De NederlandsGhe Briefsteller, Vulpenhouders. ROMMEL-BROEKSMA MANTELS. I êST BLOUSEN. BONTWERK. tl UIT ONZE OMGEVING. Gemengde Berichten. w eer een juweelemlcifstal. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hxgwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. L. F. GEERLING. Thans weer volledig gesorteerd in Mantelcostumes. Costuumrokken. Morgenjaponnen. Handschoenen. Onderrokken. Dames Ondergoederen. Kousen. Corse tten. Stoffen zich tegenwoordig in verschillend opzicht be zig met het behartigen van algemeene belan gen. Ze hebben daarvoor hunne krachten veil, die ze, na het volbrengen hunner dagtaak, die dient voor het voorzien in hun onderhoud en dat van hun gezin, over hebben. Meer deren zullen er zijn, die zoo maar niet van hun werk kunnen wegloopen of op den dag hun werk in den steek laten. Nu ging de vergadering over in eene com missoriale. Daarin werden een honderdtal reclames tegen den hoofdelijken omslag be handeld. Een zeer groot aantal aanslagen werd teruggebracht, een twintigtal werd ge handhaafd. De Voorz. had ook aangekondigd, dat tegelijkertijd in besloten vergadering zou gesproken worden over een zaak waarover de Kamer van Koophandel reeds in openbare zitting had beraadslaagd, maar wat dat eigen lijk heeft opgeleverd, daarover hangen nog de diepe sluiers des geheims. Moge het, ah het eens eenmaal het daglicht mag zien, iets zijn van groot nut voor de gemeente Tot onderwijzer aan de eerlang te ope nen R. K. Jongensschool te Groenendijk is benoemd de heer W. Boom, thans in gelijke betrekking aan de R. K. school te Ter Neuzen. llum-commissie. De wet van 26 Maart 1917 Staatsblad no. 257, stelt de gemeentebesturen ia welker gemeen ten naar het oordeel van burgemeester en wethouders, tengevolge varf de heerschende woningnood, onredelijke opdrijving van huur prijzen plaats heeft in de gelegenheid om eene huurcommissie in te stellen. Ook in deze gemeente hebben burgemeester en wethouders gemeend dat het noodzakelijk was om tot het instellen van zoodanige com missie te moeten overgaan. Die instelling is tot stand gekomen bij besluiten van 1 en 16 October 1.1„ op welken laatsten datum de commissie reeds in werking is getreden. De commissie is samengesteld uit vijf leden waar van een lid de belangen van huurders ver tegenwoordigd en een lid de belangen van verhuurdersde overige leden zijn niet be trokken bij de belangen van eene dier partijen, terWijl verder aan de commissie voor elk der genoemde partijen een plaatsvervangend lid benevens een secretaris en een plaatsvervangend secretaris is toegevoegd. De voornaamste be palingen der wet welke op verhuurders van woningen rusten, zy'n voor alle verhoogingen van huurprijzen na l Januari 1916 moet aan de commissie goed keuring worden gevraagd en wel voor ver- hoogingen welke plaats vonden voor het in stellen der commissie vóór 16 November 1917 voor alle woningen welke op 1 Januari 1916 bestonden en daarna voor het eerst verhuurd zijn geworden, moet aan de Commissie schatting van den huurprijs en zoo noodig ook goed keuring van den geldenden eventueel hoogeren huurprijs gevraagd worden en wel voor wonin gen welke reeds verhuurd waren vóór het in stellen der Commissie, vóór 16 November 1917 deze bepalingen gelden uiet voor nieuw ge bouwde woningen na 1 Januari 1916 welke voor het eerst verhuurd zjjn of worden alleen als de eerste huurprijs is of wordt verhoogd, is goedkeuring der Commissie noodig. Niet nakoming dezer verplichtingen stelt de verhuurders van woningen bloot aan straf rechterlijke vervolging waarbij eene geldboete van ten hoogste duizend gulden kan worden opgelegd. In deze gemeente is de wet alleen van toe