Verkrijgbaar M er BenMMjes. Gebrs. HAMERLINCK. V ulpenhouders. ZEEUWSCH-VLAAMSCH VOLKSLIED. „HANDKOFFERS" „REISKOFFERS". JACS. DE KOK, Ter Neuzen. UIT omE OMGEVDTG. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Advertentiën. aan onze Magazijnen (Schutters hof, of aan huis gebracht) en Geheime bergplaatsen ontdekt. De vrouw in 't spel. Een mijn in hef net. Ned. haringlogger tot zinken gebracht. De revolutie in Rusland. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 14 Nov. 1.7 1.23 Donderdag 15 1.40 1.56 Vrijdag 16 2 13 2.31 Zaterdag 17 2.48 3.8 Zondag 18 3.27 3.47 v Maandag 19 4.9 ,4.29 Dinsdag 20 4 55 5.21 Nieuwe zending. keizerin vond woorden van den diepst-gevoel- den dank voor allen, die aan reddingswerk hadden deelgenomen, toen men haar langzaam en voorzichtig van het ongeluk in kenüis had gesteld. NEW-YORK, 12 Nov. (Reuter.) Door.de geheime politie zijn in pakhuizen alhier levens middelen en andere goederen ontdekt ter waarde van meer dan 73 millioen dollar, die niet bij de regeering waren aangegeven, zooals volgens de wet op het handeldrijven met den vijand had moeten zijn geschied. Men vermoedt, dat dit slechts een klein gedeelte is van het geen nog aan voedingsmiddelen enz. verbor gen wordt gehouden. Het gevondene omvat meel, suiker, eieren, boter, ingemaakte levens middelen, ijzer, staal, koper, katoen en che micaliën. Naar gemeld wordt is één post. van 700 zakken jute gekocht door de „Deutsche Bank" met geld, dat hier gedeponeerd was. Aangezien sommige goederen door vijande lijke vreemdelingen in hun pakhuizen gehou den wordt de meening geuit, dat daarmee spe culative doeleinden werden beoogd, terwijl zij tevens moesten dienen als onderpand voor leeningen. De voedingsmiddelen alleen hadden een waarde van 39 millioen dollar. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad, waarin afwezig waren de heeren Van Hasselt en DeRidder, werden in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad adressen van den heer C. Kiaassen, inspecteur van politie, om verhooging der vergoeding voor Je aanschaffiing van kleeding en bewapening, een adres van den heer Schirres, ammanuensis-concierge der H. B. S. om terug gave der uitgaven voor het bijwonen eener cursus in glasblazen en een verzoek om nadere regeling zijner jaarwedden, een verzoek van bewoners der Jozina- en der Van Bovenstraat, verzoekende de voor voetgangers minder aan gename bestrating te vervangen door eene klinkerbestrating. Bij de tweede stemming over het voorstel van dhr. Nolson, naar aa.nleiding van het adres der Afd. Ter Neuzen van den Bond van Ned. Onderwijzers, om 5 leerkrachten, die door de laatste regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel in minder gunstige conditie kwamen, in hun oude rechten te herstellen, werd dit thans met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Evenzoo werd bij tweede stemming aange nomen het voorstel van dhr. Nolson om de subsidie voor het Ziekenhuis te verhoogen tot f 1000.. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten werd de jaarwedde van den ge meente ontvanger met f 100 verhoogd. Omtrent het verzoek der afd. van de Ver- eeniging van Transportarbeiders betreffende maatregelen tot verlaging van den petroleum- prijs was het advies van B. en W. afwijzend, doch bleken meerdere leden geneigd er op in te gaan, met het resultaat dat B. en W. werden uitgenoodigd aan deze zaak opnieuw hunne aandacht te wijden, rekening houdende met de bespreking in den gemeenteraad. Op gemerkt werd, dat aan een eventueel besluit om van( gemeentewege toeslag te verleenen terugwerkende kracht kan werden verleend. astgesteld werd eene