Wintervoeten. RBAt in de PAYS-BAS. Kloosterbalsem Aanwijzing verKrijgbaar- stelling Levensmiddelen. JVlaximumprijzen Jam. Maximumprijzen Stroop enz. Maximumprijzen Brood. Kerknieuws. Rechtszaken. Laatste Berichten. Advertentiën. De Feestcommissie deelt mede, dat nog eenige kaarten verkrijgbaar zijn. Vanwege de groote deelname moet de uitgifte worden beperkt. Arrondlssements-Rechtbank te Middelburg ffffwrfrrtTirrmiTrrrT i 11 m IT 1 li m geprezen bij wonden, huidaandoeningen, aambeien, kneuzingen, stramheid, spit, jicht en rheumatiek Het vliegkamp te Veere. De meening van de bevolking van Veere over het al of niet wenschelijke van de op richting van een vliegkamp aldaar, is zeer ver deeld. Terwijl aan de eene zijde tot zelfs het kamerlid voor Middelburg verzocht herwaarts te komen en de kwestie te bespreken of het gevaar voor Veere niet groot wordt, als hier een vliegkamp komt, is er aan den anderen kant een sterke strooming, die juist in een of ander vooruitgang ziet voor het doode stadje en tot deze laatste inwoners behooren zeker twee le den van het dagelijksch bestuur der gemeente. Men hoopt op betere communicatie met Mid delburg en vooruitgang op tal van ander gehied. Tlioien. In de Dinsdagnamiddag gehouden vergadering van den Gemeenteraad, waar al leen werd behandeld het al of niet bouwen van eenige woningen, werd besloten, hier nog met toe over te gaan, wegens de booge prijzen der bouwmaterialen. Het door de gemeente aangekochte terrein, zyude een tuin, zal bin nenkort in kleine perceeltjes aan liefhebbers in huur worden aangeboden. Dinsdagavond omstreeks 8 uur, meendeu eenige personen hoog in de lucht lichtseinen waar te nemen. Toen het zicb enkele minuten daarna nog een paar keer herhaalde, kon men duidelijk een paar vliegtuigen onderscheiden. Geraas of leven van motoren vernam men niet, hiervoor waren zij wellicht te ver verwijderd, (richting Bergen op Zoom). Voor zoover men kon zien werd koer3 gezet naar Zuid-Beveland na nog eenigen tijd gewacht te hebben, werd later niets meer waargenomen. Ook dreef in den namiddag van denzelfden dag een lucht ballon, hoog in de lucht, ten noorden van deze gemeente. In 't begin dezer week mocht het de politie gelukken, een drietal schooljongens van 10 a 12 jaar in banden te krijgen, als zjjnde de daders van de in den laatsten tijd voorkomende diefstallen, meestal in kleine winkeltjes. Na eeu ondergaan verboor in de school, bekenden zij eenige kleine diefstallen te hebben bedre ven, o.a. het wegnemen van een rijksdaalder in den winkel van den groentenkoopman R., zij hadden daarvoor een mes on snoeperijen gekocht. Ook was door een hunner in een siga-en- winkel een puar doosjes sigaretten ontvreemd. Proces-verbaal is opgemaakt. By G. en d. G. op bet „Hoofdhof' alhier zjjn in den nacht van Woensdag op Donder dag de konjjnen uit de hokken weggehaald. Dader(s) tot, op heden onbekend. Vele handelsreizigers werden Donderdag de dupe in hun reisplannen, döor de ontsporing der tram van Bergen op Zoom naar hier. Meer dan vier uur vertraging in hun reisge legenheid was hun onaangename ervaring. Stavenisse. Woensdagmiddag 1.1. verga derde alhier de vereeniging van gedipl. Oud- Leerlingen van de L. W. C. alhier. Na afdoe ning der gewone huiehoudelijke zaken werden de aftredende bestuursleden, de heeren P. J. Noornen en A. Scherpenisse bij aclamatie als zoodauig herbenoemd. Ingekomen was een sclnjjven van de Direc tie van de phytopath. dienst te Wageningen, meldende dat een hunner den 21 Februari a. s. te St, Maartensdijk wil komen spreken over „ziekteleer der planten", welk aanbod dank baar werd aanvaard. Daarna gaf de beer J. Hoge, voorzitter en afgevaardigde een nauw- keuiig en uitgebreid verslag van de Alg. Bondsvergadering te Goes. Besloten werd nog een bewijs van adhaesie te zenden aan den Minister