Leerling-Verpleegster Kantongerecht te Ter keuzen. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. bet vliegtuig, een tweedekker van groene kleur met het bekende zwarte kruis, was over den kop gebuiteld en stond met den staart schuin in de lucht, de schroefbladen waren stuk en op nog een paar plaatsen waren deuken zicht baar. De vlieger-matroos, die bet bestuurde kwam er ongedeerd af, in de vleugels waren verscheidene kogelgaten. Het vliegtuig was genummerd C.V. 5287, terwijl daaronder een ander nummer stond, 2048 met jaartal 16; aan de voorzijde stond de naam Gertrud erop geschilderd. De machine was een 6-cylinder motor, de bewapening een mitrailjeur. Vlieger en vliegtuig zijn geïnterneerd sedert Novem ber is dit nnmmer 6. Ondertusschen was be langrijke schade toegebracht aan diverse veld vruchten. In de Vrijdag te Hoek gehouden raads vergadering werd tot wethouder benoemd de heer A. Jurry, thans tijdelijk wethouder. Tot gemeente-werkman werd benoemd de heer J. L. Platteeuw, raadslid aldaar, zoodat tengevolge van deze benoeming een vacature in den gemeenteraad is ontstaan. Een slager, die Vrijdag te Hoek een stier vervoerde, werd door het woedend ge worden dier op de horens genomen en zoo danig tegen den grond gesmakt, dat hij per as huiswaarts vervoerd moest worden. Op verschillende plaatsen is in de gemeente Hoek de vlekziekte bij de varkens geconstateerd en zijn reeds verschillende dieren daaraan bezweken. Door den veearts zijn reeds vele dieren tegen de ziekte ingeënt. Bij he't onweer dat zich Zondagnamiddag boven Hoek ontlastte werd een veulen van den landbouwer J. de Kraker iu de weide door den bliksem gedood. In den avond van 29 Juli jl. is een Duitsch soldaat aan het Belgische grensge- hucht »de Posthoren« nabij Philippine over de grens gekomen. Nadat hij den nacht in de kazerne der marechaussee had doorgebracht, is hij den volgenden morgen naar Ter Neuzen geleid. Tot directeur van de ambachtsschool te Hulst is benoemd de heer G. Maas, leeraar aan de ambachtsschool te Bergen op Zoom. Van de grens wordt aan de'Tel. ge meld Ingevolge bekrachtigd vonnis van den mobilen etappe-commandant te Gent is Amadeos van Hoorde, weger ea herbergier te Wetteren, wegens het in bezit hebben van verboden wapens ter dood veroordeeld. De ongelukkige werd te Gent neergeschoten. Bij Kon. besluit van 28 dezer is met ingang van 1 Augustus benoemd tot inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijjizen te Oostburg, de heer N. J. T. Stubbé, waarnemend adjunct-inspeeteur dier middelen ter inspectie Tilburg. Vrijdag kon men zich te Sluis ver gasten aan de opwekkende tonen van de muziek der militairen. Namiddags deed het korps een muzikale wandeling door de stad, en werd het op een verversching onthaald in een der café's, aan de kaai, waar eenige >marktende« boeren bun sympathie betuigden voor militairen en muziek, en daarvan blijk geven, door de miïzikanten te inviteeren, 's avonds nogmaals hun gasten te willen zijn. Door den commandat werd daarvoor toestem ming gegeven en zoodoende kon men van half zeven tot half negen genieten van een onverwacht concert gegeven onder de veranda van het hotel »Schuttershof« Ieder genoot. De »®iarktende« gastheeren voelden zich ge- wichtih