DAMES= en KINDERHOEDEN Ter Neuzen. J. F. DE COOKEE-HEIJENS, „HANDKOFFERS" „REISKOFFERS". JACS. DE KOK, Ter Neuzen. Gemengde Berichten. 1 Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. I UIT QNZE OMGEVING'. Dit ontroerde de aanstaande van deu inbre ker v. d. O., mej. v. R. dermate, dat zij eenige uren na de arrestatie ten gevolge eener hart- aandoening overleed. Rijksambtenaren-smokkelaars. DAGEN. Yoorm. Nam. Woensdag 10 October 9.39 10.19 Donderdag 11 10 54 11.21 Vrijdag 12 11.44 Zaterdag 13 0.4 0.22 Zondag 14 0.38 0.54 Maandag 15 1.9 1.24 i insdig 16 1.37 1.52 en Nieuwe zending. Hiermede bericht ik de ontvangst eener mooie collectie Hopende met een bezoek te worden vereerd. Beleefd aanbevelend en er geen meerderen aanvoer komt, zou het nog 24 weken duren eer ieder der 2400 kaartenhouders z'n 12 mud te pakken heeft, Er is echter vooruitzicht, de Rijksdistributeur, de burgemeester van Axel zou er althans pogingen voor aanwenden, dat er nu binnen kort een grootere hoeveelheid zal worden aangevoerd. De brandstoffenkwestie besprekende kwam het ook op de door deskundigen als »Rozen- daalsche turf* betitelde brandstof, die het publiek eenvoudig »derrie« noemde. Er was aan de kolencommissie te kennen gegeven, dat, als men hier die turf, die een warmte gevend vermogen bezit, niet wenschte, dat men dan ook geen kolen meer zou krijgen, want, vond mén, dan hebben jullie nog zoo geen behoefte Die turf moest dus geplaatst worden. Er was ook een deel voor Sluiskil gereserveerd en daarheen verzonden. De men sehen wilden er daar niet aan, maar terug laten komen ging ook niet, daar er steeds meer kosten en verlies op komen. Toen is gebrnik gemaakt van de omstandigheid dat er ook briquetten voorhanden waren en heeft men gepoogd de menschen tot het nemen van die turf over te halen, als ze ook briqueten kregen. Dit is vrijwel gegaan, hoewel het natuurlijk niet vol te houden zou geweest zijn, als de menschen niet hadden gewild. Dhr. Waalkes meende, gehoord te hebben, dat de menschen te Sluiskil eenigermate bedreigd waren. De Voorz antwoordde, dat dit dan in elk geval be dreigingen moeten geweest zijn, waar toch geen straf op kon volgen. We hebben daarna nog eenigen tijd in comité-generaal vergaderd, om daarna uiteen te gaan. Openstelling Post- en Telegraafkantoor. Met ingang van 8 October is het post en telegraafkantoor alhier tot 7,30 's avonds geopend. Aangeslotenen aan het lokale Rijks telefoonnet zuilen tot 9 uur 's avonds nog gelegenheid hebben te telefoneeren. Volksfeesten te Ilulst. Hulst was wat het weder betreft, minder gelukkig dan Ter Neuzen. - Zaterdag, Zondag en Maandag werden er ter vervanging van de kermis feesten gehou den. De Zondag was een echte regendag. Het muziekgezelschap »De Vereenigde Werk lieden* liet zich door het weder niet afsehik- ken. Met regen ging het uit Ter Neuzen weg, met regen kwam het in Hulst aan. Ondanks den regen kwamen nog heel wat menschen met den trein mede. Op de Markt gekomen klonk te midden van den kletterenden regen het geroep van »Brandc. De brand, bij den heer Wilking boven, bleek even spoedig gebluscht, als dat hij be gonnen was. Het concert op de muziektent kou niet doorgaan, waarom het Ter Neuzensche gezel schap een mooi repertoire afwerkte in het Wapen van Zeeland. De optocht, waaraan de gezelschappen, van Hulst en van Kloosterzande, dat ook het weer getrotseerd had, zouden deelnemen, verviel Toen het weder even opklaarde trokken »De Vereenigde Werklieden* nog eenige stra ten door, maar de opnieuw neerplassende re gen maakte hieraan .spoedig een einde. Ook met de volksspelen liep het spaak. Door het ongunstige weder was het vreem- delingenbezoek minder dan verwacht was Toch bleken de dansgelegenheden druk be zocht, terwijl de kermisgelegenheden op de Markt ook nu en dan veel vertier te zien gaven. Maandag met den marktdag bleef het langer droog. Er waren thans meer vreemdelingen. De verschillende lokaliteiten waren goed ge vuld. Men