van een stelt 0 bloat ai BRONCHITIS. INFLUENZA ot Yernf t flat paar! i ABDIJSIROOP Loop der bevolking (e Ter Keuzen. Als gij hoest, kucht of niest BINNENLAND. UIT ÖN2E 0MfflSVnffi~ Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Burgerlijken Stand, Ebogwatergetij te Ter Neuzen. Het uitblijven van handels- en financieele telegrammen. Onzijdige schepen in Amerikaan sche havens. De hooge petroleumprijs. De kolen uit Duitschland. Arrondisseuients-Rechtbank te Middelburg Zaterdag 13 October 0 4 0.22 Zon lag 14 0.38 0.54 Maandag 15 1.9 1.24 insdag 16 1.37 1.52 Woensdag 17 2.7 2.21 DoDderdag 18 2.37 2.51 Vrjjdag 19 3.8 3.23 A DYERTENTIËN. De deklast van hout wis aan de buitenzijde opgestapeld, zoodat er binnen in een plaats was waarin de marine-manschappen en de be manning konden kanopeeren. Een Engelscbe torpedojager hield het schip aan en stelde een onderzoek aan boord in, maar daar de papieren in orde waren, kreeg het schip als Noor ver gunning om de reis voort te zetten. Toen de „•Seeadler" bet Zuidelijk gedeelte van den Stil len Oceaan bereikte, werd het hout overboord geworoen en begon zij haar operaties. De be manning beweert, dat zij in korten tijd voor 8 millioen poad sterling waarde aan schepen in den grond heeft geboord. Hel schip kwam zelfs in de nabijheid van de kust van Austra lië, toen het zijn eerste schip buit maakte, dat met kolen naar Honoloeloe onderweg was. Toen de „Seeadler" acht maanden op zee was ge weest, was de kiel sterk aangegroeid en zette de kapitein haar met goed gevolg op het eiland Mopeha op het strand. De bemanning en de gevangenen waren druk bezig met bet schoon maken van de kiel, toen een vloedgolf de «Seeadler* diep in het koraalzand bedolf. De bijzondere vertegenwoordiger van Reuter in Amsterdam heeft van het Engelscbe ge zantschap vernomen, dat de telegrafische ver binding met Nederland voor handels- en financieele telegrammen op last van de Britsche regeering is stop gezet, tot de Nederlandsche regeering zal goedvinden een einde te maken aan den doorvoer van zand, grint en metaal snippers door Nederland van Duitscbland naar België. Naar wij vernemen worden er over deze aangelegenheden te Londen onderhandelingen gevoerd. Het Nederl. Correspondentiebureau in den Haag meldt Naar het ministerie van buitenlandsche zaken ons mededeelt, is van den gezant te Washington bericht ontvangen, dat de regee ring aldaar officieel te kennen heeft gegeven, dat geen bunktrkolen zullen worden verstrekt aan schepen op weg naar een neutraal land in Europa, dat aan Duitschland grenst. Dientengevolge zullen Nederlandsche schepen, komende uit Indië en Zuid-Amerika, geen Amerikaansche haven kunnen aanloopen om te bunkeren, tenzij de Amerikaansche uit- voerraad goedkeurt, dat de ladingen dier schepen naar Nederland worde» vervoerd. Aangezien ook in Zuid-Afrika geen bunk.er- kolen verkregen kunnen worden, is op het oogenblik de vaart tusschen Moederland en Koloniën onmogelijk. Onze gezant en de delegatie in Amerika voeren in overleg met de regeering nog onder handelingen omtrent deze schikking zoowel betreffende onze scheepvaart als omtrent den toevoer van goederen naar Nederland, doch tot dusver verwachten zij geen gunstige be slissing der Amerikaansche regeering te ver krijgen. De enorme prjjs van petrolem, 44 cent per liter, heeft menigeen doen vragen hoe het mogelijk is dat die prijs zoo hoog steeg. Dezer dagen werd daarvan in Het Volk een verklaring gegeven door Z. W. Matthijsse, den waarn. secretaris der Centrale Kommissie uit de arbeidersbeweging voor de levensmid delenvoorziening. Hij schrijft in een uitvoe rige beschouwing o.a. dit «Nadat