RbM Kloosterbalsem Loop der bevolking te Ter Neuzen. Aanwijzing verKrijgbaar- stelling Levensmiddelen. Maximumprijzen zout en Peen. Maximumprijzen koelhuis- boter* Prijzen goedkope melK voor zieKen, zwakKen, enz. Zijt Gij Stram of Stijf. Verspreide Berichten. Kerknieuws. Rechtszaken. Laatste Berichten. RECTIFICATIE. Hoogwatergetij te Ter Keuzen. Advertentiën. Arrondlssements-Rechtbank te Middelburg DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 Febr. 5.20 5.41 Zondag 3 5 52 6.19 Maandag 4 6 35 7.07 Dinsdag 5 7 29 8.10 Woensdag 6 8.39 9.35 Donderdag 7 10.10 11.— Vrijdag 8 11.30 is ook een uitstekend middel bij brand- en snijwonden, huiduitslag, zweren, winterhan- den en -voeten, aambeien. I f Zierikzee Id een Dinsdagavond alhier gehouden vergadering van de verschillende besturen der afdeelingen van drankbestrijders- vereenigingen in deze getnéente, welke gepre sideerd werd door den heer A. Verhage is, Da dat deze den toestand van ons land ge schetst had in den huidigen oorlog in verband met de voedingsschaarschte eu de geringe hoe veelheid broodkoren die nog beschikbaar is, een krachtige motie aangenomen, naar aanlei ding ook voornamelijk van een maoilest, dezen winter door de Nationale commissie van drank- bestrijdersvereenigingen door het gansche laDd verspreid. De motie luidt als volgt „De openbare vergadering, belegd duor de „afd. Zierikzee van den Volksbond, vereenitriug „tegen drankmisbruik, de Manneoafdeeling „Kruisverbond, de Vrouwenafdeeling Mariaver- „eenigiug od de Chr. Geheelonthoudersver- „eeniging afd. Zierikzee, gehouden op Dinsdag „29 Januari 1918 te Zierikzee, bezocht door „de besturen der ïesp. vereenigingen, verte genwoordigende plm. 200 leden „kennis genomen hebbende van het adres „van alle draukbestrijdersvereenigingen in den „lande aan H. M. de Koningin gezonden, in- „zake beperking der alcoholindustrie en van de toeliohting daarvan „betuigt hare volle sympathie met bedoeld „adres en dringt er bjj de Regeering van Ne derland op aan de alcoholindustrie terug te „brengen tot den kleinst mogelijken omvang". Woensdagavond half zeven werd aan de militaire kazerne alhier, van Westenschouwen gerapporteerd dat een vliegtuig van vreemde uationaliteit, voorzien van een rood licht, koers zette richting Zierikzee. Onmiddelljjk was alles in het geweer, doch behoefde niet uitgerukt te worden omdat bet vliegtuig z'n koers ge lukkig veranderd had. Bruinisse. Dinsdag voer alhier op de Krammerplaat omboog het ijzeren aakscbip „Den Gloria" schipper Lauret van Ter Neuzen. Te Ax»l geladen met mangelwortels en beste d naar Gasselt. (Drente). Nadat een drietal boog- aartsen een gedeelte der lading had overgeno men kwam het weder vlot, vermoedelijk zon der averij. Door de Brandstoffencornmissie is adhae- sie betuigd bij den Minister aan het verzoek van de Centrale Brandst. Commissie te Goes om het rantsoen der brandstoffen voor klasse I op 12 eecbeden te leveren tegen den ouden Prijs. Brouwershaven. De Centr. Brandst. Com missie alhier heeft aan bovenstaande eveneens hare adhaesie betuigd. Zij heeft dit gedaan in opdracht der 10 brandstoffencom missies in Schouwen. Oostnrlanil. De heer S. de Waal, Rijks ontvanger alhier, is met ingang van 25 dezfr als zoodanig verplaatst naar kantoor de Rijp (N.-H.j Tholen. Beroepen bij de Ned. Herv. Ge meente alhier, Ds. Severijn te Wilnis. In deze gemeente komen den laatsten tijd verschillende dietstallen voor, welke, naar men verondersteld, worden verricht door jeugdige personen. Voornameljjk worden de diefstallen gepleegd in kieine winkeltjes en pakhuizen. