St. Nicolaas-cadeaux. Jongens en Meisjes Leesboeken w Êrbal Vulpenhouders. Hebt GijXJ gebrand F neem Brandwonden Kloosterbalsem Van het Oostelijk oorlogstooneel. der bevolking le Ier Neuzen. BINNENLAND. UIT OM ZE OMGEVING Loop Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hjogwatsrgetij ts Ter Neuzen. Advertentiën. M. DE JONGE, Een Fransche vËËeger ontvlucht. Het voorstel tot wapenstilstand Oe verkiezingen. Brandhout^ Zondag 25 November 1917. Groote brand. Oe wapenstilstand. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 1 Dec. 2.54 3.15 Zondag 2 3.35 3 54 Maandag 3 4 15 4.35 1 insdag 4 4.57 5.19 Woensdag 5 5 41 6.6 Donderdag 6 6.31 7.00 Vrijdag 7 7.31 8.2 in prachtband. Boekhandel. Ter geuzen. ting, gesfpund door tanks, ging de Engelsche infanterie tot den aanval over. En aanvanke lijk met succes. Bourlon en Fontaine werden genomen, maar in een tegenaanval werden de Engelschen, die ontzaglijke verliezen hadden geleden, weer uit de beide dorpen verdreven. Van dit alles weet Sir Douglas Haig niets te vertellen. Zijn bericht blijft volhouden, dat er bij Kamarijk niets bijzonders is voorgevallen. Aan het Fransche front werd gevochten bij Tahure, waarvan de Duitscbers melden, dat zjj gevangenen maakten, en de Franschen even eens. En aan de andere fronten is nibts vermel denswaardigs voorgevallen. Een Parijsche correspondent seinde dezer dagen „Le Journal" publiceert het verhaal door den vlieger Paillaid over zijn ontvluch ting uit Nederland ten beste gegeveD. Pail- lard werd geïoterneerd, nadat hy een raid op Essen had ondernomen. Hjj klaagde over de strenge behandeling hem te Zeist ten deel gevallen. Alleen ver gezeld door vier schildwachten en een serge ant. mocht hij uitgaan, het eten was slecht en men betrachtte te zijnen opzichte niet de minste égards. Den vierden November gelukte het ham uit het kamp te ontsnappen. Hy bleef zes dagen in Den Haag, waar bjj zelfs met rood geverfd haar, een bril op den neus en een prachtigeu valschen rooden baard de opera bezocht. Den Degenden November slaagde hij er in te Rotterdam aan bootd te komeu van een stoomer die op het punt stond naar Engeland te vertrekken. De politie herkende hem niet en zonder verdere ongevallen bereikte hij Frank rijk. PETROGRAD, 28 Nov. (Reuter.) Kry- lenko zegt in een legerorder, dat de door hem benoemde parlementairen een huzarenlui tenant, een officier van gezondheid en een vrijwilliger teruggekeerd zijn met het of- ficieele antwoord van den Duitschen opperbe velhebber. Deze stemt toe in het aanvaarden van onderhandelingen over een wapenstilstand aan alle fronten. Krvlenko gaf last onmid- delijk het vuren aan het geheele Russische front te staken. Zondag zal weder een bijeenkomst plaats hebben van gevolmachtigden van beide zijden. De -parlementairen kwamen aan het front van het vijfde Russische leger binnen de Duitsche liuiën. - De Duitsche opperbevelhebber benoemde den bevelhebber van het noorderleger tot zijn gevolmachtigde. Het antwoord van deze was op officieel papier geschreven. Naar thans op goede gronden vernomen wordt, bestaat het voornemen de candidaat stelling voor de nieuwe verkiezingen te doen plaats hebben in de maand Mei en de ver kiezingen zelf in de maand Juni d. a. v. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handelheeft de volgende maximum-klein- handelprijzen voor brandhout vastgesteld Meterhoutdennenhout 2.70, berkenhout f 4.70, iepenhout f 5, eikenhout 5.70, beu kenhout f 6.20 halve meterhoutdennenhout 3 20, berkenhout 5 20, iepenhout 5.20, eikenhout f6, beukenhout 6 50 'blokjes van 15 c M. gekloofd dennehhout 4.20, ber kenhout 5.70, iepenhout f 6, eikenhout 6 70, beukenhout f 7.20; deze prijzen zijn te ver staan franco in huis per 100 K.G. Op het smalle gedeelte van den weg bij Driewegen (Terneuzen) is Dinsdagavond door de tram een wagen aangereden van den laud- bouwer J. V. De wagen werd aan de achter zijde vernield. De man en de vrouw die er in zaten werden door den schok er uit ge worpen, maar hadden geen letsel van betee- kenis. De j.l. Maandag te Axel gehouden jaar markt, welke gelegenheid in den namiddag en avond ook vergunning gegeven wordt tot het maken van dansmuziek in de lokalen, gaf de daaraan deelnemende jonge landelijke bevolking aanleiding om weer eens uitermate uit te bul deren. Op