ooster oais RBAt Brandstoffen. Loop der bevolking le Ter Keuzen. FELIX DE WITTE, „HANDKOFFERS" „REISKOFFERS". JACS. DE KOK, Ter teen. Circulaires en Kaarten UIT ONZE QMuETING. Kerknieuws. Laatste Berichten. Hoog watergetij te Ter Neuzen. Ad verten tiön. en M. de jonge. genezen door oen Uitbreiding landstorm. Een Engelsche overwinning. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 6 October 4.51 5.15 Zon ag 7 5.40 68 Maandag 8 6 42 7.19 i insdig 9 8 4 8.53 Wóensdag 10 9.39 10.19 Doöderdag 11 10 54 11.21 Vrjjdag 12 11.44 -. - De belanghebbenden worden dringend verzocht het nummer der stamkaart en hun adres DUIDELIJK op de bestelkaarten te vermelden. DE COMMISSIE. Nieuwe zending. in de nieuwste modellen. I I dat de Voorz. erkende, dat B. en W. den schijn op zich hadden geladen, alsof zij den Raad wilden miskennen in die Marktkwestie. Overigens is hij het met hun plan ook niet eens. Hij acht die dure straatkeien te Sluis kil niet noodig. Het verharde gedeelte is begrind en gemacadamiseerd. Dat houdt zich goed, dat zou met het nog te verharden deel ook aldus kunnen geschieden en dan zou men de keien beter tegen grof geld kunnen ver- koopen. Wat de verandering van de Markt aangaat, wijst hij er op, dat de Raad heeft goedge vonden de bestrating van niet druk bereden straten in de kom regelmatig te veranderen in klinkers. Hij verwacht echter, dat, als hét geheele stratenplan eens gereed is, dat dan de straat tusschen de H. B. S. en het kantongerecht, die dan leiden zal naar de aanlegplaats der Prov. boot, al het vervoer tot zich zal trekken, en dan zal het verder leiden over de Markt naar de Heerengracht tot over de Axelsche brug, in plaats dat het zooals thans, door de Nieuwstraat en Noord straat gaat. Hij wil er geen bezwaar tegen maken, dat de nieuwe staten beklinkerd worden, maar meent toch te moeten waarschuwen, de bestaande bestrating der Markt te veranderen. Om dezelf- zelfde reden als de heer D. Scheele tegen verandering van bestrating der Markt is, zijn B. en W. vóór verharding van den weg te Sluiskil met keien. Tegenwoordig wordt de, voor een groot deel niet verharde weg van den Pierssenspolder niet bereden. Zij verwach ten echter dat. als de verharding over een groot deel wordt verlengd. Hel; voertuigverkeer drukker zal worden. De vraag is, of dan grint en macadam bet zullen kunnen houden. De wijziging der begrooting hebben we goedgekeurd, maar alvorens tot uitvoering van de besproken werken zal worden overgegaan zal eerst eens een begrooting worden opge maakt, van de kosten van verharding van den weg te Sluiskil volgens het denkbeeld van B. en W. en volgens dat van dhr. Scheele, ter wijl de Commissie van Bijstand advies zal moeten uitbrengen of verandering van de be strating der Markt, in verband met te ver wachten drukker verkeer, gewenscht is. Dhr. De Jager, die blijkbaar gevoel voor het schoone heeft gekregen, geen wonder, wanneer men de uitgebreide groote en mooie bestratingen ziet, die tijdeus het beheer dezer commissie van Fabricage zijn of worden uitgevoerd, wilde zijn partijgenoot Scheele nog vermurwen om die Markt-kwestie nu maar in eens uit te maken en er op in te gaan, maar deze hield voet bij stuk en wilde er nadere gegevens over hebben. Toen werden de heeren Eijke en D. Scheele aangewezen als leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid der Kamer