van Landbouw, in zake bet request van het Hoofdbestuur der Z. M. v. L., betref fende de distributie der stikstofhoudeude mest stoffen. Op de veiling, heden-Woensdag-alhier van landbouwproducten waren aangeboden 69 mon sters uien a f 16 - f 18 f2. Brouwershaven. Aan de Technische Iloogeschool te Delft slaagde voor het candi- daatsexamen voor civiel ingenieur de heer J. C. Pannedoek, thans technisch ambtenaar by den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten te 's Hage. In deze gemeente zal een huurcommissie wordeu ingesteld, indien daarvoor het vereiscbte aantal personen zich beschikbaar stelt, om daar in zitting te nemen. Zouuciuaire. Er heeft zich een comité gevormd om op het graf van wijlen Mej- A. P. van Zaaien, in leven Hoofd der Bewaarschool alhier een bljjvend gedenkteeken op te richten. Elleincet. Tengevolge van in den laatsten tyd in deze gemeente voorkomende gevallen van diphteritus, werd de openbare school één dag gesloten. Uenesse. Tot gemeeDte-ontvanger is be noemd de heer G. Bonder, secretaris der ge meenten Renesse en Noordwelle. Nieuwerkerk. De vorige week vierde de Meisjesvereeniging „Maria", opgericht en ge leid door Hen. van der Linden, haar eerste jaarfeest. Het werd geopend door eeD redevoering van Os. van der Linden, waarna de meisjes ver schillende liederen ten beste gaven, afgewis seld door welgeslaagde voordrachten. We hopen, dat deze nuttige instelling niet alleen nog vele jaren bestaan zal, maar ook dat het leden-aantal vermeerdert, de vereeniging groo- ter bloei bereike, opdat nog meer kracht van haar moge uitgaan. Bruiuissc. 5 Februari 1918. Heden, Dinsdag morgen vroeg, kwam de korstoomboot Mattheus, schipper Izak Jurnelet Sz. alhier in aanvaring met een tot nog toe onbekende vrachtboot. De korstoomboot bekwam zooveel averij, dat ze onmiddellijk naar de werf moest vertrekken. Mej. C. Zoeter alhier werd benoemd tot tijdelijk onderwijzeres te Lisserbroek. In de Dinsdagavond alhier gehouden gemeenteraadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Meegedeeld werd, dat was in gekomen van Ged. Staten het goed gekeurde suppletoir kohier der hondenbelastingeen goedgekeurd raadsbesluit, betreffende bet aangaan van een leenicg voor kasgeld groot 5000 (de voorzitter deelt mede, dat is opgeno men ƒ3000 a 4 '/2 °/oi) een goedgekeurd raads besluit houdende wijziging in de begrootingen van 1917 en 1918 een brief, waarin meege deeld wordt, dat Ged. St. de jaarwedde van den gemeente-ontvanger op 600 bepaald heb ben. Nog was ingekomen een brief van de veldwachters, met dankbetuiging voor de ver hooging hunner jaarwedde en den toegekenden duurtetoeslageen adres van St. de Waal, waarin deze zich beklaagt over het ongemak, dat hij ondervindt vau de stoomboot van Iz. Jurnelet, welke naast zijn vaartuig ligt. Besloten wordt, daarnaar een onderzoek in te stellen en dit adres in een volgende verga dering te behandelen een adres van M. Ju rnelet Wz., waarin deze vraagt de belooning voor de controle der broodbons (distributie) met 2 per week te verhoogen. Besloten wordt de verhoogiug op f 1 per week te be palen een adres van de vereeniging „Am bachtschool" te Zierikzee, waarin antwoord wordt gevraagd op het verzoek om subsidie in verband met de reorganisatie dier school. Besloten wordt mede te deelen, dat, hoewel overtuigd van het groote belang der zaak, geen definitief besluit kan geuomen worden wegens de groote uitgaven der gemeente voor de distributie enz. Besloten wordt tot af-en overschrijvingen op de begrooting 1917. Vastgesteld wordt het kohier hondenbelas ting 1918 tot een bedrag van f 177. Bij de rondvraag vestigt de heer Krepel de aandacht op den wanordelijken toestand van de oude begraafplaats, waar een behoorlijke afheining ontbreekt. Burgeui. en Weth. zeg gen een onderzoek toe. