FESTIVAL. 16 Jaren lang leed ik aaneen Open Beenü! Kloosterbalsem W aarschuwing. Kerknieuws. Loo|i der bevolking le Ter Neuzen- Gemengde Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiön. Kolen uit schepen en stoombooten te koopen, te verkooper of te verhandelen. Maandag 13 Augustus a.s., Een wonderbaarlijke ontsnapping. Een avontuurlijke reis* Krotenbladeren als voedsel. Duitsche vlieger boven Nederland^ DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Aug. 8.45 9.22 Zondag 12 10.5 10.50 Maandag 13 11.34 Dinsdag 14 0.13 0.45 Woensdag 15 1.12 1.37 Donderdag 16 1.57 2.16 Vrjjdag 17 2.34 2 51 wordt dan ook sedert jaren geprezen bij oude en nieuwe wonden, brandblaren, kneuzingen, huiduitslag, aambeien, win terhanden en-voeten, rheumatiek, stram heid, jichf en spit in den rug. thans voortzetting van dat subsidie. Het werd met 6 tegen 1 strro van ds hand gewezen. Het hoofd vao school I, die geen rijksduur- tetoeslag geniet, zal van wege de gemeente schadeloos gesteld worden. Teo slotte nog de aanbieding der gemeen- tebegrootinF, bedragende 31.057,26 in ont vang en f 29,179,50 in uitgaaf. Men schrijft uit Vlissingen Woensdagmorgen was o a. de hier gestation- neerde Belgische visschersloep thans gemerkt VI. 59 uitgevaren ter vischvangst. De sloep werd buiten onze wateren aangehouden door een Duitsch watervliegtuig om naar Zeebrugge te worden opgebracht. Onder weg geraakte echter de vliegmachine onklaar en kapsijsde. Het gevolg hiervan was, dat de beide inzit tenden in het water yielen. Een der Duit- schers verdronk, doch de andere werd door de bemanning van de vischsloep gered en aan boord genomen. De Belgen, zich weder vrij voelende, wendden het roer en stevenden op Vlissingen af, waar men goed aankwam met den geredden Duitscher. Het was voor de visschers een heele verluchting, toen zij op deze onverwachte wijze aan hun gevangenne ming ontkwamen en weder op den vrjjen, neutralen grond aan wal kwamen. (letreffende deze" mislukte poging tot op brenging van de visscherssloep VL. 59, waarin de Belgische loodsen Goormachtig en Meseurs zaten, meldt men nog uit Vlissingen De beide loodsen verzekeren, dat zij bij de de aanhouding in de Deurloo, in Nederlandsch water, garnalen lagen te visschen en dan ook met klem tegen de aanhouding protesteerden. Er waren bij de aanhouding diie Duitsche watervliegtuigen, waarvan één spoedig ver dween. Van een der andere werd een met revolver gewapende Dujtscher in de visschers- boot gebracht, en deze gelastte naar Zeebrugge te varen. Toen zijn metgezel met zijn toe stel kapsijsde en in het water viel, wilde de man, dat de loodsen naar de plaats des onheils zouden roeien, maar dezen koersten naar het (Nederlandsche) wachtschip Donau en gingen daar aan boord. Van een intusschen genaderde Duitsche tor pedoboot werd toen aan den gevangen Duitscher geseind in het water te springen en werden twee booten gestreken om hem te redden, maar twee Nederlandsche matrozen hielden den Duitscher krachtig tegen, en toen ook Hollandsche marinevaartuigen toeschoten, zagen de Duitschers van verdere pbgingeti om hun man mee te krijgen af. Een Nederlandsche tor pedoboot nam de drie man aan boord en een andere nam de V. L. 59 op sleeptouw mee naar Vlissingen. Hier werden de loodsen door een versperringscommandant en door den Belgischen consul aan een verhoor onderworpen. Van 1—7 Augustus zijn de navolgende besmetteljjke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralên Gezondheidsraad gekomen Typhus .één geval te Oostburg. Roodvonk2 gevallen te Borssele, 1 te Kruiningen, 9 te Middelburg. 