amuseerde zich goed. Van wan klanken hoorden wij niet. Werkte de natuur niet mede, de feestcom missie heett gedaan wat ze kon, om het feest naar wensch te doen slagen, waarvoor haar zeker een woord van hulde toekomt. Mijnen. Zaterdagmiddag werden de bewoners te West- kapelle opgeschrikt door een hevige ontpoffing. Velen begaven zich naar den dijk, in de rnee- niug verkeerende dat de Engelsche mijo, die dien morgen over de rij palen op de steenen glooiïng van den dijb was aangespoeld, ge sprongen was. Later bleek het een mijn (naar wij vernamen een Fransche. Red.) te zijn, die in het Noorden achter den toren door de golven op de betonnen plaatjes was geworpen en ontplofte. Stukken ijzer waren over het duin gevlogen tot op den weg en in het vroon, terwjjl bij een landbouwer eenige ruiten en pannen van zijn woning op eenige honderden meters afstand, weiden vernield. 's Zaterdagsavonds laat zjjn uit Vlissingen een paar marineofficieren gekomen om de En gelsche mjjn te demonteeren. Zondag dreven mot de Westenstormen in de zee en kort langs de kust eenige mijnen. Zondagochtend omstreeks 6 uur ontplofte een mijn op de basaltglooiïng aan den Vlie- tepolder (N.-Beveland) vlak bij den strekdam tegenover de directie keet. Een kuil ongeveer een meter diep en 4 tot 5 meter breed, in de glooiïng geslagen, waar van verschillende basaltzuilen verbrokkeld zijn 4 staketpalen aan de bovenzijde der glooiïog zijn afgeslagenin een vijfde was een stuk van de mijn diep ingedrongen. De keet boven op den dijk, 8 a 10 meter van de plaats der ontploffing, staat nog overeind, doch met uit geslagen ramen, ontzetten achtermuur en ge broken kapgebinten. Op de hofstede vanFlikweert waren eenige dakpannen gelicht en verschoven, terwijl op den zolder verwarring werd aangericht. Op het zand, in den noordoosthoek van den polder ligt nog een mijn, gemerkt Ark III. Ook is er een aangespoeld aan de westzijde van den dam bij de directiekeet van den An- nafrisopolder. Deze zijn door de marioe weg gesleept. Een 3-tal andere mijnen zijn met de eb weer zeewaarts afgezakt. Zaterdagmiddag is onder Bruinisse op de Veermansplaat een mijn aangespoeld, die door de visscherijpolitie is vastgelegd. Men zegt dat er ook op de Paardenplaat een ligt. Door een schipper van Bruinisse is een ijzeren voorwerp opgevischt, gelijkend op twee ijzeren ballen op elkaar, vermoedelijk een boei of zoo iets,het is door den burgemeester opgeborgen. Maandagmiddag om kwart over 3 werd aan den Westkappelsche dijk voor de Kriekel- straat een drijvende mijn tegen het paalwerk geslagen, waarop zij met een donderenden slag uiteen spatte. Stukken ijzer vlogen door de lucht, in de Kriekel- en Koestraat sprongen in verscheidene huizen een groot aantal ruiten, terwijl in sommige woningen de ramen totaal vernield waren. Afgezien van den schrik en de ontsteltenis, die het onverwachts springen van een mijn teweeg brengt, valt de schade, die na den slag opgenomen werd, ook niet mee, vooral nu het hout en glas zoo duur is. Maandagavond lag ongeveer op dezelfde plaats nog een mijn aan den voet van den dijk. 'tls te begrijpen dat cTe bewoners, vooral in die buurt zich volstrekt niet op hun gemak gevoelden. Dinsdagmorgen te kwart voor zps zagen militaire schildwachten, die op de duinen te Zoutelande op post stonden, uit zee een mijn aanspoelen. Daar de zee zeer onstuimig was, kwam de mijn recht voor de gemeente op de steenglooïng te recht, waar zij tot ontploffing kwam. Een groote vuurstraal werd boven de duinen waargenomen en onmiddelijk volgde een ge weldige slag. Er waren menschen op het strand, die geheel zwart waren van den kruit damp, doch gelukkig met den schrik vrij kwamen. Dat er geen persoonlijke ongeluk ken zijn te betreuren, is een wonder te noemen. Er is materiëele schade in de gemeente ver oorzaakt, die echter nog niet is te bepalen. Op vele daken zijn de pannen op elkander geschoven vele ruiten, zells geheele ramen, zijn stuk geslagen. De ramen in de school