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heett het verblijf ia zyn gezagsgebied ontzegd wegens betrokken zyu bij den smokkelhandel aan Servaas Cor nells Petrus Verbrugge geboren 12 November 1887 te Ter Neuzen, werkman te Sas van Gent, van nationaliteit Nederlander eo aan de Belgen Johannes Albertus FrBnsiscus de Co- niuck, geboren 8 Maart 1889 te Antwerpen, wonende te Sas van Gent, werkman Levinus de Moor, geboren 2 Mei 1891 te Selzaete ver- bljjf houdende te Sas van Gent en Emiel de Wilde geboreu 25 Februari 1892 te Gent Brugge wonende te Sas van Gent. Verder werd het verblyf nog wegens het vermoeden zich te bebbeo schuldig gemaakt aau met de neutraliteit strjjdige handelingen aan Carolus Ludovicus Huybrecht, geboren 8 October 1886 te Clinge, wonende te Veere, van beroep visscher, van nationaliteit Nederlander. Zondag 10 Februari 1918. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Vourm. 9L/S u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 10 u„ Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam 2 u., Ds. Groeneveld Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/a u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/» u., Ds. Van der Garde van Opkeusden. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, u., Evangelisatie. De rechtbank te Middelburg beeft heden veroordeeld wegens Diefstal. J. S„ 15 j. zonder beroep te Arnemuiden, J. A., 15 j„ J. v. d. P., 14 j. beiden zonder beroep te Vlissingen, ieder f 10 boete subs. 3 weken tuchtschool, P. d. N., 19 j. werkman te Vlissingen tot 6 weken ge vangenisstraf. Heling: L. M., 16 j. arbeider te Arnemui den, tot f 10 boete, sabs. 3 weken tuchtschool. Beschadiging en diefstal: P. d. K„ 17 j. arbeider N. en St. Joosland, f 20 boete subs. 1 maand tuchtschool. Verduistering: J. M., 21 j. koopman zon der bekende woonplaats, gedetineerd tot 1 maand gevangenisstraf' met aftrek van het voorarrest en last tot invrijheidstelling. Mishandeling: A. Z., 38 j. werkman Krui- uingen, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis en C. B., 32 j. zonder beroep Middelburg, tot f 7 boete subs. 7 dagen hechtenis, met bekrach tiging van bet vonnis van 18 Januari behalve de straf, die f 10 boete subs. 10 dagen hech tenis was. Beleediging van een ambtenaarJ. C. O. 58 j. zonder beroep O. en W. Souburg f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Vernieling: M. v. W. 58 j. koopman te Oosterhout, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Overtreding distributiewetJ. d. W, 33 ji boomkweeker en C. R„ 40 j. herbergier bei den Ovezande, A. J. van N., 48 j. landbouwer Arnemuiden, en A. A. 48 j. hovenier en C. d. H., 35 j. veldarbeider beiden te Oostkapelle, J.( F. P„ 62 j. winkelier Vlissingen, de eerste en tweede ieder tot f 50 boete subs. 50 dagen hechtenis de derde tot f 20 boete subs. 20 hqchtenis en de overige allen tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Poging tot verboden uitvoer: A. d. M. 19j. werkman lJzendijke, gedetineerd tot één maand gevangenisstraf. Poging tot verboden uitvoer en omkooping J.- V. 24 j. tuinknecht Sluis, een maand en C. C. V. 31 j. arbeider Koewacht, 14 dagen gevangenisstraf. Verboden vervoerJ. d. K., 38 j. vlasbe werker St. Jausteen gedetineerd 1 maand ge vangenisstraf. Het aanwezig hebben van verboden goederen in een visschersvaartuig A. d. B., 34 j. schip per Krabbendijke; tot t 5 boete, subs 5 dagen hechtenis. Voorwaardelijk werden veroordeeld wegens Verduistering in dienstbetrekking: J. d. B., 42 j., schoenmaker te Rotterdam tot 3 maanden gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Diefstal. D. D., 23 j., werkman te Vlis singen, tot 1 maand gevangenisstraf met een jaar proeftijd en C. J. L 31 j. werkman te Middelburg tot 6 maanden gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar met bekrachti ging overigens