als organisators van deze soiree en de muzikanten lieten zich het aangeboden druivennat goed smaken. Een geldelijke belooning voor het ko-ps bleef ook niet uit. Smokkelen. Het is den commiezen eindelijk gelukt op een tweetal beruchte smokkelaars in Aarden burg de hand te leggen. Reeds eenige malen was er bij die heeren huiszoeking gedaan, maar niets werd gevonden, tot men Zaterdag ochtend onverwachts weer een inval" deed, waarbij een massa artikelen, voornamelijk zeep, in beslag werd genomen. Toen de smokkelaars onraad merkten, trachtten ze er van door.te gaan, doch liepen onmiddellijk in handen van een paar soldaat-commiezen Eveneens werd de hand gelegd op een drietal vrouwen, afkomstig uit Middelburg Deze kwamen zoo vaak naar Aardenburg en zagen er zoo verdacht uit, dat de ambtenaren het raadzaam vonden hen door de visiteuse te dóen onderzoeken. Ook zij hadden een massa zeep bij zich, alles natuurlijk bestemd voor dan uitvoer. De geheele vangst werd in- de kazerne der marechaussee opgeborgen. rjjdagnacht ontmoette de rijksveld— wachter van Waterlandkerkje 6 smokkelaars, ieder beladen met een zak kazen tot een ge zamenlijk gewicht van pl.m. 250 K.G. Door een list bracht hij de lui in den waan. dat hij niet alleen was, waarop zij het hazenpad kozen en hun vrachtjes in den steek lieten. Met behulp van twee soldaat commiezen, die ook in de buurt van den Oranjedijk op dienst waren, werd de smokkelwaar voor dien nacht veilig geborgen. Den volgenden ochtend werd zij naar IJzendijke vervoerd. Geld ver zoet den arbeid, maar overigens lijkt het nog al een heele toer voor de smokkelaars om van de plaats van aanhouding meer dan een uur van de grens een vrachtje van 40—50 K.G. te slepen naar den draad. Nog temeer, nu al hun moeite vergeefsch bleek. De Batavier VI. Te Vlissingen kwam Zaterdagavond de bemanning die de Batavier VI van Zeebrugge zou gaan halen. Zondagmorgen vroeg ver trokken de mannen met een sleepboot naar de grens tusschen het Nederlandsch en het Belgisch watergebied. Reeds te tien uur waren zij hier weder terug. Een Duitsche torpedoboot was hen namelijk tegemoet ge komen en had hun medegedeeld, dat de boot averij had aan de stuurinrichting en daarom nu nog niet kon worden medegegeven. Zon dag wachtte men verder op orders uit Rotter dam of men al of niet kon terugkeeren. Strafzitting van 2-7 Juli 1917. Veroordeeld zijn ter zake van Leerplichtwetovertreding. J. V., schipper te Ter Neuzen, tot een boete van 1, subs. 1 dag hechtenis. J. P., arbeider te Zaam- slag, tot 3, s. 3 d. h. C. Ren J. A. d. K., bei den arbeidsters te Axel, ieder tot 10, s. 10 d. h. f Overtredingen artt. 460 en 461 Strafwetboek. P. P., zonder beroep en J. v. H arbeider te Axel, i. tot 1, s. 1 week tuchtschool. F. D., landbou wer en A. C., vlashandelaar, beiden te Axel, i. tot 2, s. 2 d. h L. v. d. Wen V. S., beiden werk man te Westdorpe, i. t. 2, s. 2 d. h. ^Valschen naam opgeven. E. T. F., vlaswerker te Ter Neuzen tot 6, s. 6 d h. L. v. d. W., werkman te Westdorpe, tot 10, s. 10 d. h. Straatschenderij. A. D.. landb.zoon; L. M, werkman; J. P. D., landbouwer; H. C. W., landb.knecht, allen te Zaamslag, i. tot f 15, s. 15 d. h. Politieverordening van Westdorpe. A. V., werkman te Sas van Gent, tot/8, s. 8 d. h. Visscherijwet. E. T. P, vlaswerker, tot 1, s. 1 d. h. met ver- beurdv. van den hengel. Grensovertreding. R. v. d. V., arbeider te Sas van Gent, tot 20, s. 10 d. h. Openbare dronkenschap. G. S., leurder te Ter Neuzen, tot hechtenis van drie [dagen. P. v. Hvisscher en C. E. Bkleer maker, beiden te Philippine^ i. tot 4, s. 4 d.