zijn bijna alle stuk, zoodat geen onderwijs gegeven kan worden. Maandag dreven er te Oostkapelle zeven Engelsche mijnen aan. Maandag is aan de Zuidwatering dicht bij de spuisluis een Hollandsche mijn aange dreven. De marine heeft haar opgeruimd. Brutale inbraak in een villa. Door de politie zijn naar IJmuiden ove-ge- brachtom heden voor den officier van Justitie te Haarlem te worden geleid een jongmensch uit Alkmaar van ruim 17 jaar en zjjn gezellin, een meisje van nog geen 18 jaar,'te Medem- blik woonachtig. Dit jongmensch had zich met zijn vriendin Zondagmorgen vroeg toegang weten te verschaffen in de villa »Kriemhilda< aan den Zeeweg tusschen Velsen en Drie huizen, welk huis tijdelijk onbewoond stond. De bewoners, de familie Boissevain, Tweede- Kamerlid, uit Amsterdam, waren juist eenige dagen geleden vertrokken, zoodat de vreemde gasten vrij spel hadden. In den loop van den dag ontdekte men toe valligerwijze, dat in h9t huis ingebroken was, zoodat de politie gewaarschuwd werd. Deze liet zich niet. lang wachten en een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Wel lagen vele goederen in de verschillende kamers onderste boven gesmeten, hetgeen een bezoek van in- brekers aantoonde, doch de ongenoode gasten vond men niet. Nadat alle vertrekken door zocht waren, kwam men boven en vond daar de beide jongelieden slapende. Oniuiddeljjk werden dezen door de politiedienaren onder vraagd, met het gevolg dat zjj heel spoedig gearresteerd werdeq. Uit het inmiddels ingesteld onderzoek was geblfeken, dat reeds een partijtje gouden en zilveren voorworpen, waaronder eenige kande laars, zijden goederen, zooals stukken kant, antieke voorwerpen, waaronder zeer groote waarde, reeds stonden ingepakt om door de jeugdige booswichten te worden medegenomen. Ook werden later nog eenige zware inbrekers- werktuigen in het huis gevonden. Door den eigenaar van de villa, den heer Van Ingen te Zandvoort, is een gedeelte der in beslag ge nomen goederen als zijn eigendom herkend. Hét overige moet toebehooren aan den heer Boissevain te Ameterdam, die tijdeljjk met familie »Kriemhilda« heeft bewoond. Ren arrestatie met tragisch gevolg. De laatste dagen werd in en om Eindhoven weer herhaaldelijk ingebroken. De politie van Woense! meende een inbre ker op 't spoor te zijn en deed een onderzoek te Tongelre waar weer ingebroken was j.l. Vrydag. Later bleek, dat terwijl zij dit onder zoek deed, de gezochte inbreker inbrak te Acht, bij Eindhoven en daar f 50 stal. In het kosthuis van zijn meisje werd de verdachte v. d. O. 's avonds gearresteerd en gefouilleerd. De 50 gulden werden op hem gevonden. Hij werd onmiddelijk in hechtenis genomen. SITTARD, 5 Oct. In den afgeloopen nacht zagen twee hulpkommiezen, de sergeant "Van den Heuvel eo een soldaat, die zich beiden verdekt hadden opgesteld tusschen Sittard en Nieuwstad, twee personen loopen d e een zwaar pak droegen. Op hun geroep: Halt rijksamb tenaren*, werd teruggeroepen «rijksambtenaren*, maar aan de sommahe om halt te houden werd geen gevolg gegeven. De soldaat-kommiezen begonnen toen met huo karabijnen te vuren, hetgeen door de smokkelaars eveneens met ka- bjjnvuur beantwoord werd. Na een hevig ge vecht werden de twee smokkelaars overmand en in het bezit gevonden van een pak inhou dende 600 ellen ma ufacturen. De karabijnen werden hun ontnomen en nu bleken de smok laars niemand anders te zjjn dan de rijksamb tenaren Maart en Vreeberg, uit Sittard. Zjj werden naar Nieuwstad getransporteerd en in den loop van den nacht door twee andere soldaten naar Sultard gebracht. Midden in de stad wisten zij wederom te out- snappen. De soldalen losten verschillende scho ten op hen, doch de smokkelaars wisten te ontkomen en tot op heden is men hun spoor bijster. Vtrmoedeljjk is Maat gewond. Bij eeu huiszoekinheden in hun kosthuis gedaan, werd een groot bedrag aan geld gevonden, be nevens veel wapens. Tel. Diefstal van militaire Iraver. Goruimen tijd bestond reeds