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben onbekend gebleven personen ingebroken in truitpakhuizen nabij den spoorweg. Vermist worden eenige koperen gewichten, eenige stuk keu krijt, een kniptang, een nijptang, een doos pennen en zegels. De veronderstelling dat hier jeugdige personen aan het werk zjjn geweest, wordt nog versterkt, aangezien men op den zolder van een der pakhuizen eenig zilverpapier en omslagreepan van chocolade vond. Men meldt dat bij het militiar com mando in Zeeland een vei ordening in bewer king is, waarbjj het verboden zal zijn, des Dachts groote lichten te branden van fabrieken en andere gebouwen, terwijl de straatverlichting door kappen zal moeten worden afgesloten. De commandant der stelling van de mon den der Maas en der Schelde heeft wegens het betrokken zjjn bij den smokkelhandel het ver- bljjf in zijn gezagsgebied ontzegd aan Jaco bus Johannes Boddery geboren 3 Juni 1894, werkman, Julien de Lobel geboren 3 Septem ber 1893, koopman, Petrus de Roij geboren 29 October 1891, metselaar, Albeitus Johan nes Leers geboren 3 September 1895, werk man, allen geboren en wonende te Sluis en Cerylles Pollet geboren 6 Januari 1883 te Overslag wonende te Westdorpe, alle vijf van Nederhndsche nationaliteit. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft aan C. Waes en O. S. Manbave te IJ/.endijke, S. van Duijze te Clinge en J. van Vooren te Aardenburg, indertijd uitgezet, voorwaardelijk vergunning verleend in het in staat van beleg verklaarde gebied terug te keereu. Kollers telefoondraad. De politie te Gouda hield Dinsdag twee uit Den Haag afkomstige personen aan, die zich in de richting van het station begaven, tnet zich voerende als begage twee zware koffers. Zij weigerden aan het verzoek der politie om de koffers te openen, te voldoen. Daarop wer den de heeren met hun koffers naar het poli tiebureau geleid bij opening der koffers bleken ze te bevatten een groote partij telefoondraad, hetwelk zij »gevonden« hadden. De koffers werden in beslag genomen en proces-verbaal werd opgemaakt. Vliegen beneden het oppervlak der zee. Een medewerker aan da „Manchester Guar dian" sehrijft „Gewoonlijk vliegen aviateurs niet beneden het oppervlak der zee en net is wel een merk waardigheid, dat sommigen der onzen dat heb ben gedaan. Maar het dal van deJorda^nis de diepst gelegen inzinking, die op den ge- heeleD aardbol voorkomt. El Ghör de kloofnoemen de Arabieren die streek en die naam is wèl gekozen. „Het is een geweldige scheur, die door het land loopt, die van drie tot veertien mijlen breed i9 en midden er doorheen kronkelt zich een geul, die in de witte mergel is uitgesne den, 200 voet diep en van 200 meter tot een mijl breed. Hierdoorheen stroomt de Jor- daan, zoo diep als onze steenkolen-mijnen en ouder het oppervlak der zee. „Daar de rivier beneden het oppervlak van de Ghör is gelegen, is zij voor irrigatie-doel einden ongeschikt en de oevers zijn daarom onbewoond. Zelfs de Bedoeïnen slaan zelden hunne tenten op tot op een mijl afstands van de rivier. „Tusscben het weelderig riet en de tamaris ken, die aan den oever groeien, huist het wilde zwijn en maakt herhaaldelijk van daar uit strooptochten in de bebouwde streken. Den luipaard vindt men er, doch zelden. Daaren tegen komen er veel cheetah's voor. „Ongeveer een halve eeuw geleden werd hier voor het laatst een leeuw gedood. „De bewoners van de Ghör, de Ghawareeën, zijn volkomen zwart en zijn, vergeleken bij de gespierde Arabieren van de hoogvlakte, een zwak ras. De Kruisridders plantten suiker in de Ghör en bij Jericho en Beisan vindt men nog de overblijfselen hunner rietmolens," In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd C. F. Bookelaar, onderwijzeres, Q 176, uit Hooge en Lage Zwaluwe M. A. J. van Eerdenbnrg, onderwijzeres, Q 176, uit Hooge en Lage Zwaluwe S. ItaliaDer, leeraar a/d H. B. S-, Verbindirigstr. la, uit Groningen A. Woltert, arbeider, P 53a, uit Andjjk P. A. Crense, zonder, 2e Kortestr. 9, uit Rot terdam J. Neve, schippersknecht, School plein 9, uit Ossenisse. F. Kesbeke, arbeider, Q 176, uit Westdorpe R. Berendsen zonder, Djjkstr. 28, uit Wisch. Vertrokken P. Vernirameu, werkman, Dekkerstr. 18, naar Eukhuizen A. A. Tb. Stockman, dienst bode, van Boveostr. 