verschillende plaatsen ontaardden de dans- in vechtpartijen. De politie had da banden Vol met inrekenen en scheiden van vechtlustngen. Ook het mes kwam te voor- schijn en toen omstanders op de vlucht gin gen voor het tekeer gaan van een paar woeste lingen, liep hierbjj een uit Sluiskil afkomstige 22-jarige dienstbode een ernstigen steek in de zijde op. Zij bemerkte eerst onder het naar huis gaan verwond te zijn en kon toen toch nog hare woning bereiken, waar geneeskun dige hulp werd verleend. Des nachts werden aan Let meisje de laatste sacrementen toege diend. Haar toestand is beterend. Een en ander zal er niet toe bijdragen, die danspartijen populair te maken. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd F. L. Serrij, waterstoker, Nieuwstr. 80 uit Rotterdam L. de Schepper, veldarbeider, Elleboog, 12 uit Koewacht L Bol, dienst bode, Nieuwstr. 8 uit Hoek. Vertrokken. J. P. Stoffels, letterzetter, schoolplein 7 naar Groningen I. Vermeulen, rangeerder, P. 42 naar A£el A. J. van Minnen, va rensgezel, Tholensstr. 102 naar Vlissingec C. Andriessen, zonder, Heerengracht, 13 naar Rotterdam M. A. Schonk, capusijner, Q. 183 naar Zevenaar C. U. Hamelink, zonder, Donze Visserstr. 47 naar Berkhout L. J. van Ertvelde, schipper, Schoolplein, 1 naar St. Jansteen A. H. ^pruitenburg, zoröler, Noordstr. 66 naar s-Gravenhage J. Ha melink, dienstbode, P. 84 naar Axel C. C. J. van der Molen, zonder, O. 169 naar Gameren L. Buvelót, monteur, _Grenulaan, 27 naar Oosterbeek. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9u. Da. A. Timmerman en nam. 2 u., dhr. van Os. zendeling onder Israël. Sluiskil. Yoorm. 9l/s u., en nam. 2 u. dhr-L. Dek Hulst. Voorm. 9'/2 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam 2 u., Leeshérk. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/» u., Ds. Overduin. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 51/3 u., Leeskerk. Lokaal „Ebeu-Ila'ézer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, 11.Evangelisatie. Het groote stadskoelhuis te Stockholm, waar in zich bjjna alle vleeschvoorraad voor den winter bevond, is afgebrand. Een draadloos telegram meldt nog, dat de brand sinds Zondag over een zeer groote uit gestrektheid voortwoeat. In een cellulose-fa briek ie een hoeveelheid papier van 7 millioen kronen verbrand. Een brutaal stukje. Dinsdagmiddag omstreeks half een heeft op het hoofdpostkantoor te Amsterdam een bru tale diefstal plaats gehad. Eeu ongeveer 22 jarig jongmensob, die zich den heelen morgen in de hal van het postkan toor had opgehouden, had de kans afgewacht om zyn slag te slaan. Zooals men weet, bevindt zich in de rech terzijde van de hal de rijkspostspaarbank, langs welke afdeeling een gang voert. Het jong- nren-ch wachtte eeo oogenblik af, waarop de chef vatf die afdeeling-zich van zijn plaats had verwijderd, om zijn daad le volvoeren. Fluks liep hij de gang door en deed een greep in het geld en de papieren, die op tafel lagen. Hij kon zich echter niet gauw genoeg verwijderen, om niet te wordeu opgemerkt, Op heeterdaad betrapt, wierp hij de bankbil jetten in de gang, maar werd door de atnbte- naren en den zaujcbef gegrepen. Inmiddels werd de politie gewaarschuwd, die spoedig aanwezig was. flat jongmensch zeide op een vraag van den directeur waarom hij dat gedaan had, dat het zijn beroep was. loen de politie hem wilde meenemen stroopte hij zyn mouwen op en zei: „Sla de boeien er maar om heen." Het was een geluk, dat men den dader onmiddelyk te pakken had, daar er juist een groot bedrag aanwezig was, toen hij zyn slag sloeg. Hij werd overgebracht naar het bureau van politi». Een mooi legaat. De vorige week overleed te Zutfen mej. En gels van Beverforde, die haar geheele nalaten schap legateerde aan de Overijsselsche Land bouw Maatschappij, ongeveer ter waaide van 120,000. De schenking is gegeven onder den naam van het mr. Engels van Bsverfoi- defonds. De Koningin heeft de door de Eerste Kamer goedgekeurde grondwetsherziening reeds be. krachtigd. Woensdag 12 December, 's middags om 12 uur zal de plechtige afkondigitig plaats heb ben in de rechtzaal van den hoogen raad en in de gerechtzalen van alle gerechtshoven en rechlbauken in het land, terwijl alsdan tevens van de puien der raadhuizen in alle gemeen ten een publicatie zal worden afgelezen. Tweede Kamer. Na een zeer korte dis cussie heeft de Tweede Kamer het leenings- voorstel z. h. s. aangenomen, na verwerping met 49 tegen 7 stemmen van het atnenda- mant-Ter Laan (Rotterdam) om aau houders van 5 pCt. obligaties, die aan de conversie deelnemen, geen bonus van 1/2 pCfc. toe te kennen. 