- h. W. S., schipppr, zonder woonplaats, tot 4, s. 4 d. h. Rijwielovertreding. C. v. L., landbouwer; J. v. K., landb.knocht beiden te Ter Neuzen, i. tot 2, s. 2 d. h. L H., landb knecht; J. F., arbeider; D. Kknecht allen te Axel, i. tot 2, s. 2 d. h. A. T., land bouwer te Zaamslag, tot 2, s. 1 w. t. J. R. I. H., arbeidersJ. J V., landbouwerH. C. W., knecht e_n A. J. d. H., arbeider, allen te Zaamslag, i. tot t 2, s. 2 d. h. P. d. F., zonder beroep te Hoek, tot 2, s. 2 d. h. T. D.A. B., landbouwer; A. F. B., rentenier; P. V., werkman- A. A. v. H., landb.knechtP. V., arbeider; E. L. M. d. M., zonder beroep en C. V„ arbeider allen te Westdorpe, i. tot 2, s. 2 d. h. R. W. M., schipper te Phillippine, tot 2, s. 2 d. h. J. G., electricien te Sas van Gent, tot f 2, s. 2 d. h. Vrijgesproken. L G. J. d. S., bakker te Biervliet, ter zake van Grensovertreding. Teruggave aan de ouders bevolen zondêr straf in de zaak van D. Rleurder te Ter Neuzen. Fictsdiefstallen. De heer Wolff, carousselhouder, zette Zater dagmorgen zijn nog nieuwe fiats tegeD het postkantoor te Heerenveen. Nog geen minuut daarna was ze verdwenen. Dit is in korten tijd de zesde fiets, die op klaarlichten dag te Hee renveen gestolen wordt. Slapte van Werkzaamheden. Aan de scheepswerf van de firma Wilton te Rotterdam zijn wegens slapte in het bedrjjf ongeveer 20Q arbeiders bedankt. Vadermoord. Op^ de Sroof onder Gastel heeft Zondagavond de 17-jarige A. de Rooy zijn vader een drietal messteken toegebracht, waardoor deze onmid dellijk werd gedood. Huiselijke oneenigheid schijnt de oorzaak te zjjn. Verdronken. Zaterdag is bij het zwemmen in de rivier de Waal te Herwjjnen Verdronken de met onbe paald verlof thuis vertoevende onderofficier Sander Mus. Teeken des tijds. Eeu koopman uit Pernis wa9 op de Delftsche kermis verzeild geraakt. Hij was goed bij kas en liet de jeugd profiteren van draai molen enz. Omdat eenige ongunstig uitziende individuen in zijn gezelschap wareD, achtte een rechercheur het gewenscht hem even mede te nemen naar bet bureau, waar bleek dat hij ongeveer f 2000 in bezit had, welk geld nog dienzeifden avoDd verteerd moest worden, zoo zei hij. Nadat hij een poosje aan het bureau had vertoefd, kwam hij tot andere gedachten. Met een klein bedrag ging hjj weer op stap, de rest werd voor hem op een veilige plaats bewaard. Onkruid opgekocht. Men kent het onkruid „krode" dat hoog op groeit tusschen rogge en aardappelen en dat tot nog toe waardeloos was. Thans wordt het in de gemeente Schoterland opgekocht tegen 40 dé 1000 Kilo. Rnggekaf wordt daar opgekocht tegen f 32 de 1000 Kilo. Roflievuiirtjes. Sedert den ernstigen veenbrand in Drenthe ziet de politie streng toe op het aanleggen van koffievuurtjps door turfgravers. Dat dit noodig is blijkt uit bet feit dat voor hel Kan tongerecht te Emmen 98 persouen terecht ston den wegens het aanleggen van vuurtjes. Jalouzie. Zekere J. de