Woensdag 19 September a.s. Donderdag 20 September Zaterdag 22 September FESTIVAL waaraan door 8 mu= een jonste BEDIENDE. HAARD schietingen op de gaaipers en liggende wip, concert en muziekale wandeling door de stad. verschillende wedstrijdenvoormilitairen en burgers, opgeluisterd door muziek. ziekgezelschappen wordt deelgenomen. WEEGBRUGGEN. V oederbilj etten KUNSTTANDEN DE VRIES EN SON KUNSTTANDEN M. DE JONGE TER NEUZEN. Algemeene Vergadering Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. V De Commissie. Gevraagd TE K00? GEVRAAGD Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij. Q R O ENE KR U I S. »\ereenigde Handsweiislieden« II. II. Veehouders PÜP" Alle tandheelkundige operatiën geheel pijnloos. BINDWERK. DRUKWERK. ADVERTENTIES TIJDSCHRIFTEN. Eeu sluipmoord. Een nieuwe staafsieening. Het spoorwegverkeer. Steenkolen. Opgebracht. Woensdag 12 Sept. Doüderdag 13 0.55 Vrijdag 14 1.37 Zaterdag 15 2 11 Zondag 16 2.41 Maandag 17 3.9 Dinsdag 18 n 3.36 Gedurende deze dagen zijn opengesteld de bekende goed ingerichte stoomcarroussel van F. Janvier, de draaimolen van Du Pont en Zonen en verschillende andere tenten en kramen, op het terrein achter de lioogere burgerschool, terwijl in verschillende lokalen der stad gelegenheid tot amu sement zal worden gegeven. een gebruikte, doch in goeden staat zijnde ie TER NEUZEN. Zaterdag is te Stratum bij Eindhoven in de Hoogstraat, de korporaal der infanterie, B. v. Keulen te Oisterwjjk op verraderlijke wijze vermoord. De verslagens is een zeer oppas sende jonge man ca. 23 jaar. Omtrent deze misdaad wordt aan het »Maandagochtenblad« 't volgende gemeld: Bij den ingang der Hoog straat woont de Belgische familie Pordon. De dochter Anna, verkeerde sedert eenigeu tijd met den korporaal, die ernstige trouwplannen had aangezien de situatie waarin zijne ver looide verkeerde 'n spoedig huwelijk wensche- tijk maakte. De ouders van 't meisje eehter, waren niet erg ingenomen met de plauoen der jongelui en al zeer weinig hielden zij van den korporaal. Hij kwam er dan ook zelden aan huis. Zaterdagavond had het meisje van deu verslagenen een feestje bij een harer vrien dinnen der fabiiek v. d. Tak Co. Dat feestje zou ca. 11 uur eindigen. Tegen dieu tijd be vond hij zich op de plaats waar zij elkander in den laten avond meer ontmoetten, buiten het gezicht der ouders, dat was ter hoogte, waar de Rozenmarijnstraat in de Hoogstraat uitloopt. Om dien tijd bevond zich zijn a.s. schoon moeder in de Rozeinarijustraat en was zij reeds in gezelschap van hare dochter Anna en 3 andere meisjes, die ook bet feestje hadden me degemaakt. Sommigen beweren, dat ook Por- door, de vad* r van het meisje, in die omge ving was. Korpoiaal v. Keulen ging ook een eindweegs de Rozenmarijnstraat in, doch schijnt terugge keerd Ie zijn (waarschijnlijk meende hij opge merkt te zijn door de familie van zijn meisje.) Even later kwam de vrouw van Pordoor zeer opgewonden de woning van v. d. Rijn hoek ^Ruzenmarjjnstraat binnen en riep op verbazingwekkenden toon »Is hij hier doelende op den korporaal, die bij v. d. Rjjt in z'n vrije uren hout zaagt. Toen zij hem daar niet aantrof, ging zjj sarcastisch zingende »Weg met de Belzen* -..de deur uit. Het volgend oogtn blik hoorde men de hulpkreten van den korporaal. De korporaal riep nog »Niet steken*, waarop zijn meisje gilde: »M<e, ze steken Birnard dood.