passing op woningen waarvan de huurprijs per week voor wat de hoofdkom betreft/5,— en voor het overige gedeelte ƒ4,— of minder' bedraagt. Tot het bekomen van nadere inlichtingen omtrent de toepassing van de wet kan men zich wenden tot den Secretaris der Commissie die voor het publiek te spreken is des Maan dags van 6 tot 7 uur namiddags ten gemeente huize. Eem'ge dagen geleden viel te Hoek een tweejarig ventje in een pot kokend water Deer. lijk gebrand werd het kind er uitgehaald en thans is het aan de bekomen brandwonden overleden. Vrijdagnamiddag reed een boerenknecht met een wagen bespannen met twee paarden over het Mauritsfort te Hoek naar de Loskade. Onderweg schrokken de paarden van het aan den weg staande schilderhuisje der militaire wacht, en sloegen op hol waardoor zij met den wagen boven op de palen der prikkel draadversperring sprongen, waardoor het voer tuig grootendeels vernield werd, en de voer man van den wagen tusschen de paarden in viel. Gelukkig stonden de beesten direct stil anders hadden zjj hun voerman ongetwijfeld verpletterd. De man kwam nu met den schrik vrg en ook de paarden waren ongedeerd zoo dat het ongeluk betrekkelijk goed afliep. Bij een winkelier op het Zaamslagsche Veer te /aamslag zijn van Donderdag op Vrij dag een aanzienlijke hoeveelheid levensmidde len en manufatnren, te zamen een aanzienlijke waarde vertegenwoordigende in beslaggenomen. Te IJzendijke (Plakkebord) is Maandag morgen een Duitsch militair in uniform over den draad gekomen en beeft zich te Oostburg aangemeld als deserteur. Volgens zijn verklaring hadden de grens troepen in acht dagen niet geslapen. Zij moeten zich gereed houden om naar het Westelijk front te gaan. Zondagavond bracht de goudsmid M. J. Mat tern en zijn echtgenoote een bezoek ten huize van familie hier ter stede. O.a. kwam in den familiekring de .geruchtmakende inbraak bij Begeer ter sprake. Toen de goudsmid het slot van zijn winkel in de Kinkerstraat 20 wilde ontsluiten, ging de deur van zelf open. Het bleek, dat inbrekers van zijn afwezigheid ge bruik hadden gemaakt hun slag te slaan. De deur was met een looper geopend terwijl de glazen vitrine met een beitel was opengebroken. Velschillende voorwerpen worden vermist, o.a. een groot aantal gouden ringen, een partijtje diamanten en verschillende andere voorwerpen van waarde. Hoewel nog geen inventaris is opgemaakt, wordt het gestolene op ongeveer f 2000 ge taxeerd. Op het Galgewater te Leiden is een met hout beladen vaartuig door het verplaatsen der tading omgeslagen en gezonken. Een der op varende geraakte daarbij onder de lading. De aspirant-onderofficier Nebbeling van de Kweek school voor de Zeevaart begat zich geheel ge kleed onvervaard te water ter hulpaanbieding. Na driemaal tevergeefs gedoken te hebben, mocht het den koenen jongeling bjj de vierde maal gelukken den drenkeling op te balen en aan wal te brengen. De man was reeds be wusteloos, na eenigen tijd werd bij tot bewust zijn teruggebracht en in zorgvollen toestand overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. LONDEN, 6 Nov. Off. Wij gingen heden morgen 6 uur in de streek van Passcbendaele tot den aanval over. Bevredigende vorderin gen worden gemeld. LONDEN, 6 Nov. De parlementaire cor respondent van de Daily Express* zegt, dat een van de voornaamste punten, waarom de Engelsche en Fransche premier Italië bezoe ken, de vorming is van een iDtergeallieerden oorlogsstaf, daar zich vroeger zekere moeilijk heden hebben voorgedaan, die men thans hoopt te overwinnen. WEENEN, 6 Nov. Keizer Karei is 5 No vember bij Codroïpo de Tagliamento overge trokken. LONDEN, 6 Nov. De Daily News* ver neemt uit Chiasso, dat