V., te Leeuwarden die er van verdacht wordt aan den U&rlinger trekweg een moordaanslag op zijn meisje, dat hij van ontrouw verdacht, te hebben gepleegd, door haar bij de keel te grijpen en te water te werpen, heeft zicb-thans uit eigen beweging bij de politie aangemeld. De justitie heeft de zaak in onderzoek. Vondelingen. De politie te Scheveningen heeft zich het lot aangetrokken van een zuigeling en een kindje van andeihalf jaar die door den vader met een bjjgevoegden brief te vo ideling waren gelegd aan het Scheveningscbe strand. Iirdeze brief verklaarde de man zijn daad met het teit, dat zjjü vrouw hem had verlaten en met de kinderen heeft laten zitten. De kindeien zijn thans van woge het burgerlijk armbestuur opgenomen. Liefdesdrama. De 24-jarige dienstbode v. W., wonende Jonker Fransstraat te Rotterdam, ontmoette Zondagmiddag in de Spanjaardstraat den 43- jarigen lossen werkman L., met wien zij kort geleden haar verloving had afgebroken. L. ontstak in woede en bracht haar met een mes gevaarlijke verwondingen aan kin en linkerarm toe. Ds dader is gearresteerd. Schurft in Scheveningen Naar men vei neemt is het Raadslid, heer Hoejenbos, voornemens in de Raadszitting van Maandag a.s. eenige vragen te richten tot B. en W., in verband met de loopende geruchten omtrent het zich voordoen van gevallen van luenschelijke schuift op de badplaats Scheve- nirgen en van gevalleu van besmetteljjke keel aandoening. (Corr. Bur.). Spoorwegdieven gearresteerd. De recherche te Delft heeft een drietal weiklieden gearresteerd, verdacht van dief's'al van een vloerkleed uit een wagon der H.lJ.S.M. en een koopman, die het gestolene kocht, wegens heling. Met deze aanhouding hoopt de recherche de daders iD handen te heb ben gekregen van tal van diefstallen, die den laatsten tijd ten nadeele der H.lJ.S.M. werden gepleegd. Orkaan. Men schrijft uit Venlo: Zoudagmiddag heelt midden-Limburg voor de tweede maal in dezen zomer te lijden ge had van een orkaan. Om half drie hadden we de bui hier. Wolken stof en zand beletten in een oogwenk alle verkeer langs de wegen, 't Bleef nauwelijks licht genoeg om binnens huis te kunnen lezen. Toen de bui op het hevi gst was, plaste het water zoo geweldig neer, dat drie uren later tal van straatgedeel ten nog blank stonden. In de boomgaarden eu tuinen ligt het gezaaid van halfvolgroeide vruchten. Aan den weg Venlo—Roermond liggen een paar zware iepen ontworteld. Het aantal vernielde vruchtboomen is legio. Doodslag;. Door welk een nietige oorzaak dikwijls een menschenleven verloren gaat bleek Zaterdag avond weder bjj een vechtpartij op den Haar lemmerdijk te Amsterdam. Ougeveer 11 uur zaten daar in een café een tweetal jonge man nen rustig aan een tafetje, toen een luidruch tig stelletje van twee jongens met hun meiden al zwaaiende binnen kwamen. Ze stootten tegen het tafeltje van de eerstbedoeld jonge manneD waardoor de consumptie omviel. Dat gaf aanleiding tot een woordenwisseling welke spoedig ontaardde in een hevige vechtpartij. De 18-jarige stucadoor G. Holleman, die het laatst binnen was gekomen, heeft daarbij den 19-jarigen Van Lier met een dolkmes een tweetal steken in den buik gegeven. Deze zakte ineen en gaf spoedig daarop Jen geest. De dader, die tot dusver nog niet met de de Justitie in aanraking kwam, werd spoedig daarop gearresteerd. De aflossing; van bereden korpsen. 