Amerika in den oorlog betrokken werd, lieten de duikbooten geen petroleum- schepen meer passeeren, wijl de A. P. C ge deeltelijk met Amerikaansch kapitaal gedreven wordt. Desondanks zijn er de laatste weken nog enkele ladingen doorgekomen. De aan voer van dezen nieuwen voorraad is echter buitengewoon kostbaar. Alleen voor assurantie moet door de impor- teerende maatschappij 6 a 7 cént per liter betaald worden, voor vracht pl.m. 16 cent per liter daar komen bij de komen de distributie- kosten, ook eenige centen den L., de invoer rechten, de winst voor Importeur, tusscben- en kleinhandel, terwijl de petroleum zelf ook betaald moet worden en hooger dan voor den oorlog. Zoodat de prijs van 44 cent mogelijk aan den hoogen kant is, maar in geen geval als die van zooveel andere ge bruiksartikelen aan speculanteopraktjjken ge weten mag worden er. aan den onmatigen winsthonger van degenen, die op de voorraden beslag gelegd hebben*. De schrijver komt tot de conclussie dat de regeering een toeslag dient te geven aan de verbruikers en voorts ter beperking van het gebruik daar de voorraad voor slechts enkele maanden toebereikend kan worden ge acht de electrische aansluitingen waar dat aan, moet vermeerderen. Het Ned. Corr. Bureau verneemt van be trouwbare zijde, dat zeer waarschijnlijk aan staanden Maandag de eerste treinen met kolen uit Duitschland zullen aankomen. Vermoedelijk zullen heden hiertoe 7 treinen der Staatsspoor naar Duitschland vertrekken. Deze treinen zullen ongeveer in totaal 5000 ton kolen aan brengen. Stolïelijk overschot Willem lil. DELFT, 11 Oct. .Hedenochtend had in den Koninklijken grafkelder i n de Nieuwe Kerk alhier de plechtige overzetting plaats van het stoffelijk overschot van Z. M. Koniog Willem III in een bronsmetalen sarcophaag, vervaar digd in de fabriek der firma Braat te Deltt. Bij de plechtigheid waren tegenwoordig jhr. mr. R. van Weede, grootmeester van het Huis van H. M. de Koningin-Moeder, en de burge meester van Delft als commisaris van den den Koninkljjken grafkelder. Te Rotterdam slaagde voor het examen vrije- en ovdeoefeningen der gymnastiek de heeren J. J. Kaan, G. J. Kamerik en C. P. Kolijn allen van Tpr Neuzen, J. P. Wage van Sluis en de dames E. O. Preij van Oost burg en H. M. Hofstede van Eede. Verkoopinjg hofstede. Gisteren werd alhier in het «Hotel de Com merce* door notaris Van der Moer en notaris Neve te Gent geveild, de hofstede »De Ge- metschuur, in de Helena-, Wilhelmina-, Pieters- en Hoofdplaatpolders, onder de gemeente Biervliet, groot 95 hectaren 89 aren 60 cen tiaren of in Gentsche maat ruim 215 gemeten. Hiervan werd kooper de heer Jules Baecke voor 555 per gemet of in massa voor f 119.439 60. Naar we vernemen geldt het verbod voor het vervoer van suikerbieten per spoor niet voor de treinen in Z.-Vlaanderen. De heer A. Hermans van Ossenisse slaagde te Amsterdam voor het 1ste natuur kundig examen. Bij een landbouwer te Boschkappelle, die zijn bruine boonen had gedorscht en op gezakt, haalde men deze week den eenen nacht een zak van 70 K G. eri den volgenden nacht een zak van 60 K G. uit zijn schuur. De beer C. de Vriese vroeger woonach tig te Othene werd met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer in het Fransch aan de o. 1. school voor M. U. L. O. te Goes. Door de Maatschappij tot Bouw- en Exploitatie van Gemeentebedrijven te Utrecht is tot leider van het gasbedrijf te Oostburg benoemd de heer Iz. Wesdorp aldaar de heer A. Nestelaar, zijn voorganger, is benoemd tot directeur der gasfabriek te Tjummarum. —.Maandagnacht heeft de electrische draadver sperring te Sas van Gent weer een slachtoffer