verordening waarbij het koken en pellen van mosselen en garna len iD huisindustrie vjerd verboden. Te Axel is een commissie gevormd met het doel gelden in te zamelen voor de slacht offers van de ramp op Woersdagnacht j.l. Deze commissie- bestaat uit de heeren L. J. den Hollander, voorzitter, F. Dekker, A. P. de Ruijter, H. Zegers, L. .P. Bakker en G. Heynsdjjk. Mocht later blijken, dat de schade op een andere manier zal worden vergoed, dan zullen deze gelden dienen voor een fonds, om mochten dergelijke gebeurtenissen zich herhalen! de betrokkenen daarbij te steunen. Vrjjdagmorgen vielen, door het uitwjjken van een stelling in de Ger. Kerk te Axel twee schilders, -die op die stelling aan het werk waren, naar beueden. Het ongeval liep vrij goed af, daar zjj er met den schrik en een paar kwetsuren aan het hootd afkwamen. De gemeenteraad van Philippine be noemde in zijn zitting vau 7 November j,l. tot hoofd der school den heer A. Swagemakers, onderwyzer aan die school en tot telephonist den heer J. Cornelia, den laatsten in plaats van zijn vader, den heer L. Cornelia, die als zoodanig eervol ontslagen werd. Kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Gem. te Oostburg hebben met op één na algemeene stemmen besloten den predikant een duurtetoeslag te geven van f200, zoodat zoodat nu diens tractement f2000 bedraagt Men meldt uit Sluis Het gunstige weer van Viijdagavond gaf den vliegmachines weer gelegenheid boven Vlaanderen te opereeren. Ta Sluis kon men het geronk goed hooren en te half tien dreun den de huizen door het geweldige afweerge schut. Na een poos van stilte begbn de actie weergeronk in de lucht, daarna kanonge bulder, vergezeld van zoeklichten, honderden lichtkogels en roode en groene seinlichten. Ten derden male hoorde men de vliegmachine en het afweergeschut, en om half elf zware, doffe slagen, die alles deden dreunen bommen 's Anderen daags hoorden de lieden, voor den uitvoer aan de grens, het droeve nieuws: weer bommen op Brugge, ditmaal iu de buurt van het stoomtramemplacement. Weer eenige^lacht- oflfers, o.a. een man en vrouw, en een drietal Duitsche militairen. De eersten hadden bun kinderen, zoo gauw de vliegmachine in de buurt kwam, bevolen, in den kèlder te gaan. Hieraan was voldaan en -zoo zijn de kinderen gespaard gebleveo, terwijl de ouders het leven lieten. Het ge rucht doet hier de ronde, dat het gedoode echt paar is J. D. en zijn echtgeuoote. J. D. is Sluizenaar van afkomst en heeft alhier twee broers en verdere familie wonen. Te Biervliet zijn vier Belgen opgepakt door de politie, en naar het interneeringskamp te Harderwijk vervoerd, van waar zij indertijd wisten te ontvluchten. Zes weken geleden werden te Biervliet vijf koeien door de politie aangehouden wegens smokkelarij. Ze zijn gestald op kosten van 't rijk tot Zaterdagavond, toen zjj aan de respectievelijks eigenaars zyn teruggegeven. Zaterdag is bij St. Anna ter Muiden een Duitsch soldaat aan den draad dood gebleven. De man was bezig te smokkelen van België naar Nederland, nameljjk prikkeldraad, dat de boeren in deze streek moeilijk kunnen krijgen en dat zij daarom gaarne van de Duitschers koopen. Moordaanslag te Abcoude. Donderdagavond heeft te Abcoude een laffe moordaanslag plaats gehad. Een daar woneode boer, die zich dien avond met zijn vrouw en zijn tienjarig dochtertje iu de huiskamer be vond, werd door iemand uit zijn huis gelokt, on er het voorwendsel, dat een zijner koeien in de sloot was geraakt en dat men nu bezig was, het dier er uit te haleD. De boer nam een lantaarn in de hand en begaf zich daarmee in de docdere straat, waar hij plotseling hevig met een schop werd aan