40, naar Hulst H. Versluijs, expediteur, Blokken 7, naar Zeist M. L. C. H. van Moll, verpleegster, 8 N., naar Eede N, B. Faas, zonder, de Jongestr. 5 naar Amaierstol. A. Schaalje, zonder, de Feijterstr. 13, naar Heer J. Baremar, dienstbode, Noordstr. 101, naar Axel. Zondag 3 Februari 1918. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Vo'orm. 9'/j u., T>s A. Timmerman en nam. 2 u., Ds. E. Raams. Zendings- rede. Sluiskil. Voorm. 91/, u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 10 u„ Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Tor Neuzen. Voorm. 9 u., en nam 2 u., Ds. Groeneveld Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstrnat). Ter Neuzen, 9 u., 2 u., en 5Va u-> Ds. Overduin. Oud Gereformeerde gemeente (Vtooswijkstraat) Ver Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/s u., leeskerk. Lokaal „Elien-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5Evangelisatie. De rechtbank te Middelburg heelt heden veroordeeld wegens Diefstal: P. F. C. S. 20 j., veldarbeider te St. Jansteen f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis; Th. de B. 17 j., arbeider te Hulst een week gevangenisstraf. E. C. 37 j., arbeider te Koewacht 14 dagen gevangenisstraf M. C. de P. 17 j., zonder beroep te Goes f 10 boete subs. 3 weken tuchtschool Do P. de H. 16 j., arbeider te Goes 1 maand tuchtschool. Mishandeling: R. E. de C. 18 j., vlasar beider te Breskens f 7 boete subs. 7 dagen hechtenisF. M. 27 j., koopman P. C. W. 22 j., slagersknecht beiden te Breskens ieder f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis F. F. B- 18 j., arbeider te Koewacht een week gevan- gen'sstrafE. de V. 25 j., arbeider te St. Jansteen f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Poging tot zware mishandeling: L. H. 33 j.„ fab rieksarbeider te Sas van Gent een week ge vangenisstraf. Huisvredebreuk en mishandelingM. de C. 45 j„ landbouwer te Philippine 1 20 boete- subs. 20 dagen hechtenis. Eenvoudige beleedigingS. E. de M. 53 j v landbouwer te Stoppeldijk t 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. O vertreding distributiewetA. S. L. 80 j„ winkelier te Aardenburg f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis M. D. 73 j., huisvrouw J. V., C. P., 44 j., huisvrouw J H„ beiden win kelierster te Hoek ieder f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; P. A. C„ 41 j., veldarbeider te Biervliet f 10 boete subs. 10 dagen hechte nis en J. de B., 49 j., landbouwer te Clinge f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Bovengenoemde rechtbank heeft met 30 dagen vorlengd den termijn van gevangen houding van T. arbeider te Hontenisse, ver dacht van den roofmoord te Hulst, gepleegd op oudejaarsavond. Het gerechtshof te 's Gravenhage deed uitspraak in de zaak van Gebr. L„ visschers te Tholan, die bij verstek door 't Hof ver oordeeld waren tot 1 maand gevangenisstraf, wegens het aan boord van een visschersvaar- tuig hebben van verboden voorraad. Beklaagden werden thans vrijgesproken. 's Gravenhage, 1 Febr. Tweede Kamer. Bij de verdere behandeling van de Oorlogs- begrooting gaf de heer Eland toe, dat de kansen op internationale ontwapening zijn gestegen, maar wil voor alle eventueels ge beurtenissen een leger, dat voldoende is voor handhaving onzer neutraliteit. Meerendeels wordt gewezen op bepaald onvoldoende toestand der straflokalen in de kazernes en van onge motiveerde aanranding van persoonlijke vrij heid. De heer Gerhard klaagt over gebrekkig onderzoek in gevallen van dienstweigering van dienstweigeraars. Amsterdam. 1 Febr. Men deelt ons mede, dat den 7 Februari a.s. door revolutio nairen een groote demonstratie zal worden gehouden, als protest tegen de werkeloosheid enz. Wij vernemen dat binnen enkele dagen door geheel Nederland van revolutionnair- socialistische zij-de een algemeene werkstaking zal uitbreken. Berlijn. 