* De dikke duisternis belette personen te onderschei den, doch men zag een (anderen zeggen twee (mar(nen) over den smallen weg, langs de hoornen als schaduwen wegvluchten in de richting der Stratumsche hei. In 't volgend oogenblik kwamen de koffie- huishouder Broeks mat zijn vrouw buiten op het gesteun en benauwd reutelen van een man die met ziju mond tegen den stoep van 't café lag. Helpers daagden allerwegen op, doch konden geen hulp meer brengen. Met 4 steken in de borst, waarvan één zoo goed als midden in het hart, lag daar bet iijk van een Hinken jongen man als slachtoffer van een verrader lijken aanval. Toen "politie en priester kwamer, kon alleen last gegeven worden het lijk naar het zieken huis te brengen. De Belg Pordon zoekt men nog. Algemeen wordt hij als de dader aangewezen. De moord, die in 3 a 4 miDUten voltrokken werd schijnt, naar uitingen van het volk, voorbereid te zijn. Men beweert elthans, dat de vader eenige da gen gelden gezegd zou hebbeu op een vraag »Gaat uwe dochter trouwen met v. K. Dat zal niet gaan*. Zij schenen de voorkeur te geven aau jeen Belgischen jongen in deze omgeving, waarvan het meisje niet weten wilde. De kolen in Duitschlaud. Het kolenbuieau in Dresden heeft een erg strenge regeling voor den a s. winter ont worpen. Het verdeelt alle bedrijven in gewich tige en niet-gewichtige. In de eerste plaats worden alle gezinnen aan steenkool geholpen, alsmede de bedrijven van belang. Ouder da andere vallen alle plaatsen van vermaak, als schouwburgen, bioscopen verga der en concertzalen alsmede koffiehuizen. Deze kunnen voorloopig geen kolen krijgen. Wel wil meu beproeven, althans een deel der bioscopen te laten spelen om de menschen wat op te montereD. Niet-gowichtige lokalen zijn bovendien alle winkels en bureau's en alle kerkeu. Levensmiddelwinkels maken een uit zondering. De bliksem als photograaf. 1 wee jongens, die onlangs in de nabijheid van Lausanne door een onweer werden over vallen, zochten beschutting onder een hoogen eik, die echter door een bliksemstraal getrof fen werd, waardoor beide knapen bewusteloos neervielen. De jongste kwam spoedig weer bij, doch het duurde een uur voor het lukte by! den oudste de levensgeesten weer op te wekken. Toen de geneesheer, die kunstmatige ademhaling toepaste, den bewustelooze zijn jas uittrok, zag hij tot zijn groote verbazing op de borst van den jongen, wiens kleeren merkwaardiger wijs geen enkele brandvlek vertoonden, een violetkleurig natuurgetrouw beeld van den eik waar de beide knapen onder gestaan hadden. De Italiaansche bladen vertellen allerlei bijzonderheden over de »schatten« van den vroegeren tsaar er. de sprookjesachtige stapels goud, diamanten en andere sieraden. Veel besproken wordt de diamant »Orloffu, het kostbare juweel van de tsaren-kroon. De diamant Orloff bestaat eigenlijk uit twee stuk ken, die eens de leeuwenoogen vormden in den troon van den grootmogol van Delhi. De steenen zijn van zeldzame zuiverheid en kleurenpracht en de grootte overtreft die van den bekenden Ouliinan-diamant. Het gewicht bedraagt 1943/4 karaat en de waarde wordt geschat op 50 millioen francs. De steen dankt zijn naam aan graaf Orloff, die in zijn tijd bekend of betir berucht was door zijn onge wone lichaamskracht en groote brutaliteit. Op een zijner reizen had bij den diamant ontdekt en voor tsaritsa Katharina in handen weten te krijgen. Toen tsaar Nicolaas den steen voor het eerst zag, zeide hij „Ik vrees, dat deze diamant mijn. ongeluk zal brengen. De bijgeloovige tsaar scheen dit goed voor zien te hebben. Het Nederl. Oorrespondentiebureau in Den Haag meldt Naar wij van de meest betrouwbare zijde vernemen is in den loop van dit najaar te verwachten een wetsontwerp tot het aangaan van een nieuwe Staatsleening, met conversie van betfiog niet afgeloste gedeelte der 5 procents Staatsleening van 1914 in 41/, procents. Zijn wij wel ingelicht, dan zou de nieuwe leening, met inbegrip van de 25Ö millioen van de conversie, waarschijnlijk een 400 a 500 mil lioen bedragen. Het moet echter in de bedceling der re geering liggen, de uitgifte van de nieuwe leening niet vóór einde December e.k. te doen geschieden. Wegens den verminderden kolenaanvoer wordt de nieuwe beperkte dienstregeling op het Nederlandsche spoorwegnet in plaats van op 24 dezer, reeds Dinsdag 18 dezer ingevoerd. Volgens het