gerand. Hij liep verscheidene bloedende verwondin gen over het geheele lichaam op, maar wist, door zich te verweren, ook verscheidene klap pen te ontloopen en vervolgens zijn huis bin nen te vluchten, waarna hij de deur sloot en de dader heensrelde. Doordat de man tot nog toe zware wond koortsen had, kon hij nog niet worden v< r- hoord. Intussohen heeft de Amsterdamsche politie Woensdag op verzoek van de rijkspolitie in een verdacht huis op de Gelderschekade den ongeveer 21-jarigeu G. aangehouden, op wien zware verdenking rust. G. is vroeger in dienst geweest van de vrouw van het slacht offer, toen zij nog weduwe was. Men vermoedt, dat hot de bedoeling van G. is geweest, den boer te dooden of althans onschadelijk te ma ken, om vervolgens diefstal te plegen. De schop bleek bij een verderop wonenden boer gestolen te zijn. De aangehoudene ontkent tot dusver alle schuld. Een ondankbaar baantje. De oud-veldwachter H. Bakker te Heeren veen hielp Vrijdagmiddag een beschonken vrouw vervoeren naar de politiewacht. Naar men wil, kreeg B. van haar een schophij zeeg ineen en was een lijk. Het geval ver wekte heel wat consternatie. - - In de buurtschap Niesden bij Har derwijk komt het meermalen tot schermutse lingen tusschen boerenjongens en Belgische geïnterneerden. De Niesdensche schoonen schij nen den Belgen niet ongenegen te zyi en dit verdroot den boerenzonen, die zich nu tegen hun medeminnaars kantten. Meermalen reeds moest politie en marechaus- sés tusschenbeide komen. De gemaskerde inbrekers. In verband met de inbraak te Zandhoogte zjjn ter beschikking van de justitie te Win schoten gesteld de gebrs. Kluter, arbeiders, en Engelke Geertsema, wagenmakersknechts, allen te Beerta, De bemanning vaii den gisteren aan de markt te IJmuiden aangekomen zeillogger „Fierman Ednard" uit Katwijk deelde mede, op ongeveer vijftien mijlen zuidwest van het lichtschip Haaks een groote mijn in het net te hebben op gehaald. Men vreesde eene ontploffing en kapte daarom de lijnen, zoodat het vischtnig in de diepte verdween en verloren ging. Een brandbrief. De beeldhouwer A. D. L. is aangehouden als schrijver van een brandbrief aan de firma H. H. Zonen op het Haagscheveer te Rot terdam. In den brief dreigde hij de firma mej; het in brand steken van haar huis, in dien hem niet op een in den brief aangeduide plaats een zeker bedrag aan geld werd over handigd. De haringlogger »Huibertje«. Sch. 242 is tusschen IJmuiden en Scbeveningen in het versperde gebied door een Duitsche onderzeeboot tot zinken gebracht, nadat drie brandgranaten op den logger waren afgeschoten, waarvan een den scheepsjongen C. Grootveld trof en doodde. Nadat de logger met brandbommen tot zinken was gebracht werden de ^opvarende en de dorde in een kleine sloep aan hun lot over gelaten en opgepikt door een logger, die ze te IJmuiden aanbracht. LONDEN, 13 Nov. De Daily News« ver neemt uit Petrograd Zondagochtend vroeg bezetten de kadetten (a.s. officieren), die het comité tot redding van de revolutie steunden, het telefoonstation, het postkantoor, de rij school en het tsaar Paulszomerpaleis. De kadetten werden weer verdreven door soldaten en door de »roode gardet. De strijd om de WladimirSchool voor militairen duurde 7 uur. Met kanonvuur werden bressen in de muren geschoten. Een verwoed handgemeen volgde, waarin alle kadetten werden gevangen geno men. Het volk stortte zich op de kadetten, waarvan er velen werden gedood. De overigen werden in de vesting gevangen gezet. Het heet, dat verscheidene kadetten in de rivier zijn geworpen. Over Kerenski's troepen is te Petrograd geen verder nieuws ontvangen. In de buiten wijken der hoofstad zijn loopgraven aangelegd. Lettische troepen, die aan de zijde der voor- loopige regeering staan, hebben een station aan den Finlandschen spoorweg, 30 mijl van Petrograd bezet. KEULEN, 13 Nov. V. D. De »Kölnische Ztg.