geëischt. Een jonge man uit België was er in geslaagd door middel van caoutchouc-hand schoenen twee der electiische draden door te knippen. De derde onzichtbare draad heeft hem bij het doorsluipen van het gemaakte gat gedood. Van 3—9 Oct. zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen Typhus 2 gevallen te Middelburg Roodvonkeen geval te Middelburg en Rilland-Bath. Diphteritis: een geval te Aardenburg, Groede en Waarde. In den loop dezer week hebben zich alhier dfc volgende personen gevestigd P. V. A. Galle, leerling machinist, Grenu- laan 13, uit Middelburg A. A. Geers, dienst bode, O 43, uit Hontenisse I. van Uoute, broodbakker, Nieuwediepstraat 6, uit Goes P. J. Verhelst, koewachter, P 93, uit Hoek N. Baart, dienstbode, Q 3, uit Westdorpe M. Wagenaar, dienstbode, Markt 5, uit Borssele J. honk, boekhouder, Noordstraat 14, uit Aengwirden W. H. K. Herkerath, kantoorbediende, Donze Visserstraat 24, uit Utrecht -M. A. A. van Riel, zonder, Rose- grackt 7, uit 's Gravenhage J. J, Stem pels, leerares in de Engelsche Taal, School plein 11, uit s Gravenhage P. E Remerij, tramchef, Donze Visserstraat 114, uit Philip pine E. L. van Puijvelde, kantoorbediende, Grenulaan 36, uit Axel. Vertrokken. L van Gorkum, lijnwerker b/'d. Telegraphie, Lange Kerkstr. 92 naar Heer A. Versloot, onderwijzer, O 36 naar Pernis A. C. Burm, dienstbode, Noordstr. 99 paar Hulst P. A. G. van Altena, smidsknecht, Tholenstraat 41 naar I.Ierseke J. Doorns, zonder beroep, Walravenstr. 8 naar Stavenisee C. P. Elve, zonder beroep, Dooze Visserstr. 55 naar 's-Gravenbage. Zondag 14 October 1017. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/, u. en nam 2 u., Ds. A. Tim merman. Bediening van don H. Doop en Voorbereiding voor het H. Avondmaal Sluiskil. Voorm. 91/, u., on nam. 2 u. dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/s u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9>/3 u., en nam 2 u,, Ds. J- E. Westerhuis van Asperen. Gereformeerde gemeente-(Viooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5Vss u-i Overduin. Oud Gereformeerde gemeente. (Vlooswjjkstraatj Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 51/s u., Ds Van de Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-IIaëzcr" (Kerkhoflaan.) Tor Neuzen. Nam. 51/, u., Evangelisatie. De rechtbank heeft in hare zitting van 12 Oct, de volgende vonnissen uitgesproken: J. H., oud 17 j., werkman te Waterlandkerkje, is wegens verboden vervoer, veroordeeld tot 1 maand tuchtschool. Ai B., oud 17 j„ veldarbeider te Schoon- dijke, is wegens poging tot uitvoer veroor deeld tot 1 maand tuchtschool. I. B., oud 19 j veldarbeider te Sckoon- dijke, is wegens als voren veroordeeld tot 1 maand gevang. J. H., oud 17 j„ werkman te Waterland kerkje, is wegens als voren veroordeeld tot 1 maand tuchtschool. v. D., oud 54 jschipper te Hontenisse, is wegens mishandeling veroordeeld tot fb boete of 5 dagen hecht. P. K., oud 24 j arbeidster, huisvr. van C. B. te W estdorpe, is wegens eenv. beleediging veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. I H. M. d. W., oud 28 j., huisvr. van Th. D h zonder beroep te Westdorpe, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen hecht. J. B, oud 38 j., veldarbeiier te Hoek, is wegens als voren veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. C. v. B., oüd 26 j,, veldarbeider te Bier vliet, is wegens ais voren veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. J. H., oud 46j., huisvr. van S. A. L., veld- arbeidster te Retranchement, is wegens eenv. beleediging veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen hecht. A. d. M., oud 23 j., landbouwersknecht, A. K