van bet vonnis van 26 October j.l. In zake G. M., 48 j. veldarbeider St. Jan- steen op 23 Februari 1917 wegens vernieling veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis is het verzet daartegen vervallen verklaard. Weenen, 8 Febr. In verband met het cou- flikt met de Puolsche afgevaardigden, is het kabinet-Seidler afgetreden. Maagdenburg, 8 Febr. Bij een bedeo plaats hebbend spoorwegongeluk zijn een conducteur en 15 soldaten gedood, terwijl 36 soldaten, waarvan 21 zwaar, gewond werden. Den Haag, 8 Febr. Volgens hier ontvan gen berichten is het Engelsch verbod inzake het handelstelegrammen verkeer opgebe/en. Terschelling, 8 Febr. Alhier zijn twee booten met 29 Zweedsche schipbreukelingen aangekomen, -hun schip is waarschijnlijk ge torpedeerd. Berlyn, 8 Febr. De beweging der Bolsje- wiki te Kief, kan als geëindigd worden be schouwd. Het centrum der stad is gezuiverd. De regeeringsgebouwen, hef station en het arsenaal is in handen der Oekrainers. De Bolsjewiki hebben zware verliezen geleden. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat in de week van 11—17 Febr. 1918 geldig zullen zijn voor 95 ct. per K.G. 10 ct.per Vl0 K.G. Aardappelen bon no. 17 en 18 5e serie. idem 10 6e Bak- en Braadvet 6 8e Groene Erwten 17 2e Op bon No. 6 voor Bak- en Braadvet mag O.IOO K.G. worden afgegeven. Ter Neuzen, 8 Februari 1918. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. L. WA BEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend Ingevolge ministerieele circulaire No. 2383. De maximumkleinkandelprijs voor welke jam of marmelade uitgewogen zal mogen wor den te koop aangeboden of verkocht Prima appeljam 85 cent per K.G.9 cent per Vio K G- Frambozenjam Frambozen en bessenjam Kersenjam Aardbeienjam Roode bessenjam Reine claude jam Oranje marmelade Voor inlichtingen omtrent groot- of tus- schenhandelprijzen zicb te vervoegen ten kan tore Levensraiddelenbureau. Ter Neuzen, 7 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekendr Ingevolge ministerieele circulaire No. 12. De volgende maximurakleinhandelpryzen voor Beste zwarte siroop f0,27'/2 per 1ji K.G. Zwarte siroop No. 2 0,25 '/j Dextrine (onverpakt 0,33'/2 Sago (verpakt) 0,30 per pakje van K.G. Pakmeel (verpakt) 0,13 per pakje van \4 K.G. Sago (onverpakt) 0.27'/2 per '/2 K.G. Pakmeel (onverpakt) 0,12 4 Ter Neuzen, 7 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, J- HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend Ingevolge Ministerieele circulaire No. 60488/36, dat met ingang van 1 Februari 1918 de maximumprijs wordt vastgesteld voor: Tarwe-waterbrood (gebakken van Regeerings bloem) op a. f 0.36 per K.G. of b. 0.09 250 Gram, Ter Neuzen, 7 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Grijpt dadelijk naar den veelgeroemden Kloosterbalsem als gij gekweld wordt door het ongemak, de jeuk en de pijn van wintetvoeten, winterhanden, schrale huid, springende handen, ge barsten lippen, kloven en open plekken. De Kloosterbalsem bijt niet, verzacht dadelijk, zuivert en geneest. Ziehier een bewijs De Heer 11. Cuypers, Bakker Ie Vlierden (VB.) verklaarde: ■»Zelf door den Kloosterbalsem genezen van een ernstige been- »wond, behandelde ik de wintervoeten van mijn dochtertje met dezen kostelijken balsem, liet resultaat was prachtig. Spoedig icaren zij genezen Jaren lang wordt dan ook de Prijs per pot van 20 gr. 45 cent. van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. f 1.30 en van 250 gr. f 2.50. Eischt rooden baud mei onze handteekening L. 1. AKKER, Rotterdam. Alom verkiijg- bear. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE-- Leunis Axel II. J. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFb Lz Hulst, F. L. VERW1LGHEN -v. d. Hoopt; te Zaamslag, D. RIEMENS - Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1918 | | pagina 3