1 Febr. De opperbevelhebber in de Marken heeft een verscherpten staat van beleg uitgevaardigd en stelde buitengewone krijgsraden in. Volgens de Localanzeiger hadden gisteren voormiddag te Moabit botsingen tusschen stakers en politie plaats. Er werd geschoten en een politieagent gedood een wachtmeester en een arbeider werden zwaar gewond. Drie tramwagens werden uit de rails geworpen en getracht deze te vernielen. Londen, 1 Febr. De Daily News verneemt uit Petrograd Wederom is een aanslag gepleegd op Lenin. De dader is een jongen man, die gearresteerd is. Parijs, 1 Febr. (officieel Bij de jongste luchtraid op Parijs waren de verliezen 36 dooden en 190 gewonden. Drie hospitalen werden door oommen getroffen. ïn een ont stond brand. Dertig Fraoscbe vliegtuigen stegen op, een vijandelijk vliegtuig werd neergeschoten. Stockholm, 1 Febr. Volgens hier ont vangen berichten is een groot Engelsch stoom schip, dat begeleid werd door een aantal torpedobooten, in de haven van Firth of Forth op een mijn geloopen en daarna gezonken. Waar we het in een artikel in het vorig nummer van ons blad hadden over de vreem de stem van den heer Troelstra. is door eene vergissing gesproken over de H. B S. te Venld. Dit mott zijn de neutrale H. B. 8. van Hel mondwaartegen de geestelijkheid van N.-Bra bant zoo'n oppositie voert. In het bericht uit St. Maartensdijk werd in ons vorig nummer gesproken van den Alg. Akkerbouwersboud, dit moet zijn Bakkersbond terwijl in het bericht van Petrograd staat Waar Trotzky te spieken was. dit moet zjjn Waar Trotzky niet te spreken was. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat in de week van 4 10 Febr*. 1918 geldig zullen zijn voor: Aardappelen bon no 15 en 16 5e serie. idem 9 6e Bak- en Braadvet 5 3e Groene Erwten 16 2e Havermout 12 le Capucijners 20 van de Groene Erwten 2e Op bon No. 5 voor Bak- en Braadvet mag O.IOO IK.G. worden afgegeven. Op bon No 12 voor Havermout raag slechts O.IOO K.G. worden afgegeven. Ter Neuzen, 1 Februari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. L. WA BEK E, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ter voldoening aan circ. No. 2 eu 1335, de navolgende maximnmkleinhandel- prijzeo a. voor geraffineerd zout per 'j2 K.G. 9 '/9 eent per K G. 19 b. De maximumprijs van de Friesche en an dere soorten fijne peen (6 cent per K.G.) geldt niet voor kleine gewasschen peen, z. g. spoel- of bakpeen van niet minder dan 65 stuks per K.G. Ter Neuzen, den 31 Jan. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend ingevolge circ. No. 3 Atd. Crisiszaken dato 25 Jan. dat een maxiniumkleinharidelprijs is vastgesteld voor koelhuisboter van f 2.85 per K.G. «-Ter Neuzen, 31 Januari 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN, maakt bekend, dat met ing ng van heden melk ver- krjjgbaar is voor houders van een bonboekje voor goedkoops melk tegen den pi ijs van 11 cent per Liter plus een bnn van 1 Liter. De door de melkslijters op deze wijze inge zamelde bons worden iederen Maandag op het Levensmiddelenbureau door hen ingeleverd, waarna uitbetaling van den toeslag zat volgen. Ter Neuzen, 1 Februari 1918 De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. i1 vv*. -t v--- Laat U wrijven, gjj ouden ran dagen en gij allen, die lijdt aa'i de folterende pijnen van rheumatiek, jicht, spit in den rug. stijven nek of stramheid Voor U bestaat een best middel n.l. de heerlijke Kloos- terbalsem, welke Uw spieren weder lenig kan maken, waardoor Uw pijnen verdreven kunnen worden. De Prijs per pot van 20 gr 45 cent, van 50 gram 85 cent, van 100 gr. 1.80, van 250 gr f 2.50. Eisclit rooden band met onze handtee- kening: L. I. AKKER, Rotterdam Alom verkrijgbaar, .e Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—Lkdkis; Axel II J VAN DIX- IIOORN en L. B. A. ROLFF Lz llulst, F. L. VER WILGHEN v. n. Hooft; te Zaamslag D. ltlEMENS Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1918 | | pagina 3