van Koophandel. (Wordt vervolgd.) De alhier ingestelde huurcommissie be staat uit de heeren D. J Dees, voorzitter, L. Wabeke, Vice Voorzitter, J. de Feijter Jacz. (voor de verhuurders); N. Hamelink (voor de huurders), benevens de heer J. J. de Jager. Plaatsvervangende- leden zijn de heeren Aug B. de Meijer (voor de verhuurders), P. H. IJsebaert (voor de huurders) en Jon. A. Feij. Gedurende de feesten die heden, Zondag en Maandag te Hulst plaats hebben, zal de laatste trein van Hulst naar Ter Neuzen op die dagen een uur later vertrekken, alzoo te 9.05 uur. Tot hoofd der school van de binnenkort te openen R. K. jongensschool te Groedendjjk, gemeente Hontenisse, is benoemd de heer A. Scbelfout, onderwijzer met verplichte hoofd acts aan de R. K. jongensschool te St. Jan- steen. Tot leeraar aan de Ambachtsschool te Zaamdam is benoemd de heer J. K. Harlaar, thans leeraar in het smeden en batikwerken aan de Ambachtsschool te Oostburg. Boven Sluis. Dinsdagavond was de vliegeractie aan de Belgische kust geweldiger dan ooit. Hevig werkte het afvuurgeschuten tal van luchtgevech ten hadden plaats. Bovpn Sluis en omgeving vlogen de machines heen en weer. Bij de bevolking was er merkbare onrust. Het schijnt nu vast te staan dat de gew'or- pen projectielen bommen zijn geweest. De schade wordt geschat op 60.000. Te St. Kruis is opgericht een liberale kiesvere nigirg, die zich aansloot bij de Libe rale Uoie. Voorzitter is de heer Iz. de Bruijne, secretaris de heer J. Hubregtse. Als afgevaar digde naar de centrale vergadering te M ddel- burg weid benoemd de heer F. B un-Holle- brsnd, AARDENBTJRG, 3 Oct. Gisteravond heb ben telkens weer vliegeraanvallen plaats gr- had op de kust. Omstreeks 10 uur kwam een Engelsche vlieger, achtervolgd door een Duit- sche, boven Nederlandsoh gebi'd. Hij vloog laag over Aardenburg en gaf noodseinen, rood, wit en groen. Aan de grens gekomen, werd bij door de Nederlandsche grenswacht en daarna door de Duitsche beschoten. Hij wist evenwel weer omhoog te komen en ontkwam in Noorde lijke richting. Ook later kwamen nog herhaal delijk vreemde vliegers boven ons land. In de raadsvergadering te IJzendijke, ge houden 3 October j.l., werd tot onderwijzer benoemd de heer A. Bruinooge te II oge Zwa- luwe aan school no. II. Tevens werd besloten om alle gemeentegebouwen en losse goederen te verzekeren tegen molest bij de maatschappij te Zutpben. Daarna ging de vergadering over tot een met gesloten deuren ter behandeling van reclames tegen den hoofdei, omslag. Liberale Unie. Dinsdag j 1. traden te Middelburg in een openbare vergadering als sprekers op de Heeren De Muralt, Kamerlid voor Oostburg. De Jong, Kamerlid voor Hoorn, en Ament, Adj.-Secreta ris van de Liberale Unie over Evenredige Vertegenwoordiging en Party keuze. Het debat dat zeer geanimeerd was, werd uitsluitend ge voerd door den Heer Snijders, Voorz. der Vrjjz. Dem. Kiesver. aldaar. Na afloop werd een kiesvereeniging opgericht, welke zich direct bij de Liberale Unie aansloot. De commandant der stelling van de mon den der Maas en der Schelde heeft het ver blijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel aan Camiel Marie de Coninck geboren 25 Maart 1855 te Axel wonende aldaar van beroep her bergier van nationaliteit Nederlander en Jas- pert Heijnsdijk geboren 25 Febr. 1869 te Axel wonende alJaar, van beroep arbeider