1 HET CONFLICT TREUlJ-POSTHUMA. TJit don Haag wordt gemeldt, dat het Kamerlid de Jong naar aanleiding van het Telegraaf-bericht over een conflict tusscben de Ministers Treub en Posthuma in verband met den kaasuitvoer, schriftelijke vragen tot de regeering heeft gericht, welke naar verwacht werd, nog Vrijdagmiddag in de Kamerver gadering zouden worden beantwoord. Wat de zaak zelv8 betreft, verneemt het Ned. Corr. Bureau, dat inderdaad tusschen genoemde Minister eeu meeuingsverschil inzake den kaas- uitvoer is gerezen, maar dat er ernstig naar gestreefd wordt, het geschil tot oplossing te brengen. Minister Cort van der Linden heeft met de Minister Treub en Posthuma in hunne kabi netten een onderhoud gehad. WEENEN, 30 Nov. Bij het opperbevel is een draadloos telegram ontvangen uit Tsar- koje Selo, waarin de volkeren der oorlogvoe rende landen worden opgewekt, categorisch de vraag te beantwoorden of zij te zatnen met Rusland tot onderhandelingen over een onmiddellijken wapenstilstand en algemeenen vrede willen overgaan, of niet. Hierop heeft de Oostenrijksche-Hongaarsche regeering 29 November het volgende geantwoord Het telegram van den raad van volkscom missarissen, waarin de Russische regeering zich bereid verklaart te onderhandelen, heeft de Oostenrijksche-Hongaarsche regeering ont vangen. De door de Russische regeering be kend gemaakte principesvoor een te sluiten wapenstilstand en vredesverdrag vormen naar de meening der Oostenryksch-tlongaarsche regeering geschikte grondslagen voor een be gin van deze onderhandelingen. De Oostenrijsche-Hongaarsehe regeering ver klaart zich daarom bereid de door de Rus sische regeering voorgestelde onderhandelingen over een onmiddellijken wapenstilstand en al gemeenen vrede te beginnen. w. g. Czernin. LONDEN, 30 Nov. De correspondent van de „Daily Chronicle" te Petrograd meldt vun 29 November Slechts drie legers erkennen Krileoko als opperbevelhebber. Het hoofd- kwatier en de Zuid-Roemeensche en Kaulja- sische fronten weigeren de bolsjewiki-béweging te erkennen. Aan het Westfront heerscht ver deeldheid. EeS deel van de troepen protes teert tegen de vredestaktiek der bolsjewiki en een ander deel steunt deze. Krilenlo gaf bevel alleen te vuren als de vijand het vuur opent. De commissie uit het hoofdkwartier Stankevitsj weigert Krilenlo's bevelen aan generaal Doechonm over te brengen en heeft nBmens het leger een oproep gericht tot de bui-gelijke bevolking om een einde te maken aan den burgeroorlogen te zorgen voor den aanvoer van alle benoodigheden voor leger en vloot. Krilenko heeft zijn reis naar het Zuiden niet voortgezet, maar is te Petrograd teruggekomen. Hét militair revolutionair comité weigert paspoorten te geven aan vreemdelingen, die naar het buitenland willen gaan, tenzij het verzoek hier toe rechtstreeks door de legatie is gedaan. Heden is het tractaat der geallieerden met Italië gepubliceerd. Groote keuze in M. DE JONGE. TER NEUZEN. •Sfcvferóa/jf/n. doen hevige pijn en behoeven onmid dellijke verzorging. Zorg dus steeds een pot Kloosferbalsem, bjj de hand te hebben door den Klooster- balsem in voorraad te koopen. De Kloosterbalsem stilt dadelijk piju, verzacht, zuivert werkt weldadig en is voor brandwonden en brandblaren een weldadige balsem. De Kloosterbalsem mag in geen enkele huishouding ontbreken, want de ffflCTTÏÏÏÏÏÏlllillllllll'lllliTïïTïïïïtHïïïïTHÏÏTnTnTHTn is een veel geroemd huismiddel bij wonden, zweren, huidaandoenin gen, aambeien, winterhanden en -voeten, spier verrek kingen, spit, jicht en rhcuiuatiek. Schaadt -niet Bederft niet Prijs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. ƒ1.30 en van 250 gr. 2 50. Eischt rooden hand met onze handteekeniDg L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrjjg- btaar. Te Tcg Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE--Leunm Axel H. J. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz; Huis', F. L. VERW1L. GHEN— v. d. Hooft; te Zaamslag. D. RIEMENS - Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3