oud 24 j., werkman, H. D., oud 25 j-, vlasbewerker, Th L oud 28 j„ vlashande laar té IJzendijke, zijn allen wegens strooperij veroordeeld ieder tot f 5 boete of 5 dagen hecht. C. J. R., oud 28j., eD A. d. C., oud 21j beiden werkman te Breskens, zijn wegens dief stal veroordeeld ieder tot f 7 boete of 7 dagen hecht W. P. v. d. V. oud 20j., veldarbeider te Schoondijke, is wegens als voren veroordeeld tot 1 maand gevang. C. v. d. P., oud 26j., veldarbeider te Schoon dijke, is wegens als voren veroordeeld tot 8 maanden gevang. Oniuensclien. Woensdagmiddag drongen te Mierlo (N.-B.) 2 Duitsche deserteurs de woning vau de we duwe Joosteu binnen. Zij bonden de vrouw aan een stoel vast en mishandelden haar. Een driejarig kind, dat begon te huilen, worgden de indringers. Daarna maakten zjj z ch mee ster van 40 guldeu en eenige gouden sieraden. Enkele buren, die gewaarschuwd waren, zet ten de misdadigers na, waarna ook militaire wiehijders de misdadigers achtervolgden. Bij Stratum werden zij aangehouden en van daar gevankelijk naar Helmond gevoerd. De toe- staid der mishandelde vrouw is zeer zorgelijk. Een vervalscht paspoort. Een Nsderlandsch zeeman, die in Augustus vau Engeland een paspoort kreeg om naar Ne derland terug te keeren, met de voorwaarde dat hij weer naar Engeland zou komen, is daar onlangs gehangen genomen, toen hij aan boord van een Nederlandsch schip te Louden aan kwam. Hij had zijn paspoort vervalscht, door de bovenbedoelde voorwaarde netjes weg te werken. Da man is ntr door den rechter tot eeu half jaar gevangenis veroordeeld. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Sept. Cor- 'nelis de Bonte (van Melissant), 23 j., jm. en Jan- neke Catharina Scheele, 23j., jd. Simon van der Hooft (van Hoek), 22j., jm. en Adriana Jansen van Rosendaal, 22 j., jd. Geboorten. 17 Sept Jacobus, z. van Daniël Gijsbregt Riëmens en Janneke van Dougelen. Jan- neke Maria, d. van Leendert Pieter Bakker on Pie- ternella Janna van den Broeke. Willem, z. van Adriaan de Feyter en Geertruij Heijnsdijk 20Sept. Alphonsius Josephus, z. van Charles Petrus Augu- sfinus van Wiemoersch en Maria Virginia Cornelia Schoof. 22 Sept. Jan, z. van Karei Marinus Scheele en Christina Maria Martin 23 Sept Andriezina Tanneke, d. van Cornelis Andries D kker en Ca- barina Ebrina Wolferk Gerarda Cornelia d. van Wouterus Antonius den Boggende en Maria Scheele. 24 Sept. Petrus, z. van Petrus Dieleman en Pouli- na Geertruida Dieieman. 27 Sept. Marinus Cornelis, z. van Jan Ringelberg en Maria de Fehter 28 Sept Johannes Matthias, z. van Jacob Meijer en Magda- lena Kamerik. 28 Sept. Ivonna Johanna Maria, d. van Carolus Ludovicus Behiels en Martha Cole- la Baert Overlijden. 28 Sept. Pieter Levinus Oppeneer, 3 m., z van Adriaan en Catharina Adriana Faas. 29 Sept. Rijndert Blankaert, 46j., echtg. van Fran- goise Maatje de Jonge. DAGEN. Voorm. Nam. II II II 11 11 Het onbeduidende kuchje kan onverwachts ver ergeren tot een ernstige borstaandoening. Voorkomt dat door nog heden een krachtig ingrijpend genees middel aan te wenden, dat Uw ontstoken keel, de open deur voor ziektekiemen zuivert, verzacht en geneest. gebruik dan dadelijk de lioestillend. slijmoplossend. geroemd bij Fli-oneliitis, Influenza, Asthma. Prijs per flacon van 230 gram 1.25; van -f- 550 gr. 2.25; van 1000 gr./ 3 75. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L I. AKKER, Rotterdam, Alom verkrijg baar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE— Lednis Axel,,). H. VAN DIXHOORN e-i L.B. A. ROL FF Lz Hulst, F. L. VERW1LGUEN—v. d. Hooft; Zaamslae D. RIEMENS Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3