Vaderl. zou er een overeenkomst tusschen ons Kolenbureau en de Engelsche regeering omtrent de levering van steenkolen tot stand zijn gekomen. Men deelt ons even wel van betrouwbare zijde mede, dat dit be richt zeer waarschijnlijk voorbarig is. Wel is er goede kans, dat binnenkort met de Engel sche regeering een zoodanig contract zal worden afgesloten, dat voor gasfabrieken en voor onze nijverheid van groote beteekenis zal zijn. Het stop zette'n van den aanvoer van kolen uit Duitschland vindt zijn oorzaak iD de voor aanvoer van die zijde gestelde voorwaarden, die voor onze regeering onaannemelijk waren. Het is intusschen met deze stopzetting een duistere zaak. Immers, de „Wirtschaft- liche Pressestelle im Haag'' deelt mede, „dat het bericht in de dagbladen, dat Duitschland den kolenaanvoer naar Nederland zou hebben stopgezet, onjuist is. Een dergelijk besluit is niet genomen." De gistermorgen den Nieuwen Waterweg binnengekomen logger Irene MA 85 heeft eergisterochtend bij het lichtschip Haaks het stoomschip Hermina, van de firma Jos. de Pooter Ie Rotterdam, westwaarts zien opbren gen door twee Engelsche torpèdojagers. Het stoomschip Hermina is Zondagavond van Rotterdam vertrokken met bestemming naar Stockholm. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Sept. Franciscus Jacobus Dhaeze 27j., jm en Sophia Suzanna Lauret 25 j., jd. Honore Cornelis Amandus Fermont 25 jjm. en Maria Theresia Dhaeze 25 jjd. Leo Gustavus van Kerkhove 22 j., jm en Anna Louisa Strobbe 25 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Joseph Jearr z. van Petrus Florent de Bakker 6n Melanie Josephine Acke. 5 Sept. Jentje Klazes Krijn z. van Klaas Westra en Prina Magdalene Hamelink. 7 Sept. Cornelis Adriaan z. van Gerard Hermanus Kooman en Johanna Pladdet. Overlijden. 2 Sept. Neeltje Suzanna Geensen 81 j. echtg. van Johannes van den Berge. 5 Sept. Jacomina de Kraker cud 78 j., wed. van Gerard Wetjns. DAGEN. Yoorm. 11 11 11 11 11 Nam. 12.28 1.17 1 55 '2.26 2 55 3.22 3.50 'j g,- Mevrouw VANBORSSUM WAAL- KES, Apotheek, vraagt tegen 1 October op Handelskantoor te Ter Neuzen Brieven onder letter C Bureau van dit blad. verzoeke prijsopgaaf en waai' te zien. Letter K Bureau dezer Courant. i De weegbruggen voor het wegen der Suikerbieten zullen vanaf I October a. s. geopend zijn, iederen werkdag, uitsluitend bij DAGLICHT. DE DIRECTEUR. van de vereeuiging Het Groene Kruis te Ter Neuzen, te houden op Donder dag 13 September 1917, des avonds te 8 uren, in het lokaal van Mej de Wed. A. DE ZEJSUW. Punten van behandeling 1 Notulen 2 Jaarverslag 3 verkiezing bestuurslid en magazijnmeester-bode4 Be noeming kasopnemers 5 Bepaling salaris van den bode en magazijnmeester; 6 Verslag ver- plegingsmateriaal 7 Omvraag. HET BESTUUR. VAKAVONDSCHOOL DER Aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus vóór of op 14 September a. S. bij ondergeteekeude. De lessen beginnen op Maandag 24 Sep tember e. k. De Secretaris, CH. L. KESBEKE. Tot en met 13 September a.s. is de gelegenheid opengesteld voor het invullen van voor de maanden October en November. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, D. BAREMAN, Ter Neuzen. t Tandarts, zijn op veelvuldig verzoek hunner patiënten, Woensdag II) dezer en vervolgens iederen lsteu en laat- sten Woensdag der Maand van 1—4 uur in HOTEL »PAYS-BAS« te con sulteeren voor het plaatsen van Speciaal zonder gehemelte plaat. (Amerikaansch Systeem). Billijke prijzen. Langdurige garantie. Wilt Gij Uwe Boeken netjes en goedkoop opnieuw- of overgehou den hebben, wendt U dan tot ons. Hebt Gij iets vlug, netjes en goedkoop te drukken, komt er mede bij ons. Wij belasten ons met de plaat sing van Annonces in alle Bladen. Wenseht Gij Uwe Tijdschriften of Werken in afleveringen steeds regelmatig te ontvangen, Abon neert U bij ons.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3