1 te Ter Neuzen, Souburg en Vlissingen. Zondag 11 Augustes 1917. Ncd. Hervormder Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/s u, Ds. G. A. van der Ilooft en nam. 2 u., Ds.A. Timmerman. Bedie ning van den H. Doop. Sluiskil. Voorm. 9'/s a., en nam 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/a u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u., en nam 2 u., Ds. S. Groenevëld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u-, (oude tijd) Ds. Over- duin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ier Neuzen. 9 u, 2 u., eu 5','g u., (oude tijd) Leeskerk Lokaal „Eben-IIaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, u., Evangelisatie. In den loop dezer w^ek hebben zich alhier de volgende personen gevestigd J. E. Verlinde, zonder beroep. Nieuwstraat 42, uit Rotterdam D. van Hecke, werk man, Pelmolengang 4. uit Gent A. J. Ilamelink, werkman, Dekkerstraat 25, uit ^ent Hamelink, werkman, Dekkerstraat 25, uit Gent J. I van Wijck, notarisklerk, van Bovenstraat 38, uit Enschede P. Faivre, directrice van het Ziekenhuis, 8 N, uit 's-Gra- venhage J. J. van Tatenhove, dienstbode, Westkolkstraat 8/10, uit Groede L. Kanters, zonder beroep, Donze Visserstraat 97, uit Dordrecht E F. D. Audenaert, kappers bediende, Schoolweg 3„ uit Borssele P. M. Audenaerd, dienstbode, Baandijk 8, uit Gent. Vertrokken A. M. E. Schirres, dienstbode, Donze Vis serstraat 127, naar Rheden C. Lok, dienst- I "oiie, van Bovenstraat 33, naar Rheden M. Kerpel, zonder beroep, Blokken 14, naar Rotterdam M. M. C. Schirres, zonder be roep, Donze Visserstraat 127, naar Westdorpe J. S. de Moor, dienstbode, Nieuwe Stations weg 3, naar Zuiddorpe J. E. Verheijke, dienstbode, Elleboog 6, naar 's-Gravenhage. Te Bergen zijn 6 man van de bemanning van het ss. «Benguela* uit Tonsberg aange komen, die een zeer avontuurlijke reis achter den rug hebben. Het schip verliet op 7 Juni Philadelphia met bestemming naar Engeland. Den 15en Juni ontmoette het schip een zeer groote Duitsche duikboot, die een prijsbe- manning aan boord zette. Deze nam het com mando over. De duikboot werd op sleeptouw genomen en de Duitschers bleven 14 dagen aan boord. Gedurende dezen tijd ondernam de duikboot zoo nu en dan tochten, daarbij de sBenguela« als moederschip gebruikende en eenmaal bleef zij gedurende 5 dagen weg. Den 9 Juli kwam de duikboot met een Spaanseh stoomschip terug en de bemanning van de «Benguela« werd te Cadix aan land gezet. Over de verder lotgevallen van de «Benguela* weet de bemanning niets te vertellen, doch waarschijnlijk is het dat het schip verder als moederschip gebruikt wordt. Dr. Muller als veroordeelde. De «VorwaGs* herinnert dat dr. August Müller de oiauwe onderstaatssecretaris in bet Rijksvoedingsdepartement vroeger re dacteur dersociaal-democratische «Volksstimme* te Maagdenburg, wegens majesteitsschennis veroordeeld is. „In het jaar 1899 bevatte de „Volksstimme" een anecdote, waarin verteld werd hoe een vorst zijn zoon het gebruik van een grof woord wil afineren. Boos wijl zijn opvoedingswerk mis lukt, gebruikt de vader zelf het verboden woord tegen den zoon. De anecdote werd opgevat als een toespeling op den keizer, en daar Müi- ler het nummer der „Volksstimme" waarin het verhaaltje voorkwam als verantwoordelijk re dacteur had geteekeod, werd hij veroordeeld lot vier jaren gevangenisstraf. „Later gaf een andere redacteur van het blad, de vroegere afgevaardigde in den Rijks dag Albert Schuift, zich zelf aan als de schrij ver, die tijdens de afwezigheid van Müller