en van nationaliteit Nederlander. Aan P. B. Lantsheer, aan wien 17 Juli jongstleden het verblijf in Zeeland werd ont zegd, is thans voorwaardelijk vergunning ver leend terug te keeren. Van 26 Sept. 2 Oct. zijn de navolgende besmetteljjke ziekten in Zeeland ter kennis vau den CeDtralen Gezondzondheidsrasd gekomen Typhus 1 geval te Sluis. Roodvonk 1 geval te 's-H. Areridskerke, 5 te Middelburg, 1 te Wolphaartsdijk. Diphteritis 1 geval te 's-Gavenpolder, Hon tenisse, Kapelle en Schooodijke 3 te Ierseke. Zondag 7 October 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 91/, u., Da. A. Timmerman ge bedsure voor de vrede en nam. 2 u., dhr. L. Dek. DONDERDAG 11 October. Ter Neuzen. Nam. 2% u., Huwelijksinzegening. Sluiskil. Voorin. 91/, u., dhr. L' Dek. Gebeds ure voor de vrede en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Bediening van den H. Doop Hulst. Voorrn. 9'/2 li., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk Per Neuzen. Voorin. 9u.. en nam 2 u., Ds. S. Qroenoveld. Morgens bidsiund. Gereformeerde gemeeule (Viouswijl,»;raai,), l'er Neuzen. 9 u., 2 a., on 5','j u., Oveiduin. Oud Geve'ormeerde gemeente (Ylooswykshaat) Per Neuzen. 9 u 2 n., en 5''s u., Leeskerk. Lokaal „Eben-Uaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, u., Evangelisatie In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd C. Vermeulen, schipper, Tholensstraat 135 van Delft M. L. C. H. van Moll, ver pleegster, 8 N van Rotterdam A. A. T. Stockman, dienstbode, Van Bovenstraat 40 van Ylissingen J. M. Faas, zonder, Java- straat 46 van Rotterdam E. E. Fermont, gedensionneerd Oosi-Indisch militair, Q 166 van Putten 0. Koster, letterzetter, Lange Keikstraat 45 van Vlissingen.M. E. Assel- selmau, dienstbode, Westkolkstraat 8/10 van Hontenisse E. C. A. Wilhelm, zonder, Nieuwediepstraat 100 van Vlissingen A. L. Meeusen, schipper, Tholenstraat 137 van Dordrecht E. F. van Jen Berge, slager, P ong. van IJerseke C. "fragtegaal, dienst bode, Kazernestraat 28 van Bloerm-ndaal. Vertrokken A. E. de Ridder, zonder beroep, Dekkerstr 42 naar Utrecht R. C. van den Bulek, zonder beroep, Q 40 naar Veghel A. Pouwer, zonder beroep, Steenkamplaan 9 naar Papen- dreeht L. J. Klaajjssen, zonder beroep, Verbindingstr. la naar Dordrecht L. J J. van den Hemel, dienstbode, Noordstr. 69/71 naai Haamstede W. A. Moggre, rijks amb tenaar, Noordstr. 80 naar Chaam A. de Smidt, buffetjuffrouw, Lange Kerkstr. 79 naar Rotterdam J. A. Leunis, tramchef, Tho- lensstr. 34 naar Philippine P. A. Cense, zonder beroep, 2e Kortestr. 19, naar Rotter dam J. M. van Aalst, dienstbode, Javastr. 32, naar Apeldoorn L. P. Pladdet, land- bouwerkn. P 20 naar. Hoek M. Wisse, zonder beroep, Kiaassenstr. 14, naar Zierikzee. Er is ingediend een wetsontwerp tot uit breiding van den landstorm, door herkeuring van vroeger afgek<mrden. Du Dinsdagmorgen door de Engelscben op nieuw ingezetten aanval in Vlaanderen heeft hun, naar de Engelsche officieels berichten melden, alle gestelde doelen laten bereiken en belangrjjke stellingen in huu handen gebracht. De aanval strekte zich uit van de Towerham- lets (d. i. even bezuiden den grooten weg naar Meenen) tot aan den spoorweg, die Over Staden naar Brugge voert, of in Kilometers over een uitgestrektheid van 13 K M., en bracht du En- gelscjien in het bezit van den heuvelrug van (bewesten) Meeoen tot een