uit alles blijkt, dat de Italiaansche bevolking zeer enthousiast is over het feit, dat de geallieerden een strijdmacht naar het Italiaansche gevechtsterrein hebben gezonden. De bladen geven bijzonderheden over de aangekomen hulptroepen. LONDEN, 6 Nov. De Times* verneemt uit Odessa, dat te Iheodosia in de Krim ern stige onlusten onder de troepen zijn uitge broken. De staat van beleg is afgekondigd. PL I ROGRAD, 5 Nov. Het blad van den Raad van Arbeiders en Soldaten »Iswesptija* meldt, dat de Amerikaansehe missie die kort geleden Rusland bezocht, de Tsarenfamilie uit ïobolks naar Amerika zou hebben ontvoerd. Van Petrograd" uit is direct een commissie uitgezonden om de zaak te onderzoeken. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Albertus Arie Dees, 23 j., jm. en Florentine Maria Hamelink, 23 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Nov. Jan Riemens, 27 jjm. en Elisabeth Christina 't Gilde 27 j jd Geboorten. 29 Oct. Honore.Marie, z. van Phile mon van Gremberghen en Delphine Bracke. Pieter, z. van Reimer Hofman en Catharina Pieternella Bakker. 1 Nov. Maria Apolonia, d. van Jozias Johannes Dieleman en Levina van IJk. 2 Nov. Pieternella Sophia, d. van Petrus Maximilianus Cornells en Ludovica Maria Martens. 3 Nov. Ma- rinus, z. van Jacob van der Egt en Jacomina Eli sabeth Michielsen. Overlijden. 28 Oct. Cornelis van Langevelde 79 j, z. van Pieter en Janneke Simus. 30 Oct. Jacobus Oppeneer, 50 j., echtg. van Dina Pieternella de Putter. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 7 Nov. 7.20 7.58 Donderdag 8 8.38 9.17 Vrijdag 9 9.53 10.25 Zaterdag 10 10.53 11.17 Zondag 11 V 11.38 11.58 Maandag 12 0.17 Dinsdag 13 0.34 0.51 Op Donderdag 8 November a.s. hopen onze Ouders, Behuwd- en Groot ouders JAN DE MUL ELIZABETH OEIJ hun 40-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, Kefksteeg 3. In verband met de steeds stijgende prijzen van het gedistilleerd zal vanaf Zondag II November 1017 de prijs per glas verhoogd worden tot 10 cent. Het Bestuur der Afd. Ter Neuzen en Omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis- Restauranthouders en Slijters. INHOUDENDE Brieven en andere Opstellen over de meeste Onderwerpen, die in het gemeenschappelijk leven gemeenljjk voorkomen, met vooropgaande Bepalingen over de geschiktste wjjze van Samenstelling en Inrichting der Brieven Betitelingen en Opschriften, benevens allerlei Koopmansbrieven. ALSMEDE Voorschriften bij Geboorte, Huwelijk en Over lijden Iets over Testamenten, Contracten van onderscheiden aardMinderjarigheid en Voogdjj Borgtoehten, Volmachten, Geldlee- ningen, Hypotheken, Wissels en Quitantiën iets betrekkelijk de Nationale Militie Formu lieren tot het inrichten van Schrjjfboeken en Rekeningen Het voornaamste uit de Postwet. Eene Handleiding ten gebrnike bij de Wet op het Recht van Zegel Modellen van Tele grammen, Advertentien, Aanplak- en Stroo- biljetten. BENEVENS eene Lijst der meest voorkomende Verkortin gen, Namen der Maten en Gewichten met Verkorte Schrijfwijze en eene Tabellarische Herleiding van de Nederlandsche Munt en onderscheidene Vreemde Munten, en Inlichtin gen bij Opleiding van Jongelieden voor eenige Rijks- (Militaire- en Burger-) Betrekkingen. Twaalfde veel vermeerderde druk herzien door SERVAAS DE BRUIN. Prijs f 1.25. Voorhanden bjj W. DE JONGE. Ter Neuzen. M. DE JONGE. TER NEUZEN. TER NEUZEN. Pluche. Stof - vanaf 11 gulden. Fluweel. Laken. Fantasie Stof. Cheviot. Serge. Laken. Zijde. Fluweel. Flanel. Katoen. Flanel. Ratiné. Stof. Alle modellen. Alle prijzen. Zijde, Stof. Flanel. voor Mantels, voor Costumes voor Rokken. V EN

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3