het als geheel onschuldig beschouwde verhaaltje in de krant bad gezet. Schmidt kreeg 3 jaar gevangenisstri f Müller werd na 2'/2 maand te hebben gezeten, ont slagen. Schmidt zat de drie jaar uit en vond, na zijn ontslag den dool door de raderen van een spoorweglocomotief*. De «Vorwarts* voegt daaraan toe «Het Maagdeuburgsche proces wegens majesteits schennis is een der gruwelijkste bladzijden uit de geschiedenis der Duitsche socialistenvervol- ging^--Want hoewel de socialistenwetten waren opgeheven, stond iedere socialist feitéljjk onder de uitzonderingswetten en steeds met een voel in de gevangenis. «Hoewel nu de vroeger gestrafte socialistische redacteur van een sociaal-democratisch blad onderminister is geworden, blijft er nog veel te doen, om Duitschland tot een land te ma ken, waar werkelijk vrijheid van meeniVg heerschtc. liet Duitsche vliegtuig op Ameland. Men meldde van Ameland nog aan het »N. v. d. D.« Maandagmorgen omstreeks 8 uur landde op het Noorderstrand alhier het Duitsche water vliegtuig 931. De inzittenden zeideD door ge brek aan benzine genoodzaakt te zjjn geweest te landen. Ten 4 ure 'smorgens waren ze te Borkum opgestegen voor een verkenningstocht, uitgerust voor 2 uur. Door het nevelige weer waren zij uit den koers geraakt. Terstond bij de landing was de kustwacht ter plaatse om beslag op hot vliegtuig te leg gen. Toen de vliegers daarna nog een poging deden om te vluchten, werd het vliegtuig be schoten waardoor de inzittende vlieger een schampschot aan den arm opdeed. Door het vlugge optreden der kustwacht werden de in zittenden verhinderd papieren en andere zaken te vernietigen. In tegenwoordigheid van den kapitein werden de papieren later verb and. Ook werd hun bslet twee postduiven, die zij bij zich hadden, op te laten. Het radiotoestel op het vliegtuig werd er afgenomen. De in zittenden zoowel als het 'vliegtuig werden on der militaire bewaking gesteld. Een lezeres van het »Nwbl. v. h. N.«, heeft een proef genomen met het koken van Kro tenbladeren als groente en had verrassende re sultaten. Ds bladeren van de gewone roode bieten worden geheel behandeld als andvie en geven dan inderdaad een zeer makeljjke groente, die zich ook als andijvie laat gebruiken I en door haar hoog suikergehalte zeer voedzaam I moet zjjn. Men meldt uit Sas van Gent Wederom vertoonde zich een Duitsch vlieg tuig boven Nederlannsch gebied. De militairen hebben het langdurig beschoten. Y7ier smokkelaars verdronken. In den naeht van Dinsdag op Woensdag wilden zes smokkelaars bij Boxmeer de Maas overvaren. Het schuitje kantelde en vier van ben nogal bejaarde lieden, verdronken. De hij en ju lier. Het Gerechtshof van Den Bosch veroordeelde een vrouw tot een maand, die, terwijl de po litiemannen haar man wilden arresteeren, zich verzette, waardoor een worsteling ontstond tu9- schen hem en de politie. De vrouw ging in tusschen de bijenkorven schudden en gooide deze omver, ten gevolge waarvan de bijen zoo geweldig de politie mannen aanvielen en staken, dat dezen in allerijl de vlucht moesten nemen met achterlating van hun arrestant, die nu de plaat poetste. Een roeibootje overvaren. Een viertal dames maakte ter gelegenheid van den verjaardag van een harar, die 17-ja- rige juff ouw J. Herweger, Loosduinseheweg 131 te 's-Graveohage, een uitstapje naar de uitspaoning De Wgkerbrug te Voorburg. Ze huurden een bootje en roeiden de Vliet op in de richtiDg van Leidschendam. Nadat zij de spoorbrug waren gepasseerd, besloten ze (het was toen halfvij!) tot den terugtocht. Een maal gekeerd ontwaarden