K.M. benoorden Broodseinde, welk gehucht mede veroverd werd. Dit Broodseinde ligt ten O. van Zonnebeke, op de kruising van de wegen. Ieperen'Moor slede— Roesselaere eD PasscbendaleBacclaere. Iets meer dan een K.M. benoorden Brood- seinde loopt de spoorweg naar Roesselaere, zoodat bet gebied, waarop Eugelschen hun belanrijkste terreiuwinst behaalden, zich uit strekt tusschen den straatweg naar Meenea én dien spooiweg. Waar Broodseinde rgeveer een K.M. voor de laatste Engelsche linie lag, zal de terreinwinst wel geen groote diepte hebben. Uit de berichten valt Diet op te maken of de Engelscben ook tusschen de spoorwegen lepe- reu Roesselaere en IeperenStaden succes behaalden. Vermoedelijk is dat tlus niet het geval Het aantal gevangenen bedraagt onge veer 3000. LONDEN, 5 Oct. V.D. De „Morning Post" verneemt uit Washington De Amerikaansche regeering wacht het op treden der Engelsche rege9ring af in verband met de totale stopzetting van den uitvoer. Het wordt mogelijk geacht, dat kustvaart zal worden toegestaan aan onzijdige schepen, het geen vooral zal gelden voor de Nederland sche scheepvaart. it It 11 tl tt 1t Heden overleed zacht en kalm voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze gelielde Vader en Be- huwdvader, de Heer in den ouderdom van ruim 84 jaar. Neuzen, 4 October 1917. RACHEL C. RETÈL-de Witte. ALEX P. F. RETÈL. De BRANDSTOFFEN-COMMISSIE kan de volgende week aan ieder kaartenhouder die daartoe gerechtigd is, 200 K.G. steen kolen afleveren. Inwoners der gemeente kunnen hunne be- stelkaart vóór a.s. Dinsdagavond in de bus van het gemeentehuis werpen doch wor- len verzocht er op te vermelden of deze kolen worden gehaald dan wel dat ze bezorgd moeten worden. Bestelkaarten zijn verkrijgbaar aan het BUREAU. Voor Driewegen behoett niet be steld te worden, want daarvoor zorgt de heer J. C. JANSSEN en voor Sluiskil moeten de kaarten gebracht worden bij dhr. MEULBROEK. >ii<l-Ilolljiridselie Electr. Drukkerij. Noordstraat 1012. ■tOpen been mi n Lijders aan verouderde wonden, Leest toch de ver klaringen van Mej. M. G. NISSEN-GROETELAARS, echtgenoote van den Heer G. Nissen landbouwer te Wellerlooy, gem. Well (L.) »Mijn man leed reeds 10 lange jaren aan een open been. Het zag blauw en had verschillende open plekken. Niets hielp, soms was het zelfs geheel ontveld en jeukte dan hevig. -ïNa jaren sukkelen hoordon wij den Kloosterbalsem roemen, tik kocht een polje bij Franscheu te Well. Reeds na eenige malen inwrijven was verbetering te hespeuren. De zeere tplek droogde langzamerhand op, kromp in en genaszoo idat thans zelfs geen litteeken meer te zien is. Hebt gij een wond? Wacht niet na dit overtu-gend voorbeeld KOOPT NOG HEDEN een pot Klooslerbalsem Jaren lang beproefd en geprezen bij oude en nieuwe wonden, kneuzingen, brandblaren, huiduitslag, aambeien, winterhanden en -voeten weldadig wrijfmiddel bij rheumatiek, jicht, stramheid, spit in den rug en stijve nek. Pi jjs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cenl, van 100 gr. f 1.30 en van 250 gr. 2 50. Eischt ronden band mei onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN O VERBEEK E—Leunis; Axel H. J. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz; Uulst, F. L. VER WILGHEN v. d. Hooft te Zaamslag, D. RIEM ENS Jan,-sen. OfOtPO" j I - .1 -* N

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3