het vermoeden, dat van het militair fourage magazijn te Leiden haver werd ontvreemd, uit geheim is opge lost. De politie betrapte zekeren S., caféhouder aldaar die van een fouragewagen met behulp van militairen een viertal zakken overnam en op een kruiwageo laadde. De daders hebben bekend dat dit niet voör de eerste maal was, dat op deze wijze haver in handen van S. werd gespeeld. De haver werd in Den Haag te gelde gemaakt. De daders zijn gearresteerd. Een soldaat doodgeschoten. ALMELO, 5 Oct. In den nacht van Don derdag op Viijdag trachtteu eenige smokke laars, onder wie een soldaat met landbouw- verlöf, een viertal koeien en een partij zeep over de grens te smokkelen, in de gemeente Tubbergen. Ze werden door kommiezen ontdekt, maar gaven aan de waarschuwing om halt te houden, geen gehoor. Er werd nu door de ambtenaren geschoten en de soldaat werd doo- deljjk getroffen. De koeien en de zeep werden in beslag genomen. NEW-YORK, 9 Oct. De correspondent van de Associated Press* te Washington dqelt mede, dat de regeering verlof weigert bunker kolen te leveren voor de «Nieuw Amsterdam*, omdat Nederland niet de verzekering heeft gegeven dat het schip naar de Ver. Staten zou terugkeeren na het lossen van de lading voor het Belgische Relief Comittee. Men voorspelt, dat door de regeering be slag zal worden gelegd op de lading bunker kolen van de geheel vloot der Nederl. schepen, die in New-Yorksliggen, tenzij Nederland toe staat ladingen naar de Ver. Staten te ver voeren. LONDEN, 9 Oct. Officieel. Wij deden he denmorgen wederom een aanval over een breed front ten O. en N.O. van Yperen op den lin kervleugel aansluitend bij onze bondgenooten. vran alle punten worden bevredigende vorde ringen gemeld. BERLIJN, 9 Oct Officieel. De artilleriestrjjd in Vlaanderen was niettegenstaande het storm achtige en regenachtige weer sterk tusschen het Houthulsterbosch en Zandvoorde. Tegen den avond concentreerde de vijand zjjn actie tot heftige vuurstormen tegen enkele sec toren. Na een onrustigen nacht steeg langs het geheele front de artillerieactie tot trom melvuur. Aan weerszjjden van den weg Sta- den Boesinghe en ten N. van den straatweg MeenenYperen ging de Engelsche infanterie vooruit tot deD aanval. De strijd duurt nog voort. De tyfoon in Japan. Reuter meldt uit Tokio, dat het aantal slachtoffers van den tyfoon van verleden week Maandag gestadig aangroeit. De verliezen en de schade zijn zoo groot, dat een globale schatting nog niet mogelijk is. De atoffelijke schade zal in elk geval de 100 millioen yen te boven gaan. Alleen in de prefectuur Tokio zijn meer dan 500 dooden en zijn 3000 huizen vernield. In 150.000 huizen stroomde het water binnen, 200.000 menschen zijn dak loos. Verscheidene dorpen in den omtrek van Tokio zijn geheel verwoest. Alleen in Soen- amoera zijn 300 lijken gevonden. Driehonderd bewoners van een eilandje bij de kust bij Oeroejasoe zijn met dat eilandje door de gol ven en slijk verzwolgen. Er zijn" maatregelen genomen om overal hulp te verschaffen. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 4 Oct. Johannes Arie Cornelis Verlinde, 24j,jm. eu Dina Cornelia van der Hoofd, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Oct. Ferdinand Janssens, 23 j., jm. en Margaretha Verschelling, 27 jjd 4 Oct Cornelis Joris Wieland, 21 j., jm. en Elisabeth Helena Verlinde 21 j., jd. Geboorten. 30 Sept. Pieter Willem, z. van Willem Frangois Riemens en Neeltje Henrietta Clarisse. 4 Oct. Nicolaas Johannes, z. van Nicolaas Johannes Acke en Maria de Fouw 5 Oct Adriaua d. van Gelein Koole en Cornelia den Dikken. Willem, z. van Ludovicus Franciscus Berkman en Janna Dieleman. 6 Oct. Gerrit Petrus z. van Govert Jacobus Kamerik en Cornelia Maria van Maelsaeke. Elizabeth Jacoba, d van Reinier Harms en Maaike Kuine Dooms. Overlijden. 6 Oct Johannes de Rijke, 2 m., z. van Cornpiis en Maria Dieleman. V 11 11 11 11 voor het aanstaande seizoen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3