ze op ongeveer 25 M. afstand een motorboot die ze te voren niet hadden hunnen opmerken en aan boord waar van men ook de roeiboot niet had gezien, om dat een der pijlers van de brug het uitzicht verhinderde. Tot een ongeluk zou deze omstandigheid intusschen niet nootzakelijk hebben moeten leiden, maar liet plotseling te voorschijn ko men van de motorboot maakte de roeister zenuwachtig. In plaats van te pogen uit de vaarlijn te komen, klemden zij zich aan el kander vast, de boot aan haar lot overlatende. De motorboot, een va den dienst Alphen aan den Rjjn (schipper Olsboom, naderde intus schen. Zij had echter de roeiboot nog niet bereikt toen twee der inzittenden, juffrouw Herwijer en juffrouw P. Groeneboom uit Dord recht, in hun doodsangst elkaar omstrengelden en in het water sprongen. De motorboot voer de roeiboot aan. Deze kantelde en de beide andere inzittenden geraakten ook te water. De berm n ing vau de motorboot wist haar beiden onmiddellijk weer boven water te brengen en vij zijn met den schrik vrijgekomen. Het roeibootje bleef nagenoeg onbeschadigd drijven, hoewel vol water. Intusschen waren op het hulpgeroep van alle zijden menschen komen opdagen. De hoofdopzichter Kalis en de monteur vaD de eiectiische centrale der Z.H.E.S.M. begaven zich op aanwijzing van een schuitenvoerder te water en daarna ook nog ren tweetal anderen, wier namen onbekend zijn gebleven. Ook waren onmiddelijk tal van Westlandsche schui ten ter plaatse. Binnen tien minuten Blaagde men er in de beide slachtoffers boven water te brengen en reeds aan boord van een der Westlanders begon dr. Zeeland uit Leidschen dam zijn pogingen, de levensgeesten op te wekken. Juffrouw Herwijer bleek oveileden Juffrouw Groeneboom scheen bohoaden te kun nen blijvem. Zij is echter na een bloedspuwing in huize St. Anthoniushoeve eveneens overleden. De beide overlevenden zijn per rijtuig naar Den Haag gebracht. - 11 11 11 ii ii ii Op last van het Rijks'-kolendistributie-bureau brengt de Brandstoffen-Commissie ter kennis, dat het in de gemeente TER NEUZEN wer- boden is Van hen, die hiermede doorgaan, zal in beslagname der kolen kunnen volgen. Zij, die reeds op deze wijze in het bezit zijn gekomen van Kolen of Briquetten, worden verzocht hiervan aangifte te doen bij de Commissie. De Brandstoffen-Commissie, J. HUIZINGA, Voorzitter. J. C. JANSEN, Secretaris. Allen die belangstellen in het organiseeren van een F est i val enz. te T er Neuzen, worden uitgenoodigd tot het bijwonen eener vergadering op 's avonds half negen uurin het «Hotel de Commerce*. HET VOORLOOPIG COMITÉ. waarvoor niets hielp, verklaarde ons de heer Klaas Looman, landbouwer te Nieuivevoord (Dr.) en nu is mijn been door enkele potjes Klooster balsem geheel genezen t Het been zag grijsachtig en had vier gaten. Ik leed ter veel pijn aan en moest er telkens mede gaan liggen. Niets hielp'want als er één wond dicht ging ontstoud ter wat verder een nieuwe. Op aanraden gebruikte ik tnu den Kloosterbalsem. Dadelijk trok deze véél vuil tuit de wonden en nu begon de genezing. Eerst een tdun vliesjelater een sterkere huid en thans kan ik tweder al mijn arbeid verrichten. De Prijs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. f 1.30 en van 250 gr. f 2.50. Eischt rooden band met or.ze handteekeningL. I. AKKER, Rotter dam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij- de Wed. A. VAN OVERBÉEKE—Leünis ;Axel H. J. VAN DIX- HOORN en L. B. A. ROL F F LzHulst, F. L. VER- WILGHENv. d. Hooft te Zaamslag, D. RIEMENS Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3