's-GRAVENHAGE, 31 Juli, Het Kamer lid de heer Duymaer van Twist heeft de vol gende vraag gericht tot den minister van Oorlog Van de militielichtingen toten met de voor- jaarsploeg van de lichting 1914 zijn de mili ciens, behoorende tot de onbereden wapenen, met verlof of zullen binnenkort met voortdu rend verlof vertrekken terwijl de aflossing van hen, die tot de korpsen behooren, nog niet verder gevorderd is dan de tot de mili ciens der lichting 1909. Op 1 October a.s. zullen de manschappen van laatstgenoemde korpsen, behoorende tot de lichtingen 1909 1912, 1913 en 1914 re- spectievelijk 5, 4 en 3 jaar onder de wapenen zijn- Zou de minister de gronden willen mede- deelen, die tot achterstelling van de gemobili- seerden bij de bereden korpsen bij hen van de onbereden wapens hebben geleid, en is het te verwachten, dat binnenkort ook- zij, die tot de bereden korpsen behooren, met verlof zullen gaan De aanval in Vlaanderen begonnen. LONDEN, 31 Juli. De Engelsche en Fran- sche strijdkrachten gingen op hun linkervleu gel op een fireed front ten Noorden van de Leye tot den aanval over. Zij vermeesterden achtereenvolgens de eerste hindernissen over het geheele front. De vooruitgang duurt op alle punten voort. Een groot aantal gevangenen werd reeds binnen gebracht. BERLIJN, 31 Juli. m (Wolff.) Officieel: Legergroep RupprechtIn Vlaanderen nam des avonds de artillerie strijd weder tot groote hevigheid toe, hij duurde 's nachts onvermin derd voort en ging hedenochtend over in een zwaar roffelvuur. Daarna begonnen over een breed front van de Ijzer tot de Leie sterke vijandeljjke aan vallen. De infauterie-slag in Vlaanderen beeft daarmee een aanvang genomen. Legergroep van den Duitschen kroonprins: Aan den Chemin des Dames vielen de Fran- schen ten Z. van Filain over een breedte van 3 K.M. aan. De stoot mislukte op de meeste plaatsen door ons afweervuur. Twee beperkte doorbraak-plaatsen zijn nog in handen van den vjjand. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2? Juli. Martinus Dieleman, 25 j., jm. en Elisabeth Kaan, 25 j.r jd. Huwelijks-vol'rekkingen. 26 Juli. Theophilius Smet, 28 j.,jm. en Maria Josephine Kaas, 24 j.,jd. Klaas Spoelstra, 29 j., jm. en Emma Nathalia Cor nelia Cortvriendt, 31 j., jd. Geboorten. 22 Juli. Willem, z. van Corneiis Leunis en Lidewejj Johanna Loof. 26 Juli. Johan, z. van Sara Cornelia Kouwjjzer. Overlijden. 23 Juli. Francies d'Hont 74 j., echtg. van Paulina de Baker. -Jan den Exter, 8jz. van Arie, en Catharina Pladdet. 26 Juni. Corneiis Jan Aarnoudse, 29 j., echtg. van Maria Jans Goertruijda de Zeeuw. v DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 1 Aug. 0.35 1.5 Donderdag 2 1.33 1 59 Vrjjdag 3 2 23 2.46 Zaterdag 4 3.9 3.30 Zondag 5 3 53 4.15 Maandag 7 4.36 4.58 Dinsdag 8 5.19 5.51 In het Burger-Gasthuis te AARDENBURG wordt zoo spoedig mogelijk gevraagd een LEERLING-VERPLEEGSTER. Salaris f 150 met jaarljjksche verhooging van f25,— tot f250. Sollicitatiebrieven in te zenden by de Directrice, alwaar inlich tingen te verkrijgen zjjn, voor of op 11 Augus tus 1917.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3