« meldt uit Stockholm Het generaal- seeretariaat in Finland deelt mee, dat Lenin er njet in geslaagd is een regeering te vormen, daar hij niet over geschikte krachten bezit. Men gelooft, dat in Moskou een tweede re geering is gevormd. De nieuwe revolutie wordt slechts door een kleine meerderheid gedragen. Onder de leiders heerscht reeds oneeenigheid. Martow heeft gebroken met Lenin. De tegenbeweging wordt geleid door Rodzianko en Kornilof. De rol vaD Kerenski zal waarschijnlijk ten einde zijn. De staking der ministeriëele beambten heeft ten doel te verhinderen, dat er een regeering komt, die alleen uit bolsjewiki bes aat. Ds spoorwegbeambten eischen een regeering, waarin elk socialistisch streven tot uiting komen kam Deze zakelijke meedeelingen worden nog vollediger gemaakt door de berichten van een Zwqedschen koerier. Deze verklaarde In Pe trograd heerschte het gepeupel en de marins van Kroonstad. Alles staakt. Arbeidersvrouwen onderzoeken de woningen der gegoeden naar levensmiddelen. Verder werd nog medegedeeld, dat de Com missie der Vereeoigde Sociaal-democraten be sloot een Regeering zonder de bolsjewiki te vormen. De mensjewiki willen aan het front een democratische regeering vormen. De ge zanten, onder leiding van den Engelschen ge zant, hebben besloten, de nieuwe Regeering Diet te erkenneD, maar een afwachtende hou ding aan te nemen. BERLIJN, 13 Nov. In politieke en finan- ciëete kringen te Kopenhagen waren gisteren geruchten in omloop, dat een wapenstilstand tusschen Rusland en Duitschland op handen was.* Een gevolg hiervan was een krachtige verhooging der wisselkoersen. TER NEUZEN, Huwelijks aangiften. 6 Nov. Willem Anlhonie Kaan, 24 j., j m. en Oatharina Hendrika Hamelink, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen 7 Nov Jacobus Hen- dtikus van Rykom, 24 jjm. en Francina Janna van Doeselaar, 19 j., jd. Geboorten. 4 Nov. Willemina Janneke d. van Martinus Hamelink en Elizabeth Catharina de Doelder. Nov. Jan Cornelia z. van Marinus Pieter Kiel en Hendrika Levina Witte. Cornelia Aaltje d. van Francois Nicolaas Dieleman en Aaltje Buijze. Pieter Simon en Jacoba Catharina z. en d. van Jakob Verspoor en Pieternella Kerpel. 8 Nov. Leonie d van Leopoldus Van Wolleghem en Valen- tina Maria Paulina de Smit. Jan z. van Pieter Gerardus Scheerder en Adriana Elisabeth de Smit. Suzanna Adriana d. van Cornells Martinus' t Gilde en Pieternella van IJk. Franciscus Krijn z. van Cornelis van den Bulck en Tannetje van Boven. Dolfer Leonard z. van Leonard Wissekerke en Janna Helena Tanneke Jurrij. 9 Nov. Jansje d. van Jacobus Hendrikus van Rijkom en Francina Janna van Doeselaar. Overlijden. 6 Nov. Jacob de Jonge, 76 j., echtg. van Adriana Riemens 7 Nov. Dina Jacoba Oer- lemans, 45 j., d van Daniel Adriaan en Cornelia Wilhelmina Polderman. 11 11 11 n ii ii Heden ontsliep, zacht en kalm, na een langdurig geduldig lijden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Mejuffrouw ELISABETH RIARIA WILL, in den ouderdom van ruim 37 jaar. Ter Neuzen, 12 November 1917. J. H. KLAASSEN-Will. A. J. KLAASSEN en Kinderen. M. A. C. WILL, Zeist. G. J. WILL. J. WILLVisser en Kinderen. J. G. WILL, Middelburg. Irandstoffen. M. DE JONGE. TER NEUZEN. Verschenen by Firma A. J. BRONSWIJK, Oostburg, de 2e druk van het voor Zang en Piano of Orgel, pnjs 60 cent. Verkrijgbaar in den boekhandel bf direct by de uitgeefster.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3